Ziedosim sev un savējiem! (papildināts 18.10.)

[..] Latvijā ir 18 Zemessardzes bataljoni. Katram no tiem nepieciešams vismaz viens ekipējuma komplekts – nakts  redzamības tēmeklis, nakts redzamības termokamera un nakts redzamības brilles. Šāda komplekta izmaksas ir aptuveni 7800 eiro. Kampaņa ekipējuma iegādei pirmo reizi notika pērn, kad kopumā tā iegādei tika saziedoti 63 000 eiro, par kuriem tika iegādāti 12 monokļi, 12 tēmekļi un četras kameras. Šī gada mērķis ir savākt 100 000 eiro, kas ļaus iegādāties vismaz 12 ekipējuma komplektus. [..]

 

Aicina ziedot zemessargiem nepieciešamā aprīkojuma iegādei

Zemessardzes dienestam ir nozīmīga loma Latvijas drošībā. Zemessargi ir Latvijas pilsoņi, kas ir gatavi brīvprātīgi veltīt savu laiku, spējas, veselību, enerģiju un noteiktās situācijās pat dzīvību Latvijas valsts un iedzīvotāju aizsardzības uzturēšanai. Lai zemessargi varētu nodrošināt pilnvērtīgu patrulēšanu diennakts tumšajā laikā, viņiem nepieciešams nakts redzamības ekipējums. Sākot ar šodienu un līdz pat 18. novembrim fonds “Zemessargam.lv” uzsāk ziedojumu kampaņu “Palīdzot zemessargam, tu palīdzi sev”, kuras ietvaros aicina iedzīvotājus ziedot šī ekipējuma iegādei.

Latvijā ir 18 Zemessardzes bataljoni. Katram no tiem nepieciešams vismaz viens ekipējuma komplekts – nakts  redzamības tēmeklis, nakts redzamības termokamera un nakts redzamības brilles. Šāda komplekta izmaksas ir aptuveni 7800 eiro. Kampaņa ekipējuma iegādei pirmo reizi notika pērn, kad kopumā tā iegādei tika saziedoti 63 000 eiro, par kuriem tika iegādāti 12 monokļi, 12 tēmekļi un četras kameras. Šī gada mērķis ir savākt 100 000 eiro, kas ļaus iegādāties vismaz 12 ekipējuma komplektus.

Kampaņas vajadzībām ir tapuši trīs videoklipi, kas demonstrē skarbos apstākļus, kuros savu ikdienu nereti pavada Latvijas zemessargi – mūsu draugi, paziņas, kaimiņi un radi. Arī klipos redzamie puiši un meitene ir īsti Latvijas zemessargi. Pašlaik viņi ir aprīkoti un pilnvērtīgi spēj darboties tikai diennakts gaišajā laikā.. Pilnvērtīgas patruļas naktīs nav iespējamas bez nakts aprīkojuma, un tieši tā iegādei tiek rīkota šī ziedojumu kampaņa.

Ziedot iespējams kampaņas mājaslapā www.zemessargam.lv, kas ir izveidota kā ziedojumu veikals. Lai ilustrētu ziedojamās summas apmēru, iedzīvotāji tiek aicināti izvēlēties  preces, kuras var par šo summu iegādāties. Šiem pirkumiem ir tikai ilustratīva nozīme, visi līdzekļi simtprocentīgi tiks atvēlēti kampaņas mērķim – nakts redzamības ekipējuma iegādei. Lapā iespējams iegūt arī papildu informāciju gan par kampaņu un tās mērķiem, gan dienestu Zemessardzē.

Ekipējuma izvēlei un iegādei tiks izraudzīts process, kas pēc būtības atbilst publiskā iepirkuma procesam, nodrošinot caurskatāmību un godīgumu, kā arī veiksmīgāko saziedoto līdzekļu izlietojumu. Labākais piedāvājums tiks izvēlēts, veicot cenu aptauju.

Kampaņu rīko fonds “Zemessargam.lv”. Šīs kustības autori ir paši zemessargi, bet virzītāji ir Kiberaizsardzības vienības zemessargs Juris Ulmanis, Studentu bataljona zemessargs Juris Ķiploks un Rekrutēšanas un atlases centra karavīrs Jānis Iesalnieks.

Kampaņa tiek uzsākta ar mērķi palīdzēt Zemessardzei, kas o ne vien piedalās militārās mācībās, lai apgūtu kaujas prasmes, bet nereti palīdz arī civilajās operācijās, piemēram, pazudušu cilvēku meklēšana diennakts tumšajā laikā, dabas katastrofu seku novēršana u.c.

Apzinot Zemessardzes vajadzības, tika nolemts kā mērķi izvirzīt nakts redzamības iekārtu iegādi.

www.zemessargam.lv

vara bungas: Šoreiz aicināšu ziedot arī pašus zemessargus, galu galā tas ir veids kā samesties ekipējumam, kura nekad nebūs par daudz un kas paredzēts katram bataljonam (ok, šoreiz 12 no 18), turklāt šī noteikti nebūs pēdējā akcija.  Tāpat aicinu zemessargu  draugus, paziņas un ģimenes locekļus iesaistīties individuālā ziedošanā (pat pavisam nelielas summas – cigarešu paciņas vai burgera komplekta vērtībā) , ar to izrādot cieņu  ZS kā sabiedrībai nepieciešamai organizācijai. Turklāt psiholoģiski cilvēkiem ir vieglāk turpināt palīdzēt tiem, kuriem reiz jau ir palīdzējuši. Vajag tikai sākt!

UPD1 Dalos ar ziedošanas procesa pieredzi. Lai ziedotu  konkrētu summu nekonkrētam priekšmetam (akcijai) jāiet uz “veikalu” un jāizvēlas “dāvanu karti”  kuras summu var palielināt vai samazināt ar “+” vai “- “pogām. Izvēloties konkrētu priekšmetu ” – ” poga ir bezjēdzīga jo sistēma bļauj, ka “mazāk ziedot nevar” 🙂

UPD2 Kā atbalss  AM ļoti “savlaicīgam” paziņojumam par to ka “NBS viss-ir-čotka ar termovīzoriem” bieži dzirdēts viedoklis “Ko nu tagad ziedot, ja jau AM visu pērk“. Vēršu uzmanību ka  viens miljons tālmēriem ar iespējamo termvizora funkciju var nodrošināt nepilnus divus simtus ierīču. Tikai. Bet plānotais parasto nakts redzamības iekārtu daudzums vispār ir piliens jūrā.  Līdz ar to svarīgs ir nevis nakts optikas iepirkuma fakts kā tāds, bet PD un  ZS vienību piesātinājums ar termovizoriem un NVG. To nekad nevar būt par daudz. Šķiet ka AM tas nepielec un viņi turpina cīnīties pret sabiedriskajām iniciatīvām ar bērnišķīgiem argumentiem “šo nakts redzamību ierīču kvalitāte, funkcionalitāte un tehniskie parametri ir augstāki nekā to civilajam ekvivalentam“. Zināšanai, pateicoties  tiem pašiem “civilajiem ekvivalentiem” ukraiņi veiksmīgi karo jau trešo gadu.  Cenas ir augstas un neviena ierīce  nevar būt lieka, ja nu vienīgi augstajos kabinetos to nafig nevienam nevajag, bet ne jau viņiem vāc ziedojumus.

UPD3  Re ko separi raksta un rāda:

[..] В современных условиях боевых действий, благодаря применению более совершенных оптических приборов, инфракрасной, радиолокационной техники, тепловизоров и других технических средств разведки, возможности наблюдения значительно расширились, особенно ночью и при неблагоприятных метеорологических условиях, когда противник чаще всего перегруппировывает свои силы и средства. В частности, современные технические средства разведки, состоящие на вооружении различных армий, обеспечивают наблюдение за полем боя ночью на дальностях до 8000-10000 м и более. Подобные системы США уже поставляют на Украину и обучают личный состав ВСУ. [..] За неимением возможности использовать штатные военные системы наблюдения, которые абсолютно по понятным причинам никак не могут попасть на Донбасс, Народная милиция ЛДНР может использовать гражданские системы, находящиеся в открытой продаже и которые по многим своих характеристикам практический, ничуть не уступают своим военным собратьям. [..]

tālāk vēl interesantāk šeit

 

 

 

Advertisements

96 responses to “Ziedosim sev un savējiem! (papildināts 18.10.)

 1. Kaut kas galmā mainījies? Iepriekšējo Ulmaņa aktivitāti klusiņām noraka, jo viss taču ir čotka. Fakts, ka reinkarnētā projekta kompānijā ir Iesalnieks (PD) nozīmē, ka šim pasākumam ir dota zaļā gaisma…

 2. Zin, joprojām grūti pamatot tiem, kas skatās TV un lasa NBS vadības intervijas par to, ka naudas piešķirts tik un tik miljoni un Zemessardze ir valsts aizstāvības garants, priekš kam naudu ziedot?

 3. Jau 2 kampaņas: vēl ir šāda: https://atbalstizemessargu.lv/ ; ko darīt- gaidīt trešo un ceturto? Ko dos konkurence? Vai to pašu ko parasti- uzlabojumus?

  • katra šāda kampaņa, kaut vai četras, rada neglītu spiedienu augsti god. ļoti cien. atbildīgajiem komandieriem un politiķiem. Nevar smalki malkot šampi, ja pamodinātie žurnālisti prasa, kāpēc pie pieaugoša budžeta nav 100 un viena elementāra lieta. Ne tā dārgākā. Naudu “apgūst”, būvniecība notiek, ar vērienu un visos stūros.. bet čaļi skraida ar “zviedru mugurenēm”..
   Ja tev liekas, ka viss ir ok, met akmeni pirmais.

   • Par naudas “apguvi” tiešām vajag uztraukties. Tehnikas parka pārbūve par 27 miljoniem, 4 ēku minimāls remonts 5 miljoni, u.c. Visos gadījumos tiek izmantota pati necaurspīdīgākā iepirkumu procedūra – pašrocīgi atlasīti 3 uzņēmumi, kuri teik uzaicināti uz sarunām. Vai tiešām Baltijā ir tikai 3 uzņēmumi, kas spēj remontēt ēkas, pārbūvēt garāžas, celt noliktavas?
    Kad atklāsies skandāli, piemēram garāžas dārgākas par savrupmājām, tad būs par vēlu un finansējums samazināsies.

   • Principā piekrītu garamgajeja viedoklim.

  • Streelnieks.lv ir izveidojis permanentu projektu bez īpaša PR atbalsta, sametās savējie, zinātāji vai cilvēki kas paši meklē informāciju un iespējas ziedot. zemessargam.lv darbojas kampaņu, akciju veidā piesaistot un aktīvi meklējot atbalstītājus civilajā flangā. Neuzskatu ka šīs divas formas konkurē viena ar otru, jo ja nebūtu akciju par iespēju neuzinātu mietpilsoņi, bet ja nebūtu ilgspēlējošo projektu atliktu ziedot rubli pa taisno ZS kontā kur tas tiks iztērēts pēc vadības ieskatiem un bez plašām atskaitēm.

   • Apskatot Atbalsti zemessargu aktivitātes , ta neliekas vis- viņi uzrunā jebkuru: privātpersonas, uzņēmumus, ir speciāls logo, izvēršas Facebookā, par viņiem ir raksts Tēvijas sargā, ta kā nerodas gan iespaids, ka uzrunā tikai savējos (kas tie tādi?) un maz PR. Tā kā neredzu nekādu milsīgo atšķirību no zemessargam.lv nav , jā, viņi varbūt uztaisījuši uzrāvienu ar to, ka informatīvos sponsorus vairāk dabūja un noteikuši termiņu, bet kopumā…

    Par tām atskaitēm par ZS kontu- kāds ir ZS prasījis?

    • Domāju divas privātās iniciatīvas pagadām viena otrai netraucē. Priekšdienām derētu vismaz koordinēt effortu un vēlāk varbūt saplūst. Savā laikā rakstīju streelniekiem nolūkā atbalstīt – neatbildēja. ZS drīkst prasīt atskaiti tie kuri ziedoja pa taisno ZS kontā. Lai gan pārskatu publicēšana man šķiet pašsaprotama. Pagaidām skaidrs – divi kvadracikli patīk vai nepatīk.

     • strelnieks savu projektu palaida brīdī, kad “nezināmi labvēļi” nokoda pirmās versijas Ulmaņa projektu. Neredzu jēgu viņiem likt uz bremzēm, jo Ulmanis palaidis projektu Nr.2. Čaļi dara savu darbu. Visjēdzīgāk iet studbatam, paši sadabū sponsorus, kuri naudu noskaidta strēlnieku biedrībai. Tam visam tomēr vajag juridisku korektu platformu, kura šeit ir un strādā.

      • arī zemessargs

       Kur ir juridiskās dabas problēma?

       • Nezinu vai šo var raksturot par problēmu. Bet, fonds (juridiska persona) vāc naudu. Veic cenu aptauju, iepirkumu, slēdz līgumu ar piegādātāju, pēc tam oficiāli nodot šo visu lietotājam (ZS). + ir sabiedriskā labuma statusa turētājs = juridiskie ziedotāji iegūst nodokļu atlaides = nauda ienāk jautrāk.
        Pamēģini šo visu nomenedžēt, kā fiziska persona no Purčika.. Nesaku, ka nevar, bet būs krietni grūtāk.

        • arī zemessargs

         Fonds var vienkārši pirkt bez iepirkumu procedūras. Ja ir pietiekami ziedojumi, tad būtu jāalgo grāmatvedis, kurš to menedžes. Ja naudas maz un nav vērts, tad nav vērts arī uz sabiedrisko labumu pieteikties.

         • Ne gluži. Grāmatvedim darba apjoms gandrīz vienāds pie viena un 20smit ziedojumiem. Un viņš nestrādā mēnesi pie šī projekta. Sab. labuma statusa izdevīgums nav apspriežams.

          • Sabiedriskā labuma statuss deva to, ja pareizi atceros, ka ziedojumu varēja likt kā attaistnoto izdevumu zināmā apjomā, t.i., attiecīgi no šīs summas nerēķiņājās ienākuma nodoklis. Neesmu tagad analizējis kā sanāk, bet ja ar nākamo gadu par neizņemto peļņu ir likme 0, bet jāmaksā tikai par dividendēm 20% (uz ko aprēķinā neattiecas sab. labuma statuss, ja pareizi saprotu), tad no sab. labuma statusa jēga paliek laikam nekāda. Jeb es kļūdos?

          • Grāmatvedis, ja ir ārpakalpojumā, tad atlīdzība rēķinās no operāciju skaita, ko ziedojumu skaits ietekmē tiešsi. Turklāt, kā reiz daudzu darījumu grāmatošana bezjēgā paceļ darba apjomu, tādēļ darba apjoma atšķirība starp 1 darījumu un 200 darījumiem ir būtiska.

          • garamgajejs

           Tā nu nav gan. Mazliet primitivizējot, grāmatvedim ir vienalga vai viņš nodod atskaites ar ziedojuma summu 10 eur vai 500 000 eur. Katru bankas ienākošo darījumu neviens uz māla plāksnitēm atsevišķi negrāmato.

          • Grāmatvedim nav tikai atskaites jātaisa un jāsniedz. Grāmatvedim grāmatvedības programmā ir jāiegrāmato katrs darījums, katra naudas kustība, katrs attaisnojuma dokuments un visi darījumā iesaistītie subjekti, lai tās atskaites vispār varētu uzģenerēt, un lai visi darijumi būtu izsekojami un pamatojami.

      • ne jau likt uz bremzēm, bet kur loģika taisīt un tērēties projektam nr 2, nevis iet palīdzēt jau esošajam? Vēl jo vairak , ja ” atbalsti zemessargam” paši pa soc.tīkliem palīgus meklēja…Kampaņām atsevišķas mājaslapas taisa, tas jā, bet tad, vai katrai kampaņai jādibina jauna biedrība? Ja viena jau ir par tēmu. Rodas iespaids, ka atsevišķu personu vēlme izcelties sevi stāv pāri idejai vai arī tur ir cita “virtuve”, ko nezinu…

       • Latvijā 2016. gadā bija 20662 biedrības no kurām 2 šobrīd tiešā veidā vāc naudas priekš ZS. Tev liekas tas ir daudz uz 8 000 ZS dalībniekiem ?
        Strēlnieki vēl igli pirms šī visa bija ieviesuši ziedojumu kastīti savā veikalā un ar apskaužamu regularitāti konvertēja saziedoto TT medicīnas somās, kuras piepildītas ar med materiāliem stiepa uz batiņiem. Klāt neesmu stāvējis, bet pieņemu, ka viņi saskārās ar 526 birokrātiskām problēmām, jo vecākais ofiņu sastāvs, kā zinām, ir nobirokratizēts no matu galiem līdz dzimumorgāniem. Lēmums, formalizēties dzīvo šeit. Ar birokrātisku sistēmu jārunā birokrātiskā valodā. Es domāju, ka 20 biedrības ar šādu mērķi arī nebūs par daudz. Katrs no šiem projektiem spēj uzrunāt konkrētu sabiedrības daļu. Ja tev liekas, ka Ulmaņa projekts diži rullē, vnk apskaties komentārus pie šī projekta ierakstiem Delfos u.c.
        Ja gribi sameklēt “citu virtuvi” apskaties, kas darās iekš oficiālajiem AM iepirkumuiem.. Domāju, tur varēsi atrast vesalu ražošanas cehu..

       • Vēlēšanos izcelties nevar izslēgt, bet arī aizliegt nevar. Dzīve rādīs, kurš projekts tiks tālāk, no savas puses pajautāšu kas tarucē apvienoties.

        • žagaru slota tomēr slauka efektīvāk nekā katrs žagars atsevišķi 🙂 Kāpēc gan potenciālajam ziedotājam būtu jārokas pa n-to mazo ziedojumu kampaņu majaslapām, meklējot, kura tad tur bija tā, kur ķiverei varēja noziedot… Tā vietā , lai ieietu vienā un ātri visu saprastu.

         • Apmeram to pašu teica AM jo ir taču ZS konts. Kamēr n=2 no kuriem 1 darbojas neregulāri tikmēr viss ir normas robežās ir oficiozs un ir 1.5 privātā iniciatīva.

         • mēs runājam par vesaliem diviem žagariem :):)
          tagad sīkāk, ja izpētīt šos divus projektus izrādās sarežģīti.

          1. Zemessargam.lv ir projekts, kurš vāc naudu nakts redzei un tikai.
          Projekts konkrētam mērķim, noteiktā laika posmā.

          2. atbalstizemessargu.lv ir krietni fleksiblāks.
          Mērķis (preces) tierk pielāgots konkrētai vajadzībai.
          Strādā bez termiņa.
          Izdomājam ar čaļiem, ka vēlamies samest naudu:
          a)medsomai
          b) ķiverēm
          c) džipam
          d) …
          piessaistam naudu, kura tiek noziedota, konkrētā batiņa, konkrētajam mērķim = kantoris veic juridiski korektu procedūru – vajadzīgā prece nonāk pie interesentiem.

          Vēl ar vien turpināsi šos abus projektus uzskatīt par vienādiem žagariem (c) ?

          • Izskatās nemaz neesi apskatījies zemessargam.lv mājaslapu 🙂 , kur redzams, ka nakts redze ir tikai VIENS NO. Abas b-bas vāc ekipējumam. Un “atrodi 10 atšķirības” būs matu skaldīšana. Kas diez vai ziedotājam no malas vispār interesē, tikai rada apmulsumu un iespaidu, ka zemessargi ir sašķelti. BET- par to, ka b-bas dublē oficiālo kontu , tā gan nav, jo privāta iniciatīva tomēr rada iespēju izdarīt ātrāk un bez birkokrātijas. Un ofickontam nav kampaņas, tā kā te gan konkurenci un līdzību nesaskatu

          • Neesmu sajūsmā par zemessargam.lv vietnes izkārtojumu, bet tomēr šoreiz tiek vākts tieši nakts redzei, par ko ir skaidrāk par skaidru pateikts šeit:

           https://www.zemessargam.lv/jaunumi/kam-tiek-ziedots-6

           Ekipējums tur naturāli maisās, tam var piekrist.

          • garamgajejs

           Laikam iešāvi grāvi zemessarga k-gs.
           “Kampaņas mērķis ir savākt līdzekļus tādā apmērā, lai iegādātos nakts redzamības komplektus zemessardzes 18 bataljoniem.
           Izvietotās preces atspoguļo ziedojuma apmēru.” (c)
           Savāks vajadzīgo summu un aizvērs projektu.

          • arī zemessargs

           Ukrainā ir vesela virkne organizāciju un privātpersonu, kas vāc ziedojumus. Un? Viņi to nesauc par šķelšanos.

          • tas, ka Ukrainā n-tās organizācijas varbūt ir taktika- lai nebūtu viena centrālā, kuru iznīcinot, viss pazūd (?).

 4. labs labu nemaitā! http://www.sargs.lv/Zinas/Dienesta_gaita/2017/09/26-01.aspx#lastcomment
  Noslēdzoties iepirkumam, Zemessardzei tiks iegādātas 630 universālās nakts redzamības ierīces “MONOKLIS” un 90 nakts redzamības ierīces “BRILLES”.

  • Impērija sakoncentrēja spēkus atbildes triecienam savelkot dūrē talmērus, nvg un kkādus shady termovizorus ko pērk jau 2 gadus un vēl 2 gadus pirks.Iespārda military grade modeļu uzsvēršana it kā ar civ.modeli nevar karot. Būtu pajautājuši ukraiņiem. Nu nav nožēlojami un sīkumaini ļautiņi? Bet konkuence tomēr laba lieta. Jāpaštuko kādā jomā vēl varētu sarīkot skriešanos.

   • a) Laiks mainīt zviedrenes. Nešaubos, ka notiek iepirkuma otrā fāze 😀
    b) Nebūtu slikti IFAK mainīt statusu no stratēģiskia līmeņa valsts noslēpums (ir noliktavās, kad vajadzēs, tad iedos (c)) uz ekipējuma daļa, kas aktīvajiem glabājama mājās.

   • Messidžs no komunikācijas viedokļa: “Zemessardzei privātā palīdzība nav vajadzīga. Paldies, brīvi”.

    Vai nu izcili stulbs izpildījums, vai tiešām sabotāža, lai atsistu sabiedrībai jebkuru vēlmi iesaistīties.

    • Sliecos piekrist akcijas sabotāžai, jo uzsvērts ” Šādu ekipējumu, kas paredzēts militārajām vajadzībām, var iegādāties tikai Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki.”
     Man potenciālie ziedotāji jau jautā ko tas viss nozīmē, tātad mērķis sasniegts.

     • Ja mērķis ir bijis tikai izkonkurēt šo akciju, tad tas ir ļoti tuvredzīgi. Pēc šādas attieksmes cilvēki no malas principā apšaubīs jebkādas palīdzības nepieciešamību bruņotajiem spēkiem. Ejam uz totālo aizsardzību, tā sakot.

    • Šeit viss ir vienkārši. Ja trūkst nakts brilles un viss cits indiv. ekipējums, sabiedrība var uzdot jautājumu. Kāpēc trūkst pieaugoša budžeta apstākļos. Bet, kā lai netrūkst, ja šobrīd notiek būvniecības dzīres? Viens pats iepānotais Bauzkas ZS bataljons ir ar starta cenu 10 miljoni. Par šiem 10 un daudziem, daudziem citiem miljoniem nevar sapirkt brilles, somas, medicīnu G36 un visu citu?
     Ja man ir plika dirsa, prioritāte 1 = apenes, tikai tad domāju par televizoru un modīgām kurpēm.
     Kāpēc kungi no sākuma būvē, šķiet, nav jāskaidro.

     • šādi varētu izskatītes kādi 2 Bauskas bataljoni un risinājums tālu nemaksā 10 mio. USA kaut kā var šādos dzīvot Polijā.
      Labojums, Bauskas batiņam pietiktu ar stāvu kādā no ofisu mājām, jo priekš kam celt administrativu biroju lauka vidū? Ceļi jābūvē, transports jārisina. Ievācietes, kādā no slēgtajām lauku skolām. Neko citu tak dministrativam darbam nevajag.
      https://www.aks.com/focused-readiness-u-s-army-europe-deploys-1000-person-turnkey-base-camp-poland/

      • Viens ir dzīvot patstāvīgi šādā nometnē, pavisam kas cits ir dzīvot patstāvīgi. Un šādas sistēmas tāpat ir ļoti dārgas un katastrofāli trūkst NBS. Ādažos ir šādi kompleksi, kas tika iegūti pēc misijām, taču arī par maz un trūkst.

       • ZS bataljonos, patstāvīgi dzivo 2-3 pistoļvīri :):) Uz mācībām šādas teltis ir pilis. Un cik šāds komplekss maksā,,, ne jau 10 miljoni. Lūk kur nauda vismaz ādažniekiem.
        P.s standarta vidēja izmēra maxima (sendviča paneļi) maksā ap 300-500 k.
        Par jaunā bauskas batiņa budžetu var uzcelt 20 batiņiem mājas. Labi 10 – jo vajag uzcept ieroču telpas.
        Šeit uz sejas ir lobijs un peļņa.

      • Psst… Man putniņš pačukstēja, vai arī pats redzēju, ka Apguldes vsk. telpas pārņems ZS.

     • arī zemessargs

      Būvē un būvēs! Kā tad apmaksās priekšvēlēšanu kampaņu? Ja Pasaulē situācija nomierināsies, tad AM finansējumu samazinās, būvēs kaut ko civilā sektorā, tam ir lielāka politiskā rentabilitāte.
      Ja situācija paliks saspīlēta vai saasināsies… Nu tad sāks domāt kā vēl varētu iztērēt naudu tā, lai gan pašiem atlec, gan pēc iespējas, lai publikai patīk. Pieņēmumi: atkal sāks būvēt kaut ko no civilās infrastruktūras – piem. pie tā paša Bauskas batiņa taps olimpiskā sporta halle, baseins, atklātais sporta laukums utt. Labos kādu infrastruktūru, kura militārām vajadzībām vajadzīga, piem. kādu ceļu, uzbūvēs kravas militāro termināli Liepājā, ko varēs arī privātais sektors izmantot. No labām lietām var būt uzbūvēs labu poligonu pie katra ZS batiņa ar blīvi apbūvētās vietas imitāciju, labiekārtos robežu, uztaisīs papildus bunkurus, lidlaukus un noliktavas, uzlabos sporta laukumus pie skolām.

      • Lielā brāļa pendeļu faktoru izslēdz?

       • arī zemessargs

        Nē, neizslēdzu, Lielā brāļa faktors īstermiņā ir vienīgā cerība.
        Īstermiņā uz vēlētāju vai politiķu maiņu (tās ir saistītās lietas) neceru, jo vēlētājs novērtē sporta halles un reklāmas, tātad politiķi būvēs sporta halles un ņems naudu no būvniekiem, lai apmaksātu politiskās reklāmas (arī netiešās).

 5. Jaunākajā NRA numurā būs raksts ka šīs AKCIJAS ir ļoti sliktas…

  • Vai kā dažam labam nepatīk, ka ZS būs par dažām nakts redzes ierīcēm vairāk… īstenībā bailes ir no tā, ka tauta var atcerēties, ka valsts aizsardzība nav valsts monopols.

   • AM laikam cenšās spodrināt savu spalvu, ka redz viss notiek, beidziet te demoralizēt zemessargus. Raksts, ka jau pērk visu un šis raksts par to liecina. Plus komentētājs čiekura blogā. Saprot puiši, ka ir daudz kļūdas. Nevis pieņem kļūdas, bet gan cenšās visu noslēpt. Amati svarīgi.

    Man tiešām liekas interesants arī A. MIrbaha komentārs. Tās tiešām ir viņa domas?

  • NRA & Aizs. ministrstram ir viens īpašnieks. Viss ir vairāk, kā loģiski.

  • Sliktākais tai rakstā ir raksta nosaukums. Šaubos, ka Imants Vīksne pats to ir izdomājis. Pārējais – ir abi viedokļi, un, pa lielam, tā arī ir, kā raksta.
   Vakar redzēju Iesalnieka komentāru sociālajos tīklos, ka akcija papildina valsts iepirktās iekārtas, un tam var piekrist, jo galu galā, šādu ierīču par daudz mums nebūs tā vai tā.

   • jā, tas ir galvenais – termokameru par daudz nebūs nekad. Tas ko jau gadiem TAISĀS pirkt AM pamatā ir NVG, termālās vienības tiek plānotas izteikti mazākā apmērā, tieši šo iztrūkumu daļēji aizpilda zemessargam.lv

 6. Gvardes Leitnants

  11. bauslis: “Tev nebūs ar ziedojumu vākšanu specifikācijai neatbilstoša ekipējuma iegādei nodarboties!”-

  http://m.nra.lv/latvija/223822-ar-bezjedzigam-ziedojumu-akcijam-zemessardzei-tracina-sabiedribu.htm

  Interesanti- man kā ” vēstruniekam”- ar to “satracināto” sabiedrību ir domāti klerki iekš AM un RNC?…

  • Tracināt tad tracināt, dubultošu savu ziedojumu!

  • Nelasīji FB komentāros? Gan latviski, gan krieviski žēlojās, ka nekādu militārismu nevajag, tagad jau tiktāl nonākuši, ka valsts pati nevar samaksāt, utt. Visi troļļi pēc kārtas.

   • Gvardes Leitnants

    Tieši tā, vainīgs – “ģīmja grāmatu” nelasu un tur “uzskaitē” nesastāvu.

    Bet saceltā ažiotāža nu jau ir simptomātiska.

    Kad argumentu vairs nav kaķa vilkšanai aiz astes nepieciešamā “epikējuma” (un nevis eKipējuma) ātrai iegādei, tad atliek tikai pamatot to ar to, ka AM sagādātais būšot vienīgais MILSPEC atbilstošais un krutākais. Tas nekas, ka to varbūt saņems pēc kara. Un arī tad kā trofeju pretinieks ( nu labi- mazliet sabiezināju krāsas- situācijas uzskatāmībai).

    Manā grāmatā šajā situācijā: labāk saziedotais “nočņiks” šodien rokā nekā AM “milspeks” rīt kokā…Nu kaut kā tā.

    • Nav arī tā military grade atšķirība tik būtiska, nu termokamerai kadru frekvence vai tml. Kā jau teicu UA tas netraucēja karot un termokameras ir tur ļoti pieprasītas.

     • arī zemessargs

      +
      Ja NBS sarūpēs katram zemessargam military grade nakts redzamības iekārtu, katrai nodaļai military grade vienu termo binokli un vienu termo tēmekli ar rezervi potenciāli mobilizējamām masām, tad varēs tā runāt. Šobrīd uz vienu ZS batiņu sanāk 30 monokļi un 5 brilles.

      • kā reiz paaugtinātas gatavības rotai (bļin nesanāca) vadam.

       • paaugstinātas gatavības rotas ir plānotas no 2018

        • No Bergmaņa personīgi dzirdēju pirms nedēlās “18 vadi”, bet tā nebija oficiāla komunikācija.

         • skarbā (neoficiālā) realitāte. Sanāk 1-2 batiņš uz valsti. Ja tā padomā, vadu varētu komandēt vismaz pulkvedis 🙂

         • 18 augstas gatavības vadi ir šodienas stāvoklis, kas arī 2015 gadā tika pieņemts kā mērķis. 2018. gadā jābūt rotām. Jeb tas ir pamainījies?

          • Zemessardzes kaujas spēju attīstības koncepta pirmā posma realizācijas rezultātā 2018.gadā paredzēts izveidot 18 paaugstinātas gatavības apakšvienības – 14 paaugstinātas gatavības vada līmeņa apakšvienības

           http://www.sargs.lv/Zinas/Latvija/2014/07/30-01.aspx#lastcomment

           tātad 2014. gadā izlemts sagatavot 14 PG “vada līmeņa” (mb pusrota mb nodaļa(+)) 4 gadu laikā, tā kā rotā ir vismaz x3 vadi, tad … 🙂 Neizskatās ka līdz 18 rotām tiksim nākamajā piecgadē, ne jau naudas, bet kvalitatīva personāla trūkuma dēļ. Vai nu būs jāpazemina gatavības prasības.

          • Zemessardzes kaujas spēju attīstības koncepta pirmā posma realizācijas rezultātā 2018.gadā paredzēts izveidot 18 paaugstinātas gatavības apakšvienības – 14 paaugstinātas gatavības vada līmeņa apakšvienības ar integrētām pretgaisa aizsardzības, prettanku, snaiperu un inženieru spējām un četras specializētās vada līmeņa apakšvienības

           http://www.sargs.lv/Zinas/Latvija/2014/07/30-01.aspx#lastcomment

           tātad 18 “vada līmeņa” ( rota (-) vai nodaļa (+)) apakšvienības 4 gadu laikā, tā kā rotā x3 vadi, tad līdz 18 rotām kārpīsies vēl vismaz gadus 5 un ne jau naudas bet kvalitatīva personāla trūkuma dēļ. Vai arī nāksies mazināt gatavības standartus. Būtu B/OMD, pēc dembeļa neizbēgami liela daļa iestātos ZS un būtu perfekts papildinājums PG rotām.

          • garamgajejs

           Ģen. Kalniņš teica, ka ZS ir tikpat profesionāli, kā PD. Apmāca pēc tādas pašas programmas, tikai ilgākā laikā. Ko Jūs domājāt ar trūkst kvalitatīva personāla? Lūdzu ir 8 k. Pildiet rīkojumu.

          • īstenībā 8 000 ir ļoti mazs skaitlis 1,7 milj lielas tautas zemessardzei.

          • garamgajejs

           Būs labi. Tagad ir uzradies pltn. Mirbahs. Domāju, vajag no vidusskolniekiem izspiest vēl vienu bonusu. Taisam augšā rezerves Zemessargu institūtu. Mēs ar vienu kustibu dabūjam pieaugumu uzreiz divās statistikās.

          • Jāatzīst, ka jūs uzdzenat man depresiju.
           http://www.sargs.lv/Zinas/Dienesta_gaita/2015/08/05-01.aspx#lastcomment
           “Katru gadu Zemessardzē tiek izvirzīti jauni izaicinājumi, tiek uzlabotas jau esošās sistēmas, apmācības, kā arī uzsākti daudz jauni projektu. Šī gada Zemessardzes lielākais izaicinājums un projekts ir sākt Paaugstinātas gatavības rotas sagatavošanu. ZS komandieris paskaidro:

           «Šo projektu iesākām jau pagājušajā gadā, kad mūsu uzstādījums bija izveidot katrā Zemessardzes novadā vienu Paaugstinātas gatavības rotu, no katra Zemessardzes bataljona piesaistot vienu vadu. Tātad Zemessardzē tika izveidotas trīs šādas rotas. Pārliecinājāmies, ka šāds projekts ir reāls, izpildāms un apmācību modelis piemērots arī zemessargiem. Šogad esam uzsākuši jau četru gadu ciklu, lai līdz 2018. gadam katrā Zemessardzes bataljonā būtu nokomplektēta Paaugstinātas gatavības rota. Kopā 18 rotas””

           Lielās šaibās – kāda tur starpība, vads, rota, bataljons. Tās ir tikai cilvēka prāta izveidotas mākslīgas konstrukcijas, kas novērš mūs no nirvānas sasniegšanas.

          • Pārteicās. Toties no novadiem izveidoja brigādes, nav šaubu, ka augstas gatavības 🙂 bet ar šo sasniegumu kaut kā nav pieņemts skaļi lepoties.

          • Domāju, ka nepārteicās. Runa bija par 4 gadu ciklu. Tas nozīmētu, 3 vadus apmācīt individuāli, nodaļas, vada, un rotas līmenī. Drīzāk, tas plāns kaut kāda iemesla dēļ ir atmests.

  • 12. bauslis: “DUI naudas tikai privātām vajadzībām civilajā dzīvē!”
   un lai tie instruktori iet ieskrieties ar militārajiem komercveikaliem, kur var nopirkt visu trūkstošo!..

 7. Darīts.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.