Peļņas vai zaudējumu fiksācija

vara bungas: Es varētu šeit sakraut citātu un viedokļu kaudzes, kas apstirina tēzi, ka karš Donbasā pāriet  bezgalīga un  neintensīva konflikta fāzē. Gala rezultāts būs kā Piedņestrā vai Kašmira.  Tomēr no visiem rakstiem un runām par šo tēmu, man šķiet īpaši svarīgs Dmitro Timčuka paziņojums un  vienā no RU propagandas ruporiem publicētie secinājumi.

Timčuka sprotyv.info uzsāk jaunu projektu, kas būs veltīts 4GW (hibrīdkara) tēmas monitoringam UA . Cīņa par UA neatkarību atgriežas politiskajā laukā.

[..] Наше решение вызвано изменением тактики российского агрессора. Встретив отпор на Донбассе, Кремль всё активнее пытается дестабилизировать нашу страну изнутри. Российская сторона начала системно использовать любые инциденты и протестные акции, которые проводят граждане Украины, для дискредитации страны путём разнообразных спекуляций. Также в последнее время мы всё чаще фиксируем протесты, от начала и до конца инспирированные российскими агентами влияния. [..]

avots

Burtiski to pašu var teikt par situāciju LV pēc sabiedroto ierašanās.

Savukārt vairāki idejiskie Novorosijas fani pauž vilšanos par kremļa negatavību “atbrīvot Ukrainu līdz Lamanšai”

“[..] Сейчас добровольцам, ополченцам первой волны, в армии делать нечего. Все прекрасно понимают: большая война закончилась 11 сентября 2014 года. Война за нынешние границы ЛДНР — после Дебальцевской операции. Нынешнее позиционное противостояние может длиться сколь угодно долго, для охраны границ более чем достаточно Народной милиции ЛДНР, а добровольцы нужны в период ожесточённых наступательных сражений. Армейская рутина, вялые перестрелки без права дать достойный ответ врагу, необходимость соблюдать Минские соглашения — всё это добровольцев, нацеленных на большую победу, понятно, не привлекает. [..]”

avots

PS InteresAttiecīgi noteiktu pārkārtošanos būtu jāveic arī iekš VB.

Interesanti tagad atsaukt atmiņā, ka pirms četriem gadiem  UA un RU pilsoņi plānoja kopā doties karot par Asadu, bet visticamāk, ka tas bija RU projekts apzinot un gatavojot kaujiniekus pilsoņu karam UA. Atzīmējam blocinā.

Karš UA turpmāk būs apšaudes un kā dziesmā … “Klusu atnāca, klusu aizgāja”

Advertisements

4 responses to “Peļņas vai zaudējumu fiksācija

 1. Gvardes Leitnants

  Nevar nepiekrist. It sevišķi par pēkšņu un hiperaktīvu takstiņu parādīšanos el. Plašsaziņas līdzekļos, kā Saber Strike dalībnieki nabaga privātīpašniekiem ne tikai “izbraukā tomātus, redīsus un burkānus” bet vēl pa starpu, pirms ” aizbraukt nezināmā virzienā”, klaji noignorējot izmisuma saucienu, “te MANAS mājas , te nedrīkst šaut!”, uzdrošinās traucēt privātīpašnieku svēto mieru un komplektā līdzi nākošo īpašuma tiesību baudīšanu pie kafijas tases ar kaut kādu tur rīta ( vai vakara) klusumu traucējošo salūtmunīcijas decibelisko piesārņojumu!!! Tā ir , ka pierod pie tiesībām un pribilēģijām un aizmirst, ka bez neērtību pieciešanas nāktos ne tikai svešu armiju barot, bet pieciest tās atbalstīto opolčencu un “tautas milicijas” reidus savā tad vēl varbūt privātīpašumā, ja nebūs paspējuši savlaicīgi emigrēt vai nokavēšanas gadījumā likvidēti (sk. Donbasa aktualitātes). Es nerunāju šeit par bojājumu/ zaudējumu nodarīšanu procesā- tie, protams, ir kompensējami “uz sitiena”.

  Šajā sakarā atceramies neseno sirdi plosošo stāstu par lauku darbarūķi, vienkāršo igauņu zemnieku no kaut kāda tur apriņķa, kurš ar likumīgā īpašumā esošo šaujamieroci varonīgi, bet absolūti nelikumīgi “stājās pretī vietējiem agresoriem”- dziesma no tā paša albuma “лучшие хиты фэ-зс-бэ для наших слушателей из ближнего зарубежья”, tikai citā valodā…Šim sniegumam vajadzēja apvienot taisnīgā sašuumā visu “progresīvo” cilvēci, nu- vai vismaz tās “apzinīgo” daļu;)

  Tikmēr par tēmu piedāvāju sekojošo ( varbūt, ka VB rīcībā jau ir), uzlādējams PDFā:
  Šeit anotācija angliski:
  http://uacrisis.org/53825-donbas-v-ogni

  Un te saite, kur to var nokačāt pdfā ( lapas lejā):
  https://informnapalm.org

  Ar nepacietību gaidīšu VB solīto “pārkārtošanos”:)- saintriģēji, tiešām.

 2. Mūsdienu Eiropas vēsturē ir viens šāds iesaldēts konflikts, kurš tika atrisināts ar pēkšņu un uzvaru nesošu triecienu.
  1990.gadā kad bruka Dienvidslāvija, Horvātijas republikas teritorijā bija Krajinas reģions ko apdzīvoja serbi, tie arī tajā pašā gadā sarīkoja referendumu un pasludināja Serbu Krajinas republiku Dienvidslāvijas sastāvā. Izdzina tur nelielā skaitā dzīvojušos horvātus uz robežām izveidoja blokposteņus. Horvāti mēģināja tos likvidēt iesaistot policiju ar helikopteriem, serbi ar Dienvidslāvijas tautas armijas aviācijas palīdzību tos sakāva. No 1992-1995.gadam bija nelieli bruņoti incidenti (līdzīgi šodienas Donbasam) viss liecināja, ka tā būs Piedņestras līdziniece. Serbu Krajinā uz 1995.gadu bija 25000 lieli bruņoti spēki to rīcībā bija apm. 300 tanki, 290
  (citi avoti 180) bruņutransportieri, apm. 600 artilērijas vienības , kā arī 10 taktiskās raķešu iekārtas Р-65 “Луна”, bija arī kara aviācija. Serbu Krajinā vēl bija dislocēts Dienvidslāvijas tautas armijas taktisko raķešu divizions. Mobilizācijas plāns paredzēja sapulcināt 65000 bruņotus vīrus.
  Horvātu puse nopietni gatavojās Serbu Krajinas ieņemšanai, neoficiāli operācijas plānošanā palīdzēja vācieši un amerikāņi. Horvātiem bruņojums arī bija nopietns, operācijā “Viesuļvētra” (Operacija Oluja) bija iesaistīti apm. 70000 nacionālie gvardi un apm. tik pat regulārās armijas karavīri, kopā 140000. Apm. 230 tanki, apm. 160 bruņu transportieri apm. 300 artilērijas vienības apm. 40 aviācijas vienības no tām 26 kaujas lidmašīnas un 10 kaujas helikopteri. (bruņutehnikas skaitļi dažādos avotos atšķiras).
  Operācija bija labi plānota notika strauji ilga no 4-9.augustam. Serbi bijā pārsteigti, ka nepaspēja izrādīt nopietnu pretošanos. Pēc tam sekoja lielākā etniskā tīrīšana pēc 2.pasaules kara Eiropā, no Krajinas reģiona tika apdzīti apm. 250000 serbu (dažādos avotos skaitlis atšķiras).

  • Toreiz vispŗējā apjukumā un bardakā horvātiem vnk ļāva to izdarīt. Tagad UA ir daudz stigrākā Rietumu kontrolē un diez vai dabūs piekrišanu.

  • Tas Serbu Krajinas gadījums ir labs piemērs kas varētu notikt……ja Rus armija tikai stāvētu un skatītos, neko lietas labā nedarītu lai palīdzētu DNR. Tas ir baigais risks, Gruzija ar kaut ko līdzīgu mēģināja izdarīt 2008 gadā, viņiem tas risks galīgi neatmaksājās. Vēl arī tas faksts, ka mūsdienu Krievija stipri atšķiras no 90. gadu Serbijas, ja tad NATO horvātus daudz maz atbalstija šādos soļos, tad tagad ir lielas šaubas vai NATO gribēs ko tādu pieļaut.

   Ja nesanāks un Rus nāks palīgā pretiniekiem, tad tur būs galīgā pakaļā Ukrainai……

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.