Ar igauņu akcentu

23.aprīlī Tallinā notika 1000 dalībnieku liels mītīņs “PRET Rail Baltica” . Spītējot vējam un lietum notika arī koncerts . Vērā ņemams pasākums LV pilsoniskās ne-aktivitātes mērogam.

Par šo notikumu rakstot Poostimees uzsver mītiņa dalībnieku viedokli:

“Мы все согласны с тем, что Эстонии необходима качественная железная дорога и быстрое соединение с Европой, однако решение об этом должно основываться на тщательном анализе и не подвергать угрозе будущее наших детей и внуков. Мы выступаем за лучший вариант Rail Balticа”

turpretī prokremliskais baltnews.ee translē “parasto dzelzceļnieku” videdokli:

«Сначала необходимо договориться с Россией, наладить отношения. Вот тогда было бы, что везти по этой железной дороге, появился бы транзит»

vara bungas: Mani gan vairāk interesē kurš maksāja par koncertu vai arī  Tenis Magi riskēja apsaldēt mandeles idejas vārdā. Kopumā Rail Baltic tēmai jāseko īpaši uzmanīgi, jo tai ir potenciāls kļūt izmantotai par  hibrīdkara kaujas lauku, līdzīgi kā tas notika UA ar “DNR/LNR tirdzniecības blokādi“. Zīmīgi, ka nepatika pret RB vismaz EE vieno vietējo krievu “rozā sociāldemokrātus” un “zaļos”, kā arī arodbiedrības, kas barojas no RU-EU tranzīta.

Advertisements

7 responses to “Ar igauņu akcentu

 1. arī zemessargs

  Kā jau teicu – ja mazāk sakaru, jo labāk. Jo ātrāk nogriež tranzītu, tūrismu naudas plūsmas un tirdzniecību, jo labāk. Tad nebūs ieinteresēto oligarhu un arodbiedrību. Būs tikai potenciāli ieinteresētie, kas ir par kārtu mazaktīvāki. Piem. Baltijā 1939.-40. gados viena daļa naudas maisu atbalstīja PSRS, jo bija sasolīts, ka varēs apgādāt visu Krieviju ar savu produkciju bez konkurences par labu cenu. Dzīvi tie naivie beidza gulagā, bet savu artavu inkorporācijā PSRS bija devuši.

 2. Tas, ka zaļie atbalsta to pašu, ko sarkanie, ir pilnībā normāli. Zaļie, turklāt jebkur pasaulē, patiesībā iekšpušē vienmēr bijuši un ir rozā un sarkani. Tādi arbūziņi – zaļš ir tikai izskats no ārpuses, patiesā būtība ir sarkana 🙂

  • Man nav iebildumu pat pret pamatotu vietējo zaļo ekstrēmismu īstajā laikā un vietā, bet bez finansiālām piešpricēm no ārzemēm vai no ieinteresētiem komersiem. Pats savā laikā piketēju pret Slokas CPK, bet koncertus man toreiz neviens nerīkoja 🙂

   • arī zemessargs

    Pie mums zaļā kustība bez finansēm no visādiem starptautiskajiem grantiem paliktu par ļoti mazu saujiņu. Ideja daudziem šķiet laba, bet kaut ko darīt idejas labad par saviem resursiem gatava vien maza saujiņa.

 3. arī zemessargs

  Interesanta lasamviela
  http://ssi.armywarcollege.edu/PDFfiles/PCorner/Project1721.pdf
  Latvija minēta kā drīzākais Putina mērķis, bet nez kāpēc pētījumā nepiedalās neviens pētnieks no Latvijas, bet ir divi igauņi un viens leitis.
  Igaunis pareizi novērtē ZS spējas:
  “The Latvian military is built around one infantry brigade, consisting of two maneuver battalions and a combat support battalion manned by an all professional force and supported by volunteer Zemessardze (equivalent to U.S. National Guard) divided into three territorial regions consisting of one light infantry battalion each.”

 4. arī zemessargs

  Vēl materiāls
  “Estonia’s Hedgehog exercise in May 2015 involved 13,000
  Estonian personnel—a substantial number, given the country’s popu-
  lation size of 1.3 million. 33 Latvia, despite its larger population, has
  an active ground force of only 3,900, compared with Estonia’s 5,500,
  and a volunteer National Guard comparable to the Kaitseliit (the Esto-
  nian Defense League organization akin to the U.S. National Guard)
  of approximately 8,000. 34 Western observers were generally more criti-
  cal of the leadership, preparedness, and coordination of the Latvian
  security forces.”
  http://www.rand.org/pubs/research_reports/RR1579.html
  RD piederošās telpās ar ieročiem trenējas Latvijas krievu tuvcīņas federācija http://www.delfi.lv/news/national/politics/rd-piederosas-telpas-ar-ierociem-trenejas-latvijas-krievu-tuvcinas-federacija.d?id=48761621

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s