100K zem palielināmā stikla

“[..] The officials said the U.S. will keep a close eye on the Russian exercise, called Zapad, which will take place in Russia’s Kaliningrad exclave, wedged between Lithuania and Poland, and the western section of the country. They said the U.S. will have an enhanced presence in the region at that time to monitor whether Russia uses the exercise as an opportunity to mass troops and equipment there and leave some behind when it’s over.

The officials, who were not authorized to discuss the matter publicly and spoke on condition of anonymity, said Russia could have as many as 100,000 troops in the region for the exercise. [..]”

avots

vara bungas: Izskatās, ka sasprinzinājums Zapad mācību laikā būs leilāks kā parasti (2009, 2013), tomēr ir pamats domāt, ka  RU spēki šoreiz BY teritorijā neaizkavēsies, par to liecina vairāki signāli sākot ar amatpersonu izteikumiem, Minskas retoriku  un beidzot ar miljardu USD aizdevumu, ko kremlis uzdāvināja Lukašenko, lai viņš atdotu savu parādu Gazpromam. Šādus valdības kredītus RU parasti ar laiku  noraksta. Tas nozīmē, ka kaut kāda vienošanās ir  panākta.  Manā skatījumā Maskava pati atbalstīs histēriju par “mācību karaspēka neizvešanu no BY”, tad demonstratīvi to izvedīs, daži eksperti nokaunēsies un kaisīs pelnus, bet nākamais solis būs pēkšņa vienošanās (paziņojums)  par RU sauszemes karaspēka bāzi BY. Eksperti atkal kaunēsies un kaisīs pelnus. Šāda shēma visnotaļ iederās kremļa stilā.

Interesanti kā izpaudīsies “enhanced presence”, iespējams ar to ir domāta “Patriot” raķešu diviziona izvietošana LT  PGA mācību Tobruk Legacy ietvaros jūlijā, bet tomēr ņemot vērā RU karaspēka koncentraciju būtu adekvāts solis  sārīkot  asimetriskas SzK mācības, paceļot un noliekot  arī mūsu “17 500 militāri sagatvotus karavīrus” (c) šaipus Zilupei. Zinu arī kādēļ tas nenotiks – ” lai nepalielinātu spriedzi   kaimiņvalstu attiecībās”.

Advertisements

20 responses to “100K zem palielināmā stikla

 1. nenotiks, jo var izrādīties, ka 17500 = 1750.

 2. Agris Purviņš

  Man tomēr liekas, ka lai “” lai nepalielinātu spriedzi kaimiņvalstu attiecībās” ir ticamāks variants :)! Un ja nu pārprot mūsu miermīlīgos nolūkus – 17 500 tas taču nav joka lieta, ja pārskaita militārās vienības, tad gandrīz sanāk vismaz viena sagatavotu karavīru divīzija 🙂

 3. arī zemessargs

  http://www.lvportals.lv/visi/viedokli/287037-obligatais-militarais-dienests-vai-vajadzigs-baltijas-valstis/
  1000 cilvēku dienests izmaksās 104 milj. Cik izmaksā prof. dienests?
  Latvijā iesaucamo vecuma grupā vīriešu viena gada kohorta ir apmēram 8,5 tūkst. Ja pieņem, ka dienestam derīgo ir 30%, tad tie ir 2500 cilv. jeb 260 milj. Nekas liels. Komplektēt varētu 2. un 3. kājnieku bataljonu, daļēji arī brigādes atbalsta vienības.

  • ļoti apšaubāmi aprēķini par 104 miljoniem… 1 OMD karavīrs = 104 000 gadā? 8 600 mēnesī, 288 dienā? Ja rēķina instruktoru/virsnieku algas klāt var būt, bet tad tas ir nekorekti, jo instruktoriem armijā tāpat jābūt. OMD ir perfekta pirmā dienesta vieta NAA absolventiem.

   • Tieši tā, tie aprēķini tiek mākslīgi uzpūsti, lai appistu lasītāju parasto, kurš vairāk trako par pensijām un pabalstiem, nekā par valsts aizsardzību!

     • …ja AM ierēķināja kazarmas, tad “aizmirsa” piebilst ka 104 000 000 tās ir pirmā gada izmaksās vai sākotnējās izmaksas. Pierodiet bauri, līdzgā formāta informācija tiek piegriezta un pasniegta visur.

      • Kas viņiem (AM) cits atliek? Nesagaidīsi, ka iznāks priekšā, pateiks, ka 25 gadus laida muļķi, tērēja naudu ar aizsardzību nesaistītās lietās, nožēlos izdarīto, lūgsies piedošanu un beigās ar lielo līko tuteni uzšķērdīs sev vēderus.

       • Šāds iznākums nozīmētu, ka viņiem ir principi, pārliecība un spēks atzīt kļūdas. Pretējā gadījumā notiks laipošana, pēdu slēpšana un puspasākumi pusmērķu sasniegšanai. Tas arī nav slikti (varēja būt ļaunāk), ja kopumā pusmērķi ir pareizā virzienā. Gribētos redzēt visu gatavu “rīt ap brokastu laiku”, bet laikam bez revolūcijām tas nav iespējams.

      • Un gadījumā ja runa ir par kazarmām… kungi eirobūves ir pēdējais vajadzību listē. Mācamies reālos apstākļos. Apkurināmas teltis, konteineru pilsētiņas utt. Kad sāksies sūdi, ādažos neviens tāpat nedzīvos. Kādus pārdesmit ļimonus varam novirzīt lai visiem nopirktu g36.

     • Un tas ar visu uzpūsto cenu politiku un pampering ASV.

   • nu, katru rītu celties ar domu, ka šodien atkal kādas 100 patronas jāizšauj un moš arī nedēļas beigās izbliezt kādu CG lādiņu- nav slikti! kkā jau tie 104k jānotērē 😀
    bet no otras puses baigais sviesc un galējības. domājams, ka pa 104k var jau apmācīt ļoti labu speciālistu, kas ir pilnīgs pretstats koristei, kuru sagatavo divu nedēļas apmācībās pa 1800.

    • arī zemessargs

     Manuprāt mēs Latvijā maz izmantojam šaušanas trenažierus. Modernie trenažieri krietni paātrina šaušanas apmācību un ir lētāki. Trenažieris seko triecienšautenes stāvoklim, ķermeņa stāvoklim, elpošanai, acu zīlītes kustībām, mēles nospiešanas spēkam, pats iesaka ko uzlabot. Instruktors uzreiz redz kur kļūdies un ko vajag labot. Tā šaut iemācās krietni ātrāk. Arī “izšaut” tā var ļoti daudz. Pēc tam tikai kontroles vingrinājums ar kaujas patronām.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.