Turpiniet pierprasīt

[..]Paplašinātā pirmā palīdzība ir palīdzība, ko karavīrs vai zemessargs, pildot dienesta pienākumus, sniedz dzīvībai kritiskā stāvoklī esošiem cietušiem karavīriem vai zemessargiem, izmantojot šajos noteikumos apstiprināto aprīkojumu, medicīniskos materiālus un medikamentus. [..]

avots

VB: Sākums šeit

Advertisements

67 responses to “Turpiniet pierprasīt

 1. Nu labi sākšu pieprasīt. Nezinu vai tā ir visur, bet manā batā vienīgo med. aprīkojumu, proti, dzelteno nospiedošo vakum paku ir obligāti jānēsā apakšējā kreisajā bikšu kabatā. Doma skaista. Es guļu bezsamaņā un čoms paķer manu paku un pārsien lielāko caurumu. Viss loģiski, visiem marle stāv vienā vietā- var atrast.
  Jautājums, ko darīt, ja slikto šķemba ir norāvusi soldžeram pēdu ar visu medpaketi? Ja pareizi saprotu, gadījumos, kad šķemba trāpa vēderā vai plaušās, nospiedošais īpaši nebūs vajadzīgs.
  Varbūt varam korī lūgt lai sistēmiski izdomā, ka medpaketi liek ne pie kājas?
  un pie viena palūgt visu pārējo, ko vajag pirmajai palīdzībai 🙂
  Šo visu par pilnu neņemt 🙂

  • značit tā. Spiedošo pārseju pie kājas nēsajam miera laikā, bāzē, rutīnas ietvaros. Kauju zonā jābūt uzkabei ar attiecīgi aprīkotu IFAK pouču, tad vakuumpaka bikšu kabatā var būt vai nebūt, bet labāk ja ir.

   • Gribētu bik oponēt. Miera laikā bāzē jānēsā kabatā snikers. reizēm sagribas uzkost. Pēdējā nometnē vienam čalim iekoda ērce dibenā, aizveda uz slimnīcu :):):):):)
    Viss, kas saistīts ar kauju (arī trenniņa laikā) uzkabes, kā pienākas. Nedomāju, ka stresa laikā kāds sapratīs, kurā poučā, kas stāv, ja viss tas nav izdrillēts un pierasts.
    Šitais nav atcelts: “Fight as You Train, Train as You Fight”

    • ahā, sūdīgi jūs drillē ” kurā poučā, kas stāv”. IFAK poucham, jābūt noteiktā vietā, kas visiem viena. Variācijas var taisīt ar blašķēm un aptverām. Seržantus saukt pie atbildības, lai gan pagaidām viņiem nav ko pārbaudīt, arī fakts. Vakuumiepakojums pie kājas ikdienā domāts tādēļ, ka karavīra dienesta ikdiena arī saistīta ar paaugstinātu bīstamību, lai ko viņš darītu. PSRS armijā piemēram aifakus un vakuumus nedalīja, bet pie katras izvades vai ierindas pārbaudīja vai ir līdzi tīrs kabatas lakats ar ko pirmajā brīdī aibāzt tehnikas apkopes laikā iegūtu traumu. Tā arī teica, ka nav domāts deguna šņaukšanai.

     • lēnāk:)
      Atgriežamies pie tā, ka ir zināms bardaks ar apgādi.
      Vienai daļai ir jaunā pikseļa vestes. Vienai norvēģu. Citi nēsā vēl “krūšturi”, kāds lidinās airsofta modē, kāds apgādājis sevi krutāk par krutu.
      Kopējais stāsts, ka nav vienota standarta.
      Tātad pēc fakta nav visiem viena vieta kur iebāzt IFAK, kurš, starp citu arī nav 🙂

      nospiedošais pie kājas, ikdienas traumu gadījumā nav ok.
      Man domāt, ka tas ir kalniņveidīgais risinājums, kurš nozīmē viss čotka ar med. aprīkojumu. Ja soldžers dabū traumu tīrot savu šaunamo, viņš droši var sameklēt savu privāto plāksteru paku da jeb kurā kabatā, vai aizvilkties līdz mediķim, kuri mūsu birokrātiskajā armijā mācību laikā ir pieejami.

      • Nav vienota standarta – jābūt vienotam standartam. Armijas vadāmības stūrakmens ir standartizācija. Ok, šobrīd tas nav, šis trūkst,bet ja komandieriem ir izpratne kas ir armija, tad visu savu karjeru viņi cīnīsies par to, lai ekipējums būtu kā paredzēts un vienveidīgs.
       “nospiedošais pie kājas” ir sterīls ar to jau ir OK.

       • a par ko ta cepiens 🙂 abus latviskos virsaišus studijā 🙂

       • es jau no paša sākuma, ietājoties zs, cepos par to, ka katram ir savādāks ekipējums. arī pašapgāde tikai vēl vairāk to dažādo. manā ieskatā labāk, lai visiem ir sūdīgs ekipējums, nekā vieniem sūdīgs un visi to pārzin, bet otriem baigi krutais, kuru pārējie nav apguvuši. ja visiem ir zviedru humpalu mugurenes, tad lepni ar tādām trenējamies, lai kara laikā mēs arī sava biedra somu mācētu sapakot!

        • Es tomer esmu pret- es esmu pietiekami ar tiem vecajiem kramiem macibas piedalijies, lai piedomatu par savu komfortu un veselibu.

         • individuāli komforts palielinās, bet neesmu pārliecināts, ka palielinās vienības kopējās kaujasspējas… lab, man vecā skola, ka visiem vajag vienādu!.. lai tagad domā par to komandieri!

          • Labi- došu tādu piemēru par kaujasspējām- kā zināms ložmetējniekam un viņa palīgam ir jāpārnēsā gana liels munīcijas apjoms- vai viņiem arī skraidīt strēlnieku uzkabēs? Man personīgi tas neradīja sajūsmu, ka man nav iespējams pārnēsāt vairāk par 200 patronām pašā uzkabē. Protams var izdalīt arī uz visu pārējo nodaļu. Es personīgi neuzskatu ka vajag sevišķi augstu intelektu lai mācētu sapakot kāda mugursomu. Turklāt mana uzkabe ir mana uzkabe- tas ir mans individuālais ekipējums, kuru es piedzenu saviem parametriem, nevis kā “sabiedriskais transports” kuru lieto visi.

          • garamgajejs

           ložmetēju lenšu sadaļā drīkst pirkt no ukraiņiem šitos 🙂 molle, kabini cik gribi un vari panest + ir arī speciāla mugursoma, kur iet iekšā kaudze ar šiem 🙂
           http://p1gtac.com/ru/product/podsumok-dlya-koroba-pk-_lenta-na-100-patr-_-molle-saw–pk-bp/8f13f3f8-3b0b-11e3-a35e-902b341e6c21

           kalniņš šādus poučus nenodrošinās nekad.

          • katram sava taktika- ja jūs nopirktu btr, tad kalniņam arī vairs par bruņām nebūtu jāraizējas…
           es uzskatu, ka ja man izdod zviedru mugursomu, tad instruktoram man ir populārzinātniski jāpaskaidro kā man šī soma jāsakārto, lai viss nepieciešamais satilptu tajā iekšā un nevis jāuzmet uz tāfeles 5 militāro veikalu nosaukumi. protams, instruktori ir kā ķīlnieki, bet tas vairāk velk uz ārpusreglamenta attiecībām nekā, ja viņi man liktu apmācībās trenēties iztikt bez rezerves apaviem un formas (omd mums toč tādu extru nebija). arī uz muguras var uzlikt parolonu, lai mugurai mīkstāk un arī ar pāris metriem auklas jau var eleganti piesiet guļammaisu pie mugursomas, lai tā turētos un lieki netraucētu.

          • arī zemessargs

           Jā, instruktora jāprot paskaidrot kā pilnveidot izsniegto ekipējumu, bet manuprāt, labāka individuālā ekipējuma neesamība vienības kaujas spējas nemazinās.

          • Es palieku pie sava tomēr, nav jēga kaut kādu absurdu principu dēļ- radīt sev liekas problēmas, dēļ novecojuša neadekvāta ekipējuma- ja kāds nevar atļauties viņa problēma, krāj DUI naudu un nopērc laika gaitā. Ar tādu attieksmi sanāk, ja reiz mums neizsniegs nakts redzamību karosim bez tādas? Jo sevis sagādātā neatbilst normatīviem? Atgādina idiotismu no WW1 sākumposma kad Francijas bruņoto spēku karavīriem bija sarkanas krāsas demaskējošas bikses- štrunts par to ka morāli novecojušas, toties savu pamatfunkciju pilda un visi izskatās vienādi 🙂

          • varbūt mani aizspriedumi, bet “katram savs ekipējums” vienību attālina no armijas un pietuvina “nemiernieku grupām” vai partizānu vienībām, kur disciplīna nav vairs pirmajā vietā un tas pazemina kaujasspējas.
           un ja visiem vienāds ekipējums, komandieriem arī vieglāk izvērtēt vienības varēšanu, lai tai neliktu nereālus uzdevumus.

          • Tas. ka Zemessardze poligonā izskatās pēc laupītāju bara, protams, nav normāla situācija. BET, neuzskatu, ka sava ekipējuma lietošanu var sasaistīt ar disciplīnu. T.i., to, protams, var izmantot par dresūras paņēmienu, ar kuru tiek celta disciplīna. Tikpat labi šo mērķi var sasniegt, ar cilvēkiem prātīgi aprunājoties par iemesliem, kāpēc šī disciplīna ir vajadzīga. Un rādot personisko piemēru.

           Tai pat laikā, fiziski spēcīgāki un arī attiecīgi – ar augstāku morāli – viņi būs tad, ja nebūs nomocījušies, lietojot nepiemērotu ekipējumu.

          • Arhaisms. Vienīgie Jūsu argumenti ir- izskats un reprezentatīvā tēla veidošana.

          • garamgajejs

           pipar, kā ar šo….? 2017 gads.
           Citēju no FB atbalsti zemessargu: “Attēlā redzams ekipējums, kurš nupat tika izdalīts kādam no jaunajiem zemessargiem. [blašķe bez korķa un līdz pēdējam nolietota josta]. Šīs divas lietas ir tikai “VIENAS NO” vairākām, līdziga stāvoklī esošām lietām. Viss kārtībā. Nauda tiek piešķirta, ūdensmočiem arī sanāk. Šī ir viena no tām jostām, kura jāizmanto žņaugu vietā, ja iestājas ārkārtas nepieciešamība?”

           Protams. sūds par blašķi. Bet nu ir robežas nihilismam.

           Bilde šeit: http://imgur.com/a/fMoWg

          • man nav uzstādījums, lai vienība labi izskatās, bet gan lai vienība ir puslīdz vienādi apmācīta un kaujasspējīga.
           es te varētu nosaukt daudz piemēru: ja jūs domājat, ka visi zemessargi ir ļoti apķērīgi un vispusīgi, lai spētu rīkoties ar visa veida inventāru, tad jūs kļūdaties! varu derēt, ka ir liels procents zemessargu, kuri apmulstu, ja kompasam burta N vietā ieraudzītu C, ka amputācijas gadījumā visi jūsu biedri mācētu rīkoties ar jūsu superkruto žņaugu. visticamāk superkrutais žņaugs tiktu noignorēts un ekstremitāte tiktu apstrādāta, kā medicīnā mācīja, ar spiedošo pārsēju vai sažņaugta ar jostu vai striķi. instruktors neapmācīs visu bataljonu, rotu vai kaut vadu ar tieši jūsu iepirkto gadžetu, lai jūsu biedri spētu ar to rīkoties, kad jūs jau būsiet kaujas nespējīgs. tāpēc muļķīgi ir līdz staipīt “spaiku”, kuru neviens nemāk lietot! manā ieskatā 15kg smags, vecs, neērts CG ir daudz efektīvāks, jo ar CG māk rīkoties jau kādi 30%(?) karavīru.
           arī karavīru metāla katliņi ir smagi un instruktors ieteica nopirkt vieglākus no plastmasas. bļa, ja būtu šiem instruktoriem paklausījis, tad vienīgā tikšana pie karsta ūdens (tējas, kafijas, kuru nedzeru…) mācībās 5 dienu garumā man būtu diedelējot to no citiem vai vārot to pusdienu konservu kārbā (nav sliktākais variants).
           arī savas mugursomas nav nekas pārāk labs, jo, pametot patruļbāzi, neviens negribēja pakot biedram mugursomu (biedrs postenī, cits gulēja biedra guļammaisā…), jo katram guļammaiss un paklājiņš stiprinās savādāk.
           bet par to foto…- iesniegums komandierim (mantzinim) par bojātu inventāru, lai risina problēmu! mums arī sākumā neko neizdeva pret lietu- tā arī definējām- komandiera k-gs, jūsu dēļ kaut nāvē, bet iesnas mums piemetas ļoti ātri! domājiet! komandieris ātri izdomāja 🙂
           savādāk arī pats vari nopirkt ieroci vai bruņumašīnu, kura jāpielieto kaujas šaušanā, bet par kuru tavs instruktors nekā nezin, bet par kuru jāuzņemas pilna atbildība! jo kur ir robeža, ko drīkst pats pirkt un kuru nedrīkst?!
           nakts redzamība arī- vienā maiņā sēž karavīrs ar savu nakts redzamību, citās 2 maiņās ir armijas vai vispār bez. tiešām domājat, ka instruktors atcerēsies kas ir konkrētajā maiņā, lai spētu adekvāti reāģēt?! ja nav vispār, tad tieši tam arī izstrādā instrukciju kā rīkoties un nevis “es tak redzēju, ka nāk un tāpēc neprasīju un šāvu”…
           tāpēc armijai jākļūst par īstu armiju ar pilnu apgādi (kaut arī sliktu) un nevis brīvā laika pavadīšanas klubiņu, kur reizēm dažam labam šī gadžetu iepirkšana var kļūt par izrādīšanos biedru vidū un nevis kaujaspēju palielināšanu…
           p.s. taisnības labad varu gan piebilst, ka viss ir samērīgs un ja kādam tiešām vārīgs ir kakls, tad var nopirkt trubiņu-šalli, pret odiem paņemt insektu sietu, piestrādāt pie ķiveres maskējuma utt, bet nevajadzētu to pārvērst par sistēmu.

          • garamgajejs

           Vai tas kāds, pipar, saka, ka nah to armijas apgādi un unifikāciju. Šis ir tikai viens no daudzajiem piemēriem, kurš padarīts skaļš, iespējams, kādu iependeļos. Tagad sistēma forša. Izdod salauztu lietu un instrukciju – raksti iesniegumu, mož dabūs jaunu. ko atbildīgie paši savos plauktos nevar kārtību ievest un jaunas krūzītes sadabūt… kolhozs. Lai raksta ziņojumus viens otram.

          • “pēc būtības” pipara komentāram grūti ko piebilst, jo viedokļi jau ir zināmi.
           Es tikai gribēju izteikt apbrīnu par instruktoru, kurš ieteica nopirkt plastmasas katliņus. Cerams, jutīsieties droši, kad viņš vedīs jūs kaujā.

           Par mugursomu pakošanu – vismaz es patruļbāzē turu mugursomu sapakotu. Tāda situācija, ka kāds pakotu manu somu, man neliekas iespējama, jo, ja tur kaut kas ir atpakotā stāvoklī, tad es esmu tur pat.

           Teorētiski var sanākt, ka kāds par ilgu čammājas, kamēr nojauc visu savu guļamvietu, un tad jāpalīdz. Bet nu atkal – es uzskatu, ka, ja ir risks, ka būs trauksme, tad jāguļ maksimāli sagatavotam tai.

          • protams, ka somai jābūt sapakotai, bet shēma tāda, mainoties nakts patruļai, sanāca gulēt svešā guļammaisā. tāpēc arī sākās bakstīšanās, jo ekipējums ta ir savādāks.
           protams, var jau arī pirkt savus gadžetus, ja valsts izdotos “sūdus” esi atstrādājis līdz lūpai un aizej jau extra līmenī kļūstot par individuālo speciālistu (izlūku, snaiperi), kad ar pārējo palīdzību nevajag rēķināties. tikai lai nesanāk tā, ka, zaudējot savus gadžetus, karavīrs kļūst par nespējnieku, kad viņam atkal jāsāk valkāt valsts izsniegto zviedru humpalu!
           p.s. iespējams, ka jūs esat specnaži- es vairāk runāju par vidējo zemessargu, kurš militārās zināšanas apgūst ne vairāk kā divreiz mēnesī un kuram sagrozīt galvu ar 17 veida dažādiem inventāriem, ir liels neprāts.

          • garamgajejs

           kaut kā visu sapiņķerējam. vienojamies, ka uzdevumā / patruļbāzē somai jābūt sapakotai vienmēr. Ejam tālāk. Ir čalis kurš guļ savā / biedra guļammaisā. Bļin nu kur šitamajā rullī ar maisu ir fundamentāla problēma? Jebkurš viņu satīs un kaut ar auklu pieāķēs pie jebkuras somas. Būs laiks, saliksi, kā esi pieradis. Krūzītes, nazīši, siksniņas sūdiņi – katra privāts bizness. Bet izdot salauztu, nojātu ekipējumu… Gribās bik pa vienu pixeli iespert..

          • Argumenti par sevis pirktu ieroci un bruņutransportu vairāk izskatās uz emocionāliem apsvērumiem balstītiem argumentiem, jo reāli tas nav tik vienkārši izdarāms. Kaujas spējas individuālais ekipējums un sev pielāgota uzkabe, mugursoma nevar pasliktināt pēc būtības- jo atslēgas vārds- ir individuālais. Kā tad ir radušās dažādu veidu uzkabes? Jebkurš zin, ka snaiperim, izlūkam vai ložmetējniekam tā saucamās chest- rig tipa uzkabes nav īsti piemērotas, toties būs gana ērtas pārējiem. Nav tāda lieta kā universāls individuālais ekipējums, kas der visiem. Arguments par puslīdz vienādi apmācītiem zemessargiem ir naivs- tālab ka mācību apmeklēšana ir pēc brīvprātības principa. Līdz ar to prasmju līmenis jau pēc būtības atšķiras saknē. Mans viedoklis ir tāds- ja kāds grib, lai piedalās mācībās ar izsniegto ekipējumu, ja viņam tā labpatīk. Es to darīju kādus 2 gadus, līdz pamazām vecos krāmus nomainīju un ne mirkli to nenožēloju.

          • problēma tajā, ka tā nav raķešzinātne, bet vienam ir jaunais, otram vecais, bet trešam savs guļammaiss- vienu bāž čeholā, otru sarullē tāpat, trešajam krāsa savādāka un to liek čeholā un celofāna maisiņā, lai savu nenobružā. tev, man un vēl kādam tā nav problēma, bet ļoti daudziem ir.
           par izdotajiem sabojātajiem inventāriem ir tieši un konkrēti jautājumi mantzinim (komandierim). nedomāju, ka, nopērkot savu inventāru, kāds ir iespēris tam mantzinim (komandierim) pa olām, drīzāk uzlējis ūdeni uz “viss ir čotka” dzirnavām. nopērkot savu, šis karavīrs ir līdzatbildīgs par esošo pohujistisko kārtību. nez, mēs savu panācām un attiecības nesačakarējām 🙂

      • Ka kuram paveicies ar jaunajiem parsejiem, es joprojam neesmu tadu sanemis, cik sapratu nepietika visiem. Par uzkabem savukart runajot- cik man ir iznacis palietot jaunas uzkabes multilatpat kamuflaza, man vinas nelikas ne ar ko seviski labakas par citam alternativam. Pats fakts ka uzkabei nav molle tipa kabatas un magazinu somas, parsteidz- par cik esmu dzirdejis ka vina maksajot ap 300 EU? Atvainojos ieprieks par pareizrakstibas kludam un garumzimju neesamibu.

       • jaunos pārsējus nesaņēmām, bet tikai tikām praktiski apmācīti tās pareizi izmantot.

        • Viss kārtībā, galvenais, ka noliktavās stāv un ar uzskaiti viss kārtībā. 🙂 Citādi, kāds pazaudēs vai aizmirsīs mājās un mācībās būs jāizsniedz atkal jauns iepakojums ar pārsēju.

         • es arī pagaidām miera laikā neredzu vajadzību savā bikšu kabatā obligāti nēsāt jauno pārsēju, ja ātrā palīdzība ir pieejama pusstundas attālumā. apmācīts rīkoties esmu ar abiem un tiešām ceru, ka mans jaunais pārsējs, kurš būs noteikti vajadzīgs līdzi ejot kaujā, pacietīgi gaida mani drošās noliktavas plauktā. 😀

          • garamgajejs

           tikai neaizmirstam par haosu visos līmeņos, kurš neizbēgami sāksies. Ka tik nesanāk, pipar, ka tu paliksi viens ar savām zināšanām un to, kas tev ir šobrīd kabatā / somā.

          • haoss sākumā būs, bet tad jau to var teikt par pašiem zemessargiem, no kuriem puse būs savas medpaketes pazaudējuši, atstājuši mājās utt. pēc padomju laika mācībām- paliec apakšā kādu biezāku drēbi un savelc ar virves/jostas gabalu- lūk Tev žņaugs! pie sākuma haosa tas būs lielisks, lai cilvēks nenomirtu. drīzāk daudz vairāk aizietu bojā, jo biedri apvemtos/noģībtu/nobaidītos, kad vajadzētu sniegt pirmo palīdzību ievainotajam.

          • garamgajejs

           ne gluži. Mana paka ir attiecīgajā kabatā. Ārā neņemu pat mazgājot (instruktora ieteikums). ne par to stāsts. Problēma, ka tu savu nedabūsi, ja reiz guļ noliktavā. Tam nebūs laika.

  • arī zemessargs

   Ja kolēģim norāva kāju, tad lieto žņaugu. Ja kolēģim norāva kabatu ar medpaketi, tad ņem savu medpaketi. Medsomai jābūt skaidri identificējamai uz uzkabes ar krustu.

   • mēs šķiet tērgājam par to, ka nekāda medsoma/poučs individuāli ZS nav. Žņaugs arī nav. Nekas nav. Ir nospiedošais, kurš manu prāt ir domāts, lai būtu ko atķeksēt ailītē “viss čotka” un tiek stiprināts.
    Tie, kas saprot laukumu un ir pie naudām, gādā visu paši.

    • man paskaidroja, ka ar jaunajām elastīgajām medpaketēm var apturēt asiņošanu no norautas ekstremitātes. neesmu dakteris, tāpēc nezinu vai tā ir taisnība. varam katrs apjautāties saviem ģimenes ārstiem vai kādam ķirurgam, vai tā ir taisnība, ka ar elastīgo saiti nobindējot, var apturēt asiņošanu no norautas ekstremitātes.

     • Var. Bet ja nesanāk tad žņaugs.

      • tad ieteiktu nbs-am iepirkt par lētām naudām virvi, ko sagriezt gabalos priekš karavīriem un izmantot extra gadījumos. visus ar šo virvi apmācītu rīkoties- dzīvības būtu izglābtas, bet saglābtās ekstremitātes gan samazinātos…

      • arī zemessargs

       Kā Ukrainas mediķi skaidroja – teorētiski var, bet praktiski neērti, nepraktiski, grūti un ilgi. Lauka apstākļos ieteica nemaz nemēģināt.

 2. Pirms 15 gadiem OMD advanced first aid skills bija daudzkārt vairāk drillēti nekā pašreizējais MK not projekts paredz glābējiem, pie tam, ZS tik daudz practical training stundas pa weekendiem diez vai spēs sačubināt.
  JPEG nevaru/nemāku pievienot, mēģiniet skatīt saiti https://failiem.lv/u/752686rb

 3. http://www.delfi.lv/news/national/politics/esi-viens-no-mums-pilsonus-aicina-staties-zemessardze.d?id=49009375 Stājaties ZS un pieprasam arvien vairāk! 😀
  “Zemessardze ir izaicinājums ikvienam pilnveidot sevi, iegūstot jaunas zināšanas, organizēti un saturīgi pavadīt brīvo laiku, iepazīstot jaunus draugus un domubiedrus, veicināt savas pašapziņas izaugsmi, kopīgi darbojoties vienotā komandā Latvijā un ārpus tās robežām,” norāda ministrija.- vot šo sviestu gan es nesaprotu! saturīgi pavadīt brīvo laiku un iegūt draugus un domubiedrus, kā arī pārējo bla, bla, bla es varu dabūt nedēļas nogalē pie kaimiņa! tāpēc vēl joprojām man pa galvu jaucas domas par to, kas tad īsti ir ZS- armija vai brīvā laika pavadīšanas klubiņš?!

  • tekstu sarakstīja piarščiks, izmisīgi domājot, ko no viņa grib klients un, tikai aptuveni nojaušot, kam (auditorija) viš to raksta.
   Es šo jautājumu uzdodu kalniņam. Kam ir domāta ZS? Armijas stūrakmens, kā saprotam, defacto ZS nav un nebūs. Tad kam? Mums katram ir sava motivācija un redzējums. Gribētu redzēt LOĢISKU oficiālo gadiem 10 uz priekšu. Citādi var sanākt, ka viens otrs no šī brīvdienu kluba izlemj notīties. Gtavaniekam ir ļoti daudz ko darīt nedēļu nogalēs.

   • es gribētu redzēt vienotu un patiesu redzējumu no ZS puses, jo savādāk cilvēkos iegulda lielu naudu, apmāca ar visa veida ieročiem, bet nodefinēti kā brīvā laika pavadītāji! tāpēc tajā brīdī, kad vajadzētu šos cilvēkus un ieročus pielietot taktiski (patruļā, slēpnī, reidā, ierakumos utt), tad vieniem kkas sāp, bet otriem ir par grūtu!..
    un man šķiet, ka esošais spējīgais cilvēkresurs tiek izmantots izšķērdīgi- laiks, kurā rotņikam vajadzētu plānot visa veida apmācības, lielākā daļa tiek pavadīta aizrunājot šos brīvā laika pavadītājus, lai šie ierastos uz mācībām. uz ko aicināja, tādus arī dabūja!..

    • tā ir. Ja paskatāmies rekrutētāju reklāmas, tās ir kā dator spēļu ievadi 🙂 skaidri nolasāms “klients” 18gadnieki 🙂 kopeika tikko arī ziņoja, ka latgales brigādes pamatapmācībā lielākā masa ir 18gadnieki (loģiski).
     Jautājums, cik no šiem jaunajiem čaļiem paliks, redzot, ka reālā ZS ar datorspēli diži līdzīga nav…
     + jaunie grib krogus, meičukus mīlēt vīkendos. Es neteiktu, ka šī ir vecuma grupa, no kuras var uzcept ZS kodolu..

    • arī zemessargs

     Runāt ar padotajiem vajag viņu tiešajam komandierim. T.i. rotniekam būtu jāaicina uz mācībām tikai vadu komandieri, tie tālāk runā ar nodaļniekiem.

     • tā vajadzētu, bet tā nav! ko darīt?!

      • arī zemessargs

       Dresēt vadiniekus un nodaļniekus.

       • Rezultāts būs tāds, ka neviens nepiekritīs būt pat par nodaļniekiem.

        • tāpēc jau ZS buksē, ka pirms katra lēmuma komandierim jāprasa padotajiem piekrišana, jāapjautājas par gribēšanu… iespējams, ka uz katru bataljonu vajag 1-2 kadru daļas cilvēkus, kuri komplektē uz katrtām mācībām cilvēkus, bet rotņiki un nodaļnieki gatavo apmācības procesu.

         • Tā nav buksēšana tā ir normāla kustība. Visam ir savas robežas, ja deklarēji ZS kā brīvprātīgo organizāciju, tad nav ko to mērīt ar PD mērauklu. Jā, azs komandē pierunājot, meklējot konsensu, bet PD/OMD komandē tieši.

          • ZS brīvprātībai ir līgums uz 5 gadiem, kas zināmā mērā šo brīvprātību delītē. nevajag arī ZS pielīdzināt skautu pulciņam- cilvēkiem jāsaprot, ka, iestājoties ZS, vispirms viņš kļūst par karavīru un tikai sekundāri par brīvprātīgo, atvēlot tam iespējamo laiku.

          • Problēma šeit ir ar “jāsaprot”. Kā jebkurās līguimattiecībās būs arī tie, kuri nekādi “nesaprot” tad pretī jābūt arī soda sankcijām, kas spiež pildīt līgumu. Tad savukārt būs problēmas ar brīvprātību, ja līdzi līgumam nenāks taustāmi bonusi. Loks būs noslēdzies un brīvprātība beigusies.

          • Te pat varētu ierunāties par to, ka par Zemessardzi maksā DUI, un pat maksā tādos pat pēc tāda pat tarifa, kā profesionālajiem karavīriem. Tātad, itkā bonusi būtu. Bet – lielai daļai zemessargu tas bonuss nav nekāds bonuss un pilnīgi neko neizšķir attiecībā uz viņu motivāciju, jo viņi darbā nopelna stipri vairāk.

           Te nu tev bija sociālais taisnīgums. Profesionālā dienesta kareivjiem par šo pašu naudu ir jāklausa bez pretī pukstēšanas.

         • Nē!
          Jebkura organizācija buksēs, ja cilvēki negribēs darīt to, kas jādara. Arī armija – vienkārši, cilvēki pametīs dienestu.

          Bet Zemessardze, nu jā, tas ir tāds NVO, kur daudzi iestājas varbūt sākumā arī īsti nesaprotot, kas tas ir. Doma par kadru veci ir diezgan laba. Jebkurā gadījumā, es uzskatu, ka dažādi cilvēki ir gatavi ieguldīt atšķirīgu laika daudzumu, un atšķirīgā veidā, un ar to nevar nerēķināties. Taisni otrādi, to vajag izmantot, lai motivētu.

          Viens varbūt ir gatavs iet uz visām mācībām, un vēl uzkalpoties par instruktoru, un atpūtinot smadzenes, trenēt fizisko. Otrs – savākt savas 20 dienas un miers. Trešs zina, ka pat 20 dienas nesavāks, bet X stundā grib pie sava stroķa tikt. Varbūt, ka būtu labi šo motivāciju noskaidrot jau pie iestāšanās, un tad attiecīgi tālāk arī zināt, ko no cilvēka sagaidīt. BET, kā Tu saki – ja cilvēks ir atnācis uz mācībām, tad vairs nav varianta, ka viņš kaut ko negrib.

        • arī zemessargs

         Ļoti slikti, jo cilvēkam jāprot uzņemties atbildība. Un arī jāmācās vadīt. Karā noderēs.

        • arī zemessargs

         Vēl jo vairāk, vadītspējīgiem cilvēkiem ZS jābūt vairāk nekā pēc štata, jo mobilizācijas gadījumā paredzu ZS rindu papildināšanos, dabīgi zaļo gurķu būs vairāk un viņiem vajadzēs komandierus.

   • tekstu sarakstīja piarščiks, izmisīgi domājot, ko no viņa grib klients
    <<<<

    Nu jā. Vienīgais, cilvēki nestājas Zemessardzē, lai labi pavadītu laiku, un lai iegūtu zināšanas. Lielāko daļu šo zināšanu pa daļām var iegūt citur, neiejūdzoties dienestā un neuzņemoties pienākumus.

    Vairumā, cilvēki stājas tāpēc, lai būtu noderīgi, un lai izpildītu savu patriotisko pienākumu. Un te nu rodas jautājums, kam beigu beigās viņi būs noderīgi. Jo jautājums par Zemessardzes lomu man arī nav skaidrs.

 4. karoč, kāds pajautājis brīvprātīgajiem zs spaikus- drīz būs! https://www.youtube.com/watch?v=1dC_GwVogBc 37.-38. min.

 5. https://www.youtube.com/watch?v=gDbun4q_8Jo pagājušā gada US-UA medicīnīskais treniņš. iespējams, ka arī ierindas zs tādu vajadzētu, lai paaugstinātu kvalifikāciju!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.