Aš Tango nulis nulis…

vara bungas: LT armijas Atrās reaģēšanas vienību mācību kauja apdzīvotā vietā ar visiem pilsētas vides elementiem, žogiem, ēkām, civilo dimensiju utt. Šīs mācības “Miera ķēniņš/Prince of peace” organizētas gatavojoties jau lielākām LT armijas mācībām “Lightning Strike 2017”, kas notiks no 28.aprīļa līdz 7.maijam Marijampoles (!) un Vilkavišķu  pilsētās, kā arī to apkārtnē. Mācībās piedalīsies arī LT IeM un tās tiks veltītas hibrīdā konflikta militārai fāzei. Pirms  gada līdzīgas mācības notika Klaipēdā, arī ar IeM piedalīšanos. Šogad mācībās pūlcēsies  3000 (!) karavīru (t.sk.mobilizētie rez.karavīri), 500 policisti  un ap 200 civilo dalībnieku, t.sk, arī pašvaldības. Mērķis – panākt sadarbību starp visām iesaistītām pusēm. Pretinieks –  nelielas bruņotas grupas, kas iefiltrējas apdzīvotajās vietās un uzbrūk objektiem.

Since 2014. 1 November Lithuania started army Rapid Reaction Force which is ready to respond to different types of threats to national security. These forces consist of two battalion-sized battle group formed from the Lithuanian Grand Duke Algirdas Mechanized Infantry Battalion and the Grand Duchess Birute  battalion, as well as the Air Force and Special Operations forces, military police, artillery, logistic and medical support units. These forces are ready to operate within two hours of receiving the order.

Tā lūk…

Advertisements

14 responses to “Aš Tango nulis nulis…

 1. sākumā izskatās, ka arī leiši iepirkuši sarkano muņu 😀
  bet arī mūsējiem sākušās apmācības ēku ieņemšanā un kaujas apdzīvotā vietā. tik matemātiski rēķinot, katrs batiņš skrundā var tikt ne biežāk kā 2-3 reizes gadā, jo jāstāv rindā.

  • Varbūt izredzētie tiek arī uz lt jauno glauno ciematu parejiem jāstāv rindā.

   • Lai cik Skrunda būtu glauna tā ir vāja dekorācija tam, kas ir reāla apdzīvotā vieta, kas ne tikai ir sarežģītāk iekārtota, bet arī nemitīgi mainās, tātad nepieciešama izlūkošana, rekogniscēšana dabā utt. Piemēram Ādažu poligonu mūsu PD jau ar aizsietām acīm var iziet, tas pats būs ar Skrundu. Turklāt būtiskākais leišu mācībās būs IeM un armijas un pašvaldības sadarbība, kas ir pagaidām kosmoss NBS.

    • nu, sākumā skrunda jau varētu būt laba apmācību vieta. bet vai ta mācības salaspilī, rēzeknē un vēl šur tur nav kkas līdzīgs leišu mācībām?

     • Vēriena ziņā Salaspils un Rēzekne ne tuvu nestāv. Rēzeknē tās pamatā bija RS mācibas, bet Salaspilī CIMIC. Abos gadījumos lielā mērā šovs. LT acīmredzami cer uz praktisku labumu no mācībām – bēdīgas pieredzes analīzi. Citādi nerīkotu mācības, lai sagatavotos mācībām, tas pats par neseno modrības pārbaudi.

 2. oj, leišiem ar AK4 muņa nestrādā……laikam neesam īpaši atšķirīgi viens no otra 😀

 3. Nevajag gaidīt rindā uz Skrundu. Latvijā ir pietiekami daudz apdzīvotu vietu, kur trenēties. Cik saprotu mācības apdzīvotā vietā (īstā nevis pamestā) sarunāt un noorganizēt ir atkarīgas no bataljona vadības (inciatīva, spēja saskaņota ar pašvaldību, iesaistīt policiju utt.) un tas jau no 2014.gada piemēri šeit https://www.youtube.com/watch?v=j_BqjBRVXFM un šeit https://www.youtube.com/watch?v=eT5SJRwin0c

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.