Caurums vestē

[..] The 5.56 round, we recognize there is a type of body armor it does not penetrate, and adversarial states are selling that stuff on the Internet for about $250,” Army Chief of Staff Gen. Mark Milley told the full Senate Armed Services Committee on May 25. Milley said that the Army believes it has a bullet that can penetrate new ballistic plates that are resistant to the 5.56 mm rounds used by soldiers and Marines. [..]

avots

vara bungas: Ok, US army saviem 5,56 ieročiem izstrādās speciālu lodi, kas būs gana dārga, laba un tādēļ reta parādība mūsu platuma grādos. NBS  tai laikā ar joni aizvieto AK4 (7,62) ar   5,56 G36 triecienšauteni, kas (mazliet pārspīlējot) nav domāta aktīvai šaušanai vasaras mēnešos un tagad vēl izrādās, ka plānotā kalibra lodes nebojā ādu, ko aizsargā 250 zaļos vērta kompozītmateriālu bruņuveste.

vēl

Domāju amerikāņus satrauc aramīda audums rusar, kas veido vienu no  slāņiem RU bruņuvestē 6B43, kas ietilpst Ratņik uzkabes komplektā. Nesen RU armija saņēma 120 000 šādu komplektu.

 

PS NBS gadījumā ir vēl risinājums kā izlīdzināt izredzes, pāriet uz G36 ,  vienlaicīgi nodrošinot katram ne tikai individuālās, bet arī kolektīvās bruņas (vietu KKM), jo ar kaut ko vienu ir par maz – bruņuvesti lielu laika daļu ir jāvizina, staipīt grūti un samazina efektīvitāti.

Advertisements

41 responses to “Caurums vestē

 1. Kas par pagājušā gadsimta info? Sen jau pilns nets ar III un IV klases plāksnēm no ražotājiem, kas apdzīvo Ķīnas, US un Skandināvijas platuma grādus. Sastopamas gan Stand alone, gan In conjuction with, gan ultravieglās polietilēna, iztur vairākus trāpījumu vienā vietā. Piemēram http://www.protectiongroup.dk/en/hard-armor-c-4/ vai http://www.ar500armor.com/. Tad ta nu jaunums.
  A krievi atkal priecājas, ka 10 gadus vēlāk par amerikāņiem ieviesuši salīdzināmu produktu.

  • Uzsvars ir uz to, ka RU armija saņēma 120K šādu izstrādājumu un saņems vēl. Tieši tas maina taktisko situāciju, nevis kādi tehnikas brīnumi, ko var atrast pasaulē. Ar lielu varbūtību US neplāno sauszemes kaujas ar CN tautas armiju, bet RU armijas pārģērbšana šādās vestēs tieši un nepastarpināti ietekmē mūsu aizsardzības apsvērumus, ar ko pentagons spiests rēķināties.

 2. wow. Interesanti. Tas maina lietu būtību
  Par to joni, ar ko AK4 tiek aizvietots, gan ir mazliet pārspīlēts.

 3. arī zemessargs

  Nav obligāti šaut katru dienu, bet tādas patronas būtu jāiepērk un jānoliek noliktavā.

 4. Lai nu ko bet šeit stresa nebūs vēl ilgi. Kalniņa birojs šaujamo nomaiņu veic tik operatīvi, ka ZS ar AK4 plecā paspēs sagaidīt brīdi, kad NATO izdomās centrālo kalibru nomainīt atpakaļ uz 7,62 🙂
  Un lai arī ko stāstītu par zviedru mamutu medījamo, šitais stobrs var slikto arī nosist, pat ja veste nelaiž cauri.
  Ko vajag? sakarīgu optiku un ŠAUTUVES, ŠAUTUVES, ŠAUTUVES visos novados.

 5. Broņiks nav nekāda panaceja. Nosedz tik cik nosedz. Protams, tas ir bonuss, bet neba tie 120k rašenu daspehi kaut ko baigi mainīs spēku samēros, ibo amerikosi nav plānojuši un neplāno iznīcināt galveno pretinieka masu attālumā līdz 300 m.
  Atkal ķeram paniku nevietā.
  Ja runa iet par mums, tad arī nav ko ķert kreņķi, jo “Dirsā mēs esam un ārā netiekam.”

 6. Es pats diezgan skeptiski skatos uz avotiem, kas beidzas ar .ru un ieteiktu to darīt arī citiem. Kamēr iekš youtube nebūs video, kur to ratņiku notestēs ar dažādiem kalibriem, distancēm un lodēm, parādīs un izstāstīs, tas viss par to ratņika efektivitāti ir pupu mizas. Resursi, kas beidzas ar .ru ir pilni ar tādu debesmannu, ka, ja tikai 10% no tā ko tur raksta būt taisnība, tad KF būtu tehnoloģiski, kulturāli un ekonomiski apsteigusi USA un ĶTR kopā ņemtas.

  Tāpēc īsti nesaprotu visādu analītiskus postus, kur vienīgās saturiskās atsauces ir uz .ru. Kas attiecas uz pirmo avotu, tad:

  “Milley said that the Army believes it has a bullet that can penetrate new ballistic plates that are resistant to the 5.56 mm rounds used by soldiers and Marines.”

  Runa ir par cietajām balistiskajām platēm, nevis adamantīna vai mitrila-rusar maģiskajiem audumiem, kura metafiziskās spējas dzīvo krievu šovinistu interneta forumos un dažādu pusjukušu krievu ierēdņu galvās.

  Lai to drēbi noliek uz manekena un kārtīgi atšauj. Un nevis krievi paši, bet kāds no malas. Fiziku nepiemānīsi.

  Balistiskās plates(keramikas, metāla) izšaut cauri ar standarta munīciju nevar nevienai armijai, arī LV. Ir pat internetā tādas, kuras izbliezt cauri var sākot no .5 cal.

  • norakstīt visus .ru avotus? Es izvēlos filtrēt. Es speciāli izcēlu boldā, ka ratņikam tikai viens no slāņiem ir rusars, ne par kādu maģiju nav runas, runa ir par to, ka ratņika bruņuveste ir laba un pat pārāk laba US bruņojumā esošajām triecienšautenēm, turklāt ratņiku saražotais daudzums jau ir sasniedzis skaitu, kas ietekmē kopējo bildi.

   • Kopējo bildi ietekmētu 4 jaunu RU divīziju vai avionesēju parādīšanās, nevis kaut kādas, priekš krieviem jaunas, bruņuvestes parādīšanās.
    Ķipa vecās 6B3 un 6B5 vestes 5.56 neturēja? Un kā vēl turēja. Paši esam mēģinājuši.
    Pēkšņi kāds ir attapies, ka krieviem jaunas vestes, kuras nevar izbakstīt ar 5.56mm. Suņa murgi un paņikjorstva.

    • Kāds ir attapies, ka ir pieaugusi varbūtība, ka tiešām var nākties ar savām lodēm pārbaudīt RU bruņuvestes izturību, ko iepriekšējais (kodol)kara vešanas koncepts neparedzēja.

 7. Varbūt vajag amerikāņiem pateikt, ka krieviem arī partjanku vietā zeķes parādījušās. Savādāk atkal visi stresos, kad pēc pieciem gadiem tāds info aizies tautās, jo to tiko US milints būs atklājis.

 8. Un ja kads grib ietestet:tad seit ik pa laikam paradas Ratniks pa daudz maz adekvatu cenu.
  http://forum.guns.ru/forummessage/374/1934775.html

 9. Te pamācoša grāmata par vieglajām bruņām (vestes, ķiveres, plāksnes uz autotransporta) no šķiedrveida, keramikas un citiem materiāliem, par bruņu testēšanu, izgatavošanu un ložu darbību saskarsmē ar bruņām. Tulkota no angļu valodas. Anglisko versiju bez maksas neatradu. Man šī grāmata ir pdf un djvu formātā, bet var mēģināt novilkt šeit:
  http://mirknig.su/knigi/tehnicheskie_nauki/63564-legkie-ballisticheskie-materialy.html

 10. Nu, nez. Tas, ka vispār pastāv super-puper bruņuvestes, tā kā būtu skaidrs, t.sk. bruņu uzvalki, kuri izoderēti ar bruņu audumu, un pilnīgi reāli pastāv ne tikai John Wick filmā, bet arī realitātē. Tomēr maksā tas viss astronomiskas summas, tādēļ kaut kā neticas, ka krievi būtu saņēmuši lielā daudzumā dārgu individuālo ekipējumu. Kaut kā neiet kopā ar viņu doktrīnu – kāda jēga tērēt naudu kareivja prastā aizsardzībai, ja bābas var tādus cik uziet pa jaunu sadzemdēt?

 11. arī zemessargs

  Krievijas spēkiem Ukrainā ir volfrāma karbīda lodes, no kuras iet cauri pat IV klases bruņuvestei no vairāku simtu metru attāluma. Tā gan bija 7,62×54 lode. Visdrīzāk šauts no SVD. Pieļauju, ka no tā paša materiāla var izgatavot lodes arī 5,45×39.

  • No viena gadījuma nedrīkst veidot likumu. Iespējams, ka tā, iespējams, ka šitā. Reāli konkrētais keiss neko nenozīmē. Ir jāvēro vispārējās tendences.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s