Dienas grauds

LR1 “Krustpunktā” Aizsardzības ministrs Bergmanis par Zaļo partiju, viltus ziņām, kiberuzbrukumiem

vara bungas:

 • Labs pirmais jautājums, žurnālists izklausās pats nobijies 🙂 Bet atbilde liecina par  apgūtu politkorektu  atbilžu 4. metodi “Answer A Similar But Unrelated Question” tomēr neieskaite par  3.metodi “Whatever You Say, Answer Honestly(-Sounding)”. Skanēja nepārliecinoši. Tas laikam tādēļ, ka žurnālists samelojies.
 • “Baltkrievu ministrs solīja atsūtīt vēl ielūgumus uz Zapad 2017 “. Nudien prieks.  Viena nianse, mācību norises vērošana  sēžot VIP ložā vienā no septiņiem BY poligoniem neko neatklāj par mācību kopējo bīstamību, vērienu un nodomu – delegācijām parādīs to, ko jāparāda. Es vispār neredzu jēgu piedalīties  cirkā ar novērotājiem, tomēr saprotu – diplomātija, protokols, sarunas kuluāros… smalki.
 • “NBS (septembrim) ir viss sagatavots, algoritmi atstrādāti”
 • “Bīstamākais periods pirms un pēc pašām mācībām”.  Progress. Reta reize, kad mūsu domas sakrīt.
 • “Rietumberlīne”. Cerīgi.
 • “Daudz bataljoni. Izaicinājums – cilvēkresursi”.
 • “Uz pašu savstarpējās vēlēšanās pamata”.  Freida balva.
 • “Jautājiet Panteļejevam”. Cicerona balva.
 • “Mes ar Lembergu  attīstam militāro industriju valstī”.
 • “Aizsardzības ministrija nebūs Informācijas ministrija”. Nē, nebūs. Kamēr Kaspars. Cieti.
 • “Es nebūšu tas cilvēks, kurš mācīs Lembergu”

vēl 900 sekundēs

Advertisements

29 responses to “Dienas grauds

 1. Ko varabungas par šādu viedokli saka?

  • Militārais eksperts? Brivajā laikā starp Muhtaru-2 un Muhtaru-3? Skaisti runā, liels aktieris. Ķermeņa valoda liecina, ka maigi izsakoties improvizē. Daudzas prātīgas domas, bet sensacionālo daļu jāatmet.

  • par šo onkuli ir viedoklis, ka viņš ir RU puika. Lai šo apstiprinātu vai noliegtu jāpēta viņa intervijas ilgā laika posmā un lielās bildes kontekstā.

 2. “Daudz bataljoni. Izaicinājums – cilvēkresursi”. <<< Mazas valsts priekšrocība – elastība, salīdzinot ar lielajām. Tas, ko pie mums sauc par cilvēkresursiem, citur būtu pile jūrā. Bet tur redz tiek galā.

  • de facto izaicinājums ir uzcept ZS dienesta apliecību ātrāk par 1/2 gadu. Pilnīgi normāli, ka liels izaicinājums ir jeb kas.

   • Ar tām apliecībām esot tā, ka to dara 1 cilvēks ar 1 printeri 😀 !

    • arī zemessargs

     Ar printeri iespējams drukāt arī ļoti ātri, ja sagataves tiek automātiski gatavotas no datu bāzes un datu bāze pati zina, kam beidzās apliecību termiņi un piedāvā nodrukāt jaunas.

     • šeit Tu sāc piedāvāt vienu no daudziem tehniskiem risinājumiem. Problēma ir apstāklī, ka viss ir čotka. Līdz vajadzībai, ko uzlabot netiekam.

      • Ko es teicu! 🙂

       ” Izstrādātā noteikumu projekta mērķis ir noteikt zemessarga tiesības, pildot dienesta pienākumus gan Latvijā, gan pildot dienesta pienākumus starptautisko operāciju rajonā, sniegt paplašināto pirmo palīdzību un pielietot aprīkojumu, medicīniskos materiālus un medikamentus, tādējādi nodrošinot, ka zemessargs kaujas apstākļos būs tiesīgs sniegt cietušajiem palīdzību. ”

       http://tap.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40429239

       • viņi ir iegājuši debīlisma spirālē jau neatgriezeniski. lai apskatās kaut UA pieredzi.. kādas b…ģ tiesības sniegt plaīdzību. Ja jāuztin čomam žņaugs, kurš lasīs reglamentu? Tīs kas ir un tā kā māk.
        Čaļi nevar nodalīt to birokrātiju, kura ir ikdienā no tā, kam visa šī sistēma teorētiski tiek gatavota?

        • Palasi groz.projektu, tas paredz ZS PPP apmācību un atestāciju, kas ir plats solis uz priekšu. Cita lieta, ka tam visam jābūt tādos mērogos kas aptver visus (hahaha) 8000 un saražo tūkstošiem zs ar glābēja kvalifikāciju. Te ir jautājums par ko Leonīds un visi iepriekšējie ZS komandieri domāja līdz šim 26 gadu garumā, jo ka izrādās zs drīkst sniegt palīdzību tikai pats sev, bet kameradam viņam ir jāatsaka “nav ne apliecības, ne aprīkojuma, ne zināšanu”. Mēs par to sen te runājām, velkam ķeksi – problēma atzīta un somehow tiek risināta. Skatīsimies kas būs tālāk.

         • situācijā, kad viss ir sadirsts un visu reizē saglābt nevar būtu jāsadala pa prioritātēm..
          man saliekas šādi:
          1. IFAKS + apmācība katram uz zemes.
          2. “medbrāļi” – somas – apmācības
          3. un pa vertikāli uz augšu līdz iekonservētām lauku slimnīcām par ko tērgāja arī zemessargs. Tas gan jau no kosmosa sadaļas 🙂

          tagad sanāk, ka glābējus sāk ražot (maz), bet nez kāpēc aizmirst, ka ir lietas, ko var salāpīt pats, vai arī elementāri, glābējs līdz vajadzīgajai bedrei netiek un ifaks ir palicis ģenerāļu powerpointos / nolitavās.

          Situācija uz 2017. gada jūniju.
          Pēc čiekura iznāciena tika nomainītas zviedru 1960 gada marles pakas, pret nospiedošo verķi dzeltenā vakuma iepakojumā. ok.
          1. palīdzības apmācību jaunajiem manā batā māca precīzi no šoferkursiem ar visām anniņām, stabilia sānguļa un zvanu ātrajiem :):):)
          par ifakiem un žņaugiem neviens nerunā.
          Nez uz kanaku aizbraukšanu būs paspējuši pamosties?

       • Varbūt produktīvāk būtu, ja mēs komentāros strādātu tieši pie tiesību aktu projektiem, nevis vienkārši bazarētu?
        (jauki skan – komentāros strādāt)

        • Kā tu to domā? Komentēt MK noteikumu projektus kā privātpersonas? Bišķ par vēlu, kad jau ir aizgājis uz MK, lai gan VSS stadijā sabiedrība vēl šo to var ietekmēt. Katrā gadījumā tas ir darbs, kas prasa ex-pd cilvēkresursus, kuri ja būtu, tad varētu runāt par to kā to noformēt un pasniegt AM, galu galā sabiedrības iesaiste ir valdības jājamzirdzinš.

         • citējot VB: ” Mēs par to sen te runājām, velkam ķeksi – problēma atzīta un somehow tiek risināta.”
          Es arī uzskatu, ka tas ir solis uz priekšu, jo pretējā gadījumā med apmācībās varēja uzzināt pārsvarā par traumām, ar kurām mēs neko nedrīkstam darīt. Ja jau drīkst darīt, tad arī ir jāapmāca.

     • Tas, ko Tu prasi, ir utopija, kas pie tam maksā kaudzi naudas.
      Labi, nav adekvāts piemērs, bet zini, cik maksā liela telekomunikāciju uzņēmuma klientu datu bāzes sistēma, kas nopirkta gatava un tikai nedaudz pielāgota klienta vajadzībām, nevis no nulles taisīta? Tāda, kas darītu tieši to, ko gribi – 1-2 miljoni eiro 😉 !
      Protams, ZS/NBS vajadzībām varētu arī kādu vienkāršu skriptu uzcept, bet kurš to darīs, ja var uztaisīt konkursu un visu oficiāli izbīdīt un apgbūt arī e-telpas būvniecībā miljonus, ne tikai kazarmas un ammo noliktavas būvējot :-D!

      • nesarežģījam. Kā notiek šobrīd. Jaunais ZS aizpilda anketiņu, kur saraksta vārdus, uzvārdus, asinsgrupas, paraksta paraugs + fočene. Tas viss vēlāk, gan jau tiek sabakstīts kādā nebūt elektroniskā formā, kaut xls.
       Man domāt šaurā vieta ir kāds meituks aukstā Rīgas kabinetā, kas visu to blāķi ar diviem geliš nagiem klikšķina iekš personālā skaitļotāja un ar nereglamentētu frāžu palīdzību mēģina izdrukāt tos nabaga plastmasus.
       Ko vajadzētu NETĒRĒJOT MILJONUS.
       1) Katrā batiņā personāla tantukam izdalit vienotu xls formiņu, kur jāsabaksta vajadzīgā infa = epasts. Sanāk no visiem batiņiem epastiņi šodienai.
       2) geliš skuķis vai nu adekvāti jāapmāca, vai jānomaina, vai ārpakalpojums zinošam kantorim, kurš !! šo xls blāķi pārburs par drukājamu maketu automātiski – 5-10 minūšu laikā. Es zinu ko runāju.
       3) = mums ir operatīvi izdrukātas apliecības. Mums tas papildus neko nemaksā.

       p.s. par datu bāzēm un datu bāžu lietotājiem. Man saplīsa pikseļa bikses erekcijas zonā. Lai dabūtu jaunas devos pie mantinieka. Viņiem kā reiz ir kaut kāds softs, kur ir redzams, kas kam izsniegts, pienākas utt. Gan jau ka maksāja ļimonu labākajās LV tradīcijās. Tad nu lūk. Lai veiktu procedūru, vecās bikses pieņemt, jaunās izsniegt (datorā) mantinieks čakarējās minūtes 25 !!! Nezinu vai vaina softā vai divos vēja appūstos rādītājpirksots, bet es stāvot un gaidot nomiru 2x. Man bija neērti jautāt, kāpēc tik ilgi. Mans 5gadīgais puika šādās reizēs saka: “jo tā dabā iekārtots”.

       • arī zemessargs

        Anketu sistēmā būtu jāvada bataljona personāldaļai. Tai jābūt integrētai ar kopējo NBS workflow sistēmu, kas sevī ietvertu personāla, mantu, kaujas uzdevumu plūsmu. Mantu maiņai jānotiek noskenējot veco un jauno bikšu svītrkodu, vai atlasot no saraksta, ja svītrkods noplīsis. 1 min. Ja rokas līkas, tad arī SAP nelīdzēs.

       • Manā batā viss uz papīra lapām tiek rakstīts 😀 !

      • arī zemessargs

       Jā, tas maksās normālu naudu, bet ieekonomēs vēl vairāk naudas. Tā ir normāli un tā tam jābūt.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.