Ja tas ir stulbi, bet darbojas, tad tas nav stulbi

Bildes autors: chiarazambrano

An RPG round from the Maute Group was deflected off some cartons that the soldiers have padded their tanks with. Lessened the impact, but the soldier inside was still wounded.

avots

vara bungas: Imidžam nav nozīmes, visu nosaka tehnoloģiskā vienkāršība,  zema cena un vēlme izdzīvot pilsētas kaujā. Jāsaprot, ka melnās pakas zem torņa ir  nenostrādājusi “aktīvā bruņa”.

 

Advertisements

38 responses to “Ja tas ir stulbi, bet darbojas, tad tas nav stulbi

 1. lol, diezgan gudri…..Otrajā pasaules karā Amerikāņi uz tankiem lika smilšu maisus, Vācieši lika virsū režģus.

 2. Melnās pakas, lai kartons neizmirkst lietū.
  Vajadzētu izmēģināt maisus, kas piebērti ar keramzīta oļiem (ja darbotos labi, tad šādus maisus varētu likt uz ZS kravas mašīnām; keramzīts vairākas reizes vieglāks par smiltīm, pa mazu caurumiņu neizbirs un neuzsūc mitrumu):

 3. es teiktu, ka slikti fiziku apguvuši 😉 un slikti adaptē citu know how. Papīrs bruņās nav galvenais slānis.

  Toties visi ir dzirdējuši par keramikas bruņām. attiecīgi jātaisa tāds kā bišu rāmis ar māla pildījumu un kaut kādu stiklšķiedras armatūru lai tas māls ātri nedruptu ārā. pēc tam ja patīk kartons – var likt arī kartonu- bet tikpat labi un noteikti vēl labāk – var apšūt ar nomaļiem no vietējā gatera. 😉

 4. nesaistīta ziņa ar bruņām – bet ļoti pat atbilstoša virsraxtam….

  nesen tērgājām, ka ir plāni ļoti drīz uzaudzēt ZS skaitu (papīra vai vienalga kādu) uz 12k. Zinot, cik iestājas vidēji gadā un cik ir dabīgais atbirums, kaut ko būtiski nemainot, šo ciparu sasniegt ir nereāli.

  Tad nu izdomātjuši ģeniālu risinājumu, kurš veļas pāri LV soc mēdijiem.

  AICINĀM UZ ZS NOMETNĒM !!!
  1. ziņa, nenormāli kruta štelle, nedēļu var padzīvot mežā, nodarbības un tā
  2. ziņa, maziem burtiņiem, ir jāaizpilda veidlapa un jāiestājas ZS

  Un pilnīgi aizmirsa izskaidrot, ka ar šīs veidlapiņas palīdzību nedēļu mežā padzīvojis interesents, kurš:
  a) ir iemācījies uzvilkt formu
  b) 60 minūtes padarbojies ar kompasu un izracis vienu ierakumu
  c) māk salikt, izjaukt (lēni) AK4 un izšāvis 20-30 patronas
  d) apguvis medicīnas pamatus (civilos, tos pašus, ko štancē autoskolā)

  klūst par REZERVES KARAVĪRU ar lielu varbūtību tikt ierauts ventilatorā bez nekādām izdzīvošanas prasmēm.

  http://www.delfi.lv/news/national/politics/kaujas-iemanas-un-ieroci-ikvienu-pilsoni-aicina-izmeginat-spekus-zemessardzes-nometnes.d?id=48923423

  Esmu patriots un gribu LV stipru un labi apmācītu zemessardzi.
  Uzskatu, ka šī ideja ir jādiskreditē visiem iespējamiem veidiem.

  Lai tie orgāni augstajos kabinetos beidzot sāk domāt, nevis strādāt uz kaujas virsinieka powerpointu.

  Prostitūtas maķ..

  • Nu tad jaunzemessargam, kurš būs sapratis, ka kruta štelle iekš ZS nav priekš viņa, lai kļūtu par rezerves karavīru būs jāizstājas no ZS un tad taisnais ceļš uz rezerves karavīru excel bataljoniem. Līdz ar to nekas neies zudumā, katrs interesents vai nu kuplinās ZS skaitu (attiecīgi aktīvo, pasīvo vai “nekādo” daļu) vai (izstājoties) tiks atzīts par labu esam kā rezerves karavīrs, lai gan tā pati AM kko pukstēja par 120 dienu minimālo kursu.
   Nevajag neko diskreditēt. Ja no katriem 100 šādiem “duhiem” ZS iegūs kaut 10 kārtīgus azs, jau būs labi. Runāt vajag caur žurnālistiem ar augšējo vadību, kuras nekonsekvence un dūmu aizsega pūšana sabiedrībai acīs sasniegusi jau starptautisku mērogu.

   • Tekstā vēl bija pērle. Varēs iziet nedēļas vai mēneša kursu. Un ja nederēs datumi tad jebkādu ar nometnēm nesaisititu kursu :):):)
    Autoapmācībā šitā nevar? Ja gribu mācos teoriju 4 vai 40 stundas 😀
    Baigi vajag 12k, maķ, vajag!
    Nevar mākslīgi sarakstīt randomā no pilsoņi saraksta? Vispār nebūs nauda jātērē 🙂

    • bet tās nometnes ir daudz labākas nekā 2 nedēļas nogaļu pamatapmācība sava bataljona teritorijā! tāpēc es iesaku!
     daudz kas atkarīgs arī no vadošā personāla- mēs ziemā bik dabūjām “ierīt”, tagad, skatos, jaunajiem tāda maza haļava, jo daļa instruktoru, šķiet, kursos… tāpēc vajadzētu, lai kkādus stingrākus un vienotus standartus visiem uzliktu.

     • Pie šāda apmācības stila standartus nevarēs dabūt, jo to mācību vienībās ar grūtībām ievieš pirmais komandieris un tad pārējie uztur (vai neuztur) tradīciju, attīsta, slīpē utt. šeit būs kā kuram paveiksies, vieniem liks ierīt citiem nē, instruktori mainās, bet komandierim galvenais lai bez starpgadījumiem.

      • Atceramies, ka rezerves karavīru nevar uzcept ne sūdīgā ne ģeniālā nedēļas nometnē. Bet tieši tas ir plāns. Močīt statistiku.

      • tā tas ir, jo paši zemessargi nesaprot, kas viņi ir- karavīri, policisti vai puscivilie brīvprātīgie, kuri palīdz plūdos un meža ugunsgrēkos?! es vairāk velku uz karavīru pusi, citi uz pārējām. grūti jau viņiem oponēt, bet tad nevajag šos “policistus” un “glābējus” pieskaitīt ZS 8000-os tūkstošos, kuri gatavi cīnīties ar ieročiem rokās.
       gaidam, kad pašam galvenajam beigsies čuras galvā, lai spētu apakšām nodefinēt viņu pamatuzstādījumus.

      • Ja tas ir stulbi, bet darbojas, tad tas nav stulbi

  • Agris Purviņš

   Karavīru profonācija iegūst jaunus apgriezienus. Ja B/OMD ir lielgabalu gaļa, tad kā lai nosauc šo par lielgabala desertu?! Tikai īsti nav saprotams kāpēc Kuldīgā pietiek ar nedēļu apmācību, Daugavpilī divu nedēļu apmācību, bet Valmierā vajadzīgs gandrīz mēnesis, lai kļūtu par kareivi Dzimtenes aizstāvi? Vai to nosaka pēc vidusskolas centralizēto eksāmenu rezultātiem, kurā novadā mums talantīgākie un gudrākie jaunieši?

   • Jau minēju. Mērķis ir sasniegt plānā ierakstīto ciparu. Valsts kontrole neļauj klaji manipulēt = vajag reālus personas kodus. Turpinājums uzņems Zs pa taisno, aizpildot veidlapu stacijas tunelī. Paraksts nozīmē, ka izlasīji noteikumus un esi devis zvērestu. Apmācību sasniegtais līmenis nevienu neinteresē, jo nah kāds tur karš…
    Šis jau velk uz termiņu…

    • Agris Purviņš

     Savā militārā karjerā, kura pārsvarā biju tieši atbildīgs par karavīru un apakšvienību apmācību, netiku NE REIZI vērtēts pēc apakšvienības vai karavīru/zemessargu kaujas sagatavotības līmeni. Tas nevienu nav interesējis. Pēdējo reizi, esot vēl ZS 54.ITBN komandiera amatā uz manām rotas mācībām bija no NBS un novada štāba virsnieki atskrējuši. Pārbaudīja N-tos žurnālus un jau pēc stundas (mācības vēl nebija sākušās) bij prom. Pēc tam tika rakstīts ziņojums pašam NBS komandierim Maklakovam. Ka redz ZS 54.ITBN ir bardaks, jo uz mācībām bija ieradies zemessargs (viens no simts) ar veco zs apliecību. Zemītis bija izdomājis pēc 3 gadu pārtraukumu atnāk uz mācībām-tā gadās! Un tur vēl bija līdzīgas muļķības sarakstītas, bet šitā man visvairāk palika atmiņā. Nezinu vai Maklakovs bija izlasījis šo ziņojumu, bet viņa vīza bija “novērst trūkumus”. Nezināju smieties vai raudāt, bet dūša apskrējās, jo tad tu saproti, ka nevienam neko tur “augšā” nevajag. Visiem tur ir liels poh***. Galvenais ka tik kaut kas nenotiek, bet kaujas gatavība līmenī – ja tev to ļoti gribas vari ņemties, bet turi muti un skaties, ka tik kaut kas nenotiek.

     • yup. Tagad vēl ir nācis klāt virsmēķis – sasniegt grāmatvediskos 12k. Pārnesot uz esošo piemēru, nepiekasamies apliecībām- močījam rekrutēšanu.
      starp citu apliecības vispār ir kaut kāde errors. Viņas cepjas ar nobīdi 1/2 gads 🙂
      + vēl vien keiss ar bildi. Parasti jaunajiem, formu izsniedzot, fotogrāfu batiņā nepiedāvā :). tas nozīmē, ka jādodas uz foto salonu formā lai nofočētos priekš apliecības. (ne visi var un māk to panākt mājas apstākļos). Bet formu, bez mācību utt, uzdevuma nēsāt ir aizliegts. kā tad tā k-gi? 🙂

      • nez, mums atkal viss ir labāk- jā, ar dažu mēnešu nobīdi, bet fočē uz vietas! 😀

       • man lēnām liekas, ka tu nestāsti par ZS batu, bet kaut kādu elitāru Latvijas bankas apsardzi 🙂
        Ja nopienti, daži mēnēši arī ir pzģ. Nav svarīgi vai nobīde ir 3. vai 6. mēneši.
        Normāli būtu, ja ZS apliecību saņem reizē ar parakstu zvēresta kladē.
        Un tikai nevajag muldēt, kas tas ir kaut kā diži neatrisināmi.
        “profesionāļi” augstajos krēslos vienkārši ir ieauguši rutīnā un sistēmas fiškās.

        • es nezinu kāpēc uzreiz nedod apliecību, bet man viņa šajā pasākumā bija vismazsvarīgākā. pat nezināju, ka tādas ir… pašā sākumā izdeva a4 formāta lapeli ar rīkojumu, ka esmu ieskaitīts tur un tur. lapele pāris reizes tika izmazgāta kopā ar formu, jo bija iebāzta visdziļākajā kabatā, lai “būtu vienmēr līdz” 😀
         tad vienu sestdienu ieradās kadru daļa, lai nofočētu un tad kkad varēja dabūt apliecību. bet… šajā situācijā man visvairāk uztrauca, kur ir man pienākošais lietusmētelis, bļaģ!, jo kkad kādā nedēļas nogalē varēja uzlīt, kas man ļoti nepatiktu divu dienu garumā, bet visā nbs-ā nav lietus mēteļi!.. tā ka nav ko skaldīt matus par visādām muļķībām (apliecības, zvēresta svinīgums, patriotisms, koncerti…), bet pievērsties reālām problēmām, kas paaugstinātu vienību kaujas spējas, jūs- virsnieku kungi! 🙂

         • tev ir taisnība.
          Bet zinot, ka mums ar kaujasspējām ir žēlīgi, atliek koncentrēties uz sīkumiem. Augstāk Purviņa komentārā varējām lasīt, ka apliecības nebūšanas fakts ļoti interesē augstos kungus. Viņus neinteresē kaujas spējas un tavs lietus mētelis.
          Tad nu lūk, situācijā, kad mums kungus neinteresē kaujas spējas, bet apliecības – vērojam, ka arī apliecību jautājums ir sačakarēts.
          Tavai zināšanai, tu rupji pārkāpi visu, ko vien var pārkāpt vazājoties bez šī baltā sūda. Un sodi par to ir bargi 🙂

          “10. Zemessargam, pildot Zemessardzes uzdevumus vai piedaloties apmācībās, dienesta apliecībai jābūt klāt. Zemessarga pienākums ir glabāt apliecību, lai tā nenonāktu citas personas rīcībā vai bojājumu dēļ nekļūtu lietošanai nederīga.”

          Un apliecību pipar uzreiz nedod, jo nomenedžēt procesu tā, lai viņu varētu uzreiz iedot ir pārāk sarežģīti. Noteikti jāpārraksta vesala virkne instrukciju, tas viss jāizdiskutē augstajās sapulcēs un jādabū kalniņa paraksti. Koroč, pieveram acis, pēc pusgada būs 😀

          Kopumā – bērnu dārzs, ārrindas bērnu dārzs 🙂

          • apliecību sen jau dabūju, jo mums batiņā viss ir labāk kā citur! 😀
           arī tā baltā lapele vienmēr bija līdz un labi kopta ar eco mazgāšanas līdzekli 🙂
           un kā reiz reglamentu varētu zināt vislābāk no āzs 😀 un to, ka āzs neliek virssardzē, uzzināju diezgan aši. lielākais sods ir izmešana no ZS. tik gribētos zināt, ja mani izmet no ZS, es tak rezerves karavīrs vairs neskaitos un mobilizācijas gadījumā labākajā gadījumā mani var ielikt fabrikā strādāt?!
           un visvairāk priecē, ka mans komandieris nav nūģis un uz šīm reglamenta padarīšanām pieiet ar veselīgu saprātu. bet lietus mēteļa uzburšana nav viņa spēkos, ja izmēri, kas mazāki par XXL, nav visā nbs-ā.

          • uz kura augšdelma ZS vapenis tavam perfektajam bataljonam?

          • tas jau tāds privāts jautājums 😀 bet tieši tajā, kā mūsu apakšvienībā pieņemts- reglamentam te maza nozīme 🙂

          • garamgajejs

           dārgais draugs. Drāziens teorētiski pienākas tiem pusčiekuriem, kuri nenodrošināja tevi laicīgi ar apliecību 🙂
           Man atkal ir piemērs no mana laikam sūdīgā bata, kur tie ZS kam nav apliecības vazājas vispār bez jebkāda papīra par savu piederību. instrukcija – ja kāds ko jautā, piem. militārais policists, lai zvana tiešajam komandierim :):)

   • mēnesis nometnē būtu ok, ja atmestu soļošanu un reglamenta mācīšanos. pārējo jau tad varētu sava batiņā piemācīties.
    jā, bet piekrītu par to nedēļas nometni, ka tas ir sviesc- tas ir labāk kā nekas, bet nafig atkal tādu putru un ķīseli taisīt??! ja kāds uzreiz nevar izbrīvēt mēnesi, tad tas jāpasaka, ka ir programma sagatavota pa nedēļai katru gadu, pa līmeņiem. bet vai tas ZS mācību korpuss pats saprot, ko un kādā līmenī gatavo?! tur kkāds sistemātiskums vispār ir??!
    es protams atkal varēšu teikt, ka mūsu batiņā ir viss kedā, jo jauniesaucamiem nometne ir mēneša garumā…. jo mums kārtējo reizi viss ir labāk! 😀

    • mērķis ir audzēt skaitu. Ja skatamies no šāda leņķa, virziens ir pareizs.
     Izpildījums, kā parasti, pieklibo 🙂 Tas ir ļoti labi.

     • nu, es nedomāju, ka visa AM un NBS štābs ir sabotieri, kuru mērķis ir iznīcināt visus LV aizsardzības spēkus. domāju, ka drīzāk viņi ir stulbeņi, kuriem ir grūti ar plānošanu, jo smadzenes buksē dēļ aizsēdēšanās savos krēslos un rutīnas. jā, varbūt viņi tur viens otru tādus selekcionē.
      un visdrīzāk viņi vēlētos 12k labi apmācītus karavīrus dzīvē un nevis uz papīra, tikai viņi nezin kā bez liekas sabiedrības satricināšanas, pabāžot tikai zem patriotisma uzplūdiem, varētu to izdarīt!

      • Nē viens ne otrs. AM/NBS vadībā nav sabotieri un nav stulbeņi, bet profesionāļi ar ļoti elastīgu mugurkaulu, ko politiskā vadība ilgstoši un apzināti selekcionē apgriežot liekos (pielaides) un stutējot līkos (atbalsts karjerai) zarus. Zari ir ļoti jūtīgi pret politisko pasūtījumu un cenšās to sabalansēt ar izpratni kā ir jābūt pareizi. Beigās sanāk tas, kas sanāk. Līdz ar to, ja ābols zem ābeles neatbilst tavām ekspektācijām un šķirnes nosaukumam nevaino ābeli, bet dārznieku vai pārdevēju, kas tev to stādu iesmērēja.

       • šeit gan varētu papildināt, ka šis profesionālisms ir aizgājis konjuktūras un vēju ķeršanas virzienā. Ja 10-20 karjeras gadi fokusējas un lasīšanu no lūpām, kāds tur vairs pro. soldžers.
        Pianists nevar ilgi mēģināt dīlot ar diriģentu, ja regulāri nedragā pianista tehniku.

 5. Draugi!

  Nesaistīti ar bruņām, bet —

  Varbūt mūsu vidū ir muzikāli/dzejiski apdāvināti bundzinieki? Vajag Jaunsardzei himnu sacerēt! Kā saprotu, tad varbūt pietiks tikai ar vārdiem/dzejoli. Varbūt varam salikt galvas kopā un ko izdomāt un noprezentēt?

  http://www.jic.gov.lv/Aktualitates/2017/05/02052017.aspx

 6. Ja atgriežas pie bruņām. Somi piedāvā šādas plāksnes kraviniekiem:
  http://www.fy-composites.com/en/products051.html
  http://www.fy-composites.com/images/rass_rasi_iso.jpg – bilde

 7. For bullet protection a multipanel system with a sand filling can be used.

 8. Nez vai šo krievi var apturēt ar kaut kādu EMP

  • Kad RU būs jārisina šādu problēmu atļauts būs viss kodolieročus ieskaitot, jo šī swarm vadības tehnoloģija vēl kādu laiku nebūs pieejama kuram katram.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.