Off topic

Šeit var likt komentāros visu ko sirds vēlās. Kas zina, varbūt tas būs iemesls jauna ieraksta/topika tapšanai. Ja off topic ir vairāk kā viens links + paris teikumi un velk uz pāris rindkopām – sūtiet uz VB e-pastu, ieliksim kā ierakstu, kas sāks jaunu tēmu.

1  648 responses to “Off topic

 1. Jāņu dienā ielikts vēl viens video review par NBS izdoto karavīru sauso paiku. Esot viss baigi garšīgi un dabīgi, bet iepakojums diezgan pamatīgi iesūkā……..laikam naudas buģetā lai normālu izturīgu iepakojumu uztaisītu vēl joprojām pietrūkst.

  • nez, ja tas ārējais iepakojums nekur neuzduras, tad diezgan netraucē tas iepakojuma izturīgums/neizturīgums.
   izskatās, ka nesen mums izdotās ir nedaudz pamainījušās, niansēs.
   mana piebilde tik- ja dienā paredzētas 3 ēdienreizes, tad to nav iespējams apēst! konservu saturs bik mainās, bet visi viņi ir pietiekoši sātīgi. katrā pakā ir rīsu putra (ar āboliem, papriku vai sēnēm). pārmaiņu pēc gribētos kaut auzu pārslas vai kko citu citās pakās, a to tos rīsus rītā vakarā… tāpēc man pietika rīsu putra no rīta, bet pusdienās konservs. patika, ka nav putrai jāsmērē trauciņš, bet aplēju turpat bez problēmām iepakojumā.
   brīvos brīžos (postenī) varēja sūkāt ledenes vai grauzt riektus.
   jā, trešajā dienā jau sāka trūkt zupas- kaut lētākais buljons ar makaroniem!.. bet nav!
   džems un medus aiziet kā saldais. sūdiņš vien ir, bet neredzēju, ka kāds mestu ārā.
   vienīgi sausā spirta tabletes mazliet kaitināja, jo smērē katliņam dibenu ar brūnganu lipīgu substanci.
   maize- diezgan dīvaina! visu pie konserva grūti apēst, tāpēc liela daļa tika utilizēta.
   mitrā salvete ir laba lieta!
   rezumējums: karavīrs paēst var labi, pat pāri paliek. es pakas dalītu tējas un kafijas dzērājos, jo manas 4 paciņas kafijas katrā ēdienreizā tika delītētas. varētu dalīt arī brokastīs, pusdienās, vakariņās. putru katrā ēdienreizē neēdīsi… tāpēc pieļauju, ka pēc kāda laika pakas tiks vēl uzlabotas un dažādotas.

   • Deletēta kafija? Nu tu žmoga! Būtu atdevis kādam kofeīna narkomānam vai iemainījis pret to, kas pašam garšo, bet citam negaršo. Par sausā spirta nepietiekamo daudzumu un kvalitāti pēcmācību atskaitēs raksta daudzi jau gadiem ilgi, bet laikam būs jāiesaista Veiko, lai ir skandāls un rīcība.

    • kofeīna narkomāni nav nemaz tik lielā skaitā un arī nav tik daudz laika, lai no katras ēdienreizes pakas izvārītu 4 paciņas šķīstošās kafijas. tur pat nebija jautājums par iemainīšanu, bet atdošanu, bet neviens kkā pēc tām kafijas paciņām nerāvās 🙂
     sausais spirts tušonkai, putrai un vienas tējas porcijai pilnībā pietika, tikai tas netīrais katliņš… iespējams, ka ziemai vajadzētu vēlvienu/divus sausā spirta kubiku tējai, jo vasarā jau var tempt pliku ūdeni, kaut ziemā to arī var darīt sildot pie miesas.

  • Par garšu nevar sūdzēties, jo galu galā tie ir vietējo ražotāju civīlam paterētājam paredzētie produkti, te būtu grūti nolažot. Kad pievēršamies tīri militāram pielietojumam, tad sākas ķibeles. Iepakojums ir viens no tiem (kuļķenei jāizdomā otrais pielietojums (piem. vienkārši noderīgs maisiņš) vai tai ir jābūt ar zipošanas funkciju, ja viss nav apēsts), komplektā nav košļeņu un pats galvenais uz tā niecīgā sausā spirta daudzuma pat vasarā neko nevar lāgā uzsildīt un ja vēl vējš un ne-vasara…

 2. Nez, ko teiktu Mošķis par šo:

  • Kopumā pozitīvi par balvām utt, bet par sodāmību ne gluži tas, ko Bergmanis solīja – atsvabināt no astes par “jaunībā sastrādātām muļķībām, piemēram, nozagtu velosipēdu” . Jaunībā nozagts velosipēds (tīšs noz.nodarījums) joprojām paliek diskvalificējošs faktors.

   • šinī tēmā neorientējos. Vai nav tā, ka jaunībā nozagtais ričuks pēc gadiem “dzēšas”? Attiecīgi vainīgais kakls kvalificējas uz drīkst iestāties?

    • Kopumā dzēšās, bet ne attiecībā uz speciālajām atļaujām. Persona, kurai ir dzēsta vai noņemta sodāmība, ir uzskatāma par nesodītu, taču ar reiz bijušu sodāmību saistītie ierobežojumi nezūd. LV firmas zīme – birokrātiskā bardzība.

     • Nu te viss ir interesanti pec KL 65.5: ‘Persona, kas pirms astoņpadsmit gadu vecuma sasniegšanas izdarījusi kriminālpārkāpumu, pēc soda izciešanas atzīstama par nesodītu’.Bet ko darit ja sods ir:VAINIGS-Vairak ta nedari visu labu 6 menesi policijas uzraudziba-rezi menesi aizej uzraksti ko tu dariji pedejas pars dienas?
      Es atkal sapratu ,ka pec jauna likuma viss oki!!

      • Noziedzīgi nodarījumi iedalāmi kriminālpārkāpumos un noziegumos. Kriminālpārkāpums ir nodarījums, par kuru šajā likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no piecpadsmit dienām, bet ne ilgāku par trim mēnešiem (īslaicīga brīvības atņemšana), vai vieglāka soda veids. Tomēr tas vienalga ir noziedzīgs nodarījums, kas savukārt var būt izdarīts TĪŠI AR NODOMU vai AIZ NEUZMANĪBAS.
       Grozījumi likumā nosaka par zemessargu nevarēs būt cilvēks, kurš sodīts par tīšu noziedzīgu nodarījumu, par valsts noslēpuma izpaušanu aiz neuzmanības, nonāvēšanu aiz neuzmanības, miesas bojājumu nodarīšanu aiz neuzmanības vai militārā dienesta mantas iznīcināšanu vai bojāšanu aiz neuzmanības, – neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas. Tas nozīmē, ka ierobežojumi atcelti tiem, kas noziegumu vai kriminālpārkāpumu izdarījuši aiz neuzmanības (izņemot sikretu izpaušanu, vai netīšus miesas bojājumus vai nonāvēšanu vai tanka noslīcināšanu). Amizanti, ka teorētiski uzņemšanu ZS var atteikt pusmūža kandidātam, kurš reiz izpaudis PSRS noslēpumu vai sazāgējis metāllūžņos kaut ko “kam nav analogu” un tika par to sodīts.
       Neizprotams ir liegums stāties ZS tiem, kuri sodīti par miesas bojājumiem aiz neuzmanības tas ir piemēram iekrīt kategorijā „Noziedzīgi nodarījumi pret satiksmes drošību”…
       Es šādu kandidātu vietā ietu airsoftā, kad pienāks laiks nešķiros ņems visus, kas kaut ko prot.

 3. https://www.militaryforum.lt/forum/kit%C5%B3-%C5%A1ali%C5%B3-kariuomen%C4%97s/108-latvijos-karin%C4%97s-paj%C4%97gos-latvijas-nacion%C4%81lie-bru%C5%86otie-sp%C4%93ki/page11 interesanti palasīt braļukas forumu- zināma skaudība par mūsu “divu bataljonu” austriešu haubicēm jūtama, jo pašiem artilērijas ir krietni par maz…
  patika- “latvieši, šķiet, speciāli pērk maza lieluma tehniku” (cvrt…), a mēs te cepamies par angļu lūžņu kaudzēm 😀

 4. https://www.militaryforum.lt/forum/karin%C4%97s-temos/karin%C4%97s-pratybos-ir-treniruot%C4%97s/13280-pratybos-saber-strike-2017-kardo-kirtis-2017-ir-gele%C5%BEinis-vilkas-2017/page2 pastumdot uz priekšu un atpakaļ- par saber strike 2017 un ne tikai.
  Pratybų finiše – gynyba puolimu
  Baigėsi tarptautinių pratybų „Saber Strike 2017“ Latvijoje aktyvioji fazė. Latvių vadovaujamo bataliono sudėtyje ulonai kovėsi gynybos ir puolimo operacijose. Pirminiame fazės etape atlaikius sunkius mūšius sulaikymo operacijų metu, viduriniuoju laikotarpiu priešo pajėgoms nukreipus savo jėgą į kaimyninių padalinių atsakomybės rajonus, ulonai santykinę ramybę išnaudojo ruošdami gynybos pozicijas ir detaliau žvalgydami vietovę. Įdėtas triūsas atsipirko su kaupu. Priešas sugrįžo. Sutelkęs gausias pajėgas ir puikiai menantis ankstesnėse kovose patirtus nuostolius, su įtūžiu užgriuvo pozicijas uraganine ugnimi. Greitos sėkmės tikėjęsis oponentas susidūrė su puikiai namų darbus atlikusiais mūsų šalies kariais. Sėkmingai išnaudodami vietovę, sekindami priešą ir nesiveldami į lemiamą mūšį, privertė atakuojančiuosius blaškytis mūšio lauke patiriant nuostolius ir nesėkmingai bandant nustatyti pagrindines jungtinių pajėgų pozicijas. To pasekoje taktinei situacijai susiklosčius palankia linkme, iš gynybinių pozicijų ulonai perėjo į staigų priešo pagrindinių pajėgų puolimą, siekiant užimti raktinę vietovę su strategiškai svarbių kelių sankirta. Atlikę klaidinantį manevrą, jungtinės lietuvių ir latvių pajėgos kirto netikėtai priešui iš užnugario pusės. Drąsus, bet pamatuotas planas atnešė sėkmę. Netikėtumas ir greitis įgalino įveikti gausesnį priešą.
  jeb
  uzbrūkot lielam pārspēkam mūsējie (lv,lt,it) atkāpjas, reizē sašķeļot ienaidnieka spēkus un novirzot vajadzīgajās vietās, kur tos sagaida … un notiek pretuzbrukums…
  https://www.youtube.com/watch?v=-zg3IdJibiE kaimiņam varētu tas nepatikt. gan jau rudenī centīsies 10-kārtīgi šo pārspļaut, tā ka mums atkal būs ko ierīt 😀

 5. Izskatās AM ir nolīgti agresīvi pršķiki. Pietiek ierakstīt kādu komentu pie ofic. armijas tw konta, kā krīt pie rīkles. Vienīgais ļoti, ļoti zemā līmenī :):)

  • šī vispār pērle: “un domā, ka LV nevar uztaisīt BN kaujas grupu? tad nu gan tu esi lohs. kaujas grupas veido atsevišķiem uzdevumiem, tātad tās ir dažādas”

  • Pirmo reizi sastapies ar Lielisko? Jā, tā ir AM neoficiālā/patiesā PR seja, viņam tiek ļauts aizstāvēt AM pozīciju ar visiem līdzekļiem. Rezultātā tieši pretējs efekts.

 6. Jurģis Liepnieks par OMD ideju Latvijā.
  http://puaro.lv/kars/jurgis-liepnieks-georga-isersona-jaunas-karadarbibas-formas-un-latviesu-valstsgriba/
  Viss jau būtu labi, pareizi un izpratne arī ir, bet pietrūkst pašā Jurģa personiskā viedokļa par OMD vai BMD iespējām Latvijā. Zinot viņa kontaktu iespējas Latvijas elitē, viņš varētu daudz aktīvāk bīdīt domu par OMD/BMD izveidošanu, ja viņš kā var saprast no raksta atbalsta OMD vai BMD.

  Papildus lasāmviela no Jurģa apcirkņiem.
  http://puaro.lv/kars/jurgis-liepnieks-jevgenijs-mesners-un-tresais-pasaules-kars/

  • liepnieks ir pīāršķiks saskaņai- diez ko varētu gribēt no cilvēka, kurš kara gadījumā varētu šaut pārējiem mugurā?! nav pat vērts piesārņot galvu, lasot viņa sadzejojumus…

 7. Sieviete kliedz; grūti saprast, kas tur notiek:

  Ukraiņu zemnieki ir rīkojušies atklāti naidīgi pret Ukrainas interesēm?
  Vienkārši interesanti.

  • Es pareizi saprotu, ka zemnieki ir vērsušies pie ‘Donbasa’ un ‘Aidara’ kaujiniekiem, kuri labrāt uzņēmušies jumtošanas funkciju, lai aizsargātu no kaut kādiem sliktajiem, savukārt tas izvērsies par situāciju, kur likuma vara vairs īsti nepastāv, līdz ar ko iesaistīta Nacionālā gvarde? Ja tā, tad kādi ir kaujinieku darbības mērķi? Palīdzēt valstij aizsargāt savu neatkarību vai arī patvarīgi sagrābt varu lielākā vai mazākā mērogā?

  • Bļauj tāpat kā krimnašisti 🙂

 8. Beidzot tas ir noticis:http://www.sargs.lv/Zinas/Latvija/2017/07/07-01.aspx#lastcomment JEEEEEEEEEEEj aplaudeju varbut sanak tikt uz STBN pamat apmacibu 24.julija!!!

 9. Martin velreiz tev paldies 🙂

  • “ļoti milzīgu”(c) pārsteigumu izraisa “jauna ZS brigāde”, bet “speciālo operāciju spēku pavēlniecību” mēs somehow paredzējām 🙂
   Par OMD vnk nožēlojami.

   • Un kāds viedoklis par Gaisa spēku un Jūras spēku re-brandingu?

   • Par OMD nosauca, ka pāri par 100 mio. Man liekas, ka tā nu toč nebūtu nekāda prātam neaptverama skāde un arī nekāds kaitējums kopējā NBS attīstībai netiktu nodarīts, turklāt tie 100mio jau nav nepieciešami visi uzreiz. Turklāt OMD būtu NBS sastāvdaļa, tātad OMD izveide ir arī NBS attīstība (nerunājot pat par rezervju mugurkaula funkciju).
    Kalniņš arī nepārprotami pateica, ke nepieciešama politiskā griba…

    • Te ir atšķirība konceptos.

     AM koncepts: mobilizējamies savlaicīgi, karojam kolektīvi, ar visu gaisa atbalstu, C2 ķēdi, taktisko zīmējumu, saskaņotiem manevriem utt. Tad štābiem un ģenerāliem ir jēga, jo tie var kko vadīt, vēlams labi sagatavotus profesionāļus.
     Alternatīvais koncepts: Viss ir nogulēts, sabiedrotie minstinās, noliktavas iznīcinātas, gaiss nepieder mums, REC zaudēta, komandvadības ķēdes nedarbojas. Tad no svara ir improvizēto bruņoto grupu darbība, kas balstās uz ZS bataljonu spējām, atrauti, bez sakariem ar operatīvo līmeni, improvizējot. Tad no savara ir cilvēku skaits, kas prot apieties ar strēlnieku ieročiem, šo to saprot no taktikas un ir mega motivēti, jo izredžu ļoti maz. Tāds latviešu talibans.

     Nešaubos, ka X stundā 1% LV pilsoņu, kas šobrīd veido NBS(tsk ZS) piebiedrosies vēl vismaz divtik, bet tad galvenais jautājums būs “ko tu proti?” un izplatītākā atbilde “itin neko”.Tā būs maksa par politisko lēmumu “karojam kopā ar sabiedrotajiem vai nekarojam vispār”.

 10. NATO kanāla video par meža brāļiem……tagad bļe viņiem interesē mūsu domas un mūsu vēsture, a pirms Ukrainas kara visiem bija dziļi po*ui

  • Skolām nav ne vainas. Zināšanām, ko tās deva arī. Cita lieta ka caur/ar zināšanām notiek arī indoktrinācija. Tas tā bija vienmēr un visur atcerēsimies kaut vai Kaupo ceļojumu uz Romu. Protams, ka Krimā etniskajiem krieviem – UA PD karavīriem ar RU vai PSRS karaskolu bekgraundu bija maz motivācijas šaut uz zemļakiem, turklāt apstākļos, kas bija tālu no viennozīmīgiem. Nepārprotamu pavēļu arī nebija. Tomēr man būtu grūti viņus nosodīt, tāpat kā latviešus, kas nešāva uz latviešiem vispārzināmās situācijās. UA varai vajadzēja šādu situāciju paredzēt un organizēties dienestu krimā tā, lai šādas dilemmas karavīriem nebūtu, par attiecīgiem plāniem nemaz nerunājot. Tas pats attiecas uz LV, nevajag nostādīt cilvēkus izvēles priekšā: šaut uz klasesbiedru vai nodot dienesta kolēģi, tad arī nebūs pārsteigumu. Ko var nosodīt ir šādu UA ex-virsnieku stāšanos dienestā RU, jo tā jau ir 2.maucība, 1.maucība notika kad viņi pēc PSRS zvērēja UA netaisoties šo zvērestu pildīt.

 11. “Lai kļūtu par artilēristu, kandidātam jābūt Latvijas Republikas pilsonim ar vismaz pamatizglītību vecumā no 18 līdz 39 gadiem.” 39 gadiem??! Nekad nekas tāds nav redzēts. Vai nu kļūda (29 gadi domāti?), vai totāls pretendentu trūkums?
  http://www.sargs.lv/lv/Zinas/Dienesta_gaita/2017/07/28-03.aspx#lastcomment

 12. Diezgan veca filma par LATBAT

 13. https://twitter.com/a_latkovskis/status/899507163088998400 Tviteris melš, ka esot parakstīts līgums par stingera pirkumu. Pēc pus gada būšot ierindā.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s