Off topic

Šeit var likt komentāros visu ko sirds vēlās. Kas zina, varbūt tas būs iemesls jauna ieraksta/topika tapšanai. Ja off topic ir vairāk kā viens links + paris teikumi un velk uz pāris rindkopām – sūtiet uz VB e-pastu, ieliksim kā ierakstu, kas sāks jaunu tēmu.

Advertisements

2  669 responses to “Off topic

 1. Šis jau izskatās pēc totāla debīlisma:

  Nošautas kaijas dēļ jaunietim liegts kļūt par karavīru – http://m.delfi.lv/latvija/article.php?id=50239647

  • Nē, tas izskatās pēc neveiksmīgas likuma normas, ko sen jau būtu jālabo. Vēl šī norma kalpo komandieru sirdsmieram, bet nekalpo kaujasspējām. NBS tikai ievēro likumu, ko radīja AM. Agrāk bija vēl trakāk, jo atteica arī tiem kas tika sodīti par netīšiem noziedzīgiem nodarījumiem. To laboja, bet tālāk neaizgāja. Es domāju ka par tīšiem noziedzīgiem nodarījumiem sodītajiem jādod iespēju dienēt ZS pēc sodāmības dzēšanas. Savukārt uzņemot PD komisijai būtu jādod tiesības vērtēt katru gadījumu pēc case-by-case principa.

   • Bet pirms 10 gadiem to kaiju nošāva. Un ja šobrīd ir jaunietis, kas grib PD, tātad tas ir bērnībā. Kurš bērnībā pa putniem nav bliezis? Manā laikā gaisenes nebija tā brīvi pieejamas, bet ar paštaisītiem lokiem žagatas un baložus dzenājām.

    Ja par 10 gadus atpakaļ bērnībā nošautu putnu neņem PD, tad tā nav vienkārši neveiksmīga norma, tas ir debīlisms.

 2. JKP iesnieguši CVK sarakstus un programmu. Kāds zina, kas tas auotomehānikas inženieris Ainars Bašķis, ko JKP virza par aizsardzības ministru? Pēc gūgles neizskatās, ka būtu kāds sakars ar aizsardzības lietām. Un JKP programmas divas rindkopas par aizsardzību vispār smieklīgas un nožēlojamas.

 3. Toms Rātfelders. Baltijas “Ahilleja papēdis” – Suvalku koridors – http://m.tvnet.lv/section/4244/5909514

  • Biedēšana vai muļķība: “Krievijai pie NATO austrumu robežas ir ļoti lieli spēki (aptuveni 330 000 karavīru), kuri pastāvīgi tiek palielināti. (..) liela daļa no šiem spēkiem ir novietota Kaļiņingradā.”
   Nav pateikts, ka ASV un Lietuva pievērš lielu uzmanību spēku izvietošanai Suvalku koridora aizsardzībai – Lietuva pat veselu (trešo) brigādi formē tur.
   Vēl varētu piebilst, ka Baltijai atšķirībā no Ahileja ir veseli divi ievainojami papēži. Otrs ir igauņu Neisāres un apkārtējās salas, kuras krieviem ieņemt būtu ļoti viegli un tas pilnībā paralizētu atbalstu Baltijai no ziemeļiem. Tad tikai paliktu LV ostas, pa kurām NATO “kavalērija” varētu ierasties palīgā.

 4. https://nra.lv/latvija/250886-armija-turpmak-brunosies-modernak.htm “Kopš 1990.gadiem NBS izmanto 81 milimetru un 120 milimetru mīnmetējus, ko 2017.gadā papildināja ar 60 milimetru mīnmetēju.”
  biju palaidis garām par 60mm mīnmetējiem…

 5. Nebiju redzējis šito video. Interesanti klausīties, kur par Zemessardzi runā OMD kontekstā, kaut kā ļoti nepierasti (vismaz tādam jaunam zemītim kā man)

 6. https://www.bfm.ru/news/391059 iespējams, ka krievi parēķināja, ka t-14 izmaksas vairāku desmitu reizes pārsniedz spike raķetes izmaksas… vai arī nauda sāk aptrūkties militārajiem tēriņiem.

  • Armata man liekas jau no sākuma bija tikai tāds propagandas projekts, nav Rus tik daudz naudas lai nomainītu tos entos tūkstošus T-72 un visu loģistikas ķēdi kas tur nāk līdzi.

   • Tur ir vēl jautrāk, jo velk no konservācijas T-80 ārā un pat vecos BMP-1 un Akācijas, Gradus un citus lūžņus, lai formētu jaunuzceptās brigādes. Tas tikai loģistikas ķēdi vēl vairāk pagarina. Droši vien tur ir fundamentālākas problēmas apakšā. Uralvagonzavod vairs nevar pacelt jaunas modernas tehnikas masveidīgu ražošanu no 0. Tādēļ, lai viņi nebankrotētu, tos apgādā ar T-72, T-80 un T-90 apgreidu kontraktiem. Tas attiecas arī uz citu tehniku – nesen parādījās ziņa, ka AM iesniegusi prasību pret Tornado-S ražojošo uzņēmumi par, ja nemaldos, 400 miljoniem. Iespējams, ka viņi ir izgāzuši iepriekšējo kontraktu par Tornado-S piegādi. Sliktākajā gadījumā viņi var palikt bez Tornado un bez rūpnīcas.

  • Lasīju, ka it kā pieļauj iespēju, ka varētu palētināt “Armatu” noņemot tās tehnoloģijas, bez kurām varot iztikt. Līdzīgi kā T-90 sākumā pirka “plikākajā” komplektācijā un T-72B3 arī ne pats “treknākais” apgreids. Tāpat izskatās, ka nepirks SU-57. Man liekas, ka žēlošanās par naudas trūkumu ir “otmazka” – naftas cenas ir kāpušas, naudai vajadzētu pietikt. Ar SU-57 diezgan skaidrs, ka tur nav jaunā dzinēja, nav jauno raķešu u.c., tādēļ nav jēga spirkt. Varētu būt, ka ar “Armatu” ir līdzīgi – dažiem parādes eksemplāriem resursu pietika, bet lai masveidā ražotu sankciju apstākļos, jaudas nav. Bet solījumi taču bija grandiozi – 2300 Armatas līdz 2020. gadam! Pokazuha. Nav ne Armatu, ne SU-57, ne S-500, flotes programma arī izgāzās (izņemot zemūdenes). Mums, protams, labāk.

 7. U.S. State Department approves sale of UH-60M helicopters to Latvia

  (link: https://defence-blog.com/aviation/us-state-department-approves-sale-uh-60m-helicopters-latvia.html) defence-blog.com/aviation/us-st…

  • “ārlietu politiku, kuras virsmērķis ir celt Latvijas iedzīvotāju labklājību” citiem vārdiem “pārdosimies arvalstij par paikas pielikumu”. Zīmīgi ka nepiesauc ZS, “a, zrja”…

 8. tie video gan ir cringy, bet ok 😀

  • Man tas mesidžs neskaidrs. Ja izsauc uz mācībām tad izsauc, Jābūt brīdinājuma pavēlei un skaidrībai par dalībnieku skaitu jau labi ieriekš, iztrūkstošie apzināti un norakstīti zaudējumos, viņiem sameklēti aizstājēji. Vadi nokomplektēti utt. Kas tas par bērnudārzu? Nevari ierasties – atzīsties un nokaunies, bet komandierim jābūt skaidrībai, kādi resursi ir viņa rīcībā.

   • Standarta mācībās ZS komandieri nekad īsti nezin cik cilvēku būs un kuri viņi būs līdz pat pašam mācību sākumam (beigās vēl dabū improvizēt ar tiem kas atnāca)…….es pieņemu, ka ar Namejs ir līdzīgi, tikai lielākā apjomā. Kā to visu var jēdzīgi izplānot un vēl sadot normālus uzdevumus visiem kas atnāca es pat nevaru iedomāties

   • tā ir tāda PR akcija uz pūli.
    mums ierašanās uz mācībām ir kā pavēle ar līguma saistību pildīšanu. neierašānās tikai ar ārsta zīmi. vajadzības gadījumā izziņas darba devējam. moš, mums tikai rotņiks normāls?! 🙂
    jau redzēju plānoto apmeklējumu (skaitļus nesaukšu), bet izskatās baigi ok.

    • Baigi OK tas ir 100%. Visiem zs iegaumēšanai vienība/apakšvienība kurā iztrūkst vairāk kā 30% personāla skaitās NEkaujaspējīga. Ja to nevar papildināt to izformē ar atliekām papildinot citas. Vot i rēķiniet.

     • nu, nepārspīlēsim par 100%. zs gadījumā baigi ok ir, ja ir tuvu tam un dalībnieku skaits ir tāds, ka var izpildīt uzdotos uzdevumus. protams, ideāli būtu, ja nodaļā ir visi 8 karavīri, kuri iepriekšējos 4 gadus kopā trenējušies, bet nebūsim naivi…

      • Nebūsim. Naivi ir līdzināt ZS ar regulāro karaspēku (PD+OMD), kur ir iespējams panākt nepieciešamo saliedētibas pakāpi un kontrolēt personāla kustību.

       • un no pieredzes- omd uz trauksmi tāpat ierindā nebija 100%, jo vadā 1-5 bija ambulancē vai dabūjuši atbrīvojumu (kaut kosītāji baidījās no ieraksta “pilnīgi vesels”) no poligona treniņiem, kas sastāda iztrūkumu ~3-15% neizejot no kazarmām.

        • PD savulaik arī pieauga saaukstēšanās % tieši PIRMS mācībām. Tas viss ir regulējams, bet zs var vienkārši pateikt ka nav vaļas. Līgums to neazliedz un nekādi nemotivē apzinīgos. Tas nav pārmetums ZS, tā ir ZS specifika.

         • es atkal par to,ka šoreiz prognozētais % (tie, kuri jau pieteikušies) ir neparasti augsts, jo rotas komandiera nostāja šoreiz ir diezgan strikta. un zemessargs pateikt, ka nav vaļas vienkārši nevar- tāda punkta līgumā nav! manā skatījumā tā būtu līguma pārkāpšana.

          • 1.2.1., 1.2.5.
           1.2.7. neattiecas uz “tāpatvien” iemesliem. “neļauj”- tas nozīmē, ka ir kkādi šķēršļi (noplīsusi mašīna, aprūpējamā kopšana, slimība…) un nevis ieplānotais piektdienas vakara baļļuks. protams, grūti to izkontrolēt, vairāk tā ir attieksme no abām pusēm, bet neierasties var arī gan PD, gan OMD (kas ir pieredzēts) kareivis.

          • 1.2.1., 1.2.5 nav saistoši, gribu daru, gribu atrodu jebkādu iemeslu, ko savlaicīgi paziņot. PD, OMD jebkāds iemesls neder, tikai attaisnojošs kādi ir tikai daži, ja tāda nav – automātiski AWOL, disciplinārsods vai kara laikā KL pants.

          • tas viss ir attieksmes jautājums- ja komandierim “gribu daru, gribu atrodu jebkādu iemeslu, ko savlaicīgi paziņot” attieksme nepatīk, tad šāda pavēles nepildīšana un neierašanās uz mācībām ir labs iemesls, lai izlidinātu indivīdu no ZS. un kara laikā uz zemessargu tak kara laika likumi darbojas kā uz jebkuru karavīru?

          • par ko izlidināt? Kādā realitātē tu dzīvo? Turklāt ļoti daudzi no tagadējiem zs kara laikā būs noderīgāki savās darba vietās nevis nosacītā ierakumā, būs atbrivojumi, atkal zs specifika, arī tas veidos lielu haosu ar personālu, kas nav “ŗegulārs”.

          • izlidināt par pavēles nepildīšanu. man tas šķistu ļoti loģiski.
           “būtu noderīgāks”- ir stiepjams jēdziens. daudzi būtu bijuši noderīgāki, ja viņi būtu izvairījušiesno OMD, bet bija par stulbu, lai to izdarītu. tāpēc visideālākais variants ir PD, kuri maksā dārgi, bet kuri vienmēr ieradīsies un netiks izrauti no citām jomām.

          • ārsti, top menedžeri, dažādu rangu vadītāji, unikālie speciālisti utt pie SHTF nepametīs savas darba vietas pie šāda līguma ar ZS, jo viņu līgumi ar darba devējiem ir juridiski saistošāki, tad nāksies katru no viņiem MOBILIZĒT individuāli vai rēķināties, ka ZS vienībās būs milzīgi robi un nekomplekti. Sāksi spiest uz zs apzinīgumu – iesniegs atlūgumus, tas ir easy. Tas viss nav pārmetums ZS, tā ir ZS specifika.

          • iesniegs atlūgumus-un? es tikai priecātos, ja zs, kuri nepilda līgumu, tiek delītēti. nu, kara gadījumā būtu daudz upuru, jo ir daudz nesekmīgo- a ko darīt? AM sāk ar militāro apmācību skolās…
           jā, mobilizācijas pavēstes ir pārākas par jebkuru darba līgumu… kara laikā naudu maz skaita.

          • Cilvēki iesaistās ZS dažreiz nedomājot, ka var nākties reāli karot. Attiecīgi nedomā kā risinās abu līgumu konfliktu. ZS var nākties daļu savu (!) zs mobilizēt.

   • Es arī biju cerējis, ka uz desmitgades svarīgākajām mācībām visiem z-sargiem tiks izsūtītas pavēstes lai pārbaudītu mobilizāciju praksē utt. Lai būtu tiesisks pamats atbrīvoties no citiem civilajiem pienākumiem (darbs, mācības) utt. Bet laikam viss jau ir tik ļoti noslīpēts un atstrādāts, ka neko pārbaudīt nevajag un šīs mācības ir tikai business as usual.

 9. Vai tas ir mājiens par izstāšanos no NATO?

  “”Mēs varam tikai teikt “ardievu” ikvienam, kurš upurē savas stratēģiskās parnerattiecības un pusgadsimtu ilgo aliansi ar valsti, kurā dzīvo 81 miljons cilvēku, attiecību ar teroristiskām grupām dēļ. Jūs uzdrošināties upurēt 81 miljona cilvēku apdzīvoto Turciju ar teroristu grupējumiem saistīta mācītāja dēļ?” retoriski jautāja Erdogans.

  “Tam, kurš izvērsa ekonomisku karu pret visu pasauli un arī mūsu valsti, mēs atbildēsim, pārejot uz jauniem tirgiem, jaunām partnerattiecībām un jaunām aliansēm,” teica Turcijas prezidents.”

  http://m.delfi.lv/pasaule/article.php?id=50294343

  • NATO kopumā, ES un US īpaši ir vairāk ieinteresēti TR militārā dalībā NATO, nekā TR iegūst no šīs dalības. Tomēr TR ir nemilitārās intereses attiecībās ar ES un US… Pie šāda “rasklada” TR var spēlēties ar savu dalību aliansē, lai izkaulētu priekšrocības, kurām nav tieša sakara ar NATO mērķiem un uzdevumiem. Reāla izstāšanās var notikt kad visi kaulēšanās mērķi būs sasniegti vai cerības zaudētas. Būs daudz runu, viltus gājienu un mājienu. Nav nekādas jēgas vai nepieciešamības “ņemt un izstāties”. Arī RU un CN priecātos par TRojas zirgu iekš NATO nevis par vienkaršu zirgu. TR un RU draudzība balstās uz līderu personīgām attiecībām, šāda partnerība var izjukt tikpat ātri kā izveidojās.

   • izstājoties no nato, tr gan jau eskalēs attiecības arī ar grieķiem un tad viņiem būs jārēķinās ar nato aizmuguri grieķu pusē.
    un arī ru lidmašīnas notriekšanu pu zemapziņā nav aizmirsusies un viņš var pajautāt atvainošanos…

  • diemžēl vēlviens arguments, lai neizvēlētos cobra, bet gan gtp, kaut cobra izskatās labi.

 10. jauns crazy video no Ukrainas kara (uzņemts kaut kad 2016 gadā, apraksts no Reddita : ”Raw footage of an Ukrainian recon group being surrounded and pinned down”).

 11. Polijas armijas parāde, vakar notika.

 12. https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/13.08.2018-volontieri.-dokumentala-filma.id137039/

  kuri vēl nav redzējuši, iesaku noskatīties. Mūsu pašu dok filma par Ukrainas brīvprātigajiem

 13. Man jautājums priekš zemessargiem……..ir jēga pirkt mazo patruļ somu priekš mācībām? Es te atradu vienu kas man ieinteresēja : https://www.varusteleka.com/en/product/sarma-large-assault-pack/57016

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.