Pussy magnet

Integrēta B7 līmeņa  aizsardzība (strēlnieku ieroči ar bruņusitēju)

Priekšējie riteņi STANAG 4569 2a  līmeņa  aizsardzība (PT mīna)

Grīda 1a līmeņa  aizsardzība (šķembas)

Absorbējošie sēdeķli

Lielāks riteņu diametrs

Kompresors riteņu spiediena regulēšanai

vara bungas: Šim pretendentam (ja NXT 360 tiešām tiek vērtēts) gandrīz perfekts trāpījums specifikācijā,  vismaz izmēru ziņā. Svars par lielu, bet arī citiem pretendentiem tas tika piedots, jo tikai Cobra ir vieglāka par 6 t. Lai nu ko, bet vēlamos  izmērus NBS noteica ļoti rūpīgi,  acīmredzot plānotā izmantošanas taktika ar to būs cieši saistīta…

Specifikācija NXT 360
Transportlīdzekļa pilna masa (pilnībā nokomplektēts un ar bruņām) Ne lielāka par 6,5 t 7,1 t
Kravnesība Ne mazāka par 0,9 t ?
Garums (mm) Ne garāks par 5 m 4.57 m
Augstums (mm) Ne augstāks par 2,1 m 1.83 m
Platums (mm) Ne platāks par 2,3 m 2.16 m
Klīrenss Ne zemāks par 0,4 m. >410 mm

Svara ziņā atbilstošāka Otokar Cobra  ir gan garāka, gan augstāka, gan platāka, par pārējiem diviem pretendentiem nemaz nerunājot (GTP 6m x 2,55m x 2,5m, klīrens 400 mm; Marauder – 5,5m x 2,3m x2,5m, klīrens 365 mm).

agrāk

 

Advertisements

146 responses to “Pussy magnet

 1. Šito video jau redzēju, patīk kā čalītis gudri dirš, ka ieklausījušies klientu vēlmēs.
  Ahjenna ieklausījušies, ja grīda kā bija plakans sūds bez jelkādas IED aizsardzības, tā palika.
  Jebaķ…

 2. arī zemessargs

  Mans favorīts šobrīd ir somu darinājums, jo ir gan vieglie, gan kravinieki sērijā (tāpēc man patika arī Oskosh), gan peld tas verķis. Domāju, lielāks svar nav tik būtisks trūkums. Drīzāk aizsardzība līdz ar to ir labāka.

  • Par svaru šoreiz nav runas. platumsxgarumsxaugstums nelien, pareizāk sakot lien tikai vienam. Visi pretendenti ir pārvadājami ar C-130, ar to vajadzētu pietikt, lai mierīgi vērtētu citus ne mazāk svarīgus parametrus.

 3. Domāju, ka āmurs (šis NXT 360 vai vecāks) ar ASV atbalstu tiek nopietni vērtēts, par ko liecina Oškoš nolekšana un specifikācijas piegriezne “uz augumu”.

  • Par vecāku modeli pat domu nepieļautu… tad ir vāks

   • Ja tā tiešām notiks, būtu inetersanti redzēt/ dzirdēt/ lasīt AM un NBS argumentus par labu vecajai versijai. Vecajai versijai tikai arguments “cena” īsti nederēs.
    Jāiet aizdegt svecīte par “tikai ne vecos āmurus”!

    • kaut ko takš sadomās. Atceramies, ka kritiskajai tautas maisai šī ziņa būs “džipam līdzīga bruņmašīna”.

     • arī zemessargs

      Masai ziņa “pērkam jaunus Hammerus” jau liksies kaut kas ļoti dārgs neatkarīgi no cenas.

      • Pacietīgi jāskaidro, ka
       The two terms overlap somewhat, but generally, “Hummer” refers to the civilian models and “Humvee” refers to the military ones. “Humvee” comes from “HMMWV”, a military term for “High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle”

       • nereāli.. :D:D Lai labāk saprastu laukumu, pamēģinam ar gudrām sejām pastrīdēties par specifisku sirds ķirurģijas aprīkojuma iegādi Stradiņiem. Pieņemsim ir 4-5 lieli ražotāji. Ir komplicēta specene iepirkumam. Un sākam izpildīties 🙂
        Sasniegums jau būtu pārdot vēlētājam, ka x miljoni par vāģiem vispār ir labs pirkums, jo skolotājiem, policistiem un pensionāriem ir grūti savilkt galus.
        Man domāt AM eleganti izstūrēs arī ja nopirks ne tikai “vecos” hammerus, bet fiziski VECUS hammerus.

 4. Šo būs viegli nopārdot sabiedrībai. Sak, jauns modelis, ļoti moderns, bet tajā pašā laika jau pārbaudīts kaujas apstākļos. Pārbaudīts. Izmanto daudzu valstu armijās. Vislabāk atbilst izvirzītajām prasībām utt. Tāda sajūta, ka šis modelis tika radīts tieši priekš mūsu iepirkuma.

 5. Viens no komentiem zem VB ieliktā youtube video:
  dcentral
  pirms 5 dienām
  Other than banana republics, who would want this after Oshkosh JLTV?? You can only improve so much in an inefficient 1980s platform.

  • Jap, viedi vārdi.

   Es protams ceru, ka kārtējo reizi cepos pa tukšo un hamvī nav vinnējis, bet nu, ja jau specen tik ļoti atbilst konkrētā aparāta parametriem un pirms gada bija sarunāts, ka iepirks tikai un vienīgi tos(man pat tā laika rotņiks teica – būs jums hamvī, lai gan neticēju, jo Kalniņš tak bija pateicis, ka bruņu transports ZS nav plānots un nebūs vēl gadus 10), tad toč banānu republika.

 6. kaut mana piebilde, ka vajadzētu vismaz divu lielumu auto. ja to var uztaisīt vienā rūpnīcā- ļoti labi, ja nē- tad jāpērk atšķirīgi.
  lielo (kā GTP) vajadzētu nodaļas (personāla) un kravas pārvadāšanai, mazo (kaut vai nxt)- eskortam, speciālistu pārvadāšanai.

  • GTP labs ar to, ka modulārs, ne ar ko citu neatšķiras.
   Marauder ir tas, ar ko es gribētu braukt uz īstu ČP.
   NXT vietā labāk būtu Cobra, jo īpaši tādēļ, ka sver aptuveni tikpat, bet bruņu aizsardzība iespējama labāka un peld, peld!

 7. Ne jau velti Mičiganas gubernators brauca atklāt Mičiganas avēniju uz Ādažiem 🙂

 8. Bruņotie Hameri,tieši aizsardzības ziņā ir ok,cik tehniski noturīgi un caurgājamība laba,cits stāsts.
  Irakas karš,Afgānā rāda ka Hammers bruņotais nav slikta lieta.
  Tāka tas noteikti būtu labak ka tenta skanijas:)

  • Tas, ka labāki par skāni ir skaidrs, jautājums – ko darīt ar neesošo IED aizsardzību? Mums jau ir alumīnija bundžas CVRT paskatā, kurām mīnu aizsardzība ir sūds. Tagad vēl Hamvī?
   Pie tam, ja vien hammerus nemetīs pakaļ par pus cenu vai pat lētāk, tad neredzu jēgu pārmaksāt par sūdīgu mīnu aizsardzību, jo, kā minēju, uz nodaļu vajadzēs 2-3 mašīnas un vēl tik pat vadītāju. ZS tāda resursa nav.

   • kā nav resurss .. ? Reformas vajag ! NMPD dienests arī štuko shēmu = dakteris / šoferis. Tobiš izvāc no apkalpes šofera pozīciju. Kas ZS nevar? Aizbrauc līdz vajadzīgajam punktam, aprok hummerus un iet karot.

    • Varēt jau var, bet pats zini, cik stīvs mugurkauls ir NBS vadībai. Lepni putni tur augšā, bez pendeļiem negrib lidot.
     Visādi citādi piekrītu arī 6×6 sakarā, tur loģiski, ka neviens netupēs pie katra ATV.

   • Ja bez joka… POLARIS gadījumā tak ar gan jau nebūs statiskais šoferis, kurš mierīgi lasa avīzi, gaidot soldžeru atgriešanos no 4 m attālās bedres.. Domās taktiku, kur darbība būs tieši ap / pie hummera.
    Man cits jautājums, kur birokrāts Kalniņš ņems tik lielā skaitā C1-C kategorijas braucējus? 🙂

    • arī zemessargs

     Visiem ZS piedāvāt bezmaksas auto kursus. Tiem, kuriem pat B kategorijas nav, tad būs bonuss.

     • Šobrīd, ir iespēja iziet lielās kategorijas par savu naudu, un tad kaut kad šos līdzekļus atgūt, ja būsi ZS štatā autovadītājs. Retorisks jautājums. Cik ļaudīm ir pieejami brīvi līdzekļi 500+ eur šim pasākumam? (domāju pamatā lauku reģionus).
      p.s. kādu laiku nesekoju līdz, bet, šķiet ja tev nav nekādas tiesības – uzreiz ielekt smagajās kategorijās nevar. Liakam griesti ir C1, ko var dabūt no ielas. Uz C jau vajag stāžu.

      • arī zemessargs

       Uzskatu, ka jāpiedāvā visiem ar priekšapmaksu, gan bonuss būs, gan objektīvi nepieciešams, lai jebkurš zemessargs prastu vadīt tehniku.

    • teorētiski, šoferiem nav jālasa avīze, bet gan jāieņem riņķveida aizsardzība un jāsargā transports.
     ZS kursus apmaksā. visiem entuazistiem ir iespēja apgūt.

     • visiem, kuriem priekš tā ir pieejams euro. Laukos vairums cilvēku dzivo pieticigi.

      • par to lauku pieticību neesmu tik pārliecināts, jo pats no laukiem…
       jā, kādus 600eiro iesākumam vajag, kurus vēlāk apmaksā… bet toties pēc 5 gadiem tas pilnvērtīgi paver jaunas darba iespējas, lai pelnītu 1000+ eiro mēnesī, ja esi nolicis CE kategoriju.

       • Pārlaid acis pāri savam batiņam (ja viš lauku) un apskaties, cik no kakliem šo var izveikt. Manā būs +- katrs desmitais. Ja kalniņam vajadzēs Hammeru stūrētājus masveidā, nekur viņš neliksies. Nāksies organizēt apmācības batiņā, vai slēgt līgumus ar skolām. Vienalga kā, bet bez “pirmās iemaksas” no savas kabatas. Citādi visā sistēmā rezultāta nebūs.
        Ir vēl viens interesants moments. Tie, ZS kuri ir ar tiesībām un, kas strādā uz fūrēm, lielāko ties ir “papīra zemīši” jo darbs uz apļiem ir nedēļām, atbraucis mājās, grib atpūsties. Uz mācībām nāk ļoti reti kurš no viņiem. Vismaz manā batā skāņus komandē pārsvarā cilvēki, kas civilā dzīvē nešoferē…. un bieži to dara… rotņiks vai kāds no PD instruktoriem, jo banāli nav kas brauc. Tā lūk.
        p.s. BCDE tiesības visiem ZS, kuri to vēlas, starp citu būtu elegants burkāns priekš rekrūšu plakātiņiem 🙂

        • Kkad ir bijis, ka pat maksāts dui par kursu apmeklēšanu, bet paši zemessargi nav spējuši nolikt eksāmenu, tāpēc nbs nospriedis, ka tā vairs nedarīs, jo naudas izli
         etujumam pretī nav prece.

         • arī zemessargs

          Ja neesi nolicis eksāmenu, tad nauda gan būtu jāatmaksā.

         • Loģika šeit ir..
          domāju, kompromiss būtu, ka ZS “uzsauc” pašu mācību procesu. Visdārgākais stāstā jau ir mācību braukšanas stundas. Ja piedraudēs ar naudas piedziņu, iespējams, slinkais ZS negribēs gurķoties 🙂
          Kurš zin, kā šo risina PD? Tur diez vai soldžers iet nest čekus pēc fakta..

          • Alūksnē pirms gada/diviem NBS uztaisīja paši savu skolu un braukā paši, vienīgais, kas paliek citiem – eksaminēšana CSDD. Viss pārējais, cik atceros no sižeta, bija in-house.

          • garamgajejs

           tā ari būtu jābūt ZS, ja vajadzēs C friverus masveidā.

          • Ņemot vērā ZS specifiku(to, ka atkritēju/sebotāju varētu būt gana), diezvai taisītu paši savu autoskolu batos/brigāžu štābos. Drīzākais noslēgtu līgumus ar autoskolām par fiksētu ciparu un poh vai aiziet 100% norīkoto vai 70%, cena no tā nemainās.

          • garamgajejs

           Ja masveidā – pašiem sanāk lētāk. Maksā DUI instruktoram un lej skānī / hummerī dīzeli. Bonus – mācās uz tā verķa uz kuru braukās dienestā. Visus kloķīšus zinās atrast pat tumsā.

        • arī zemessargs

         +

       • Tikai tad sākas ķibeles – šoferu amatam ir tāda specifika, ka ar dienestu ZS vairs diez vai būs savienojams. … Šoferi darbā ir visu laiku… Izņemot tos kas braukā ” pa teritoriju” nu bet tiem jau algas arī ne visai…

    • Vot, ja MP liks pievērt acis, tad, domājams, braucējus atrast nebūs problēma 😉 !
     Bet jā, spiedīs uz apmācībām, pieļauju, ka gribēs, ka visi nodaļnieki ir ar C kategoriju + speciālisti-šoferi.
     Bet, attiecībā uz ZS nepriecājies, cik atceros, pirms gada, kad mums solīja Hmmwv, runa bija par speciālistu vienībām, tā ka, nezinu, cik daudz tos grūstu ZS iekšā.
     Kā nekā, hamvī vajag stipri vairāk skaita ziņā, nekā pārējos 3 pretendentus.

 9. Tāpat jau tagad ir skaidrs ka uzvarēs jaunais Hammers, lai vai kā arī mēs te varētu bļaustīties un lai vai cik mums tas nepatiktu viss konkurs bija viena viengība pakazuka, jo par tiem 200 miljoniem bija jārīko konkurss un nevarēja vienkārši vienoties kā pirmstam arī bija paredzēts. Lai tad vismaz dabon pie reizes katram zemessardzes batam pa šādam verķim uguns atbalstam. https://www.youtube.com/watch?time_continue=74&v=JwXwwdBogBo

 10. Njā, redzot cik tie spec dati ir līdzīgi NBS nosauktajiem, liek domāt ka šito Humvee V2 versiju arī ņems (un tas viss konkurss bija tikai cirks formalitātes dēļ)………Mani tas nemaz nepriecē, Humvee ir 80. gadu ražojums, un pat ar visādiem tur uzlabojumiem tu nevari baigi viņu uzķīlēt līdz tādam līmeniem kā piemēram Somu SISU. Svars un izmērs ir viena lieta, bet opcijas nākotnes uzlabojumiem ir pilnīgi cita. Humvee modernizācijas potenciāls ir izlemts un tas ir skaidrs (paši amerikāņi viņus tapēc maina pret jaunām mašīnām).

  Sāk atgādināt CVRT darījumu…….šitajiem ar gan jau stāstīts ka mašīna laba un ”piemērota Latvijas dabai”, un ka jauni motori salikti tapēc nav svarīgi ka pats agregāts jau bļed 30 gadus vecs.

 11. Humvee paliks asv armija lidz pat 2045-50 gadam tiks nomainit 40% parks lasiju rakstu neaceros adresi militarais saits

 12. Nu ja apstiprinās Hammer, tad jāsit cena nost un jāiet uz kvantitāti, jo būsim vieni no jaunā modeļa pirmajiem pircējiem. Platforma kā tāda ir jau noiets etaps, bet protams izskatās, ka neviens kā parasti neko par velti nedara un ASV atbalsts jāizpērk naudā.

 13. līdzjūtēju sarakste par šo tēmu:
  -Tik tas laikas…jei 2020 tik sutartis, kada mes juos gausim?
  -Gal juos greičiau keps nei Boxer’ius
  kamēr nav parakstīts līgums, mēs varam filozofēt gan par LV iepirkumiem, gan kaimiņu vienādā līmenī. iespējams, ka mums jau puse auto jau būs piegādāta, kamēr leiši tikai parakstīs līgumu (līdzīgi kā ar haubicēm). var būt visādi… arī pretēji.

  • cik sapratu, pilna masa ir 14t, pašmasa 10t. ja ~1t sastāda karavīri, tad 3t var skrūvēt papildus bruņas gar sāniem.
   bet bez papildus bruņām jau ir stanag 2.līmenis?

   • The armoured hull of the vehicle offers a high degree of protection against ballistic threats. It provides up to STANAG 4569 level one protection against ballistic threats, and STANAG 4569 standard protection against land mine explosions.
    šeit

    savukārt STANAG 4569 1.līmenis :
    20mm FSP (simulating 155mm threat) at 520 m/sec from a distance of 100 meters (7,273J).

    Ammunition: 5.56mm x 45 M193 Ball
    Distance: 30 meters
    Projectile Weight: 3.56 grams
    Velocity: 937 m/sec
    Energy: 1,563 Joules

    Ammunition: 5.56mm x 45 SS109 (M855) (DM11) (NATO)
    Distance: 30 meters
    Projectile Weight: 4 grams
    Velocity: 900 m/sec
    Energy: 1,620 Joules

    Ammunition: 7.62mm x 51 M80 Ball (NATO)
    Distance: 30 meters
    Projectile Weight: 9.5 grams
    Velocity: 833 m/sec
    Energy: 3,296 Joules

    • Tuo-
     teperheen raskain pohjalevyrakenne yhdessä
     raskaimman korirakenteen kanssa täyttää
     STANAG 4569 miinasuojaustason 2a/2b ja bal-
     listisena suojana tason 2. – šis ir no somu bukleta.

     • STANAG 4569 apraksta trīs aizsardzības veidus kinētisko, artilērijas un pretmīnu.
      neizskatās ka to tekstu no bukleta var tulkot kā 2.līmeņa kinētiskās aizsardzības apsolījumu . 2a/b attiecas uz pretmīnu aizsardzību, bet mēs runājam par kinētisko (ložu un šķembu).
      Tā kā pretmīnu aizsardzība var būt 2a/b, bet pārējās aizsardzības pamatkomplektācijā ir 1.līmenī.

  • Tātad tiešām tikai standarta aizsardzība standarta komplektācijā un 2a/2b, kad autiņš nokrauts ar papildus bruņām. Nu, nezinu, ko teikt, nekāda info angliski joprojām nav, tikai somu žurnās, kur vienīgais, ko sapratu no google translate ir tas, ka šitam paredzēts arī trīsasu modelis.

 14. Starp citu, tviteris ziņo, ka slovēņi arī pirks JLTV, arī Boxeri šiem ir noskatīti, LT+UK+SLO vienā laivā, arī beļģi kaut ko tur ar LT+UK runājuši par JLTV eiropeizāciju.

 15. Nedaudz paturpinot tēmu un pafantazējot par nākamo, skaitliski lielo, transportlīdzekļu iepirkumu, nevilšus sāku domāt, ka vai tik arī tur SISU nevarētu būt labi panākum, piedāvājumā norādīta iespēja piedāvāt smagos ar bruņu kabīnēm, tiesa, laikam gan ka ne obligāti:
  https://www.mod.gov.lv/lv/iepirkumi/kravas-transportlidzeklu-ar-kravnesibu-no-5t-lidz-15t-un-specialo-logistikas

  • jautājums, vai šo iepirkumu grib sasaistīt ar 4×4 iepirkumu? ja nē, tad arī mercedes/unimog nav sliktas izredzes. specifikācijā iepriecināja, ka kabīnes varētu būt ar bruņu, bet mulsināja cilvēku pārvadāšana. miera laikā var vest dajebko…

   • Atsevišķs iepirkums, vienkārši iedomājos, ka SISU taču ir gan 6×6, gan 8×8, gan 10×10 vilcēji ar bruņu kabīnēm, gan leišiem, gan igauņiem ir no tās sērijas, ETP. Bildītēs ir arī ETP 4×4 variants vai kas līdzīgs, bet nekur neko vairāk, kā vienā resursā miglainu bildi neesmu redzējis.

    • …Sarunu procedūras nolikumā ir norādīts, ka plānotais piegādes visa perioda apjoms ir aptuveni no 400-600 gab…
     …Lai kvalificētos iepirkuma procedūrai, obligāti ir jāpiedāvā visas 3 pamatpriekšmeta pozīcijas…
     …Nē, transportlīdzekļa pilna masa nevar pārsniegt 35 tonnas (ieskaitot kravu)…
     interesantas atbildes! daudzums nav mazs, iespējams, ka paredzēts arī priekš PGA spēkiem. bet 35t gan jau speciāli domātas mūsu tiltiem 🙂

  • 404

    • Bažas rada daži aspekti:

     1) Somi šo pavisam kategoriski NAV izvēlējušies par aizvietotāju Patria
     2) Mēs esam vienīgie, kas vispār apsver
     3) Turpinu neiebraukt kādas ir priekšrocības 14 tonnas likt uz divām asīm, un ko tas nozīmē iegrimei un caurgājībai
     4) Neviens nelieto neko pat pielīdzināmu

     • Aiz h burtiņa beigās iebaksti vēl tml, bez atstarpes 😀
      https://www.armyrecognition.com/finland_finnish_army_wheeled_armoured_vehicle_uk/gtp_4x4_sisu_4x4_wheeled_armored_vehicle_data_pictures_video.html

      Nu, redzēs, šis tas līdzīgs jau uz 2 asīm braukā pa pasauli, nav gluži tā, ka šis ir vienīgais tajā kategorijā, tas pats oriģinālais Marauder ir 10t+kranesība dažas tonnas.

     • PS. A kurš saka, ka somi šito paņēmuši kā Sisu Pasi aizvietotāju? Cik zinu, viņi tagad testē Misu PMPV 6×6, par GTP 4×4 nekur neesmu lasījis šādas ziņas, vispār par GTP, pagaidām, maz info.
      BET, man rada bažas viņa bruņu aizsardzības klase, kas, standartā pie 10t pašmasas, ir tikai Stanag 1, bet, mani nereti piesauktajam, oriģinālajam, Marauder tā ir Stanag 2+stipri labāka mīnu aizsardzība, kura, šķiet, GTP gadījumā ir teju vai hammera līmenī?!

      • Un pēc aprīkošanas ar papildu bruņu pasargā pret rpg…
       Man tā gtp līdzība ir piekrautu scāni- pa sausiem meža ceļiem pabraukt var, pa slapju pļavu var sākt buksēt, bet izvinčoties jau var no jebkurienes, ja nešauj virsū…

     • Nav jau tā ka citi nelieto līdzīgas tačkas……liela daļa ASV MRAPu arī ir 4×4. Man liekas kad AM taisīja augšā šo pirkumu, viņi oriģināli gribēju kaut ko Humvee līdzīgu pēc izmēriem un svara, bet Sisu jau spiežas iekšā citā, lielo puiku kategorijā. Viņs ir manāmi lielāks un smagāks, tāpēc tā 4×4 izvēlē tāda ipatnēja liekas.

      Vispār man interesē kapēc viņi neielika 3×3 kā opciju klāt, jo 4×4 mašīna isti nevar būt gan APC, gan arī loģistikas mašīna (tas pats Humvee ir vienkārši par mazu lai pilnvērtīgi pildītu visas viņam noliktās prasības, paši amīši Irākā un Afganistānā to atdzina, tapēc arī sāka parādities visādi Strykeri un MRAPi klāt). Paņemtu Sisu kuram 3 tilti un lieta atrisināta (tāds starp citu arī ir jau iztrādāts, saucas PMPV MiSu)

      • Nekur neesmu lasījis, ka, atskaitot ritošo, Sisu vispār būtu kāda saistība ar Misu 6×6. Tajā somu auto žurnāla rakstā par GTP bija minēts, ka būs pieejams arī 6×6 variants, bet tāds dabā vēl nav uzražots.

       • Dabā arī šis 4×4 modelis ir tikai prototips kuru vēl sērijveidā neražo neviens……tā kā piegudrot klāt 3 tiltu versiju nebūtu baigi liela problēma.

        • Lai gan, bija taču jābūt diviem uz testēšanu un internetā tika rakstīts, ka otrais modelis, LV auto izstādes laikā, tiekot tapināts? Testēšanas bildē divos eksemplāros – viens otram blakus bildēs – bija redzams tikai HMMWV.

 16. http://kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/atnaujinti_lietuvos_kariuomenes_vadovavimo_sarvuociai_m577.html arī leiši iet LV pēdās un militāro transporta remontu/modernizāciju vācu kompānija Lietuvā pirmo reizi realizēs caur lietuviešu kompāniju.
  turklāt baumo par šo DAF YAZ-2300 6×6 konkursu- sīkāku info neatradu.

  • Vispār jau ir sākuši realizēt, jo pirmie m557 jau piegādāti. Mums pat tehnika nav iepirkta.

   • toties mums jau ir 35 pašgājējhaubices, bet leišiem tikai viena…

    • šitais izklausījās no sērijas: ” a mi samaja boļšaja strana v mire!”

    • Tu jau teici par vietējās industrijas iesaisti modernizācijas darbos, nevis cik, kuram ir haubices. Mēs, pagaidām, neko uz vietas neesam paveikuši bruņojuma modernizācijas/ražošanas ziņā. Broņiki ir OK, protams, bet tas ir cits kalibrs.

     • Ok, tālāk neoponēšu, bet mūsu valdības lēmums, ka 30% no projekta jārealizē LV, ir pareizs. Paši leiši cepas, ka visi viņu remonti bija jāveic ārzemēs. Cerams, ka visās 3B attīstīsies mil-idustrija- moš varēs kopā kko attīstīt…

    • Mums ir haubices bez ekipāžām (jo artilērijas kā tādas mums vispār pirms tam nebija). Leišiem un igauņiem bija un darbojās labu laiciņu pirms pašgājēju haubiču iepirkuma……es domāju viņi savas savedīs kaujas kārtībā stipri pirms mums, pat ja pašas mašīnas saņems vairākus gadus vēlāk.

     Starp citu mums šobrīd izskatās ka darbojas tikai 2 haubices (cik no AM publicētajiem video un bildēm ir redzams) , tā kā nekur baigi priekšā arī šeit nēsam. Pārējās sēž boksos jo nav cilvēku.

     • Nuu…. likvidējam vienu PD bataljonu un transformējam personālu uz haubiču bataljonu. Unnn…. ticamāk limpene nepatiks, bet trūkstošo PD bataljonu aizstājam ar BMD/OMD. Ja ir tik traki ar personālu.
      Haubices tiešām būtu normāli uzticēt PD, nevis ZS kad nezini kas atnāks uz mācībām.

      • mēs esam nopirkuši haubiču pulku, pilnajā štatā tas būtu ne mazāk kā 1000 karavīru. Tā kā NBS nav divīzijas kuru atbalstīt haubiču pulkam to izdalīs pa divizionam, vai pat batarejai, kas vēl vairāk palielina nepieciešamību pēc specializētā personāla. Gatavot vienu apkalpi uz 1 stobru būtu ļoti negudri vajag vairākas. Tā kā ar mūsu PD principā nav iespējams nodrošināt 2-3 apkalpes vai nu mums būs personāla nekomplekts, vai par artilēristiem kļūs zs, vai nepieciešams B/OMD.

       • Es domāju, ka pat visstulbākais OMD oponents no valdības/Saeimas/PD drīz sapratīs, ka ar to ieroču un bruņojuma daudzumu, kas mums ir ienācies un vēl ienāks, ar esošo PD un ZS resursu vienkārši nepietiks.
        Pat ja sākumā centīsies visus caurumus aizlāpīt ar ZS, tas būs tikai un vienīgi uz papīra tāpat kā ar NBS brigādēm, kuras, brīnumainā kārtā, tika uzzīmētas pēc kritiskā ziņojuma parādīšanās par 3B nespēju sevi aizsargāt un par minimālo nepieciešamo brigāžu skaitu katrā valstī.

     • Pārāk labi domā par kaimiņiem un slikti par mūsējiem. Tāds sev pelnu kaisītājs uz galvas esi.
      Cik noprotu, mūsu haubicēs jākāpj iekšā un jāmauc. Kur vēl problēma? Apkalpes jau mācās…

      • Tu sajauci, “kāp un mauc” tas par cvrt, bet ar haubicēm šauj un trāpa. Artilērijas pulkā ir ne mazāk par 1000 karavīriem-speciālistiem, kur ņemsim, x2, x3?

       • Kur ņemt, tas jau jāprasa rekrutēšanas speciālistiem. Droši vien turpat, kur “pagrābt” omdešņikus, tikai par naudu. Var arī x2, x3- tikai tas x2, x3 dārgāk maksā.

      • Artilērija ir sarežģits ierocis, it īpaši pašgājeju haubices. Tas nav tev nekāds AK4 kuru jebkurs civilais var pacelt, pavērst stobru uz pretinieku un turēt gaili kamēr beidzas muņa (un varbūt pat kaut kam trāpīt ja paveicas)

       Es pats esmu izgājis 81mm mīnmetēja apmācību Zemessardzē (kas vēl skaitās salīdzinoši vienkāršs ierocis artilērijai kopumā), un pat tur vajag reāli normālu mācību stundu skaitu un atkārtošanu kamēr iemacies basic lietas un vari cerēt ka tava mīna aizlidos kur vajag (plus teamwork, ko arī grūti sasniegt ZS cilvēkiem kuri mainās katru nedēļu). M109 haubicei es pieņemu ir vēl 5 reizes vairāk darba un uzdevumu ekipāžai, un zinot cik grūti un lēni mums zemīšiem gāja ar prastāko pirmā pasaules kara tehnoloģijas minmetēja apguvi, likt tajās haubicēs ZS cilvēkus būtu galīgs ārptrāts. Tur der tikai PD karavīru, kuru mums nav, tur jau tā problēma.

       Igauņiem un leišiem jau ir gatavi artlēristi, kuri šobrīd darbojas ar D-30 padomju puškām Igaunijā un vēl tur kaut kādiem veciem ASV antikvariātiem Lietuvā…..ok viņas nav pašgājēju haubices un nav tik modernas kā tās kuras viņi tagad pērk, bet tik un tā vismaz viņu cilvēkiem ir jau basic lietas artilērjas sfērā iemācītas un teamwork arī sakārtots (plus viņiem jau ir sen gatavi artilērijas komandvadības centri, loģistikas vienības un uguns koriģētāji, kuriem viengalga vai tava artilērija ir pašgājēju haubice vai vecs otrā pasaules kara laika sūds, galvenais ka arta, pamaini tabuliņas un liniālus priekš jaunajiem stobriem un viss darbojas). Mums viss no 0 jāsāk. Tur ir vesala sistēma jābūvē, kamēr mūsu kaimiņiem sistēma jau ir sen bijusi un tikai jāpielāgo jaunajiem ieročiem.

       • Nah tabuliņas un lineālus, ja ir kalkulatori/iebūvēts kompis 😀 !
        Austrietim būtu jābūt pat vienkāršākam, nekā tiem vecajiem, kā tu saki, sūdiem no Otrā pasaules kara 😉 !

        • https://play.google.com/store/books/details?id=i1sYAAAAYAAJ&rdid=book-i1sYAAAAYAAJ&rdot=1

         https://play.google.com/books/reader?id=i1sYAAAAYAAJ&hl=en&pg=GBS.SA2-PA67

         tur bez kompja un kalkulātoru vel daudz visādu rotaļlietu nāk līdzi…..un zinot ka mums vēl ir Austriešu upgrades, vel visādas papildus figņas jāmācas.

         Man bija tikai truba un primitīvs tēmeklis ar karodziņiem…….un pat tas prasīja daudz 😀

         • Ticu, ka daudz visa kā, bet, ņemot vērā, ka vidusmēra ZS laikam tas IQ bišku lielāks kā vidusmēra PD, būtu jābūt, ka apgūst daudzmaz vienādā līmenī 😀

          • tas vai vidējais zemītis ir gudrāks pat nav tik svarīgi……svarīgi ir tas, ka zemīšiem iziet intensīvu un ilgu apmācību ir ļoti grūti, nu reāli netiek cilvēki uz tādām nopietnākam mācībam kas iet ilgāk par vienu nedēļas nogali. Un līdzīgi netiek cilvēki uz mācībām regulāri (vienu nedēļu ir, otru nav). Tur jau tā lielākā problēma, kapēc grūti iemācit ZS sarežģītu ieroču apguvi, mīnmetējam to reāli varēja just ka cilvēki nespēja veltīt pietiekami daudz laika (jo darbs, skola, citas lietas traucē). PD cilvēkam tā nav problēma, sēdēs mēnesi no vietas un mācīsies kamēr sānāks, plus viņiem nerotēs ekipāžas biedri katru nedēļu citi

          • Mīnmetējiem lielāka problēma ir tā, ka tā vairs nav prioritāte NBS/ZS vadības prāt. Vot.

          • Un apmācīt var, jā, sadalot pa blokiem, tāpat kā visas pārējās nopietnās apmācības, tur neko nevar padarīt, tāda ir ZS specifika. Vismaz, kamēr nepieņems lēmumu par DUI kompensēšanu katram individuāli vadoties no konkrētā zemessarga vidējās izpeļņas viņa konkrētajā darbā, tāpat, kā rēķina atlaišanas pabalstus un atvaļinājuma naudas darba devējs.
           Tad, kad ZS varēs uz divām nedēļām vai pat diviem mēnešiem paņemt brīvu no darba un neciest ne kapeikas(es runāju par algotiem darbiniekiem, nevis neaizstājamiem mazo uzņēmumu īpašniekiem-vadītājiem vienā personā) zaudējumu, tad arī ZS būs cita līmeņa.
           Bet nu, palasot, ko gudrāki cilvēki raksta par visu mūsu piepirkto ekipējumu un tam nepieciešamo cilvēku-apkalpju-speciālistu skaitu, skaidrs, ka bez OMD/BrīvprātīgāOMD mūsu valstī neiztikt un to vajadzēs steidzami.
           Tomēr, kā jau arī teicu, gluži kā pēc RAND pētījuma mēs maģiski uzzīmējām uz papīra(nevis dzīvē) nepieciešamās brigādes ar ZS novadu pārdēvēšanu, tāpat es ticu, ka mūsējie izdarīs arī ar speciālistu apmācību-štatu nodrošināšanu haubicēm un citam bruņojumam/tehnikai. Paredzu, ka, kolīdz sāks izplatīt Stingerus pa ZS batiņiem, tā mīnmetējniekus visi aizmirsīs un Stingeri būs prioritāte, kolīdz ienāks haubices, Stingeri būs pagātne un haubiču ekipāžu apmācība no ZS būs the shiet, kolīdz ienāks kaut kas cits, uz haubicēm būs uzdirst, būs nākamā top lieta, papīra atskaitēs būs skaisti aprakstīts, ka visi visam apmācīti, bet tas, ka to darīs vieni un tie paši cilvēki, kuriem, piedevām, nebūs nekādas pārapmācības un kvalifikācijas noslīpēšanas, tas jau nevienu ministru nepisīs, galvenais, lai papīros viss saraksīts, kā nākas! Tas nekas, ka Janka mīnmetēju jau divus gadus nav šāvis, zato tagad ir Stingera operators. Kaut kā tā.

          • kkādas pretrunas par dui, algu kompensācijām un omd. dui nav liels, bet nav galīgi mazs. ja cilvēks pelna 1000+ eiro mēnesī, tad ieguldīt pārsimt eiro gadā, ko pazaudē dēļ mācībām nav mirstamā kaite un nav tā dēļ vērts skaldīt matus. piedevām, ja viņš algā nopelna 1000eiro, nav teikts, ka ZS rindās viņš ir tā vērts. tajā pašā laikā tam deleģēt jauniešus par pliku paldies ir ļoti ērti, bet arī jaunieši nav vakarējie, kuri gribētu papist veselu gadu kkādām militārām huiņām. kkādu solidaritāti starp visām šīm grupām vajadzētu dabūt, lai neviens nejustos malējais.
           bet nesaprotu, kā var stingeru parādīšanās brīdī aizmirst par mīnmetējiem- tām bataljona sastāvā tak jābūt dažādām specialitātēm un vienībām.

          • Redz, ZS ir tā, ka drīz jau nebūs, kur kājniekus raut dažā labā batā, kad visi labumi ienāks, katrs būs spečuks, neviens nebūs kājnieks-vulgaris.

           ” ja cilvēks pelna 1000+ eiro mēnesī, tad ieguldīt pārsimt eiro gadā, ko pazaudē dēļ mācībām nav mirstamā kaite un nav tā dēļ vērts skaldīt matus.” – nu, nu, ierunājās lielais altruists. Gan tiem, kam zem 1k, gan tiem, kam virs 1k katrs simts ir no svara.
           OMD neviens nedos izvēli, cik gribi pelnīt, cik saņems, tik saņems, pienākums un viss un es to atbalstu. Pēc tam lai ir bonusi studiju maksām vai stipendijai atkarībā no ieguldītā darba un amata, kādu būs pildījis armijā.

          • nu, tad es piedāvāju, ka jebkuram vīrietim līdz 45 gadiem par vēdertiesu pāris nedēļas gadā ir jāiziet militāro apmācību. tie, kuri jau savu omd laiku jau nodienējuši ir atbrīvoti no bezmaksas dienesta un saņem par dienēšanu algu.
           p.s. a bataljons rekrutēšanas akcijas tak veic un pie bataljona vāriem rinda neveidojas? 🙂

          • 14 dienas gadā pēc OMD pie zemessardzes. Tas kā austrijā.

       • http://www.sargs.lv/Zinas/Dienesta_gaita/2015/03/20-01.aspx#lastcomment ar uguns koriģētājiem kaimiņiem viss būs kārtībā, jo latvieši būs viņus apmācījuši! 😀
        kaimiņu priekšrocība būs tikai tā, ka viņiem nebūs tik daudz pašgājējhaubiču un nevajadzēs tik daudz jaunu cilvēku.

       • atradu vecus rakstus par ZS k53 https://www.tvnet.lv/6179320/piectonnigie-lielgabali-iedves-bijibu
        http://www.tevijassargs.lv/ts/par-ko-rakstija-tevijas-sargs/
        VB tos uzsver kā prettanku tiešā tēmējuma lielgabalus, bet komandieris apgalvo, ka var šaut efektīvi līdz 18km, kas nav baigi maz.
        https://www.diena.lv/raksts/latvija/politika/igaunija-velas-latvijai-atdot-lielgabalus-729620 par iznākumu gan nav ziņu…

        • Arī ar haubici var šaut tiešā tēmējumā, bet tā nebūs labākā izmantošana 🙂 BS-3 lielgabals ir primāri prettanku ierocis, ok arī krasta aizsardzībai (+jūra kā poligons), laikam tādēļ, lai nekaitinātu garāmbraucošus karakuģus, puškas bāzējas valsts viņā galā 🙂

         • Bet cik efektīvi ir kaimiņu 105mm lielgabali? D-30 ir lielāks kalibrs (arī sprādziena jauda), bet šaušanas attālums līdzīgs. Gadījumā kaimiņu lielgabali kopā ar mūsējiem nav jāliek +-vienā efektivitātes kategorijā, neskatoties uz to, par ko tiek dēvēts?!

          • Neviens nepateiks kuri artilēristi ir labāki vai kādi munīcijas tipi ir pieejami. Tā kā nav vērts lauzt stobrus par D-30 vs M101 “efektivitāti”. Vēl var apskatīties izvēršanās/novākšanās normatīvus, tas arī ir svarīgs parameters jo īpaši mūsdienās.

           https://www.janes.com/article/78072/baltic-states-boost-artillery-capabilities

          • izstāsti par Janes- tas ir jāabonē, lai lasītu visu rakstu? tiešām tie visi lauki ir jāaizpilda un jāiesniedz?

          • Tur ir taaaadas cenas, ka pat nemēģini.

          • tad atsūti raksta otru daļu un e-pastu! 😀

          • Es kad ieraudzīju viņu cenas, nokaunējos par savu mazturību un atkāpos. Varam abonēt kopā. Varam par to kādreiz apspriesties.

          • pāris eiro būtu gatavs ieguldīt, bet ne vairāk. moš esmu skopulis? vai mazturīgais… 😀
           bet es te tāpat paskaitīju, ka pēc esošo 3B projektu pabeigšanas, katrai valstij būs 60-70 lielgabali/haubices. daudz vai maz- nezinu, gribētos jau vairāk… vēl jau ir mīnmetēji, kuru šaušanas attālums ir ~5,5-7km. ap30-to gadu leiši gribētu iegādāties himars, bet tas ir baigi tālu nākotnē..

          • Nākotnes dievietei savi plāni, diez vai viņa pielāgosies 3B plāniem, drīzāk būs otrādi.

        • Tas, ka teorētiski var aizšaut 18 km nenozīmē, ka var MĒRĶĒTI aizšaut 18 km. Tik tālu šaut var, bet pat ar jaunāko MT-12 Rapiru precizitāte netiešajam ugunij nav ne tuvu tāda, kāda tā ir haubicei.

         • Pa platībām šaut reaktīvo artilēriju vaig 🙂

         • aizšaut var līdz 21km. tāpēc arī jautājums, cik daudz precīzāk var aizšaut kaimiņi?

          • Tur ir vairākas nianses pa kādu mērķi, ar kādu munīciju, kādos laika apstākļos, kāda apkalpe, kādi izlūkdati utt. Ja abi verķi neatrodas vienā poligonā vienlaicīgi neko tur izmērīt nevar un nevajag. Nekādai dižai atšķirībai atkarībā no haiubices modeļa nav jābūt.

          • zemeņu sargs

           Ar lielgabalu precizitāte būs n-reizes zemāka nekā ar haubici.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.