Veterāni pret junioriem

vara bungas: Jaunais nav nemaz tik viegli sitams, RU sākusi gūt  gan no kapitālisma priekšrocībām, gan no čekismā bāzētas autoritārās valsts pārvaldes, kas, kā daži uzskata, neskādētu arī daudzām citām valstīm (uz laiku protams). Mēs nedrīkstam iesūnot vecajos priekšstatos par RU konkurētspēju un īpaši par tās kaujas spējām. Kapitālisms, moderna armija, kodolieroči un autoritārā vara drīz nesīsis RU tos pašus augļus, ko šī kombinācija nesusi CN. Tādēļ  politologu diskusijās (šo un citu)  izīmējas tēze, ka nepieciešamība pēc new normal nospraušanas ir nobriedusi un tiks panākta ar mērķi “mazināt spriedzi”.

Labs:

Frīdmens: “Putina problēmas ir tajā, ka viņš apsolīja padarīt Krieviju diženu (atkal) un vienlaicīgi visiem samaksāt. Lielākā problēma ir visiem samaksāt.”

Advertisements

9 responses to “Veterāni pret junioriem

 1. Ar CN ir viena būtiska atšķirība. CN nodrošināja, bez lēta darbaspēka, kapitāla neaizskaramību un tādēļ tur pārcēlās milzīgas kvantums investīciju un ražošanas. Ekonomikā tika nodrošināts reāls brīvais tirgus un patiess kapitālisms. Un Ķīna cīnās ar korupciju, lai investoriem noteikumi būtu saprotami un nebūtu slēptu izmaksu. Krievijā nekā no tā nav. Krievijā nav pat reāls kapitālisms, kur nu vēl cīņa ar korupciju vai investoru (arī ārvalstu) nodrošināšana no politiska spiediena vai nacionalizācijām nākotnē.

  Tā kā nebūs Krievija Ķīna.

 2. Krievija ir īpašs veidojums, tāpēc to nevar mērīt ar svešām olektīm. Jāsaka, ka šodienas ideoloģija Krievijai ir ļoti atbilstoša. Protams, to vajadzētu vēl uzlabot, bet visas iespējas tam pastāv.

  Atziņas:
  Krievija pārredzamā nākotnē nekādā ziņā netiks satriekta un nesadalīsies reizinātājos. Sankcijas pret to nekādi nopietni nav iespējamas (sk. nedofīrerienes Merkeles svaigākos paziņojumus), līdz ar to sankciju parodijas Krieviju galarezultātā tikai stiprinās. Krievija saglabāsies kā reģionāla lielvara ar pretenzijām uz pasaules nozīmes valsti.

  Krievu eksperts atzīst, ka neviens, arī ne NATO, nemēģinās okupēt tādas valstis kā RU un TR. Līdz ar to RU vēstnieka Latvijā apgalvojumi, ka NATO Baltijā rada apdraudējumu RU, nozīmē tikai to, ka tas rada apdraudējumu RU impēriskajām ambīcijām. Tātad RU Baltijā agresīvi rīkosies tikai tad, ja jutīsies droši, ka nesaņems adekvātu atbildi. Pagaidām RU šāda sajūta nav. Kā būs tālāk, nezinām. Visdrīzāk NATO sabruks un būs vajadzīgs jauns drošības mehānisms. Intermarium. Divpusējs līgums ar ASV, citu versiju nav. Ja laicīgi nerīkosimies, RU var izmantot radušos iespēju.

  Secinājums: steidzami jāmaina politiskā elite, jo esošās partijas Latviju ir gatavas pārdot, neatejot no maksātnespējas kases…

  • arī zemessargs

   Krieviju nobrucināt nav lielas problēmas, ja tiešām izlemj nobrucināt. Šībrīža sankcijas ir ziediņi. Lūk nogriezt iespēju saņemt naudu no energoresursu tirdzniecības, arestēt Krievijas elites īpašumus, atbalstīt militāri Ukrainu tik tālu, lai tā paliek spēcīgāka par Krieviju, lūk tie jau būtu augļi.

   • wishful thinking detected… [..] German Chancellor Angela Merkel said on Thursday she saw no need for a separate mandate for the European Commission to negotiate with Russia over its objection to the divisive Nord Stream 2 pipeline project to pump more Russian gas to Europe.[..]
    vēji pūš pavisam citā virzienā.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s