Off topic

Šeit var likt komentāros visu ko sirds vēlās. Kas zina, varbūt tas būs iemesls jauna ieraksta/topika tapšanai. Ja off topic ir vairāk kā viens links + paris teikumi un velk uz pāris rindkopām – sūtiet uz VB e-pastu, ieliksim kā ierakstu, kas sāks jaunu tēmu.

Advertisements

1  778 responses to “Off topic

 1. https://skaties.lv/zinas/latvija/sabiedriba/zemessargiem-top-jauna-baze-marupes-novada-atjaunos-pretgaisa-aizsardzibas-bataljona-stabu/ kārtējais būvnieku lobija piemērs 😀 neskaitot 2 jaunās bāzes, vēl jāgaida publiskās ziņas par atlikušajiem 17…

 2. Mobilās tehnoloģijas kļūst par neatņemamu militārā ekipējuma daļu un ieņems nozīmīgu lomu valstu aizsardzības stiprināšanā. Tāpēc Latvijas Mobilais Telefons (LMT) sadarbībā ar Aizsardzības ministriju (AM) un Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) attīsta virkni valsts aizsardzības inovāciju projektu, tai skaitā īpašu mobilo lietotni “Viedsargs” militārajai saziņai, kā arī īpašus sensoru, mākslīgā intelekta un datorredzes risinājumus. Tās ir ne tikai inovācijas valsts aizsardzībai, bet arī unikāls eksporta produkts ar augstu pievienoto vērtību, kas Latviju var ierindot starp inovatoriem militārās aizsardzības jomā.

  http://straume.lmt.lv/lv/notikumi/notikumi/militaras-inovacijas/1003017

 3. Varbūt būšu palaidis garām, bet vai LV mediji ziņoja par nesenajiem uzbrukumiem ASV un Kanādas diplomātiem Kubā?

  https://www.justsecurity.org/44289/sonic-attacks-diplomats-cuba-dont-rush-conclusions/
  https://www.theguardian.com/world/2017/sep/14/mystery-of-sonic-weapon-attacks-at-us-embassy-in-cuba-deepens

  Pie tam izmantotie ieroči ir… interesanti.

 4. Lielisks raksts par Nordbat 2:

  https://thestrategybridge.org/the-bridge/2017/9/20/trigger-happy-autonomous-and-disobedient-nordbat-2-and-mission-command-in-bosnia

  The official doctrine stated that all Swedish citizens were to, without exception, consider any order to surrender to be false, regardless of its origin.

  Šo vajag ieborēt arī visiem Latvijas iedzīvotājiem.

 5. laba filma angliski par mūsu pretatgrūdes lielgabalu.

  • Uz tiem plānotajiem 4×4 ar grozāmo platformu (tādām taču esot jābūt uz viesiem priekš ložberiem) uz kāda var uzlikt. Tad vismaz tiešā tēmējumā var uzsist un notīties, jo filmā pieminētos 6 šāvienus minūtē diez vai nātraucēti no vienas pozīcijas var izpildīt.

 6. http://lr1.lsm.lv/lv/raksts/aktuali/aizsardzibas-ministrijas-sekretars-viesturs-silinieks-par-rezerv.a92474/ no Garisona četriem mēnešiem pārvērtās desmit dienās??! viņi taču ir debiloīdi! kā viņi iedomājas ar šādiem karavīriem karot? sūtīs tos drošā nāvē?!.. te man vairāk jautājumi un pārmetumi būtu arī mācību centriem un to virsniekiem, kuri šādu apmācību izstrādā un akceptē!

  • klients “peld”… ne pārāk labi pārzina par ko runā. Bet kopumā izskatās shēma ir tāda: par varītēm dabūt jaunsargus uc skolēnus (vai brīvprātīgos) pirmajā nometnē kamēr nav atjēgušies piešķirt tiem rez.karavīra statusu lai tad vēlāk jau ar APK rungu sauktu uz tālāko rez.karavīru apmācību kas varbūt arī paredzēs solītās 120 dienas, kuras puikas savāks 20 gadu laikā. Nevajag aizmirst ka rez.karavīru var iesaukt ne biežāk kā reizi 4 gados. Vispār jau AM viltīgi vairs nerunā par apmācības garumu paslēpjot to zem “NBS komandiera apstiprināta programma” tur var būt viss kas gan 30 dienas gan 53… Tā mums piparonkul iet visās jomās vairs nepārsteidz tā butaforija.

  • Nu, čali laiž idejas – 10 dienu apmācība! Pat sovjieti Maskavas aizstāvēšanas kritiskākajā periodā “lielgabala gaļu” apmācīja divas nedēļas un tad sūtīja uz fronti “apgūt praksi”. Tomēr, tas parasti beidzās kā zemes mēslošanas kampaņa.
   Cik cerīgi gaidīju uz šo ideju, kas būtu tieši laikā priekš manis, bet nu kā pierasts Latvijā! Katru kaut cik jēdzīgu ideju spējam sačakarēt līdz nejēdzīgumam.
   Paldies!
   Tomēr,laikam palikšu par tīrasiņu civilistu un retajos brīvajos brīžos kaut ko pačubināšos ar gatavnieka būšanu.

 7. tā Zviedru bruņu kaste istenībā baigi līdzīga mūsējiem CVRT (gan izmēros, gan svarā)……viņiem kaut kā izdevās uz tās kastes uzbāst normālu šaujamo (20mm), bet mums tikai mazais ložmetējs

  https://en.wikipedia.org/wiki/Pansarbandvagn_301

  https://en.wikipedia.org/wiki/FV103_Spartan

 8. VB kad bus drumfest? 🙂

  • Tie ir LV vienīgie īstie far rrrrright, vismaz citi nepiesakās. Klusi un inteliģenti, atbilstoši LV remdenajam politiskajam spektram.

  • Neesmu tik dziļi pētījis viņu darbību, bet vismaz līdz šim par idiņiem neesmu viņus uzskatījis.
   Ko nevar teikt par galēji kreiso retoriku, kas vērsta pret viņu twitter ierakstu, tur gan brašuļi nolasījušies, viens par otru izglītotāks un zinošāks šķiet 🙂 !
   Lai nu kā, nobildēties pie tukšiem Mucenieku vārtiem, kad tur no bēgļiem nav ne smakas un, zinot to, ka te neviens pat īsti palikt negrib, gan nav nekāds varoņdarbs.

 9. LA pirms ~1.5h ielikuši Facebook video ar mūsu pirmajām haubicēm Liepājas ostā :-D!
  Pašlaiko no datora FB netieku, tādēļ video izpaliek, bet, domājams, tūlīt jau kāds iemetīs arī video 🙂 !

 10. Skatoties kas notiek Katalonijā, vai nevarētu notikt tā, ka Spānija atvelk savus trūpus ar visiem Leopardiem prom no Latvijas? Ja Katalonija pasludina neatkarību, kas būtu jādara Latvijai? Emocionāli katalāņi jāatbalsta, bet ģeopolitiski mūsu interesēs ir atbalstīt Spāniju.

  • 300 spāņu karavīri diez vai var ietekmēt situāciju pašu valstī, turklāt ja būs tā būs policejiska operācija, kataloniešiem armija palika plānos. Katalonijas iedzīvotāji atbalsta neatkarību 50/50 tādēļ arī nekāda kosova tur nesanāks. Pāragri vēl.

 11. Sīrijā notiek diezgan intresantas lietas.
  Isis pielito mazliet jaunu taktiku,Asada dziļā aizmugurē sagrāba pilsētiņu un ,pa ceļam gaida papildspēkus kurus tad sagaida ar visiem stobriem.

  Третий день очень небольшая группа боевиков численностью до сотни человек уже третий раз то берет Карьятейн, то выходит из него. Вчера после захвата были арестованы активисты действующего режима, 20 из которых были казнены. Подкрепления, которые правительство направляет в город, уничтожаются. Вчера же было сообщение о гибели российских военных, направленных в Карьятейн с базы Т-4. Правда, не совсем понятно из перевода, какие именно военные имелись ввиду: то ли наемники, то ли спецназ.”
  https://el-murid.livejournal.com/3446657.html

  El murid nav tas avots no ka vilkt infu,bet šoreiz ir labi informēts.
  Ru arī zaudējumi ievērojami.
  При потерях, которые начались в последнее время, это неудивительно. В два дня только сирийские потери составили порядка 450-500 человек. Кроме этого, крупные потери несут иностранные наемники – Хезблла, Фатимиюн, российские ЧВК. Оценить потери официальных российских военнослужащих сложно, но речь может идти о нескольких десятках, возможно, даже полусотне. Очень неясная ситуация в Дейр-эз-Зоре. Большая часть сообщений идет из пустыни, но и в районе Дейра идут столкновения, причем там боевики чуть ли не сознательно атакуют именно российские боевые порядки.

  • Vau, kādi ļaudis 🙂

   Elmurids mani mulsina, jo vēl nesen bija krimnash, bet tagad nu jau gandrīz opozicionārs.

   Tomēr nevar nepiekrist tēzei par to ka puse, kurai karā nav konkrētu mērķu, cietīs lielus zaudējumus. Bez sava sauszemes karaspēka ievešanas RU nav konkrētu vai sasniedzamu mērķu SY . SOS operatori, MP un Vagnerieši kas tur šobrid skraida ir absolūti nepietiekami šādu plašumu okuācijai/kontrolei un likumsakarīgi cietīs zaudējumus, kamēr viņiem tiks doti spējām neadekvāti uzdevumi.

 12. Prieks:)

  Tepat jau esmu ,sekoju līdzi,tik sēžu klusi:)

  Te labs twiter konts par militarajiem notikumiem Šīrijā.

  Isis visur aktīvi bano,tapēc jaunie video pazūd ātri ,lai saprastu,kā un kam kur iet reāli,citādi visās frontēs tik bravūra:0
  Info var dabūt tik no neatkarīgajiem,vai insidiem kas twito un blogo:)

  30 min video no Isis Raqa.

  Atmetam visu to propagandu,paliek tīri kaujas.
  [video src="https://s27.tor3.xyz/35583/720.mp4" /]

  • Nu look tagad challenge ir nomaningot katru piece ar 2-3 crewiem ideālā 😊 to varētu paveikt caur b/omd bet ar pd
   Artas pulku vāks vēl ilgi un katrs specs būs zelta vērts vai varbūt aplasīsim zs atkal?

   • ZS jau Latgalē esot nosmelts krējums ar PD vienības veidošanu tur.
    Tad vēl skaiti SUV atbalsts, tur arī aizies zināma daļa maucēju, tagad vēl haubices, kuras teica, ka būšot arī ZS.
    Drīz ZS no spējīgākajiem visi būs salikti speciālistu amatos/vienībās, kājniekos paliks tikai vecie un slinkie 😀 !

    • skatoties uz manu batu…..tā jau arī ir. Visi tie kas regulāri nāk uz macibām jau sen salikti visur citur, tie kas nenāk palikuši kā kājnieki.

 13. Rus nedienas un Isis pazinojumi apstiprinās-nav skaidrs cik no tiem oficiālie -cik algotņi,Rus oficiozs saka šos ” Žnat neznajet”,”varoņi” Isis rokās vēl ar Donbasa kauju pieredzi.


  https://el-murid.livejournal.com/3453066.html
  https://el-murid.livejournal.com/3452826.html

 14. Isis jau trešo x ir tuvu Palmiras okupacijai,insida video liecina ka Palmira atkal kritīs,cīņas notiek par naftas laukiem turpat blakus.
  sagustītie rus,saka ap 50-video gaidijām nedēļu,parādija divus,domājams nemelo un ir visi (Isis melos nav piekerti,stratēgiski propogandas gājieni gan raksturīgi)

  Intresants liktenis “varoniem” ir 3 medeļas par Krimu,Donbasu 2x,un bēdīgs liktenis Sīrijā.

 15. https://bmpd.livejournal.com/2875681.html

  Latviski nekur šādu info neesmu redzējis:

  В апреле 2017 года министерство обороны Латвии заключило соглашение на сумму 6 млн евро о приобретении с хранения министерства обороны Австрии 35 самоходных гаубиц М109А5Öе, десяти бронированных машин управления огнем ReStPz (переоборудованных из САУ семейства М109) и двух машин подготовки механиков-водителей (также переоборудованных из М109). Сообщалось, что продажная цена САУ М109А5Öе составила 140 тыс евро. Данные системы станут первыми самоходными орудиями в вооруженных силах независимой Латвии.

  • http://www.tevijassargs.lv/ts/jaunas-haubices-efektivas-erti-lietojamas-un-daudzpusigas/
   bet arī tur nav nekā par vadības sistēmas nosaukumu, vnk bmpd piegugļojis.

   • Biju domājis, ka nekur citur nebiju uzgājis infu par to, cik tieši haubices, cik FDC un cik draiveru treining vijekāļi no tām 47 iepērkamajām technikas vienībām.

    • Gāja runa par diviem bataljoniem, bet bataljons izskatās šādi
     https://varabungas.wordpress.com/2017/02/21/haubicem-lidzigas-haubices/
     🙂 daudz kļūdīties nav iespējams.

     • Īsti neiebraucu, kas kopīgs manis iepostētajai info ar to austrīķeru izlūku-artilērijas bataljona bildīti. Tur nekas pēc šamo TOE un mūsu iepirkto skaitu pa modifikācijām (ja info pareiza)neiet kopā.
      No kurienes kājas aug kaut kādiem 2 bataljoniem? Vai tas ir kas vairāk par pieņēmumu?
      Un vispār, ja info tajā saitā( konkrētais katras modifikācijas skaits) ir pareiza, tad jautājums, kur tā ņemta, un kāpēc par to atkal klusē AM? Kārtējā vispārzināmā klasificētā informācija?

      • LV iepirkto vienību skaits + – atbilst diviem SP artilērijas bataljoniem ( ar rezervi kanibalizācijai) grozi kā gribi. Zinot ka pirkums ir no Austrijas atliek ieskatīties avotos kas austriešiem vispār bija un ko viņi varēja pārdot. Piemēram šeit http://milnews.at/2017/verkauf-oest-m-109/ Noteikti ir vēl.
       Tālākais ir žurnālista darbs.

       • Tas ir tik pat izplūdis jēdziens, kā pateikt, ka 1000 kājnieku ir +/- 2 kājnieku bataljoni.
        Mums pa abiem bataljoniem kopā nesanāk 1000 PAX, kamēr normālās rietumu armijās 1 KBn ir no 700-900 PAX.
        Tas pats ar artilēriju. Ja mēs pieņemam par standartu tādu armiju kā US, DE, KF ( kuri lieto pašgājējartilēriju vismaz no WW2) un lērumu citu valstu pašgājējartilērijas bataljonu TOE, kur bataljons sastāv no 3 artilērijas baterijām, ar 2 artilērijas vadiem pa 3 stobriem katrā, tad 2 normāli bataljoni galīgi nesanāk, ja kaut kas no tiem 35 stobriem ir paredzēts Kaujas atbalsta un nodrošinājuma mācību centram, un kanibalizācijai.

        • 1 SP bn = 3 btry x 6 stobri = 18 stobri
         Divi SP Bn = 36 stobri

         bmpd raksta par 39 stobriem, AM par 47 vienībām (nekonkretizējot cik stobru), austrieši par 35 stobriem un 10 ACRV, bet austrieši nesaka, ka tas ir tas kas pārdots LV, tas ir tas kas tika modernizēts 2007.gadā! Ja atņemam no 47 vienībām 36 (39) stobrus atlikušie 11 (8) varētu būt ACRV, bet nepietiekamā skaitā, jo klasiski būtu jābūt pa 8 uz bataljonu. Tomēr haubices ir modernizētas iespējams tas ir iemesls kas ļauj samazināt ACRV floti.

         Tātad ar pirkumu pēc loģikas viss ir puslīdz kārtībā. Vot 🙂 tālāko sadalīšanu pa vienībām, centriem un kanibalizācijai noteiks AŠ kaujas virsnieku saņemtie vadošie norādījumi nevis kādi tur TOE, tos sekretno uzzīmēs kā vajag.

         • Vai nu es esmu idiots, vai nu abos resursos ir skaidri un gaiši pateikts, ka Latvija iegādājas 47 tehnikas vienības, kuru sastāvā ir 35 haubices, 10 mobilie FDC ( uz m109 bāzes), kā arī 2 vadītāju apmācības platformas.
          Neesmu gan sertificēts vācu un krievu valodas tulks, bet tā nu man liekas.

          “Tātad ar pirkumu pēc loģikas viss ir puslīdz kārtībā. Vot 🙂 tālāko sadalīšanu pa vienībām, centriem un kanibalizācijai noteiks AŠ kaujas virsnieku saņemtie vadošie norādījumi nevis kādi tur TOE, tos sekretno uzzīmēs kā vajag.”
          Par šito šaubu nav.

          • bmpd – “[..] первая партия приобретенных для латвийской армии из наличия вооруженных сил Австрии 155-мм/39 самоходных гаубиц М109А5Öе американского производства. [..]
           http://kaernten.orf.at/news/stories/2847911/
           [..] Zwischen 2002 und 2007 wurden in Klagenfurt die 35 Panzerhaubitzen M109, zehn Rechenzentren (Panzer ohne Rohr, aber mit Computern zum Berechnen der Flugbahn der Geschoße) und zwei Fahrschulfahrzeuge aus den 1960er Jahren bis zur letzten Schraube zerlegt. Dann wurden die Geräte mit moderner Technik wieder zusammen- und umgebaut. [..]

           te ir runa par modernizāciju nevis iegādi

           Kur vēl ir minētas 35 haubices?

    • par skaitu jau bija info vasaras sākumā: http://kaernten.orf.at/news/stories/2847911/
     arī varabungās bija iepostots- palaidi tik bik garām…

     • Jā, šito tik tiešām biju palaidis garām. Tagad skaidrs, kur tai infai kājas aug.
      Paldies!

      • http://milnews.at/2017/verkauf-oest-m-109/ info vācu valodā par Austrijas armijas plāniem un m109 aprīkojumu, munīciju…

       • Ļoti izsmeļoši. Ieteiktu izlasīt arī pašam saimniekam.

        • Ko tāds cemmīgs uz saimnieku? Viš Tev sudraba karotīti aizpagāšgad’ paņēma un nolika atpakaļ citā vietā?

         • Es tik tā vienkārši kaitējos. Nevajag jau visiem uzreiz par to ķert pie sirds :).

          Tā kā nez kāpēc nevaru atbildēt uz Varabungu iepriekšējo atbildi man, tad izmantošu iespēju un atbildēšu šeit:
          Cienīts kungs, tas jūsu izceltais 39 pie 155-мм/39 nozīmē stobra garumu kalibros. Jo pārsvarā visām M109 modifikācijām ( izņēmums Šveiciešu KAWEST) ir 39 kalibru stobrs, a visādām krutajām PzH2000, K9, ARCHER u.t.t. ir 55 kalibru stobrs. Tas arī velk 35+ kilometri bez rocket asissted projectile. Bet visu jau zināt nevar.

          Bet vispār jau tur bija skaidri un gaiši rakstīts:
          В апреле 2017 года министерство обороны Латвии заключило соглашение на сумму 6 млн евро о приобретении с хранения министерства обороны Австрии 35( trīsdesmit pieci)самоходных гаубиц М109А5Öе, десяти бронированных машин управления огнем ReStPz (переоборудованных из САУ семейства М109) и двух машин подготовки механиков-водителей (также переоборудованных из М109).
          Ja man nav taisnība, aplejiet mani ar epoksīdu, un izvārtiet mākslīgajos daiktos.

 16. Zapad 2017 ,K-52 incidents un sekas pilnāka versija,tiem kas nav vēl redzējuši,skats arī no helihoptera kabīnes,ka arī var novērtet sekas uz zemes.

 17. Par “Tačankām” un to efektivitāti un Rus jauno taktiku pret tām.
  Pec visa spriežot,problēma ir aktuāla un nopietna (domājams ka “boots on ground” Ru Sirijā ir daudz ,bet neafišējas).

  Российские артиллеристы научатся уничтожать «джихад-мобили» — вооруженные джипы-пикапы. Их эффективно используют отряды боевиков на Ближнем Востоке. Для этого в программу боевой подготовки включены специальные упражнения для минометчиков и расчетов гаубиц. Они разработаны с учетом опыта боевых действий в Сирии. Задача артиллеристов поставить огневые завесы на пути «джихад-мобилей» и не допустить их к своим войскам.

  Как рассказали «Известиям» в главном штабе Сухопутных войск, в настоящее время новая система борьбы с вооруженными джипами отрабатывается артиллеристами 15-й и 30-й мотострелковых бригад Центрального военного округа. В дальнейшем они войдут в программу боевой подготовки других артиллерийских подразделений Сухопутных войск, а также ВДВ и морской пехоты.

  В состав каждого российского мотострелкового, воздушно-десантного и десантно-штурмового батальона входит минометная батарея. На вооружении этих подразделений стоят 82-миллиметровые или 120-миллиметровые минометы. Также в полках и бригадах есть один–два артиллерийских дивизиона. Они оснащены самоходными или буксируемыми 152-миллиметровыми и 122-миллиметровыми гаубицами.

  Принцип борьбы с «джихад-мобилями» достаточно прост. Эти машины отличаются высокой скоростью и маневренностью. На пикапы устанавливаются крупнокалиберные пулеметы, безоткатные орудия и противотанковые ракеты. В ближнем бою отряды боевиков на «джихад-мобилях» могут легко уничтожать танки и боевые машины пехоты.

  Поэтому главное — не пропустить противника близко к своим войскам. На пути автомобильных колонн боевиков создается завеса артиллерийского огня (на военном языке — Неподвижный заградительный огонь — НЗО). Пикапы — это не боевые машины, они не оснащены броней. Поэтому преодолеть стену взрывов и осколков не смогут.

  Военный эксперт Владислав Шурыгин рассказал «Известиям», что использование высокоманевренных боевых групп на «тачанках» — это тактика, которая сейчас очень широко применяется в конфликтах низкой интенсивности.

  — Для российских военных борьба с «тачанками», или, как их еще называют, «джихад-мобилями», актуальна, поскольку эти импровизированные боевые машины активно применяются в Сирии, и подобные типы угроз могут возникнуть на территории ОДКБ, — отметил эксперт.

  По словам независимого военного эксперта Антона Лаврова, как показывает опыт современных военных конфликтов, бороться с «джихад-мобилями» очень сложно и дорого.

  — Вооруженные пикапы очень быстро выходят из-под огня танков и бронемашин и вступают в ближний бой, — отметил эксперт. — В Ираке «джихад-мобили» запрещенного в России «Исламского государства» наносили серьезные потери иракским силовикам, вооруженным американскими танками M-1 Abrams. Считается, что самое эффективное средство борьбы с вооруженными пикапами — это штурмовые вертолеты типа Ми-35М, Ми-28, Ка-52 и АН-64 «Апач». Но каждый вылет винтокрылой машины стоит очень дорого, и они не всегда успевают прибыть к месту боя вовремя.

  Они представляют собой пикапы с установленным в кузове крупнокалиберным пулеметом или зенитной установкой ЗУ-23-2. Эти машины активно использовали исламисты еще во время гражданской войны в Ливии, а также в более ранних конфликтах на Ближнем Востоке. Их отличают хорошая мобильность, приличная огневая мощь, высокая проходимость и дешевизна.

  РИА Новости https://ria.ru/defense_safety/20170623/1497189339.html

  https://iz.ru/618905/aleksei-ramm-evgenii-dmitriev/zavesa-artognia-ostanovit-dzhikhad-mobili

  — Сильная сторона террористов ИГ* — стационарные фугасы с проводным управлением, — пояснил Виктор Мураховский. — Взрывные устройства, подрываемые по сигналу через радиоэфир или сотовую связь, мы давно научились эффективно обезвреживать на расстоянии. Закладка проводного фугаса занимает больше времени, однако его практически невозможно обнаружить и “заглушить”. Кроме того, боевики навострились использовать для взрывного устройства не металлическую, а деревянную, или пластиковую упаковку. В нее они набивают огромное количество взрывчатки, которого хватит, чтобы разорвать на куски любую единицу бронетехники.

  РИА Новости https://ria.ru/defense_safety/20170623/1497189339.html

 18. Rus aviācijas zaudejumi Sīrijā:
  Protams neoficiālie.
  Потери
  По данным агенства НОРС Россия потеряла в Сирии 14 самолетов/вертолетов.
  Ущерб составил 264 млн долл.
  4 самолета:
  – Су-33
  – Су-24 – 2 шт.
  – Миг- 29
  10 вертолетов:
  – МИ-8 — 2 шт.
  – МИ-24 — 4 шт.
  – МИ-28 — 2 шт.
  – МИ-35 — 2 шт.

  Par Rus gaitām Sirijā,sadarbībā ar Asadiešiem& co:

  Штурм Маядина
  Ниже наглядно, как вчера и позавчера шел штурм Маядина и куда смещался. По наступающим применили смертника, на чем штурм пока захлебнулся. Основные действия пока по окраинам, что показывает, как пытаются действовать штурмовые группы: идут попытки охвата города с юга.

  Действия штурмующих вполне логичны. В условиях крайнего дефицита людских ресурсов идти в лобовой штурм бесперспективно: требуется существенный перевес в людях (как показывают штурмы городов в Ираке, даже 10-кратное превосходство может быть недостаточным). Попытка блокады города позволит подтянуть артиллерию и начать сносить кварталы огнем с последующим их занятием. Курды именно таким образом и действуют в Ракке – лобовой штурм они исключили с самого начала по тем же причинам. Правда, у боевиков уже появились контрмеры против такой стратегии: снайперская война из развалин. Почти половина потерь курдов в Ракке именно от снайперского огня.

  Avots El murid un citi.

  • Pagaidām neatrodu nekādu apstiprinājumu vai izskaidrojumu šim.

   A total of 76 black hawks, Apache and Chinook warheads will be available on the surface of Latvia.

   According to the US Navy, military equipment will be delivered by sea from Texas to Riga, where the equipment delivered to Corpus Christi will be delivered in November.

   The equipment list includes multi-purpose Black Hawk helicopters with modifications, of which 12 vehicles are used for medical purposes.

   In addition, 24 attack camps Apache and 12 Chinook transport platforms arrive in Latvia.

   McDonnell Douglas AH-64 Apache Helicopter Tapal. / Sergey Stepanov / Sputnik / Scanpix.

   The total military equipment shipped to Latvia is about $ 2 billion, of which the most expensive are Apache helicopters – 24 of which cost over $ 1 billion.

   • Izskatās pēc viltus ziņas, avots vairāk kā šaubīgs http://weaponews.com/news/16416-the-pentagon-is-moving-to-latvia-76-helicopters.html

    n November, the Pentagon intends to proceed with the transfer to Latvia 76 helicopters Black Hawk, Apache and Chinook. According to the documents, the US Navy, military equipment will be delivered from Texas to Riga by sea. Earlier, the defense Ministry announced that Washington pulls troops and weapons to the Western border of the Russian Federation the pretext of “aggression from Moscow,” according to three Lebanese source.lv.The command of naval transport requests information on pricing and availability of cargo vessels under U.S. or foreign flag to enable the transport of approximately 198 sq ft (18.4 thousand square meters) of military goods (vehicles, General cargo and helicopters) reads in the query.Military equipment will go to one or two ships from the port of Corpus Christi (Texas) in Riga.

    Start download is scheduled for November of this year.In the list of equipment that the Navy intend to transfer to Latvia, provided 76 helicopters, including various modifications of the multi-purpose helicopter Sikorsky Black Hawk (“Black hawk down”): one car equipped with advanced engines with digital control system 12 is modified to medical needs. In addition, the list includes 24 Apache attack helicopter (Apache), and 12 heavy military transport helicopter Boeing Chinook (“Chinook”).As noted in the document, helicopters are in service with the tenth brigade of army aviation of the United States.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s