Kaut kā līdz šim nebija vajadzības

[..] Finland is planning to acquire counter artillery radar systems in the coming years, reports the daily Helsingin Sanomat. The paper said the system would be completely new to Finnish Defence Forces. [..] Defence Forces artillery inspector Colonel Pasi Pasivirta told the paper that the aim is to fast track the acquisition schedule so that the radar system will be in active use by 2020. [..]

vara bungas: Pašgājēju artilerijas pulks, ko mēs nupat nopirkām ir liela un smaga saimnīcība, kurā paši stobri ir tikai daļa no stāsta. Vēl jābūt adekvātai izlūkosanai (targeting) , uguns koriģētājiem, pārapgādes sistēmai,  mobilitātes nodrošināšanas bataljonam (katras mašīnas svars ir virs 20t), remonta vienībai, palielam štābam, kā arī kontrbatareju uguns spējām, ko tagad iepērk somi. Zīmīgi, ka somi šo attīstības virzienu uzsāk no jauna un diezgan lielā steigā. Tas ir vēl viens indikātors, ka  tuvākajos gados spriedze neatslābs un pierādījums , ka  “finlandizācijai”, ja tā nepāriet “baltkrievizācijā” ,  reiz pienāk gals ar steidzamu  kontrbatareju radaru iepirkšanu. Papildinām wish list.
Advertisements

3 responses to “Kaut kā līdz šim nebija vajadzības

 1. Man liekas viņi redzēja cik efektīvi krievu separātisti spridzināja ukraiņu artilēriju Donbasā, tapēc ar tāda steiga.

 2. Draugi!
  Re ko Mošķis atrada Yotube.

  1993.gada Igaunijas bruņoto spēku parāde! Skatieties, baudiet un gremdējaties nostaļģijā. Īpaši no 28 minūtes, kur soļo kādu veterānu kolonna!

  Būt jauki, ja kāds varētu padalīties ar NBS deviņdesmito gadu parādes video.

  Mošķis novērtētu.

 3. Līdz pulkam pietrūka viena stobra. Nopirka artilērijas bataljonu un, tā kā deva tik lēti, nevarēja nepiepirkt vēl papildus mašīnas, kuras atdos ZS glabāšanai. Par izlūkošanu un uguns koriģēšanu – tur laikam sākas CVRT stāsts ar superdārgajiem sakariem un uguns vadības sistēmām.
  Par radariem – vai gadījumā Sentinel arī nevarēja izmantot kā pretartilērijas radarus? Bataljonam vienu varētu piešķirt, it sevišķi ņemot vērā, ka PGA jālolo artilēristi kā savs acuraugs.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s