Labie sliktie

vara bungas: Loģisks risinājums, ja ir reālistiska mācību pilsētiņa, tajā jābūt realistiskam pretiniekam/partizāniem. Daudzu armiju lielajos poligonos “pielikumā”  ir speciāli apmācīti OPFOR “red force” spēki, kas profesionāli atveido iespējamā pretinieka taktiku un kāujas spējas. Pretējā gadījumā labums no dārgas un reālistiskas infrastruktūras krietni samazinās. Domājams, ka Skrundā  viena otra pagaidām vēl neaizliegta airsoft komanda veicot pilnu plānošanas ciklu  varētu likt pasvīst  “mēs-viņus-visus-nošausim” spēkiem.

“Vienīgais ceļš, kā kļūt  gudrākam ir  spēlēt pret gudrāku pretinieku”(c)

 

 

Advertisements

12 responses to “Labie sliktie

 1. arī zemessargs

  Mums vajadzētu kādu ukraiņu vienību pie sevis uzaicināt, lai tēlo pretinieku. Pēc tam pašiem aizbraukt uz ukraiņu mācībām.

 2. https://www.youtube.com/watch?v=N3HuutrDIO0 domāju, ka vienības var rotēt uz nebēdu gan aizsardzības, gan uzbrūkošajos spēkos, kas arī pietuvinās visu pasākumu realitātei!
  https://www.youtube.com/watch?v=qZutbDGN_d4 studentu bataljons. njā, slēpties aiz scanias… moš tomēr nolūgties austriešiem kaut Saurer 4K 4FA par simbolisku samaksu. kkur redzēju, ka i-veikalā maksāja ap 25k.

  • Nē, nevar, ja gribam labu sparringu pret advancētu pretinieku, nevis mācekli kādi pārsvarā Skrundā ierodas. Viens skolnieks nevar neko prātīgu citam skolniekam iemācīt, kā tikai pīpēt aiz garažām. Atšķirības ir sākot ar brūnojumu (kaut vai snaiperšautenēm) kas pretiniekam var būt biezā slāni, tāpat kā NVG un termovizori un beidzot ar pretinieka komadieru domāšanas un darbības šabloniem ko veido ne-NATO karaskolas, atšķirīgas plānošanas procedūras un kaujas pieredze. Tas pats attiecas uz visa veida kaujas nodrošinājumu un atbalstu. Miksējot divus zs vadus rezultāts būs remdens un mācība nekāda netiks gūta. Ja vadība mīž organizēt mūsu virsniekiem kaujas pieredzi UA, tad vismaz jācenšas to atvietot ar advancētu mācību pretinieku šeit.

   • nedomāju, ka LV spēs atļauties kādu “nepieradināto partizānu” vadu. lai tad 45.bataljona kājiniekus uztrenē kā sparingpartnerus, kuri pēc tam stāsies pretī pārējiem bataljoniem. par skolotājiem var aicināt kaut OMEGU.
    un nedomāju, ka kāds airsoft klubs būs diži labāks par 45.bataljona karavīriem, kuri šo teritoriju sargājuši jau n-to reizi.

  • par Saureriem cerēt varēsi tad kad būs viss PD ar bruņām apgādāts……vēl pat viens bataljons nav , otram vēl pat īsti plānu ko un no kā pirkt nav. Tur reāli paies 5+ gadi kamēr ar PD bruņām tiks galā.

   • tad nahren tādu herņu puikām mācīt, ka jāslēpjas aiz scanias. tiešām tas šoferis arī ir kkāds fanātisks pašnāvnieks?! bet nopirkt katram bataljonam pa tādam vienam, diviem sauerveidīgam uz bataljonu, varētu atļauties. pērkot divus katram bataljonam, kopā visiem ZS tas izmaksātu 450000. var vēl piemest kko rezerves daļām, bet tad vismaz tas manevrs izskatītos daudzmaz reālistisks.

    • arī zemessargs

     Pieļauju, ka Scanija imitēja bruņumašīnu vai tanku.

    • nav jau tik vienkārši tas viss , kā tikai nopirkt mašīnu un gatavs……tur jāveido īpaša apmācība ekipāžām un remonta bāze un viss pārējais.

     Zinot mūsējo komandieru negrībešanu vispār Zemessardzei neko tādu nopietnu mainīt (reāli ar draudiem , NATO spiedienu un preses uzmanību tik var viņus piespiest kaut ko darī), tad man cerības ka viņi speciāli ZS veidos mehanīzētās vienības ir mazas. Paskat cik ilgi par munīciju un uzkabēm bija jācīnās, un vēl joprojām tādas lietas kā bruņuvestes, ”night vission” zemīšiem kā neredz tā neredz.

  • 45. NBn lielās ar NAA taktikas kursa 4 dienas veidotājiem nocietinājumiem. Pačotna. Plaģiāts, tā teikt.

 3. Ar to Saueru es piesakos tēlot labo slikto. Ļoti sagribējās ar tādu izlaist kādu riksīti… 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.