Off topic

Šeit var likt komentāros visu ko sirds vēlās. Kas zina, varbūt tas būs iemesls jauna ieraksta/topika tapšanai. Ja off topic ir vairāk kā viens links + paris teikumi un velk uz pāris rindkopām – sūtiet uz VB e-pastu, ieliksim kā ierakstu, kas sāks jaunu tēmu.

Advertisements

2  819 responses to “Off topic

 1. http://jauns.lv/raksts/arzemes/296563-tur-ir-slavena-katedrale-aizdomas-turamie-par-skripalu-indesanu-skaidro-ka-solsberi-apmeklejusi-ka-turisti
  karoč, mans alternatīvais viedoklis (nenoskatoties visu video) ir, ka viņi ir geji! ja viņiem sākotnējais mērķis bija “atrauties” (piedzerties), tad es nevaru iedomāties citu iemeslu, lai ar savu sportisko draugu dotos apskatīt katedrāli ar senāko pulksteni. turklāt viņu stāsti par skaisto katedrāli un kafijas dzeršanu parkā izklausās uzspēlēti vai gejiski… viņu vietā krievijā labāk atzīties noziegumā 😀

 2. ir ir dažie no tiem vecie krievu T-62 tanki viņiem izvilkti ārā no garāžām…..brīnums ka vēl ripo

  • Glabāšana nenozīmē apsegt ar brezentu un aizmirst. Glabājot visas sistēmas tiek uzturētas darba kārtībā, tiek veiktas pārbaudes. Mani kad biju OMD učebkā (pamatapmācības vienība) dzenāja uz boksiem, kur mēs ar kaut kādu ģifti pucējām konservēto BRDM riteņus, lai gumija neplaisā.

  • Es ceru, ka šito drīkstēja publicēt 😀 !
   Lai nu kā, tādos pasākumos fotogrāfu netrūkst, biju dzirdējis no lieciniekiem, ka jaunā formai esot trijstūrveida “pikseļi”. Izskatās, ka tur dažādas figūras, būtu interesanti redzēt, kā viņa maskē salīdzinājumā ar citām pasaules vadošajām camo rakstu zīmēm.
   Un vēl būtu interesanti zināt, kad iedos šito, jo, cik atceros, šitais ir tikai izmēģinājuma raksts.

   • Ā un jaunās uzkabes ir ar MultiLatpat 😀 !

   • ??????? Silenieks drīkst visu.

   • Tikpat veiksmīgi mēģināja iepriekšējos rakstus , vēl tinte nav izžuvusi uz atskaitēm, ka viss pilnībā atbilst prasībām. Tomēr atkāpšanās no Ādažu tuksneša raksta priecē, šitā turpinot eksperimentēt nonāksim atpakaļ pie woodland, kas īstenībā arī esam.

    • ja es būtu augsts karakungs – kategoriski liktu visu ekipējumu, uzkabes, somas, poučus – visu ražot tikai tumši zaļā tonī. Citādi mēs no šiem dažādiem camo netiksim vaļā desmitiem gadu. Pieņemsim, ka aizies šie trijstūra pikselis – uzkabes, ķiveres, gortexi, viss atkal jāpārtaisa, bet fonā elso valsts kontrole, kas saka, ka pēc tabulām, vecais tuksneša gortex vēl ierindā piecus gadus..
     ar jaunajām zaļajām somām pilnīgi nejauši jau esam nostājušies uz pareizā ceļa 🙂

    • Ar formām ir totāls haoss. It kā vienas valsts viena armija, bet saģērbti esam kā uz ķekatām. Man liekas, ka šobrīd jau vienalga vai tas pikselis ir zaļš trīsstūris vai pelēks kvadrāts, bet tak nu vajadzētu beidzot vienoties par vienu variantu.

     • Situācija tiešām stulba – labu camo vajag, fotogrāfijā redzamais vismaz šķiet perspektīvs, woodland ir un paliek par tumšu, abi latpati ir un paliek par gaišu. Taču visa šī raustīšanās, ņemšanās, n-tie varianti un patērētie resursi ir tiešām noveduši pie tā, ka vēl viena jauna camo, kaut vai laba, ieviešana un ar to saistītais bardaks, tēriņi, “zoodārzs” un, kā tas izskatās no malas, būtu jau tāds sviests, ka labāk to nedarīt.

      • Tipiskais vidējais zemessargs: jaka un bikses no latpat, uzkabe no multilatpat, ķivere woodland.

       Un tam visam pa vidu olive krāsas Snugpaki, lāči utt.

      • Neviens un nekad neļaus norakstīt & utilizēt visu jauno, kas guļ noliktavās. Welcome in camo chaos uz tuvākiem n gadiem.
       woodland+latpat+mlatpat+jaunais sazin kas rātni sadzīvos kopā daudz daudz gadu.
       Varētu jau to visu nogrūst jaunsargiem :), bet viņi, maitas, pārsvarā maziņi gabarītos 🙂

       • Woodlandu gan ēd ārā jau gadu, divus no parastajām vienībām, cik atceros un īsāku sprīdi no izlūku vienībām.
        Būs, kungi, mums, visticamāk ka multiZS, latpatJaunSargi, fractalLATPAT PD?

        • jā, jo viš noliktavās nav nemaz. Redzēsim, kā izēdīs tusknešus, kuri pēc dokumentiem vēl n gadus, kā lietojami? Kamēr nav norakstāms, mest laukā nedrīkst. Protams pastāv versija, ka turēs noliktavās 10 gadus, norakstīs un izmetīs, bet neticu.

    • https://www.flickr.com/photos/latvijas_armija/30389152078/in/photostream/ redz, vēl viena forma haubiču apkalpei…
     bet esmu bez visām šīm redzējis vēl citu pikseli, kuru nevienā foto neesmu redzējis- iespējams, ka domāta kādai konkrētai vienībai.
     tāpat neuzskatu, ka visiem vajag vienādu camo, jo ja izlūkiem šī (no Silenieka foto) varētu derēt izlūkiem, kuri operē mežā, tad 1. ZS brigādei labāk būtu piemērota Multilatpat, jo šiem zs primārais uzdevums ir kaujas apdzīvotā vietā un camo vēlams gaišaks un ne tik zaļš.

 3. šinī flikrā jaunais 3stūra pilkselis ir redzams pāris ļoti labos tuvplānos.

  Zemessardzes pārbaudes vingrinājums “Zemessardzes patruļa 2018”
 4. http://www.delfi.lv/news/comment/comment/atis-klimovics-laiks-jaunai-izpratnei-par-aizsardzibu.d?id=50401623

  Klimovičs Delfos runā lielā mērā par to pašu par ko mēs šeit. Starp citu interesanti, ka Klimovičs izskatās ir metis karstos punktus pie malas un tagad galvenokārt raksta par Latvijas drošības jautājumiem.

  • … un tāpēc viņam komentu sadaļā tiek lieti virsū biezi, kūpoši sūdi. Mēs te VB kā inkubatorā dzīvojamies.

   • kaut kā naudiņa jāpelna..

    • Neesmu baigais Kļimoviča literārā stila fans, bet jāatzīst, ka Latvijas ziņu portālos daudz rakstnieku par tēmu nav.
     Nedomāju, ka viņš stāvus bagāts palicis rakstot par tēmu, drīzāk viņam vairāk tiek ķengas un mēsli…

     • Jā, stils dažreiz kaitina, tik ko kā ieskrējies līdzi autora domāi te jau beigas. Turklāt viņš nav brīvs no daudziem mītiem, bet cita tik pat aktīva rakstītāja par ZS problemātiku nav. “Zemessarga pieredze” apklusis, Čiekurs arī…

     • es par komentētāju k-giem :D:D:D

   • Oj, tie komentāri latviešu ziņu lapās (un arī youtubē zem ziņu sižetiem, it īpaši par armiju) ir vienkārši pakaļā…….90% no cilvēkiem kas tur raksta vispār neko par NBS nezin, reāli neko nepoņī no militārām lietām vai kariem (ne par mūsu, nedz kaimiņu vai Krievijas) bet spītīgi mēģina pierādīt visiem ka vot ”tā nav, raksts ir nepareizs, man tante teica savādāk”.

    Viena versija ir ka lielākā daļa tur ir krievu troļļi kas speciāl mēģina sūdus rakstīt lai dizinformētu lasītājus (kas arī ir iespējams)……bet man liekas Latvijas sabiedrība arī varētu būt tik stulba militārismā, ka tie ir īsti vietējie kuriem tāds domu gājiens.

    • Domai piekrītu. Kā VB norādīja, cik tur 1% Latvijas sabiedrības ir iesaistīta valsts aizsrdzības sfērā, tad diez gan loģiski, ka 99% ir uz pieredzes trūkumu un tiešu informācijas avotu nepiejemību balstīts priekštats par armiju un kas ap to griežas apkārt. To mainīt varētu noteikti BMD/OMD.

 5. Nav gluži aizsardzības tēma (kaut ar aizsardzību netieši viss ir saistīts), bet iepostēju sakarā ar te populāro Trīsjūru sadarbības virzienu. Medijos, atkal, protams, neesmu manījis.

  Interesanti, ka ik pa laikam uzskrienu virsū kaut kur kādām ziņām, ka Trīsjūru virzienā kaut kas notiek. Tas, diez, ar nodomu tiek tā mierīgi, klusi un nemanāmi darīts? 🙂

  https://www.altum.lv/lv/jaunumi/altum-paraksta-nodomu-protokolu-par-lidzdalibu-1-miljardu-eiro-liela-investiciju-fonda-infrastrukturas-attistibai

  “ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš, pirmdien, 17.septembrī, Rumānijas galvaspilsētā notiekošajā Bukarestes samitā parakstīja nodomu protokolu par Latvijas līdzdalību Trīs jūru valstu investīciju fonda izveidē, kura kopējais apjoms plānots 1 miljards eiro”

 6. Briti uztaisījuši filmu par zemūdeni Kursk. Teiktu, ka sākas lēna un pamatīga britu un citu atbilde uz krievu hibrīdkaru, ja taisa filmu par emocijām tik sāpīgu jautājumu Krievijas sabiedrībā.

 7. Lielbritānija plāno palielināt savu militāro klātbūtni Arktikā – http://m.delfi.lv/pasaule/article.php?id=50442175

 8. http://www.delfi.lv/news/arzemes/akapulko-policijai-pazudusi-342-ieroci-kontroli-parnem-armija.d?id=50447267

  Tikmēr Meksikā karš turpinās pilnā sparā. Izskatās, ka tur armija ir vienīgais spēks, kas var cīnīties ar narkokarteļu privātajām armijā.

 9. Nikki Haley leaving U.N. ambassador post at end of the year – https://www.cbsnews.com/amp/news/nikki-haley-resigns-today-2018-10-09-live-updates/

 10. izskatās, ka LV ienākušās padsmit haubices…
  šodien un 25.sept.

 11. Nacionālās drošības likumā plāno izmaiņas, par kurām jāzina katram.

  https://lvportals.lv/skaidrojumi/296652-nacionalas-drosibas-likuma-plano-izmainas-par-kuram-jazina-katram-2018

  Viss jau būtu pa lielam labi, ja vien, protams, velns neslēpjas starp rindiņām!
  Ir tāds viens pantiņš 25.1, ko pamainīja pēdējā lasījumā – “nesadarboties ar nelikumīgām pārvaldes institūcijām un agresora bruņotām vienībām, izņemot gadījumus, ja atteikums sadarboties būtiski apdraud personas pamattiesības.”
  http://titania.saeima.lv/LIVS12/saeimalivs12.nsf/0/8FA564D27080594FC22583040043FF36?OpenDocument
  http://titania.saeima.lv/LIVS12/saeimalivs12.nsf/0/370D04D8B729F770C22583140047ACA8?OpenDocument

  Šņore un pieaicinātie, laikam NBS pārstāvji, komisijas sēdē bija kategoriski pret šādu punkta jaunu formulējumu un pamatoti. Tas dod iespēju jebkuram aizsardzībā iesaistītai personai atteikties pildīt viņam uzticētos pienākumus, piemēram, ja norādītās personas ģimene atrodas okupētā teritorijā un apdraudēta tās dzīvība.

  VB kā jurists, iespējams varētu precīzāk un smalkāk dod savu domu graudus par šo 25.1 pantiņu.

  • Te pat nevajag būt juristam, lai konstatētu ka kopumā punkts (arī bez papildinājuma) ir viena politiski motivēta masturbācija.
   Padomājiet “nesadarboties ar nelikumīgām pārvaldes institūcijām un agresora bruņotām vienībām”. Pirmkārt, kas ir “sadarbība”? Sadarboties var abu pušu, savās vai iestādes interesēs. Nelikumīgā vara dala civilajiem maizi/caurlaides/atļaujas/ūdeni/zāles? Kādēļ gan nesadarboties savās civilās interesēs paņemot labumu? Tomēr, ja nelikumīgās varas vai bruņotas vienības pārstāvis jautā kur slēpjas partizāni un piedāvā par informāciju maizi, tā ir pavisam cita lieta. Līdz ar to jau jau šausmīgi gribas to visu formalizēt, tad jābūt:
   “nesadarboties ar nelikumīgām pārvaldes institūcijām un agresora bruņotām vienībām par atlīdzību veicinot to uzdevumu izpildi un mērķu sasniegšanu”.
   Ja tomēr persona sadarbojas bez atlīdzības, tad jau tagad ir KL 81.1 pants. “Palīdzība ārvalstij pret Latvijas Republiku vērstā darbībā”

   “Par darbību nolūkā palīdzēt ārvalstij vai ārvalsts organizācijai vērsties pret Latvijas Republikas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu, valsts iekārtu vai valsts drošību…” — utt

   Ko vēl vajag?????

   Tas juridiskās komisijas papildinājums ir galīgi garām, jo jau šobrīd KL pēc kura kolaborantus tiesās pēc mūsu galīgās uzvaras ir 34.pants, kas visu noregulē un papildinājumam tiešām nav jēgas, jebkas ko okupācijas vara liek (!) darīt ir nelikumīgs un var būt noziedzīgs, tādēļ :

   KL 34.pants. Noziedzīgas pavēles un noziedzīga rīkojuma izpildīšana

   (1) Noziedzīgas pavēles vai noziedzīga rīkojuma izpildīšana personai, kas to izpildījusi, ir attaisnojama tikai tādos gadījumos, ja šī persona nav apzinājusies pavēles vai rīkojuma noziedzīgo raksturu un tas nav bijis acīmredzams. Kriminālatbildība šādos gadījumos tomēr iestājas tad, kad izdarīti noziegumi pret cilvēci un mieru, kara noziegumi un genocīds.

 12. arī zemeņu sargs

  Iekšlietu darbinieku uzņemšanā vajadzēs vēl vairāk pazemināt fiziskās sagatavotības prasības, lēš Velšs http://www.delfi.lv/a/50490573


 13. Horvātu BS mācībās.
  A mums ir Kalniņa zemessargi.

 14. http://www.delfi.lv/news/national/politics/armija-sanemusi-visas-no-austrijas-iegadatas-pasgajejhaubices.d?id=50499923

  mission complete (vismaz tehnikas saņemšanā). Tagad vēl jāgaida kamēr apmācīs cilvēkus (kas droši vien prašis gadus)

  • apkalpes turklāt jāgatavo vairākas uz katru vienību, jo pašas tās nešauj, bet cilvēki nāk un iet.

   • mani godīgi interesē kur viņi izvilks tik daudz PD cilvēciņus priekš 47 haubicēm……cik atradu wikipēdija, tur vajag 6 cilvēku ekipāžu uz katru mašīnu, tātad vismaz 240 tikai lai visām māšinām būtu 1 ekipāža, un ja gribam vismaz 2 ekipāžas tad jau 480 (plus vēl es pieņemu tur vajag papildus cilvēkus loģistikai un uguns kontrolieriem). Tā kā varam ņemt vismaz pāri 500 deguniem…..PD vispār ir tik daudz, kurus var tā izņemt ārā no kājnieku vienībām un ielikt citur?

 15. Kā tas nākas, ka Latgales PD rotā tiek lietotas amerikāņu Vjetnamas laika triecienšautenes?

  Vai tiešām visi G36 krājumi beigušies? Arī AK4 beigušies?

 16. Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem piegādāti ASV militārie taktiskie transportlīdzekļi

  atkal tuksneša krāsā, tas laikam US tehnikai joprojam default opcija. Bet vispar protams laba lieta, dabūjam jaunu tehniku daudz maz par brīvu. Cik dzirdēju no dažiem cilvēkiem kuri strādā robežsardzē, liela daļa no šitajiem un arī somu pirktajiem kvadriem ejot tieši uz robežsardzi (kas arī loģiski).

  Arī laikam labi parāda, ko tieši ASV uzkata par Latvijas NBSam svarīgu tehniku, kura jādot pa brīvu…….tanki un IFV tā nav, viņi domā ka bagiji svarīgāki laikam. Cik zinu, Igauņiem un leišiem nekā tik traki ”tactical” līdzīga šobrīd nav…….leišiem nesen wikipēdija parādījās ierakts par 10 gabaliem šitādu te radījumu : https://en.wikipedia.org/wiki/Equipment_of_the_Lithuanian_Land_Force#/media/File:B-wildcatLT.jpg , bet ne tuvu tik daudz kā mums būs.

 17. Dagestānas un Ingušetijas … robežkonflikts:

  Interesanti, cik tālu aizies.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.