Diena, kad beigsušās naglas

Advertisements

8 responses to “Diena, kad beigsušās naglas

 1. Metināšana bez metināšanas aparāta. Noderēs katram sapierim, kurus tagad laikam pa amerikāņu modei sauc par inženieriem.

 2. šis ir no sērijas, kad sagribās elitāri pakarot ar loku un bultām 🙂
  ja to gribētu darīt ar āmuru un kaltu, tad tas ir ļoti laikietilpīgi un darba izmaksas būs nesamērīgi dārgas.
  ir iespējas to visu darīt ar frēzi, bet tad atkal vienas frēzes izmaksas var sasniegt līdz pat pāris tūkstošiem. jārēķinās, ka katram savienojumam var prasīties atsevišķu vienu vai vairākas frēzes.
  tādad rezumējums, ka šie savienojumi ir ļoti ekskluzīvi un pielietojami redzamajās vietās, ko nav paredzēts apšūt.
  mūsdienu alternatīva ir naglu plates: https://www.youtube.com/watch?v=-bo1hmQ0uZk ātri, izturīgi un samērā lēti.
  https://www.youtube.com/watch?v=zin8GtugLH4 šis mani uzrunāja. piedāvā arī Latvijā. atceroties savas mājas pārseguma paneļus vai smagās koka (metāla) sijas, šī būtu laba alternatīva.

 3. Par citu “būvjoku”. Kā tas nākas, ka ASV spēki Latvijā varēs būvēt dažādas būves un konstrukcijas, bet Latvijas NBS uz savas zemes nevar (šis nav aicinājums un ierosinājums ierēdņiem un ģen.Kalniņam veidot būvbataljonus!)? Ja amerikāņi būvēs pēc saviem standartiem un nevis pēc Latvijas būvnoteikumiem – būvvaldes visdrīzāk šādas būves nepieņems ekspluatācijā?
  Likuma “Par Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgumu par sadarbību aizsardzības jomā” V pantā “Īpašumtiesības” teikts, ka:
  “1. Visas ēkas, nepārvietojamas būves un konstrukcijas, kas atrodas uz Saskaņoto objektu un teritoriju zemes, tostarp tās, ko ASV spēki pārveidojuši vai uzlabojuši, paliek Latvijas īpašumā. Visas šādas ēkas, būves un konstrukcijas, ko uzbūvējuši ASV spēki, kļūst par Latvijas īpašumu pēc to uzbūvēšanas, taču ASV spēki tās izmanto līdz brīdim, kad ASV spēkiem tās vairs nav nepieciešamas.”
  https://likumi.lv/doc.php?id=289676

  • arī zemessargs

   Es domāju amerikāņi saskaņos standartus. Nedomāju, ka viņiem ir tie standarti ir būtiski zemāki. Kopumā ASV būvniecības regulēšana ir štatu pārziņā, tāpēc pa štatiem var atšķirties un arī regulācija kopumā ASV ir mazāka nekā ES (t.sk. būvniecības jomā).

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s