Dienas grauds

[..] Second, we need better quality and more robust situational awareness as well as intelligence, surveillance and reconnaissance assets. This capability needs not only to exist, but a proper reporting mechanism at the highest political and military levels needs to swiftly function in the alliance and the capitals. In essence, alliance members need a solid multinational tool that will provide a reliable, accurate, measured and soberly analyzed intelligence capability right on NATO’s eastern borders—from the North in Norway, via the Baltic states and the Suwałki gap, down to Romania and Turkey. In today’s security environment a well-functioning indicator and warning mechanism, able to distinguish true posture and intentions from maskirovka, becomes a key capability. [..]

avots

varabungas: Grandiozi plāni vai ne? Esmu gatavs parakstīties zem katra vārda. Aiz loga  2017.gads. t.i. gandrīz 10 gadi pēc Gruzijas-Krievijas kara, bet  tie joprojām ir plāni. Kāds var iedomāties kā uz visu šo NATO bardaku MI jomā noskatījās mūsu oponenti un vispār lietpratēji? Smīkņā kā minimums.

Agresīvā vidē,  kurā atrodoties  mehanisma detaļai  nav  darba (kaujas) uzdevumu, bet ir biezs špakteles (slepenības) slānis metālā izrūsē pamatīgi  caurumi caur kuriem var sanākt sāpīga caurkrišana.

Advertisements

34 responses to “Dienas grauds

 1. Var tikai piekrist, ka zināt par pretinieku ir pats svarīgākais, bet vai tad tas jau šodien netiek darīts? NATO jābūt pieejamiem satelītu uzņēmumiem, radariem utt, lai veiktu militāro izpēti?

  • Atraksti iedzersim pa glāzei izskaidrošu (ievērojot ierobežojumus) kā tā sistēma apmēram darbojas 🙂 Īsāk sakot tā ir diezgan sarežģīta mašinērija, ko var salīdzināt ar zinātniski pētniecisko koncernu ar vairākām filiālēm, kas nedod labumu ja darbojas nekoordinēti, vai rada labu produktu, bet novēloti, vai rada labu produktu savlaicīgi, bet formā, kas nav lietojama.

  • un vispār Maizītim no mājas datoru nospēruši ar “privātu informāciju” par ko te tālāk vairs runāt… Lai gan nē, ir pozitīvs moments, tātad ugunsmūri uzlauzt nav varējuši 😉

   • arī zemessargs

    Ja es būtu SAB vadītājs, centrālais ofiss atrastos slēgtā militārā pilsētiņā (šobrīd tādas nav, bet Kadaga par tādu būtu jāveido), pats un centrālā aparāta cilvēki turpat dzīvotu. Tur neviens no malas nerādītos un būtu pagrūti izskaitļot cik mēs esam, kāds mūsu režīms utt. Bez vajadzības un apsardzes ārā nerādītos.

    • Klosteris ar mūku ordeni 🙂

     • arī zemessargs

      Šādām iestādēm pēc līdzīga principa arī jāfunkcionē. No ārpuses ļoti maz pamanāma, nepubliska, biedrus vieno bezgala uzticība lietai, savs goda kodekss, maz kontaktu ar ārpasauli ārpus darba pienākumiem, stingra iekšēja kontrole.

      • “maz pamanāma, nepubliska” – velkam ķeksi, jau ir. Pārējais jau atgādina sektu vai Dzeržinska vadīto agrīno čeku, kur paliek demokrātiskā kontrole, jo neizbēgami (pie šādiem nosacījumiem) samaitāsies?

       • arī zemessargs

        Vai Mossadā nav demokrātiskās kontroles? Tur principi līdzīgi. Cik esmu dzirdējis, tad SAB darbiniekiem jau šobrīd kontaktu ārpus iestādes maz, burziņi pārsvarā iekšēji, hobiji tāpat. Augsta uzticība, goda kodekss un stingra iekšējā kontrole ir visu militarizēto struktūru pazīme, NBS ieskaitot.
        Par kontroli (kā manuprāt jābūt). Pirmkārt kontroli veic attiecīgā ministrija, SAB gadījumā TM. Otrkārt Saeimas Nacionālās drošības komisija. Treškārt Nacionālās drošības padome. Tiktāl par pilsonisko kontroli.
        Valsts kontrole veic finanšu kontroli, t.i. vai tiek formāli tiek ievēroti resursu izlietošanu regulējošie dokumenti un labās prakses.
        Tad ir viena būtiska lieta, kas mums ļoti trūkst, ir salīdzinoša funkcionālā kontrole. To būtu jādara Informācijas analīzes dienestam pie Ministru prezidenta biroja (savulaik izveidots, bet krīzes laikā likvidēts). Šai struktūrai jābūt tikpat konspirētai, bet pašai nav jābūt specdienestam un nav jāveic darbības “uz lauka”. Viņiem būtu jāsaņem visu specdienestu (SAB. MIDD, DP) ziņojumi un prognozes, jāliek mapītes un jāmonitorē progress, jāanalizē darba rezultāti. Specdienestu darbības jomām jāpaklājas un jākonkurē, tad dod iespēju novērtēt rezultātu un kontrolēt izmaksas. Piem. ir uzdevums noskaidrot cik ir jauno BMD-4 bruņumašīnu ir Pleskavas divīzijā un kā šis skaitlis mainīsies uz priekšu. Ir dažādi veidi kā iegūt info, izmaksas var ļoti variēt. Ja ir viens dienests, tad viņi var dot kaut kādu info bez iespējas to tūlīt pārbaudīt un bez iespējas objektīvi pateikt cik tas maksā. Ja to pašu darbu dara divi, tad jau ir iespēja salīdzināt. Mums jau ir divi skaitļi ar prognozi. Pēc tam var monitorēt situāciju un sekot kura info bija pareizāka, cik tas izmaksāja. Ja viens dienests sistemātiski sniedz neprecīzāku info vai tērē neadekvāti daudz naudas, tad tas izpeldēs uz otra dienesta panākumu fona. Atliks izlemt par neveiksmīga dienesta vadītāja nomaiņu.

  • arī zemessargs

   Domāju, ka info pietiek. Jautājums vai politiķi ir gatavi rīkoties.

   • Mūsdienās informācijas ir pat par daudz, pareizus secinājumus tas tomēr pats no sevis nenodrošina. It īpašī, ja runa ir par reģionu no “Norvēģijas līdz Rumānijai”. Un ja nav sadarbības un cross check politiķi katrā valstī piegriež vai interpretē MI produktu pēc vajadzības , sanāk “draudu nav”, bet tie ir (Krima) , vai “draudi ir”, bet to nav (MII Irākā).

 2. Man domāt Mazīti grib noņemt. Ja tas tiešām ir banāls nariku darbiņš, tad ar dienestiem ir daudz sliktāk, nekā varēju iedomāties. Lai kāds pamēģina apzagt FIB, FSB utt bosa māju… Lai arī mums mērogs maziņš, bet nu pienācīgi apsargāt dažus Vipus jau nu ir jāvar… bērnudārzs.

  • narikus var izslēgt. Par prastu zādzību bez ielaušanās dod līdz 2 gadiem , ar ielaušanos jau līdz 5. Nafig viņiem tā riskēt dēļ viena datora, ja pat alus kausu kolekciju, cik noprotms nepaņēma. Laba bet lietota laptopa cena nu cik? daži simti euro? Un zagta? Nav vērts. Ja nopietni bez acīmrezamās versijas, es izskatītu versiju ar sveicienu no prokuratūras laikiem, kur kāds bargi notiesāts “vēdlodziņu speciālists” varētu ļauni patroļļot saprotot, ka no tā ir atkarīga prokuora-pāridarītāja karjera. RU tad būtu aktīvi jāpalīdz vainīgā meklējumos, jo ja necik vērtīga kastīte netiks atrasta visi tāpat vainos RU.

   • Manuprāt, lielais jautājums ir – vai tajā datorā ir bijusi slepena informācija, vai nē. Ja jā, tad pa kaklu. Ja nē, tad tas nav apspriešanas vērts, jo tieši privātām lietām tas privātais dators arī tiek lietots. Nepareizi būtu, ja privātām lietām lietotu darba datoru.

    • Kā jau bieži teicu: nav nozīmes faktiskai pusei (bija tur kas vērtīgs vai nebija) nozīme ir fakta interpretācijai medijos, mītam, kas tiks radīts un izmantots. Pasvied tagad publikai jebko dienu pirms vēlēšanām un pasaki, ka tas ir no tā datora.

   • šitam čiekuram, ja nav 24/7 fiziska apsardze, vismaz nav 200% jābūt piebačkātam ar kamerām visām bēniņu, pagrabu, trepjtelpu spraugām??
    Ja tā nav, jau sūdīgi. Gan jau sapratīs, kas sūta sveicienu, bet šis kopumā ir apzīmējams ar brāļu tautas valodas rindkopu.
    par narikiem (ne šinī gadījumā) nav tik neiespējami. Kolēģei no purčika dzīvokļa pa nakti izcēla no koridora jakas, telefonus u,c, kamēr saimnieki blakus izstabā guļ. Menti teica, labi, ka nepamodāties, jo varēja arī fiziski atrauties. Viņi nedomā krimināllikuma kategorijās. Mērķis ir deva konkrēti šodienai. Tik par laptopu lombardisti arī iedos.
    Jeb kurā gadījumā… kur nah ir tehniskā apsardze čiekura dzīvesvietā?????

    • http://www.pietiek.com/raksti/aboltinai_atkal_naksies_pieciest_kaiminu_automasinas_majas_logu_prieksa kkā visi aizmirsuši šo cepšanos pie Āboltiņas mājas. un varbūt kāds būs izbrīnīts, kurš šo PR kampaņu sūma? tāpēc, kamēr stulbajai tautai varēs iestumt paurī šādu tuftu, tikmēr arī tā dzīvosim…
     tagad, kad zīmes atliktas atpakaļ, kas traucētu novietot pie Nac.drošības komijas vadītājas mājas durvīm nevienam nepiederošu mašīnu ar šo un to, kam var iedarbināt detanatoru, kad kāds iziet no mājas?! vai arī klasiskais variants ar busiņu un maisu galvā… tāpēc tavs jautājums ar nah iestarpinājumu izklausās vispārīgi retorisks. 🙂

     • man domāt LV elites ir tik ļoti korumpētas, ka vajadzīgos jautājumus var izlobēt daudz diskrētāk un bez sprāgstošiem busiņiem. Tāpēc mums dirsā ir ar daudziem būtiskiem jautājumiem (t.sk aizsardzības politiku) un neviens čiekurs “nesprāgst”.

     • arī zemessargs

      Gadījumi tomēr nav identiski. Gan Āboltiņas, gan Maizīša dzīvokli vajag sargāt. Tas gan automātiski nenozīmē, ka gar dzīvokli cilvēki nevar brīvi staigāt vai mašīnas likt. Problēma šeit ne par mašīnu pie Maizīša logiem (publiskā telpa), bet pa to, ka ielīda dzīvoklī, kas ir privātā telpa.

   • nākamais secinājums. Cik bezzobains ir šis dienests, ja bosu nav pienācīgi jāsargā.. Gan jau paši labi zin, ka apdraudējuma nav. Un kāpēc būtu jāapdraud puika, kurš neko nopietni nedara..
    EE regulāro spiegķērāju mājā diez var brīvi ienākt, apliet puķes un doties tālāk?

    • Pretizlūkošanas priekšniekam(-cei) būtu jācieš. Bet atkal (kā ar banku trafika pāradresāciju) publikai par zādzību nebūtu jāzin, jo skāde imidžam no paša fakta ir lelāka kā no datora zaudēšanas ( ja tur tiešām bija tikai tetris 3d). Cita lieta, ka nododot izmeklēšanu VP par slepenību var aizmirst, bet zaglus tikai viņi prot ķert 🙂 Nevar izslēgt ka dators atradīsies kādā miskastē pēc informācijas nokopēšanas. Tālāk sekos manipulācijas ar viltotiem, pusviltotiem un nemaz neviltotiem dokumentiem it kā no nozagtā datora. Pilnīgi riebjas domājot ko tur var sameistarot.

     • Reputācija pakaļā. Starp citu, ap to pašu vietu jau viņa bija arī līdz šim.. zādzība tikai pielika skaistu, treknu, brūnu punktu.

  • Kad noķers zagli, tad redzēsim kas tur pa motīviem, dators ko notirgot vai nopietnāks iemesls.
   Specdienestu darbinieki tomēr cilvēki vien ir un nekas cilvēcisks tiem nav svešs:-) gadās arī ka kādu apzog- šeit piemērs no Krievijas kur apzaga FSB darbinieku dzīvokli (apzaga saimnieka klātbūtnē, tas pat nepamanīja) http://primpress.ru/?cont=article&id=3083 un te piemērs no ASV kur no FIB mašīnas nospēra “koferi” ar ieročiem http://www.fox23.com/news/teens-accused-of-breaking-into-cars-stealing-guns-from-fbi-agent/419655101

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.