Off topic

Šeit var likt komentāros visu ko sirds vēlās. Kas zina, varbūt tas būs iemesls jauna ieraksta/topika tapšanai. Ja off topic ir vairāk kā viens links + paris teikumi un velk uz pāris rindkopām – sūtiet uz VB e-pastu, ieliksim kā ierakstu, kas sāks jaunu tēmu.

Advertisements

2  541 responses to “Off topic

  • Neviens, zaļais ekrāns, izmanto filmēšanas vajadzībām, kad, teiksim, gribi būt Havajās, bet sēdi Bolderājā, uzmet sev aizmugurē zaļu lupatu un pēcapstrādē uzliec Havaju fonu 😀

 1. problēma ar ”patriotiem” un ”brīvpratigajiem” kuri nav zem tiešas armijas kontroles……tad kad viņus palaiž brīvība, atpakaļ savākt ir grūti

 2. Te interesants rakstiņš:

  Ņina Hruščova*: Jauns Putina noslēpumu glabātājs – http://m.delfi.lv/versijas/article.php?id=50075481

  * Ņina L. Hruščova ir Ņujorkas “The New School” starptautisko lietu profesore un Pasaules Politikas institūta (World Policy Institute) vecākā līdzstrādniece

 3. http://kariuomene.kam.lt/lt/kariuomenes_atributika/naujienos_1887/lietuvos_kariuomeneje_paskelbta_aukstesne_kovine_parengtis_prasideda_didziausios_salies_istorijoje_nacionalines_pratybos.html
  VB var pasekot līdz LT mācībām „Perkūno griausmas 2018″, kur kopējie spēki ir 9000, no kuriem 2000 ir rezervisti. turpināsies turpmākās divas nedēļas.

  • 2000 rezerves karavīri. Rezervisti sēž mājās gaidot BOMD pavēsti – šogad iesaukti 3800, nākamgad 4000. LT var.
   Līdz ar to 9000= ap 3000 BOMD, vēl tikpat daudz PD, pārējais LT KASP un rez.karavīri.

 4. Pāris labi iemesli, kādēļ ASV bāzei Polijā nebūt, Hodžesa viedoklis:
  https://www.politico.eu/article/dont-put-us-bases-in-poland/

  • Diplomāts ibio. Aizmirsa pateikt, ka 1. esošie US spēki DE un IT ir labi un sen iekārtojušies, mainīt esošo vienību dislokāciju dārgi un bezjēdzīgi. 2. Citu US spēku izvietošanai Eiropā miera laikā US nav un nebūs. Viss. Forget it.

 5. Intresants raksts par Norvēgu Hunter troop-sieviešu “specnazu”-(Jegertroppen).
  https://www.bbc.com/news/world-europe-39434655
  She’s marched for miles carrying gear that weighs as much as she does, killed animals for food during survival training and practised jumping out of planes to get behind enemy lines.
  After six months, despite some “really low moments”, she is determined to get through the course.

  Next up on the training schedule is close-combat fighting and offensive driving.

 6. Kremlistiem būs ko papriecāties – http://m.delfi.lv/pasaule/article.php?id=50104623

 7. Krustpunktā, 05.06.2018 no 13″00 (https://latvijasradio.lsm.lv/lv/lr/arhivs/?adv=1&d=5&m=6&y=2018&d2=&m2=&y2=&channel=1&keyword=krustpunkt%C4%81)
  Aivis Mirbahs (JRC priekšnieks): “Valsts aizsardzības mācības mērķis nav sagatovot karavīrus vai rekrutēt bruņotajiem spēkiem, VAM mērķis ir veidot pilsoniski apzinīgu un patriotisku pilsoni.”
  Varianti:
  1) tiesāt idejas autorus par aizsardzības budžeta izšķērdēšanu ar aizsardzību nesaistītiem mērķiem (VAM = jaunu botānistu pulciņš)
  2) atlaist A.Mirbahu kā nepiemērotu vadītāja amatam, jo nespēj atcerēties, ka pēc 2 nedēļu folksšturma vasaras kursiem brīvprātīgi vai obligāti skolnieki pārvēršas rezervistos
  3) apbalvot iesaistītos par veiksmīgu melos balstītu PR kampaņu VAM popularizēšanai sabiedrībā

 8. https://www.dailysignal.com/2018/06/08/if-russia-invades-us-special-operations-forces-have-an-unconventional-plan-to-liberate-the-baltics/

  If Russia Invades, US Special Operations Forces Have an Unconventional Plan to Liberate the Baltics

  • Paldies, ļoti interesanti
   “Asked to describe what a war in the Baltics would look like, Ferguson replied: “High-intensity combat with significant casualties.””

 9. Šitie ložbera statīvi laikam bija no tā dārgā, medijos ķidātā FN MAG iepirkuma pirms dažiem gadiem:
  Mācībās "Saber Strike 2018" karavīri trenējas Skrundas novadā
  Mācībās "Saber Strike 2018" karavīri trenējas Skrundas novadā

  Mošķim patiks, latviskā dzīves ziņa un prasmes na ļico :D!

 10. AM general prezentē jaunu auto. Pārāk līdzīgs vecajam: https://youtu.be/w0ckj3EhzDE

 11. http://www.delfi.lv/news/national/politics/latvijas-armijai-par-11-miljoniem-piegadas-6×6-bezcela-braucamos.d?id=50130946 Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) Somijas uzņēmums par 11 miljoniem eiro piegādās militāros transportlīdzekļus, kuri vizuāli līdzinās kvadricikliem.
  Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa informēja, ka NBS, izmantojot NATO atbalsta un iepirkumu aģentūras Loģistikas biržas kopējo iepirkumu partnerību, no Somijas uzņēmuma “BRP” 6×6 bezceļa transportlīdzekļu “Outlander MAX 650XT Military Version”.

  • Atbildi uz tavu un citu jautājumu nezinu, bet varu spekulēt, ka rit pārrunas par cenu un Latvijā veicamo ražošanas/komplektēšanas/montāžas darbu apjomu? Vai arī, ja tas veikts, tad gaida izdevīgu brīdi paziņot uzvarētāju.
   Gadījumā, ja tas ir NXT 360, tad vienkārši gatavo sabiedrību faktam par to, lai gan tad medijos būtu jāparādās Humvee slavinošiem rakstiem utt, lai sabiedrība un nezinošie PMD dienošie pieņemtu, ka iegādāts labākais :D.
   Bet, par labu 360 varu teikt, ka ja tos dos par pus velti, tad nebrīnītos, ka pirktu tos, galvenais jautājums, vai švako mīnu aizsardzību var uzlabot? Jo 360 aprakstā nav nē vārda par IED, tikai Stanag 2 priekšējiem riteņiem un Stanag 1 aizmugurējiem, kas bija kājnieku mīna priekšā, rokas granāta aizmugurē? Par izturību pret mīnām jebkur citur nebija ne vārda. Arī korpusa izturība pret lodēm norādīta nevis pēc Stanag, bet pēc B klasifikācijas, ko parasti norāda civilajam transportam? Nu esot maksimums un šim kā reiz tas norādīts.
   Bet, kopumā, Am General diezgan izvairīgi norādījuši auto bruņu izturību.

  • Ā un, starp citu, ne miņas par jelkādu V veida dibena esamību, tātad, tāda nav un tas, savukārt, varētu nozīmēt, ka reāli uzlabota ir aizsardzība standartā pret lodēm, bet pretmīnu aizsardzība nav.

  • Domāju ka, vainu nav pateikts viss ko pērk (nepilnīgs) ,jebšu tur kāda kļūda zinojumā.:)
   Tur ir arī Bagiji,ūdens un sniega moči.
   Jebkurā gadijumā,pirkums pats par sevi apsveicams-aparāts labs:)
   Outlander MAX 650XT Military Version
   https://can-am.brp.com/off-road

   http://www.brp.com/en/our-brands.html

   • Pērk 6×6 “kvadu”, nevis bagiju. Vai arī tu domā par Polaris iepirkumu? Tur bija minēts, ko pērk, bet nebija minēts, cik no tā visa būs bagiji un cik kvadi.

    • Es par kvadru pirkumu arī runāju-jo tā summa kvadrām ir ļoti liela-tur kadas 400 kvadras sanāk domājams.
     Tāpec saku,ka iespējams ,bez kvadrām pirks vēl ko citu no šiem,vnk nesaka.

     • Nepirks, esmu nosapņojis iepērkamo 6×6 skaitu un tur skaidri un gaiši bija redzams, cik un ko pirks, neko citu no t/l kā 6×6 nepērk.

 12. jauns video no Ukrainas kara (pats video gan no kaut kāda 2015 gada)

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.