Off topic

Šeit var likt komentāros visu ko sirds vēlās. Kas zina, varbūt tas būs iemesls jauna ieraksta/topika tapšanai. Ja off topic ir vairāk kā viens links + paris teikumi un velk uz pāris rindkopām – sūtiet uz VB e-pastu, ieliksim kā ierakstu, kas sāks jaunu tēmu.

Advertisements

1  911 responses to “Off topic

 1. laba somu filmiņa no 2010, kur viņi simulē krievu uzbrukumu Somijai.

 2. balāde par lāpstiņu

  • PESCO
   = ambitious, binding and inclusive European legal framework for investments.
   Tā ir tikai notifikācija, parakstīšana decembrī. Var kļūt par naudas pumpi galaktiskajā tukšumā. Var nekļūt.
   http://www.consilium.europa.eu/media/31511/171113-pesco-notification.pdf

   Par to tika runāts, ka militāro budžetu palielināšna Eiropas valstīs var tikt izmantota neefektīvi, tādēļ nepieciešama izlietošanas koordinācija utml kooperācija. Permanents motivējošo pendeļu avots, tieši tas ko mums dahters izrakstīja.

 3. Sveiciens Martiņam pagajušajos svētkos-paldies par darbu,pūlēm un centieniem.Tā turēt!

  Ka arī novēloti visiem Latvijas sardzē stāvošajiem,aizgajušājos svētkos.
  Lai gods kalpot Latvijai.

  Te mazliet humoram par Rus jaunāko “lažu”…var jau lažot,bet ne tādā līmenī-visās nozīmēs:)

  https://el-murid.livejournal.com/3527879.html

  Похоже, есть новый повод грустно вздохнуть. Въедливые геймеры обнаружили, что неоспоримые доказательства помощи США боевикам ИГИЛ, предъявленные российским министерством обороны, оказались кадрами ролика из компьютерной игры

  Nu un mūsu pašu Afrikas internacionalists Donbasā par godu 7 novembrim:)

  http://tautaruna.nra.lv/rasols/228397-paskat-kadu-uzrunu-donecka-teicis-bedigi-slavenais-beness-aijo/

  Humorists uzjautrina par ideju biedrus Donbasā:)

 4. Ua sasniegumi un pieeja kaujas bla kvadrokopteriem:

  https://strangernn.livejournal.com/1632437.html
  Их тяжелая платформа “Командор”, как видите, вполне в состоянии таскать вполне приличное вооружение и прицельно его применять. С грузом в 50 килограммов машина может находиться в воздухе целый час, чего с запасом хватает на полноценный боевой вылет (дальность полета до 70 км). Ну а 50 килограммов… это даже с учетом крепежа – 6-8 штук РПГ-26 или РШГ-2. В городских условиях такой аппарат может натворить дел, внезапно атакуя многоэтажки, например.

 5. Syrian brigade uses a GRAD as a TOW and it works!


  Diezgan intresants video no Sirijas Asada puses,par klūdam,taktiskajām viltībām un tt.

 6. Tikko svaigi cepts no Isis puses:)
  Atpazīstat kas tas ir?
  Runā ka ir video arī,Al MADINA .

 7. Šeit arī pirmie oficiālie kadri no Buratino/tos iznīcināšanas…
  Mums tam arī konflikta gadijumā,jābūt primārajiem mērkiem,jo ierocis ir ļoti efektīvs…

  Arī Isis veikums-īsti nav skaidrs Irāka vai Sīrija…

 8. Skatijos parādē uz CVTR……nekādas krutās SPIKE iekārtas tur nav, vienkārši uzlikuši parasto kājnieku versiju uz jumta. Es biju domājis viņi taisīs kaut kādu speciālu raķešu aparātu, bet nekā.

  es kaut ko tādu biju gaidījis……disappointed :/

  • haubices? sabiedrotie? jaunsargi? Kādi iespaidi, neko neredzēju, biju mežā.

   • tik divas haubices bija atveduši, tik ātri pabrauca garām ka nepaspēja neko daudz pa vinām pateikt žurnālisti ēterā 😀 ……līdzīgi ar sabiedroto tehniku, tik daži kadri un jau garām . Bet tik un tā, šitā droši vien bija lielākā parāde kāde LV laikā ir bijusi, 3 tanki (2 leopardi, 1 poļu T-72), kaudze CVRT, LAV, Pizzaro, un kaudze NATO karavīru (nevis tikai 3 no katras valsts, kā parasti). Vēl tas fakts, ka pilnīgi visiem no mūsējiem bija pixelis sadots, pat jausargiem. Vecās zaļās formas laikam nemaz vairs neredzēsim.

    • O, rūdītu jaunsargu no jauniņā PD vairs neatšķirsim 🙂

    • Galvenais, ka tika pasniegts kā visu laiku super puper mega lielākā parāde. Kājnieku brigāde tagad taču pārdēvēta par mehanizēto brigādi un ir haubices ko parādīt (bija ne tikai 2 haubices, bet arī 1 ugunsvadības centrs)! Komentētāji ierēca par Latvijas armijas 20. gadu parādēm un paziņoja, ka ir vislabāk apbruņotā savā vēsturē. Laikam pieskaitīja visus kanādiešus, spāņus un amerikāņus, kas sabraukuši. Atgādināšu, ka Latvijas armijai pirms Otrā kara bija 180k rezerves karavīru, 400 lauka lielgabalu un haubiču, 100 prettanku lielgabalu, normāla aviācija (ar pāris iznīcinātāju eskadriļām) un flote (ar zemūdenēm). Ok, varbūt prettanku spējas un automātisko ieroču skaits mūsdienās ir līdzīgs, bet tik un tā tā laika armija un mūsdienu armija ir nesalīdzināmi lielumi! Kaut vai tādēļ, ka tolaik no IKP tērēja aizsardzībai 2reiz variāk nekā tagad.

   • Par Jaunsardzi patīkami, ka beidzot jaunieši izskatījās braši jaunajās formās un neizskatījās nosaluši, jo iepriekšējās praktiski viesiem izskatījās totālos nemēros un par plānu.
    Man liekas, ka pirmo reizi vairs netika vilkti tie vecie lielgabali.
    Jaunās haubices bija super. Stobri iespaidīgi.
    CVRT kopumā arī bija Ok (ja pieņemam, ka tie tiks pielietoti pēc nozīmes). Spartaniem beidzot bija novāktas šrotu kastes un izmantotas desanta lūkas, lai demonstrētu Spike. Kā jau limpene teica, Spike bija parastā kājnieku versija, bet man pret to nav iebildumu, jo uzskatu, ka šādi ir universiālāk – stacionārus Spike no bojāta Spartana līdzi nepaņemsi…
    Spāņu Pizarro un Leopardi bija pārliecinoši, Kanādiešu LAV arī.

    • >bet man pret to nav iebildumu, jo uzskatu, ka šādi ir universiālāk

     Nu ok, bet tad zūd visa jēga kapēc mēs tos CVRT vispār pirkām…..tu stacionāro Spike vari uzlikt arī uz Bangvagena, Toyotas vai žiguļa. Tam nejadzētu pirkt CVRT par pusmiljonu gabalā. Pirms tam mūsu AM pārstāvji stāstija, ka taisīs speciālu pret-tanku variantu CVRT, kas būtu tāds ka ”tank destroyers”, ar ko es sparatu viņi taisīs speciālu versiju ar extra raķetēm, nezinu tur papildus sensoriem un nez ko vēl. Nevis vienkārši paņems un uzbāzīs prastāko kājnieku raķeti uz jumta un pateikts ”gatavs”.

     • Jēga bija pazudusi jau pašā saknē.
      Priekš tautas tiek pasniegts kā kājnieku brigādes mehanizācija, lai ko tas arī nozīmētu.
      Tiem, kas kaut ko saprot un uzdod nepatīkamus jautājumus, saka, ka tāds bija LIELAIS PLĀNS – nopirkt platformas uz kurām būs kosmoss. Kad būs? Nu kaut kad būs…
      Šo visu var pamācīties no visādiem kurdu rebeliem, isisiem utt. Baigi redzi tur visādas speciālās platformas ar kosmosu virsū? Mobilas un vienkāršas iekārtas uz jebkādām platformām, kas kustās un nemaksā dārgi.
      Uz CVRT fona haubices izskatās kā par velti, lai gan vajadzētu būt otrādi.

    • Cik ir dzirdēts no PD karavīriem, tad tos aparātos ir plānots izmantot, lai ātri piebrauktu, izšautu ar Spike vai Gustavu un tūlīt nozustu. Nekāda KKM tēlošana.

 9. Izskatās, ka dažiem ir nācies doties komandējumā uz Somiju, lai apgūtu iemaņas ar Stinger iekārtām:
  http://puolustusvoimat.fi/web/maavoimat/artikkeli/-/asset_publisher/latvia-hakee-ilmatorjuntakoulutuksen-oppeja-suomes-1

  • Paldies par acīgumu. Interesanti ka somi rakstā par vizīti un stingeriem neaizmirst piemetināt “sākotnējā situāciju Somijā un Latvijā ir ļoti atšķirīga, jo Latvijā nepastāv vispārēja karaklausība.” 🙂 kāds sakars …

   • Tagad jācer, ka kapteiņa Kairiša(sp?) pozitīvais viedoklis par somu OMD spējām tiks atspoguļots pie mums medijos un ar laiku kļūs tomēr par normu, līdz pāriesim uz paši savu B-OMD.

 10. Somu artilērija nav nekāda joku lieta. Tikai pēc daudzuma vien, somiem ir lielākais skaits lielgabalu un raķešu sistēmu Europas savienībā.

  • Lielisks atturošs elements. Tas pats, kas ZKorejā – US apzinās, ka sākot sauszemes operācijas, ZKoreja katru minūti varētu izdarīt 10 000 šāvienu, kas nozīmē kritušos kāliem.

 11. krievu inženieri darbojas sniegā…….nezinu vai mēs no tā varam kaut ko pamācīties, izskatās pēc pakazuhas

  • Mācīties varam to, ka visai tehnikai jābūt tādā tehniskā stāvoklī, lai to var idarbināt arī ziemā. Tas pats par apkalpēm. Ziema nav vasara ne tikai dīzeļdzinējiem.

 12. Gads drīz būs pagājis un ir jau apskatāms nākamā gada aizsardzības budžeta sadalījums:
  http://www.sargs.lv/lv/Zinas/Latvija/2017/11/23-01.aspx#lastcomment
  Dažas atziņas:
  1. Ekonomika nav augusi tik ātri, kā bija cerēts. Tādēļ nākamgad pirmais 2% no IKP aizsardzības budžets LR vēsturē (!!!) būs nevis 590 miljoni (kā iepriekš plānoja), bet 576,34 miljoni. Arī investīcijas tādēļ būs mazākas – nevis plānotie 243,8 miljoni, bet 220,2 miljoni.
  2. Tik un tā gan kopējā budžeta, gan investīciju ziņā šis būs “treknākais” gads AM vēsturē. Sliktā ziņa – pārskatāmā nākotnē budžets tik strauji vairs nepieags, jo nav politiska lēmuma pārvarēt 2% robežu.
  3. Svarīgi, ka investīciju struktūrā dominēs spēju attīstības projekti – tēriņi spēju attīstībai pieaugs par 40% salīdzinājumā ar pagājušo gadu (no 156,5 uz 220,2 milj.), bet infrastruktūrai – tikai par 4% (no 51,9 uz 54 milj.). 2016. gadā būvniecībai tērēja gandrīz pusi no tā apjoma, ko deva spēju projektiem, tagad tā būs tikai cetrutā daļa.
  4. Attīstības projektos pamatīgi pieaugs tēriņi kaujas inženieru spējām, sakariem, PGA, mehanizācijai (sāksies otrā bataljona mehanizācija) un acīmredzot uzsāks jaunu helikopteru iepirkumu (savulaik modernizācijas projekts paredzēja helikopteriem iztērēt gandrīz 25 miljonus latu).
  5. Pirmo reizi pēdējo gadu laikā samazinās tēriņi SUV spēju attīstībai un ievērojami arī samazinās tēriņi NBS individuālajam ekipējumam (no 25 uz 15 miljoniem). Jaunās formas iepirktas.
  6. Vēl interesanti, ka šogad aizsardzībai iztērēja vairāk, nekā iepriekš bija domāts – bija info, ka tērēs tikai 449 miljonus, bet iztērēja 470,2 miljonus un to galvenokārt noteica investīciju pieaugums (acīmredzot austriešu haubices un mīnmetēji ir pie vainas, kaut kur steigā tika sameklēta nauda, lai nepalaistu garām lielo iespēju).
  Lai nu kā, apsveicu visus ar pirmo 2% budžetu!

  • Mēs tik daudz par 2% runājam, ka rodas sajūta ka tie jau gadus tris ir ar mums. LT btw arī pieņēma 2+ % un sola vēl. LV var apsveikt arī ar to ka esam panākuši BY militāro budžetu absolūtajos skaitļos 500 milj USD vs mūsu 675 milj USD !

   • Starp citu, arguments par OMD dārdzību galīgi neiztur kritiku šāda budžeta kontekstā – 2018.-2019. gadā investīcijas ir plānotas 499 milj. eiro! Lūk, arī tas pusmiljards, nekur tālu nav jāmeklē.

   • Baltkrieviem par to naudu pietiek lai apgādātu 62.000 karavīru un 344,750 rezervistu……sanāk mūsu super profesionālie latviešu džeki izmaksā 6 reizes dārgāk 😀 ?

    • Nu rezervistus teiksim uzturēt nevajag tikai apmācīt bezierunu un bezmaksas OMD un tad laiku pa laikam papildmācīt. Visādi citādi BY armijā ir tik tiešām smieklīgas algas, kas ļautu RU vienā setā pārpirkt BY armiju vairumā. Mums baltkrievi atteiktu lepnuma vadīti.
     Skat.šeit UPD2
     Nākamamais moments ir tas, ka BY ilgu laiku dzīvojot uz PSRS rezervēm nevajadzēja tērēties SzS vajadzībām, tikai modernizēt, bet kara flotes BY nav saprotamu iemeslu dēļ.

     • Nu ja tā padomā, tad gan jau lielai daļai viņu OMD cilvēku tādu lietu kā bruņuvestes, normālas somās un guļammaisi, uzkabes, 2 dažādi zābaki, nav pat ieplānoti………es pat pieņemu mūsu zemessargi ir labāk ekipēti 😀 , skatoties kas bija Ukrainas OMD cilvēkiem kara sākumā – Kalaš ar dažām atverēm + prastākā forma, daudziem pat ķiveres nebija iedotas. Mūsējie te visu laiku biksta un lobē AM un prasa jaunu individuālo ekipējumu un lielākas algas, Baltkrievijā tā situācija varētu but galīgi cita (Lukašenko daudz neko pretī nerunāsi, ko dos to ņemsi).

      Te rodas jautājums…..kam labāk naudu tērēt, individuālajam ekipējumam un karavīru algām (lai laba morāle un lojalitāte būtu), vai arī nafig tu visu labāk visus resursus liekam iekšā tehnikas pirkšanai un uzturēšanai. 2 dažadas filozofijas.

      • Algai jābūt tādai, lai dēļ tās morāle nekrīt, bet morāli nedrīkst nodrošināt tikai ar algu. Tur jābūt kādai dzirkstelei ko saņem no ģimenes. Šo to var pielabot ar audzināšanu skolā un vienībā.
       Kā iet viņu OMD vari skatīties šajā youtube kanālā.
       Noteikti ka BY piepalīdz arī RU, šo to mēs redzam pēc lielajiem iepirkumiem kas notiek uz krīta , bet iespējams ir vēl kāds finanšu kanāls.

       • Mums jau arī ar ekipējumu izpalīdz……tās pašas Austrijas haubices, es pieņemu lielais amerikaņu onkulis tur iespējams kaut ko izdarija lai mēs tik lēti dabūtu veselu kaudzi normālu pušku (pietam baigi ātrā tempā, ātrāk nekā CVRT). Kaut kā neticas, ka visu laiku mūsējiem ar iepirkumiem kā pa celmiem iet, un te pēkšņi super labu deal uztaisa no zila gaisa.

        • Diezin vai lielais ASV onkulis būtu bijis ieinteresēts, lai mēs par sviestmaizi ņemam gan haubices, gan apmācību, gan, iespējams, rezerves daļas pa sviestmaizi no austriešiem, jo ASV tomēr A6 ir plus/mīnuss tas pats, kas austriešiem un iesmērēt mums A6 ar dārgu pēc-remontu+zinot, cik mums sanāca samaksāt par CVRT, amerikāņi varētu arī nosmelt krējumu.

  • Par tiem 2%.. izmantojot katru gadījumu ir jāapelē pie sirdsapziņas ka tie 2% bija sens pienākums kas nav pildīts. Attiecīgi – iekavēto vajag kompensēt…

   • lai apelētu “pie sirdsapziņas” jāpieņem, ka apelācijas objektam tā piemīt. Es teiktu, ka drošāk būs apelēt pie pašsaglabāšanās instinkta.

    • Apelēt varētu pie Krievijas militārā budžeta, piemēram, apņemties tērēt proporcionāli pusi no viņu izdevumiem. Piemēram, 2017. gadā Krievija iztērēja 5,3% no IKP, tad Latvija varētu iztērēt 2,65%. Manuprāt, tas būtu saprātīgi.

    • Nu, vēl varētu kaunināt par sabiedroto “uzmešanu”. Kā nekā solīto neesam pildījuši. Būtu laiks… Katrā ziņā – izmantot gadījumus lai atgādinātu neizpildītos solījumus…

     • Sabiedrotie mums ir gana pašpārliecināti un vairs nekautrējas iegremdēt vainīgo ar degunu nesmukumā. Atcerēsiemies ar kādu apsteidzošu joni LV tika pieņemti lēmumi par “2% līdz 2020.gadam” un tad pēkšņi “līdz 2018”. Ceru, ka šāda sabiedroto politika turpināsies, ja jau paši izliekamies ka nesaprotam kas ir jādara. Vēlreiz jāatgādina, ka EE pirmsukrainas perioda aizsardzības politika izrādījās absolūti pareiza, atšķirībā no tās ko īstenoja LT un LV. LT kļūdu atzina un labo, LV par kursa greizuma atzīšanu pat pazīmju nav. “Viss-ir-čotka” skan no visām malām, Kāda te sirdsapziņa…

  • Un kā tev patīk personāla izdevumu dinamika? “Maza un profesionāla” turpinās.

 13. Ļoti laba lasamviela par 2pk mazo vienībun taktika,no visām pusēm=taktiskās viltības,kauju un uzdevumu risinājumi un tt,ar kauju aprakstiem,kartēm,bruņojuma izklāstu,detalizēti iz dzīves,ar īstiem piemēriem.
  Intresanti ka aprakstīta Daugavpils ieņemšana no Vacu puses,ar izcilu taktisko viltību.
  Gan krievu gan vacu izpildijumā,ir stasti no Latvijas arī,bez politiska vai ideologiskā vadmotīva-tikai professionāla pieeja.
  Sadaļa Armory-Chapter 2

  Isaku pievonot arsenālam.
  Angļu val,bet translate palīgos tiem kam Angļu ir sveša.

  SMALL UNIT ACTIONS DURING THE GERMAN CAMPAIGN IN RUSSIA
  by General-Major Burkhart Mueiler-Hillebrand, General-Major Heilmuth Reinhardt, and others

  http://www.allworldwars.com/Small-Unit-Actions-During-German-Campaign-in-Russia.html

  • Paldies rīt atsevišķi nokomentēšu

  • Ideja ļoti laba un sen vajadzīga,galvenais lai izpildijums un finkcijas neklibo.
   Plus analogu (kaimiņos ešošajiem-LT ) arī derētu-specvienība kuras uzdevums veidot bāzi un apstāklus darbībai-sava okupētajā daļā -trenēties lai būtu gatavi diversiju,partizānu karam ienaidnieka aizmugurē-kā balsts pagrīdei un platforma pagrīdei.
   Efektīvi tas būtu sākumā,kad ienaidnieks veiks ofensīvu un aizmugure būs vaji kontrolēta un sargāta-gan diversijās,gan izlukinformacijai un tt.

 14. Iečekojāt kaujas virsnieka PUBLISKO paziņojumu par jaunu SLEPENU specvienību izveidi? http://m.delfi.lv/latvija/article.php?id=49503041
  Pasaules kontekstā unikāli, bet mūsu aizsardzības nesistēmai pierasts plātīšanās paziņojums.
  Starp citu šeit http://www.mil.lv/Par_mums/Sastavs.aspx kādu pus gadu stāvēja izvērstā NBS organizatoriskā struktūra ( Vai tik pat kaut kur šajā vietnē nebiju iepostējis?), kur visi jaunveidojamo SLEPENO specvienību nosaukumi bija kā uz delnas. Kam vajadzēja – nokopēja.

 15. Mums aktuāls un uzmanības verts sižets.
  Baltkrievijas armijas oficialās macības ,tehnikas bruņuspēju uzlabošanā no ta kas pa rokai.

  ВоенТВ Беларуси
  .

  Во многих блокбастерах в стиле «Безумного Макса» представлены самые разнообразные элементы тюнинга автомобилей, которые помогают героям оставаться в безопасности. Что интересно, такая киношная модернизация взята из жизненных примеров, которые используют военные в реальной боевой обстановке. Некоторые образцы показали и нашим корреспондентам.

  Военное обозрение (28.11.2017) Армейский тюнинг

  • Jā, šitais ir labs. BY nekautrējas pārņemt UA laifhaku pieredzi. Mēs? Sen jau vaimanāju, ka esošajām skanijām uc tehnikai tsk bruņutehnikas modeļiem ir jāiztrādā/jāpārbauda zinātniski pamatoti blindēšanas projekti, lai vajadzības gadījumā nav jāimprovizē. Tieši to dara BY.

 16. Вьючно-транспортный взвод 34-й горной бригады
  Zirgu trabsports

 17. Ņemot vērā ažiotāžu publiskā telpā par Krievijas pilsoņu aizturēšanu un deportēšanu, biedrība “Latvijas Airsoft spēlētāju asociācija”, turpmāk tekstā – LASA, uzskata par nepieciešamu paust viedokli par izveidojušos situāciju.

  Kā jau iepriekš tika norādīts, 2017.gada 2.decembrī bija paredzēts rīkot pirmo Baltijas “Airsoft” turnīru, kurā piedalītos komandas no vismaz 5 valstīm. Dalībnieku un skatītāju skaits bija paredzēts ievērojams. Turnīra norises vieta – slēgtais poligons Rīgā. Turnīra rīkotājs ir LASA.

  Ņemot vērā pasākuma vērienu, tika nolemts aicināt trīs spēļu organizētājus, kuri rīko spēles Krievijas un citu Eiropas valstu teritorijās. Personas ir Krievijas Federācijas pilsoņi. Aicinājuma iemesls – reāla un plaša pieredze šādu pasākumu rīkošanā. Ar minēto informāciju jau oktobrī detalizēti tika informēta Drošības policija.

  2017.gada 1.decembrī, ap plkst.07.40, minētās personas tika aizturētas. Netika paskaidroti aizturēšanas iemesli, netika sniegta informācija par iestādi, kas veic konkrētās darbības. Personas brauca bez jebkāda spēļu ekipējuma, formas tērpiem, ieroču replikām. Jānorāda, ka personas brauca kopā ar savām laulātajām, kuras netika aizturētas.

  Pēc vairākām stundām tika noskaidrots, ka aizturēšanu veica LR robežsardzes amatpersonas un tiek gatavots lēmums par personu deportāciju. Pats būtiskākais šajā incidentā ir apstāklis, ka personas “melnajā sarakstā” tika iekļautas 2017.gada 29.novembrī un par to nebija informētas. Lēmumu par iekļaušanu “melnajā sarakstā” parakstīja iekšlietu ministrs R.Kozlovskis. Papildus ir noskaidrots, ka lēmums ar kuru personas ir iekļautas “melnajā sarakstā” ir spēkā tikai 2 nedēļas, proti, līdz 2017.gada 11.decembram. Iespējams, – turnīra iespējamā laika ietvaros. Aizturēšana notika aptuveni 30 kilometru attālumā no Rīgas, taču LR robežsardzes rīcībā būtu jābūt informācijai, ka personas bija pārbraukušas Krievijas – Igaunijas robežu jau vairākas stundas iepriekš, norādot ieceļošanas Latvijā mēŗķi – turnīra apmeklējums. LASA rīcībā ir dokumenti, kas apstiprina faktu, ka iekļaušana “melnajā sarakstā” ir balstīta uz Drošības policijas atzinumu.

  Ņemot vērā iepriekš norādīto, iepazīstoties ar visiem pieejamiem dokumentiem, tika pieņemts principiāls lēmums par turnīra atcelšanu vai tā pārcelšanu uz citu datumu.

  Turnīra potenciālajiem dalībniekiem un skatītājiem ir parādījies retorisks jautājums – kādēļ par iekļaušanu “melnajā sarakstā” nav informēti lēmuma subjekti, pasākuma organizatori un citas iesaistītās puses. Informācijas noklusēšana faktiski ir novedusi pie fakta, ka nākotnē šādi turnīri norisināsies kaimiņvalstīs, visticamāk, Igaunijā.
  Turklāt jānorāda, ka minētās spēles netiek izmantotas jebkādiem taktiskiem treniņiem vai prettiesiskām darbībām. Organizatoru darbības ir caurskatāmas un atklātas.

  Šajā gadījumā ir acīmredzama nihilistiska attieksme no tiesībsargājošo iestāžu puses, necieņas izrādīšana pret pasākuma dalībniekiem un skatītājiem, materiālo zaudējumu nodarīšana organizatoriem.

  Ar cieņu,
  biedrības “Latvijas Airsoft spēlētāju asociācija”
  valdes loceklis Dmitrijs Medvedevs

  • Bardaks, ja situācija aprakstīta korekti. Bet airsoftistiem mācība – rīkojiet turnīrus bez RU komandām un dalībniekiem. Spēles un sports tas ir labi, bet šādos pasākumos dibinās kontakti, notiek kaujas pieredzes apmaiņa utt, kas ņemot vērā pasākuma milit1aro raksturu var tikt traktēts dažādi. Valstij tomēr jau sen bija jānāk klajā ar normatīvajiem aktiem par to kas ir airsofts, tā spēlētāji, instruktori un poligoni. Stulbākais būtu visu aizliegt, bet visticamāk tā arī notiks.

 18. Ukraiņiem ķibeles ar Dozor-B braucamajiem… https://youtu.be/wh8_eEZvyzs

 19. Nepētīju, vai jau ir še iemests vai nav, bet kaujas virsnieks sola nākamā gada laikā apbruņot mūsu peldošās tupeles, pilnīgs pizģec, laikam jūt, ka nav kur naudu grūst?!
  http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/748486-nbs_lidz_nakama_gada_vidum_apbrunos_latvija_buvetos_patrulkugus

  • Rakstā minēti ložmetēji, nevis anti-ship missiles, kas būtu ļoti pa tēmu. Pieskrūvēt klājam ložmetēja balstu neko nemaksā, toties skan labi “apbruņoti kara kuģi”… mājsaimniecis ģībst.

   • Iespējams, ka nav vēl līgumlietas nokārtotas, tāpēc neko neteica par missilēm….
    Ja kaut ko pasūtīs no Izraēlas priekš slavenajām platformām, tad pilnīgi iespējams, ka kaut kas priekš patruļkuģiem arī būs. Protams, vistālākās darbības spaikus grūti nosaukt par pretkuģu raķetēm, tomēr tas jau ir kaut kas.

  • Pilnīgs pizģec ir, ka tas netika izdarīts līdz šim!! Pēdējais laiks floti padarīt par pa tiešām floti nevis pludmales patruļu.

   • A jēga ta kāda no tām peldošajām mašīnām? Pārkrāsot un atdod RS būtu pareizāk, nekā mērkaķoties ar miljonu grūšanu nespējnieku flotē.

 20. Domāju, ka vismaz daļai šī bloga auditorijas varētu interesēt šis pasākums:
  Šobrīd projektu atbalsta Baltijas Amerikas Brīvības fonds (“Baltic American Freedom Foundation” – BAFF), ASV vēstniecība Latvijā un domnīca “The Jamestown Foundation” (ASV). Administratīvo atbalstu projekta īstenošanā sniedz Latvijas politologu biedrība.

  Projekta sākuma posmā organizējam semināru ciklu Baltijas valstīs “Efektīvi drošības stratēģijas modeļi: ASV un mazo valstu piemēri Baltijas valstīm’. Semināros piedalās bijušais īpašais ASV valsts departamenta padomnieks Baltijas jautājumos Pols Goubls.

  Oktobrī semināri notika Tallinā (Nacionālajā bibliotēkā), Tartu (Baltijas aizsardzības koledža) un Viļņā (Eiropas namā). Novembrī organizējām divus seminārus Rīgā – Latvijas Universitātē un Nacionālajā aizsardzības akadēmijā. Šajos pasākumos jau ir piedalījušies vairāk nekā 100 aizsardzības speciālisti, zinātnieki, eksperti, ārvalstu vēstniecību pārstāvji un studenti.

  Atvērtais pasākums Rīgas Juridiskajā augstskolā, 6. decembrī plkst. 1800 noslēgs šo semināru sēriju. Tajā bez Pola Goubla piedalīsies arī Rodžers Robinsons, Prāgas drošības studiju institūta līdzdibinātājs un priekšsēdētājs, bijušais ASV nacionālās drošības padomes Starptautisko ekonomisko attiecību direktors. Viņš runās par finanšu un ekonomiskajiem apdraudējumiem, ar kuriem šobrīd sastopas Baltijas valstis.

  Dalībai seminārā ir aicināti pieteikties visi, kurus interesē nacionālās un starptautiskās drošības, kā arī Baltijas valstu drošības sadarbības jautājumi.

  http://www.la.lv/drosibas-strategijas-modeli-piemeri-baltijas-valstim/

  • interesanti
   “stratēģijas analīzes modelis, kas ASV tika ieviests Aukstā kara laikā un ietver pretinieka un savu spēju novērtēšanu ņemot vērā vēsturiskos, kulturālos, sociālos, ekonomiskos, etniskos, uzvedības un pretinieka psiholoģiskās, profesionālās un fiziskās sagatavotības aspektus. Šī pieeja dod iespēju ieraudzīt un izprast detaļas, kas atsedz pretinieka “vidējo statistisko” spēju un ir noslēptas aiz “sausiem” faktiem un skaitļiem, kuri sākotnēji var radīt kļūdainu priekšstatu par pretinieka reālo militāro varēšanu vai tā sabiedrības spēju izturēt kara laika grūtības.”

   Paldies aiziešu gan.

 21. Kā arī domāju, ka daļai būs interesanti uzzināt, ka bruņotie spēki pērk Polaris mobilitātes platformas:
  http://www.janes.com/article/74725/ausa-2017-polaris-boosts-international-sales-as-light-mobility-vehicles-garner-interest

 22. Gan jau ka neko vērā ņemamu vēl nav radījuši, bet gribētu gan un tad varētu šaut pa labi un pa kreisi un atkal izlikties, ka neko nezin un ka viss ir kārtībā:
  http://www.defenseone.com/technology/2017/11/russia-united-nations-dont-try-stop-us-building-killer-robots/142734/?oref=d-topstory

 23. nezinu vai bija šitais video jau vai ne, bet ieliksu te

 24. Īsti neatceros vai bija,bet labs analīzes pētījums par Ru jauno armiju un karadarbību,tehniku,taktiku visās jomās balstoties uz Ua pieredzi.
  Domāju vieta arsenālā un apsriedei,ja nav bijusi.
  A handbook for U.S. Army formations to increase awareness of Russian tactics, nearpeer
  capabilities, and current U.S. non-material solutions to mitigate the threat posed
  by Russian proxies.

  UNCLASSIFIED//FOR OFFICIAL USE ONLY
  http://www.multibriefs.com/briefs/rcaa/Russian_New_Generation_Warfare_Handbook.pdf

  Mazs raksts arī no mūsējiem
  https://www.aspenreview.com/article/2017/the-new-generation-of-russian-warfare/

  The New Generation of Russian Warfare
  JANIS BERZINŠ

  Managing Director, Center for Security and Strategic Research, National Defense Academy of Latvia

  vēl pa tēmai
  https://www.ausa.org/articles/russia%E2%80%99s-new-generation-warfare

  http://www.thepotomacfoundation.org/russias-new-generation-warfare-2/
  RUSSIA’S NEW GENERATION WARFARE
  | Phillip Karber and Joshua Thibeault

  Labs apraksts par Ua klūdām un Rus taktisko paņemiemu,kad iznīcinaja 79brigades bataljonu 3 minūtēs,raksta arī linki uz labiem avotiem un pētijumiem.
  http://www.dupuyinstitute.org/blog/tag/new-generation-warfare/

 25. bildēs arī mūsējie no orkaan2017:
  https://www.facebook.com/Kaitseliit/photos/a.1170487969750648.1073741897.264955486970572/1170489826417129/?type=3&theater ee artilērija, par kuru te bija diskusijas.. moš kāds cēsinieks var iemest komentu par mācībām kopumā?!

 26. Vēl par IKP. Latvijā 3. ceturksnī pieaugums 6,2%! 2. ceturksnī bija 4,8%, 1. cetursknī 4%. Tas ir 400 miljonu eiro pieaugums ceturksnī un gadā varētu kopā būt pusotrs miljards plusā. Ekonomika labi attīstās un tās ir labas ziņas aizsardzības budžetam.
  https://www.makroekonomika.lv/izaugsme-veseliga-bet-japieskata-lai-neklibotu

 27. Zviedru humors ,bet analoģijas saskatāmas arī ar mums.

  Cerams ka pendeli situāciju krasi labos 🙂

  • Perfekts piemērs. Šim sketčam (oriģinālam nevis tulkojumam) ir trīs gadi. Pa to laiku SE ir atjaunojusi OMD un noturējusi lielākās 25 gadu laikā militārās mācības Aurora 2017 ar 20 000+ karavīru. LV? O, jā 2% nākamgad.

 28. http://www.sargs.lv/Zinas/Latvija/2017/12/12-01.aspx#lastcomment
  “Tāpat pieņemts lēmums Zemessardzes 3. Latgales brigādē uz profesionālā dienesta rotas bāzes izveidot profesionālā dienesta bataljonu ar pastāvīgu dislokācijas vietu Latgalē. ” -kkad jau izteicos, ka 3.zs brigāde varētu kļūt par diezgan kaujasspējīgu brigādi.
  “2018. gadā noslēgsies pirmais paaugstinātās gatavības vienību attīstības posms, kura ietvaros bataljonos tiks izpildīti pārbaudes vingrinājumi vada lieluma vienībām, savukārt nākamajā posmā bataljoniem jāattīsta rotas lieluma vienības.” -varu tik novēlēt veiksmi un pietiekami daudz aktīvo zemessargu. pēc pēdējām mācībām esmu kļuvis mazliet optimistiskāks, kaut tieši no mūsu rotas uz mācībām vienmēr nokomplektējas gandrīz vesels vads.

  • PD bataljons virtuālas ZS “brigādes” sastāvā… kad tas mikslis beigsies. Nu kādēļ to nenosaukt par atsevišķu PD bataljonu vai rotu, komandkēde būtu uz pusi īsāka, bet tas nav mazsvarīgi. Ļoti iespējams PD bataljons būs tikpat virtuāls, zinot ar kādām mokām komplektēja Latgales rotu. Kastīšu skaits aug.

   Tomēr pozitīvi ir : a) decentralizācija b)kaujas vienības uz priekšu c)kastīte potenciāli piepildāma ar B/OMD.

   Atkāl dzirdamas runas, ka 2018.gadā ZS skaitīsies 12000, tas pie “no mūsu rotas uz mācībām vienmēr nokomplektējas gandrīz vesels vads”.

   • Latgalē nav tie sliktākie zemessardzes bataljoni! tāpēc kā kājinieki tur zemessargi ir baigi ok, bet pārējos atslēgas amatus un vienības, lai ieņem pd. es vismaz tā veidotu. arī kopā varētu trenēties. piedevām nākotnē, ja rastos nekomplekts vienībā, tad šeit veidotu un iesauktu omd.
    par tiem 12k ir kā ir- kā iesaukums, tā rotu komandieri kā uz atlaidēm izķer jauniņos. tāpēc jau novēlu veiksmi rekrutēšanā. mūsējie arī ņemas slapju muguru visādos masu pasākumos, lai ievilinātu jaunos. a kad jau iekšā, tad jau kā zirnekļutīklā…

 29. http://kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/atgabentos_mokomosios_pestininku_kovos_masinos_vilkas.html leišu PR kompānijas strādā zibenīgi! šodien ieradās- šodien paziņoja! kaut pirmās “īstās” mašīnas būs tikai 2019-jā.

 30. https://www.segodnya.ua/ukraine/novye-voennye-razrabotki-ukrainy-za-tri-goda-opublikovana-infografika-1052119.html ukrainas militārie ražojumi.
  https://www.youtube.com/watch?v=zJvhWA9v7KM pretgaisa aizsardzība.
  jauki, ja ir mantota militārā ražošana un arī pilnas noliktavas ar krājumiem. tur militārās tehnikas apjomi krietni pārsniedz 3B kopā ņemtas…

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s