6.scenārijs

Many analysts in Russia and the West are now openly talking about how the regime of Vladimir Putin could come to an end, making predictions that in many cases appear to be more an expression of their preferences than of the actual prospects of any one of them coming true.[..]

avots

vara bungas:  jā, tas gan ir taisnība, kremlinologu mūsdienās ir gandrīz tik pat daudz kā Aukstā kara laikā. Bet predikšenu kvalitāte šķiet nav kā vecos laikos, katrs aizstāv to RU nākotnes vīziju, kādu pats sev uzbūris.

Rakstā ir minēti pieci izplatītākie  iespējamā Putina režīma gala scenāriji , bet starp tiem nav viena, nosacīti 6. (var būt arī citi), ko es īpaši atbalstītu. Tas būtu “Turkmenbaši Čavesa” gadījums, kad valdnieka valdīšana beidzas ar tā nevardarbīgu, bioloģisko nāvi dēļ vecuma noteiktām patoloģiskām izmaiņām  organismā. Manuprāt tas ir acīmredzami, ka Putins, kā jau čekists, uzbūvēja ap sevi nopietnu vairākslāņu personīgās drošības  sistēmu, ko pastiprina Nacgvarde (300K+), turklāt federālā līmeņa opozīcijas līderu valstī nav vispār (Navaļnijs atstāts skatlogam vai ir FSB kreatūra), masu mediji atrodas pilnā kremļa kontrolē, kādas te var būt revolūcijas? Ekonomiskā situācija laika gaitā var pasliktināties līdz revolūcijas līmenim, bet tas notiks jau pēc Putina nāves (cik nu vinām ir atlicis).  Putina jaunā ekonomiskā “perestrojka”?  Tak ideju nav, viss ir izmēģināts. Sēšanās ar Rietumiem pie apaļā galda? Iespējama kā taktikas solis, laika vilkšanai, kaulēšanai u.t.t., bet kurš noticēs, ka Putins spēj atzīt kļūdas? Garām.

Absolūti piekrītu tēzei:

“a popular revolution in Russia could but not necessarily would set “the country on the European democratic path.”

postputina laikmetam jāgatavojas ar visu nopietnību, labāk nebūs ne tad, ja  pie varas nāks kāds no Putina miesassargiem, ne tad, ja tronī kāps nosacītais navaļnijs, ko izvēlēsies iela.

 

Advertisements

49 responses to “6.scenārijs

 1. Vēsturē ir daudz gadījumi, kad pēc valdnieka nāves, vasaļi, dēli (vienalga kas) saplosa impēriju gabalos. Zelta orda, Ēģipte, Aleksandra lielā iekarujumi utt.
  Ja Putina pēctecis saņems Krieviju pirmsrevolūcijas stāvoklī, tā arī notiks. Kaut vai tāpēc, ka sakausies mantinieki..

  • Tur arī ir gudri cilvēki, kas spēj vienoties. Diez vai tas būs inteliģences pārstāvis vai komersants, drīzāk siloviks un nacionālsts. Tātad visa jezga ar ” RU civilizāciju” turpināsies. Ja es būtu RU elites vietā, izvēlētos vadoni no pareizticīgās baznīcas ģenerāļiem un būvētu Irānas modeli.

   • tu iesaki par lokomatīvi ielikt “carisma” pareizticīgo ideju valstī, kur lielākajās pilsētās musuļiki strauji tuvojas vairākumam + nomalēs krievu valodu dzird arvien retāk?

    • Arī Irānā dzīvo sunīti, Z.Kaukāza un Tatarstāna neiebildīs, kas vēl sistēmas līmenī var iebilst? Rafšans un Džumšuts? Toties ieguvums – krieviem parādās virsideja “pareizticīgo valsts – bastions”. Krievi bez virsidejas iznīkst.

     • idejai jābūt saprotamai iedzīvotāju vairākumam. Laikā, kad putins bioloģiski izbeigsies slavjāņi lielajās pilsētās kvalificēsies minoritātei.
      Es drīzāk redzu Kadirovveidīgo.

      • čečenu krievu siloviki nepieļaus. bet ja kadiroveidīgais būs krievs tad, jā.

      • no kurienes tev dati ka slāvi iekš RU pēc gadiem 10 būs minoiritāte? 70+% nekas nepadraud.

       http://www.statdata.ru/nacionalnyj-sostav-rossii

       • statistika balstīta 2010. gada skaitīšanā. Vēl 7-10 gadi un būs cit paaudze ēterā. Taču galvenais ir nevis nacionālais, bet reliģiskais sadalījums. lūk arī 2010. gada dati pa reliģijām… 33% kristieši, 22,,4 musulmaņi pārējie nenozīmīgas grupas. Zinot, ka krievu demogrāfija klibo tāpat, kā visur vs musulmaņi kniebjas precīzi, kā grāmatā noteikts, teiktu, ka pēc 10-15 gadiem būs sasniegts kritiskais punkts.

        https://ru.wikipedia.org/wiki/Численность_последователей_основных_религий

        • Bet šādi dati ir tiešs pamudinājums rīkoties izlēmīgi ticības (konfesijas) saglabšanas virzienā par katru cenu. Tas ir grūti 🙂 , bet iedomājies sevi par pareizticīgo patriarhu… Man kā pagānam sen ir doma par rezervācijām, kur īstenie latvietības aborigēni dzīvos (ar valsts atbalstu) saskaņā ar Dabu un tautas tradīcijām, nu kā ortodoksālie jūdi Izraēlā 🙂

         • ja islams ņems virsroku, rezervācijām nauda nebūs. Visi alternatīvie maksās nodokļus par tiesībām pastāvēt.

          • Klāt būs, virsroku nepaņems, vismaz ne Eiropā, mums te tādas principu atmešanas tradīcijas, ka pašiem bail. Atmetīs arī multikulturālismu.

         • Ja pareizi saprotu, RU pareizticīgo patriarhs sen ir pielīdzināms “reliģisko lietu” ministram. Viņš ir sistēmas sastāvdaļa. Un lēmumus diži nepieņem. Viņš tur sēdēs, kamēr būs esošais izkārtojums.

          • RU, ja grib izdzīvot kā pareizticīgo tauta, ir jālīdzinās uz Irānu. Protams, ka Kirils ir ministrs, bet viņš vai cits pops varētu būt elites konsensusa kandidāts. Es nesaku, ka tā būs vnk opcija.

          • Old Prussian

           Pareizticīgā baznīca nekad tā īsti nav nodalījusies no valsts pārvaldes jau no Konstantīns I laikiem. Cars bija, ir un būs augstākais garīdznieks (kā kurā periodā).

          • amats: Czar vseja Rusi
           iepriekšējā darba vieta: Maskavas patriarhija

           🙂

          • garamgajejs

           islams ir daudz vitālāks par kristietību. Neredzu, ka Irānas modeli varētu pārnest uz RU vai kaut uz Latviju. Vari iedomāties skatu, ka LV mazpilsētas svētdienā visi pārvākušies no maximas / rimčika uz baznīcām?
           Sevišķi tādēļ, ka Rasnačs un Dana aicina to darīt iekš TV un lielformāta reklāmām…
           Eiropā reliģija modē bija dažsimts gadus atpakaļ.

           Šodien, kā RU mobilizētājs ir 9. maijs. Reizēm domāju, ar ko viņi šo tēmu aizstās, kad dzīvs vairs nebūs neviens veterāns.. Nevar visu balstīt piemēram uz Vatelro kauju vai ko senāku :):)

          • LV nevar, RU var…
           9.maiju tu pamanīji, bet šo

           pareizticība laba tēma ar ko aizstāt komunismu krievu galvās un panākt paklausību. Ar laicīgo varu var (teorētiski) lekties, bet kā tu uzbrauksi Ikonai?

          • ne velti “tūkstošgades” tikšanās Kubā Romas Pāvests un Patriarhs Kirils vienojās:
           ” Будучи открыты к вкладу иных религий в нашу цивилизацию, мы убеждены, что Европа нуждается в верности своим христианским корням. Призываем христиан Западной и Восточной Европы объединиться для совместного свидетельства о Христе и Евангелии, дабы Европа сохранила свою душу, сформированную двухтысячелетней христианской традицией.”
           http://www.patriarchia.ru/db/text/4372074.html
           jau jau šitie divi sadziedājušies, tad kaut kas briest. Domāju RU laicīga vara grib apjāt Vatikānu, atraujot to no kritiķu pulka.

          • garamgajejs

           un vēl… kāda maķ pareizticīgo tauta.. Points ir nevis cik sevi ir atzīmējuši ailītē reliģiskā piederība luterānis, pareizticība utt. bet cik ir AKTĪVI TICĪGIE.
           Nezinu kur atrast šos datus, bet zinu, ka ja mēs ieejam baznīcā ārpus kāda svarīga datuma, tad ja ieklausās var dzirdēt, kā laukā aug nātres…
           Lauku baznīcā svētdienā uz dievkalpojumu atrāpo pēdējie dzīvie daži tantuki.
           Tātad mums ir situācija kad islams (ar aktīviem un daļēji fanātiskiem sekotājiem) sacenšas ar nekam neticošu populāciju.
           Mūsu sabiedrības dievs ir nauda.
           Šahs un mats.

          • garamgajejs

           visu cieņu, bet ikona interesē arvien mazāku populācijas daļu.
           Atceramies par demogrāfiju. Un ja tā tad šis pasākums ir jāsalīdzina ar Putina dienu sarkanajā laukumā.. 🙂

           un šeit 2. soc. eksperimenti. Kā domā, kur grupa, kuru apēdīs?


          • Atslēgt Inetu – baznīcas apmeklētība pieaugs, kur citur jauniešiem saskatīties?

          • ” Šodien, kā RU mobilizētājs ir 9. maijs. Reizēm domāju, ar ko viņi šo tēmu aizstās, kad dzīvs vairs nebūs neviens veterāns.. Nevar visu balstīt piemēram uz Vatelro kauju vai ko senāku :):)”

           tak tas jau atrisināts – veterānu vietā fotogrāfijas nēsā.

          • Tā vispār nav problēma, vietā jau nāk “kara bērni” un ” pēckara darba veterāni” tie nebeigsies vēl ilgi. Vēsturniekiem būtu interesanti papētīt cik ilgi RU triumfēja valsts līmenī un ar vērienu pēc, teiksim, uzvaras par Napoleonu.

          • arī zemessargs

           Nekādu problēmu. ZKorejā tagad tiek godāti veterānu bērni un mazbērni par tēvu/vectēvu paveikto.

         • Jā kā tad :):)
          Man domāt, ja melnie nenonesīs visu, vienīgā atbilde ir nacionālisms. Protams, ka visu mastu progresīvie un “liberāļi, dzirdot šos vārdus apčurājas un atceras par hitleru, bet tā ir manuprāt vienīgā ideja, kura var apvienot lielas grupas.
          Riski, protams arī šādam scenārijam ir milzums.

          • Nacionālisms kā kur? 3. reihs? Mb. Visur tam klāt kaut kāds reliģiskais konteksts (Z.Īrija). Pareizticīgo kalmiku un pareizticīgo krievu uz krievu nacionālisma bāzes neapvienosi, bet uz pareizticības bāzes gan. Turklāt RU jau sen PT baznīca ir vecākais brālis pret visiem pārējiem jūdobudistiem, visi pieraduši, visi atzīst.

          • garamgajejs

           Tev principā ir taisnība. Arī Taivāns visu laiku mantro, ka vienīgais, kas var mobilizēt pret islāmu (ticība) ir cita ticība.
           Man tikai jautājums, kā to ticību var iepūst tajā veidojumā, ko sauc par mūsdienu eiropieti.
           Nepitiek, 1x gadā nolūrēt lieldienu misi iekš TV.

          • A es par eiropieti vispār nerunāju, jo nezinu, par vēlu viss. RU ar savu patriarhālo tradīciju un tehnoloģisko atpalicību (ārpus moskvabada un ļeņingrada) varētu mēģināt apgriezt tauvas, bet tad nekāda pasaules ģeržava nesanāks.

          • garamgajejs

           ar nacionālisma atdzimšanu biju domājis, ka ārēja apdraudējuma gadījumā grupas savelkas ap kādu vienojošu elementu. Kamēr viss labi, esam velkomisti, cilvēktiesību aizstāvji utt.
           Kad sākas sūdi, kaut ekonomiski, uz ielām sāk medīt forinerus, kuri atņēmuši vietējiem darbu un naudu.
           Kautiņi starp krievu un letiņu tīņiem bija / ir? bieža parādība liepājas un Rīgas rajonos.
           Šī brīža politiskā telpa Rīgā nav tikusi vaļā no etniskā dalījuma, lai gan dzīvojam relatīvi labi. Kas notiks, kad uz ielām sāksies dalīšana pēc krāsas/ticības?

          • Nu jā es par to pašu, velkamisms nav ticība, bet modes un stila elements kā kompartijas biedra biļete PSRS. 90-s izrādījās, ka īsts komunists visā PSRS ir tikai “latiš Rubik”.

          • garamgajejs

           un tieši no tās pašas sērijas ir arī visi stilīgie praida aizstāvji. Ir jau nenormāli progresīvi aizstāvēt brīvības un tā jo projām, bet tajā pašā laikā tiek grauts vienīgais modelis, kurš nodrošina, bļe, humānistu pensijas nākotnē. Saucas ģimene un bērni.
           Kaut kā neliekas, ka viss, kas homoseksuāls būtu pelnījis kaut ko vairāk par vienaldzību. Ceļš uz bedibeni.

          • arī zemessargs

           Atšķirt modes kliedzienu no pārliecības diezgan vienkārši. Jāskatās vai cilvēks ir gatavs pārliecības vārdā kaut ko arī upurēt no sevis. Visiem velkamistiem jāpiedāvā aizbraukt par brīvprātīgajiem uz bēgļu nometnēm Turcijā vai aizvērties. Domāju gaužam maz mums to velkamistu būs 🙂

       • arī zemessargs

        Lielajās pilsētās ir zināmas problēmas.

   • arī zemessargs

    Strupceļa variants.

 2. Par ekonomikas sabrukumu – bija tāda anekdote, ka, ja krievi nevar izdarīt, lai Krievijā ir labāk kā ES, tad viņi vismaz var izdarīt, lai ES ir sliktāk. May be tai virzienā viņi arī grib iet. Jo viss jau ir relatīvs.

 3. arī zemessargs

  Manuprāt, ja Rietumi kārtīgi uzspiedīs ar sankcijām, tad Putins dabūs ar tabakkasti pa galvu. Banģugani sapratīs, ka ar šo pahanu vairs nav aršana. Jāmaina, lai biznesu varētu turpināt.

 4. arī zemessargs

  Krievijā revolūcijas nekad nav notikušas, ja vara bija slikta vai dzīvot slikti. Revolūcijas notikušas, kad vara bija vāja.
  Kopumā es domāju, ka ilgtermiņā Krievija būs kaut kur starp Venecuēlu un Ziemeļkoreju.

 5. Nacionālisms ir atbilde, kuras izteikšanai jāzin “alfabēts”. Centrālajā un Austrumu Eiropā alfabētu vēl zina. Polija, šķiet, to atcerās vislabāk. Īsts nacionālisms sastāv no bioloģiskas, politiskas un kultūras komponentes. Ja tās visas ir darboties spējīgas un tiek savienotas, ievērojot taisnīguma, lietderīguma un samērīguma principus, atsakoties no svešu varu izdomātām “cilvēktiesībām”, “subsideritātes” un tamlīdzīgiem imperiālistu murgiem, bet turoties pie savām pašu paaudzēs pārbaudītajām tiesībām un pienākumiem, tad iekārta, kas no šī materiāla tiek izveidota ir robusta un ilgtspējīga. Liberālā demokrātija ir mirusi. Lai dzīvo nacionālisms!

 6. Putins un viņa draugi nav idioti…….viņi labi saprot kā rodas revolūcijas, un kas notika ar Caru Nikolaju. Sen jau ir parūpējušies, lai nekāda tautas sacelšanās tur nemaz nevarētu notikt (ja mēģinās, tad brutāli apspiedīs bez žēlastības). It īpaši tagad, pēc Ukrainas Maidana.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s