Off topic

Šeit var likt komentāros visu ko sirds vēlās. Kas zina, varbūt tas būs iemesls jauna ieraksta/topika tapšanai. Ja off topic ir vairāk kā viens links + paris teikumi un velk uz pāris rindkopām – sūtiet uz VB e-pastu, ieliksim kā ierakstu, kas sāks jaunu tēmu.

Advertisements

2  265 responses to “Off topic

 1. https://www.pietiek.com/foto/16092016a/bergmanis_ar_musu_militarajiem_iepirkumiem_viss_ir_vislabakaja_kartiba/001

  nezinu vai šitais jau bija agrāk ielikts vai nē……es pats nebiju redzējis, tapēc ielikšu. Vecā tēma par CVRT un Bergmaņa atbildes uz jautājumiem.

 2. Par bruņumašīnām runājot……pievēršam uzmanību šiem Igauņu darinātajiem Unimog briesmoņiem. Pirms laiciņa runājām par to ka varētu mūsu Scanijas ar mētāla plāksnēm, izskatās ka igauņi nošpikojuši mūsu top secret VB ideju 😀

 3. https://www.lsm.lv/raksts/arpus-etera/arpus-etera/atis-klimovics-par-militariem-akcentiem-latvijas-aizsardziba.a269482/
  Protams, lielu daļu problēmu kaut vai ar tiem pašiem artilēristiem varētu risināt ar OMD/BMD palīdzību. Domāju Klimovičs pats ļoti labi zina, ka artilēristu gudrības nevar apgūt “viedā stilā”. Gan jau sabiedrotie atsūtīs lielgabalus, bet bez cilvēkiem un apkalpēm jābūt Latvijas pilsoņiem. Tikai viena jau leģendārā problēma – neviens AM un NBS neplāno veidot rezerves artilēristus kaut vai tiem pašiem Klimovičs minētajiem 3 artilērijas bataljoniem! Veidot 3 Arta bataljonos no PD, tad tiešām sagrūs viss NBS kāršu namiņš. Tehnika ir…… a kur apkalpes?

  • The battle of Mosul, for example, lasted for nine months despite significant material U.S. support and a 20:1 force ratio against the ISIL defenders.

   Tas mums ir galvenā cerība, ka var cīnīties arī bez hightech

   • Un kas tādā cīņā ir labāk? 5000 PD vai 20 000 OMD?

    • PD vai OMD mums vajag minimums 50K karavīru. Daesh kravīri izcēlās ar augstu kaujas sparu, kas IQ specnzam (PD) bija un ir krietni zemāks.

     PD līgums automātiski negarantē augstu motivāciju, kas ZS vai ex-OMD var būt krietni augstāka. Līdz ar to reālā situācijā PD notiks nopietna pārkārtošanās un tā kodolam pievienosies daļa motivēto exOMD un ZS. Tieši tāpat Daesh ir PD kodols, kuram klāt nāk visdažādākie ZS t.sk pēc OMD.

  • Jāskatās uz reakciju, pagaidām nav pazīmju, ka kāds būtu baigi nobījies. Norakstīs uz priekšvēlēšanu īpatnībām. Bet RU apņēmība lietot kodolieročus ir vērā ņemama.

 4. http://www.mod.gov.lv/~/media/AM/Iepirkumi/Iepirkumu%20plans%202018.ashx

  Aizsardzības ministrijas un tās padotības iestāžu 2018.gadā izsludināmo centralizēto iepirkumu plāns. Diezgan interesanti papētīt ko tad AM plāno pirkt par mūsu sūri grūti maksātajiem nodokļiem.

 5. Jaunais Franču VBCI.

 6. http://www.janes.com/article/78381/estonia-invites-tenders-for-155-mm-ammunition

  The contract’s value was quoted as EUR54 million (USD66.5 million) by local media.

  The contract covers M107 high-explosive projectiles and propellant, as well as smoke and illumination rounds, for the EDF’s current towed and future self-propelled 155 mm artillery systems.

  The EDF currently operates 155 mm FH70 and 122 mm D-30 towed howitzers, but between 2021 and 2026 it is expected to receive 12 South-Korean-built Samsung Techwin K9 Thunder 155 mm self-propelled guns, with an option to purchase a further eight to 12 units.

 7. Mūsējie nav dzirdeti sinī jomā-bet esti ļoti liels iepirkums,tur (desmitiem) tukstošiem muņas sanāk:)

 8. При крушении российского самолета в Сирии погиб генерал-майор и 26 офицеров. На базе в Хмеймиме находится глава Генштаба армии РФ Герасимов, https://censor.net.ua/news/3054286/pri_krushenii_rossiyiskogo_samoleta_v_sirii_pogib_generalmayior_i_26_ofitserov_na_baze_v_hmeyimime_nahoditsya
  No otras puses – jādomā ka ģenerāļu un virsnieku trūkuma viņiem vēl nav…

 9. http://klaipeda.diena.lt/naujienos/lietuva/salies-pulsas/kariuomene-perka-konteinerinius-statinius-854239 LT savam 2.br art-batljonam iepērk konteinerus dzīvošanai. tur būs arī jauniesauktie.

  • Paldies. Laba ziņa. Tikai ne būvniekiem 🙂 VB savulaik par ko tādu runājām, bet realizēja LT.

   • tas ir pagaidu risinājums, kamēr uzbūvēs kko stabilāku. skaidrs, ka ilgtermiņā konteineri ir neekonomiski apkurinot, bet laba lieta, ja vajadzēs uz ašu roku izvietot papildus sabiedrotos uz ilgāku pagaidu termiņu.

 10. kā igauņi savai armijai ražo zābakus

 11. Svaigs gabals no Ukrainas elles. Nopērkams elektroniski par mazām naudiņām.
  Книга написана о войне на востоке Украины ее непосредственным участником, жителем Донецкой области, сержантом сначала 41 омпб, а затем 72-й ОМБр Вооруженных Сил Украины, бойцом с позывным «Мартин Брест». Автор рассказывает о том, через что ему пришлось пройти за девять месяцев жизни на передовой, рассказывает честно, зло, иронично, смешно и откровенно. Об атаках и обороне, о технике и военном быте, и всегда — о людях, хороших и разных, воюющих за свою страну. Точный, ясный и образный язык Мартина Бреста давно полюбился десяткам тысяч его читателей в Фейсбуке, а теперь несомненный талант автора можете оценить и вы.

  http://litlab.online/product/martin-brest-pekhota/

 12. varam palūrēt uz Igauņu Kaitseliit dodo ekipējumu…….man gribētos pašam tādu somu dabūt

  • Redzēs, cik daudz no sasolītā šogad nodos zemessargu rīcībā, ideāli, protams, būtu, ka Namejā visi būtu nokomplektēti, bet, kaut kā neticu, ka tā būs.
   Un vēl interesē, vai, piemēram, somas būs tuksneša krāsā vai tomēr MULTIlatpat krāsās?

   • Tas jau būtu vieglākais – noekipēt, daudz grūtāk panākt, lai katram noekipētam aiz muguras vismaz kārtīgas 100 apmācību dienas, kas nav nekāds kosmoss.

    • tuvākajā laikā būs PGR sertifikācija, tad arī paši sapratīsim, cik daudz skaitliski esam un ko spējam. bet tā jau būs klasificēta informācija 😀

 13. Cik noprotu, tad šādi izskatās Sisu Auto prototips, kurš kvalificējās bruņoto 4×4 mašīnu iepirkuma 2. kārtai (?):
  http://kuljetusnet.fi/5688-pikapanssari-sisu-gpt-112-km-t,-latviaan-kuun-lopulla.html

 14. Ja nu Polaris bagiji aptrūksies, iepirkumu speciālisti var mēģināt parunāt ar šiem zēniem, lai uzbūvē ko lietojamu: https://www.youtube.com/watch?v=0bpwVX_gAWY

  • Mūsējie pērk gatavu produktu vai pieslīpētu LV prasībām, no nulles diezin vai kāds gribēs ķēpāties.

   • Gan jau tam Sisu apakšā tā pati SISU 4×4 kravinieka šasija. Izskatās jēdzīgs, ietilpīgs verķis, ar labu bruņu aizsardzību. Šitais labi ietu kopā ar tiem pašiem Sisu kraviniekiem ar bruņu aizsardzību ( kas arī mums ir nepieciešams). Pie tam braļukām arī šitie kravinieki bruņojumā.

    • Nez, kāpēc mežinieki vairs nebrauc ar SISU baļķvedējiem? Kādus gadus 15 atpakaļ, itin bieži bija uz ceļa, bet tagad – nav neviena? Kvalītāte? Cena?

    • Igauņiem, cik sapratu, arī kkas no Sisu kraviniekiem-vilcējiem ir tiem radariem.
     Tik tas Sisu 4×4, cik lasīju, ir stipri virs tām <7t, ko mūsējie prasīja.

 15. Vēršos pēc palīdzības pie VB pastāvīgajiem bungotājiem, gan kas tikai palasa šad tad.
  Viena tuva paziņa, ar kuru sanāk satikties vai katru dienu, izdomājusi doties ceļojumā uz Krimu kopā ar savu tēvu, kas dienējis PSRS armijā. Galvenais mērķis satikt tēva dienesta biedrus.
  Diemžēl, nezinu kāda muša iekodusi, bet ir izdomājuši, ka uz Krimu dosies caur Krievijas teritoriju. Pēc manas neizpratnes un aizrādījuma, ka tā nu nav gan laba doma un ieteikuma labāk oficiāli caur Ukrainu, šis piedāvājums tika noraidīts – tā kārtīgi! Pirmais vispār bija ieteikums – nedoties uz turieni, bet nē vajagot!
  Vēl škrobe, ka viņa strādā vienā no valsts iestādēm (par laimi nav drošības vai aizsardzības), bet vienalga darbs gana atbildīgs. Satraukums, ka tādā milzīgā krievu kara bāzē par ko pārvēršas Krima, viņu tik kaut kā neietekmē FSB vai kādas citas “interesantas” krievu iestādes.
  Ko darīt riskēt ar foršām attiecībām un borēt, ka nekādā gadījumā nedoties?
  Ja dotas, tad caur Ukrainu? Arī sačakarētas attiecības!
  Likties mierā, lai brauc kā grib!
  Un šausmīgākā doma, kas ienāca prātā – dot ziņu DP, ka tāda un tāda persona dosies uz Krimu! Brrrr…. šausmīgi vien iedomāties.

  Ārlietu ministrijas oficiālā relīze par Krimu:
  http://www.mfa.gov.lv/component/content/article/719-celojuma-bridinajumi/35230-ukraina
  Vēl visam šim fonā:
  https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/drosibas-policija-krievu-specdienestus-interese-ikviens-latvijas-iedzivotajs.a271891/

 16. šeit labi parāda kā var ar RPG un snaiperi neatralizēt krievu T-72.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s