Glory of the Motherland

MINSK, 16 June (BelTA) – Belarus and Latvia have agreed to develop cooperation in the field of air defense, BelTA learned from the website of the newspaper For Glory of the Motherland.

avots

vara bungas:  Cik jauki un bilaterali… it īpaši ņemot vērā, ka BY nav savas PGA (tā ir integrēta ar RU PGA), bet LV pavisam nav PGA, ja neskaita taktisko. Lai gan informācijas pirmavotā – BY armijas skrejlapā “Vo slavu rodini” šī informācija vairs nav atrodama, no citiem pārpublikantiem var saprast, ka runa ir par dekonfliktēšanas nosacījumiem veicot lidojumus pierobežā. Laba lieta, bet kadēļ par šo vēsturisko vizīti un dokumentu klusē LV masu mediji?

Advertisements

32 responses to “Glory of the Motherland

 1. kadēļ par šo vēsturisko vizīti un dokumentu klusē LV masu mediji?
  ——————————————
  Latvijas AM jārisina svarīgākas lietas, piemēram kur rīkot mācības. Uz ceļa nevar, jo daži cilvēki mēģina ar auto piebraukt klāt, “lai paskatītos”. http://www.delfi.lv/aculiecinieks/news/novados/tanki-pievarte-un-notemets-stobrs-saber-strike-macibas-no-iedzivotaju-skatpunkta.d?id=48949157
  No ceļa nost braukt arī nevar, jo “izbraukās laukus”. Ādažu poligons atkrīt uzreiz, jo traucē blondīņu naktsmieru, kā arī ogotājus, sēņotājus un cilvēkus, kas vienkārši vēlas pastaigāties.

  Ja nopietni, Latvijai ir daudz nozīmīgāki starptautiskie kontakti kā Baltkrievijai, un ministru līmeņa līgums nav nekas būtisks. Toties Baltkrievijā, ministrs kas izbraucis no valsts, ir jau ziņa.

  • Pieļauju, ka tad, ja ziņas nav AM vietnē, tās nav nekur. Tas, ka militārā sadarbība ar RU un BY tiek aizplīvurota pat tad, ja ir pilnīgi leģitīma un nepieciešama, neko labu par PR spējām neliecina. Re, ko mums ziņoja AM jūnijā… helluva “svarīgākas lietas”
   16.06.2017. Aicina apskatīt ASV un Latvijas ekipējumu un tehniku, tikties ar karavīriem
   16.06.2017. Valsts prezidents un aizsardzības ministrs sveiks Jaunsardzes sporta spēļu dalībniekus
   16.06.2017. NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas sagaidīšanas ceremoniju apmeklēs augsta līmeņa amatpersonas
   14.06.2017. Aizsardzības ministrs apmeklēs Baltijas Aizsardzības koledžas izlaidumu
   13.06.2017. Bergmanis tiksies ar Luksemburgas Deputātu palātas prezidentu
   13.06.2017. Aizsardzības nozares vadība pieminēs represētos karavīrus
   09.06.2017. Vizītē Latvijā ieradīsies Slovākijas aizsardzības ministrs
   09.06.2017. Bergmanis: ASV amatpersonas pauž stingru atbalstu Baltijas valstu drošības stiprināšanai
   09.06.2017. Latvijā ierodas NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Kanādas karavīri
   06.06.2017. Ādažu bāzē notiks svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija
   02.06.2017. Baltijas valstu aizsardzības ministru komunikē uzsver NATO paplašinātās klātbūtnes nozīmi
   02.06.2017. Aizsardzības ministrs darba vizītē apmeklēs ASV
   02.06.2017. Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs darba vizītē apmeklējis ASV

   • Nu re, 16. jūnijā ir veselas 3 ziņas, ceturtajai nebija internetā vietas 😉
    Ja nopietni, būtu interesanti uzzināt motivāciju, kāpēc ziņa nav publicēta. Vai kāds preses dienestā iedomājās, ka žurnālisti apsūdzēs sadarbībā ar ienaidnieku; vai nez kāpēc kauns par to, ka līgumu atsūtīja no NATO štāba Briselē; vai vēl kas.

   • Agris Purviņš

    Starp citu šajā vietnē nezkāpēc tika noklusēta informācija, ka Lielvārdē tiek svinēta gaisa spēku 25 gadu jubileja. Tiesa slēgts pasākums, ieeja tikai uz ielūgumiem.
    Patīkami pārsteidza vienas ielūgtās dalībnieces komentārs, kurš tika ievietots FB. Patīkams, ka cilvēki, kas ir patālu no militārām lietām spēj uzdot šādus jautājumus, galvenais, ka nav vienalga.
    “Man liekas skumji tas, ka vakardien bija Latvijas gaisa spēku 25 gadu jubilejas pasākums. Piesaka zviedru iznīcinātājus F16. Kuri lido ar ātrumu 1700 km/ h. Pēc paraugdemonstrējumiem, tie aizlido sargāt gaisa telpu, pat nenolaižoties.
    Nākamos piesaka Lietuviešus ar iznīcinātājiem. Tad Amerikāņus, kuru iznīcinātāju ātrums ir 2200 km/ h. Visu šo laiku letiņi priecājās, un aplaudējot sit plaukstiņas. Pat Lietuvai ir.
    Mums ir ugunsdzēsēju mašīnas par 1 800 000€ katra- 2 gab. Tādas visā pasaulē ir 8, no tām 2 Latvijā. Un helikopters ar apmācītiem desantniekiem.
    Toties Latvietis, visu laiku bļaustās uz krievu, ka tie ir okupanti utt. Viņu līderis labi zina, ka mēs varam karot ar ugundzēsēju mašīnām un vienu heli. Un pārējie tautieši ar lokiem, no kaķenes izšaujot cemmītes, un pavārnīcu.
    Tas gan ir Nožēlojami. Toties Valsts naski pumpē naudu, savā uzpūstā Valsts aparāta interesēs, kompensācijās, prēmijās utt.
    Kaut viens iznīcinātājs būtu bijis mūsu, starp visiem ārzemniekiem, kuriem mūs ir jāaizstāv.
    Tas gan ir briesmīgi!
    Man šis iznīcinātājs pārlaidās pār mežu un manu māju. Nekur nerakstīju, nebļāvu, pat nofotogrāfēt nepaspēju. Bet vienu gan paspēju saprast, ja nu kas, X stundā- variantu mums pašiem nebūs. Ne Tu vari paspēt aizskriet, ne paslēpties, un sadzirdi viņu lidojam tikai tad, kad jau ir virs galvas.
    Jūs gribiet kašķēties ar krieviem, bet negribiet bruņoties?
    Gards kumosiņš būtu Krievijas līderim.”

 2. http://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/krievijas-zapad-macibu-laika-asv-uz-baltiju-nosutis-600-karaviru.a240416/ “Zapad 2017” mācību laikā ASV nosūtīs uz Baltiju trīs gaisa spēku vienības apmērā līdz 600 karavīriem.
  atkal varam zemu klanīties pateicībā sabiedrotajiem, kuri piesegs mūsu pakaļas.

   • Krievijai fantastisks PR, Ķīnai jaunu jūru apgūšana gatavojoties saķerties ar Krieviju par Arktiku.

    • Kurā vietā tad Ķīna var saķerties par Arktiku?!
     Baltijas vai Dienvidķīnas jūrā? Vai tad ķīnieši ir muļķi?
     Ķīnai ir svarīgs tranzīts ar Eiropu, žesti ASV u.c. spēlētāju virzienā un vienlaikus neuzkrītoši piemānīt Krieviju attiecībā uz Sibīriju.

     • Saķeršanās draud ne tikai ķīnai ar krieviju, tur vēl daudzi gribētāji, pacīnīties par nesadalītu arktikas jūras teritoriju, kas ilgtermiņa perspektīvā būs ļoti nozīmīgs (pēdējais) ogļhidrātu avots. Ja neko par to nezini iegugļo, ja zini daudz,tad formulē jautājumu savādāk. Jebkura pasaules valsts teorētiski var pieteikties uz nevienam pagaidām nepiederošu daļu arktikas jūras dibena, kas atrodas ārpus 200 jūdžu ekonomiskās zonas atbilstoši kontinentālā šelfa konfigurācijai. Krievija protams ienteresēta noteikt arktiskās jūras robežas tā kā tai izdevīgi, citas arktiskās valstis arī tā dara, bet tās valstis, kurām vispār gar arktiku nekad nebija nekādas darīšanas no tā cieš un apvainojas. Ķīna pirmā. Pagaidām viss mierīgi, bet RU ne jau tādēļ militarizē arktiku, ka uzskata ka ar visiem nākotnē vienosies. Kas attiecas uz baltijas jūru un LV , mēs esam nozīmīga subarktiska valsts (ostas, kuģu remonts), bez savām arktiskām ambīcijām, kas ir īpaši interesants sadarbības objekts ķīnai un citām singapūrām, kas saprot, ka diez vai varēs baudīt krievu, kanādiešu, norvēģu, dāņu, somu, zviedru uc ziemeļnieku labvēlību Arktikā. Domāju, ja LV aicinātu CN pamanevrēt ar LV kara floti, CN neatteiktos.

      • Nezinu, vai pratīšu savādāk formulēt. Kādēļ gan lai Ķīna spēlē tiešām tiektos uz to, kur ir mazāka iespēja vinnēt [Arktiku], ja ar to vienlaikus radītu sev lielāku iespēju zaudēt [Sibīriju]?
       Es neticu, ka ķīnieši ir muļķi.
       http://www.amic.ru/news/224976/

       • Sibīriju – jāiekaro pārkāpjot visu ko var, nesadalītu (starptautisko) Arktiku – likumīgi jāpiesaka un jāaizstāv. Tas ir ilgtermiņa projekts. Var teikt ka sibīrija pati iekritīs CN rokās, tad vēl jo vairāk jāorientējas uz projektiem, kur militāram spēkam ir pielietojums. Tas pats par mākslīgām uzbērtām salām, kas pārbīda EEZ robežas – juridiski korekti, bet prasa demonstrēt spēku. Kā reiderismā.

      • Muļķi tādā ziņā, ka nemaskēti atklās savus ilgtermiņa nodomus. Manuprāt, ne jau dēļ Arktikas ķīnieši manevrē pa Baltijas jūru, bet gan tādēļ, lai manipulētu ar Krieviju, kad tā pašlaik kļuvusi viegli manipulējama.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.