Pašnāvības hronika

[..] Russia has been moving gradually, using a blockade by Ukrainian activists as political cover to take over key economic links with the separatist zones. Last week, Russian Railways slashed rates for shipping coal and iron ore to points near the rebel areas, where the metals industry provides most jobs. That will allow Russia to replace Ukrainian supplies halted by Kiev and ensure that steel plants continue to function, according to two people in the industry.[..]

avots

vara bungas: Bloomberg ttikai apstiprina, to kas jau bija nojaušams, ka Semenčenko &Co organizēto blokādi pētnieki tagad var pētīt kā 4GW vai hibrīdkara paraugdemonstrējumu sadaļā  “noderīgie idioti”. Bēdīgākais, ka lielākā daļa “bloķētāju” ir goda vīri, kurus vienkārši  izmanto.

[..]Также Семенченко объявил о начале второго этапа блокады, мишенями которого должен теперь стать бизнес страны-агрессора и тех, кто ее поддерживает.Нардеп заявил, что второй этап будет тяжелым и опасным, но при этом выразил уверенность в том, что активисты справятся и с этой задачей.[..]
avots

Pirms bļaut, ka ” tirgoties ar agresoru ir nepieļaujami” atcerēsimies, ka UA ekonomika šobrīd knapi elpo un UA nav reālas alternatīvas, kur grūst savu produkciju. Strauji pasliktinoties ekonomiskai situācijai, “Maidana iekarojumi” tiks apdraudēti no iekšienes, paverot ceļu pie varas jaunajiem janukovičiem.

Advertisements

23 responses to “Pašnāvības hronika

 1. Bija radies iespaids, ka varabungām simpatizē “izdedzinātā zeme” – tad nu tirdzniecības sakaru pārtraukšana ir vieglākā no šīs taktikas formām.

  Varētu piebilst, ka vienlaikus karojot un tirgojoties tiek nonivelēts tas par ko cīnās. Lai karš sāp līdz kaulam, ilgāk atcerēsies un pārbēdzējiem arī mācība- atgriezīsieties dziļajos viduslaikos ar naturālo saimniecību- vēl kāds vēlas tur nokļūt? 😉

  tā ka ideoloģiski es atbalstu blokādi. izskatās ka ukraiņi krieviem pārdod 12 milj (?), kamēr no krieviem pērk par 20? tātad tekošā tirdzniecības bilance ar krieviem ir -40%, jeb ukraiņu nauda tek uz krievzemi. Jo ātrāk pārtrauks tecēt jo Ukrainai labāk- vairāk naudas paliks mājās. naftas/akmeņogļu vietā iemācīsies dedzināt šķeldu- tehnoloģija ieviešama 6 mēnešu laikā.

  tā ka droši vēl nevar zināt vai krievu noderīgie idioti nav no Blumberga? 😉

 2. arī zemessargs

  Kamēr ir ekonomiskās saites tikmēr Krievija raustīs un bīdīs Janukovičus. Nevar ietekmēt to, kam nekādu darīšanu ar tevi nav. Tāpēc – jo mazāk sakaru, jo mazākas ietekmes iespējas.

  • Burvīgi. Piekrītu. Dajoš. Mēs paši pēc 26 gadiem vēl esam atkarīgi no businesa ar RU gan energētiski, gan tranzīta ziņā, par šprotēm nerunājot. UA to mūsu ceļu būtu jāpaveic gada laikā?

  • te varētu salīdzināt ar medicīnu, kā pareizi ārstēt alkoholiķi- vajag vai nevajag tam no rīta 100 gramus ieliet 😉 ?

   var jau arī ieliet (žēl nebūtu), bet vai to var nosaukt par ārstēšanu ? 😉 katram lēmumam savas blaknes- tomēr piedāvāju pietiekami saprātīgai alternatīvai neuzvelt visus pasaules grēkus. Ja ukraiņu bizness būtu tik atkarīgs no Krievijas tas jau sen būtu nožmiegts 😉 piemēram, brīvprātīgajiem vairs nebūtu ar ko uzturēt savus bataljonus- tie bez apgādes strauji zaudētu savas kaujas spējas.

   Ukraiņiem maizes pietiek, vajadzības gadījumā biodīzeli var izspiest, krūmus ko dedzināt arī atradīsies- tā ka nekas tik briesmīgi nepasliktināsies. ja būtu palsiktinājusies blokāde būtu sen pārrauta. un elektrību ja pietrūks ies pa ziemu 7 vakarā gulēt.

   Krievi ar savu blokādi arī pietiekami veiksmīgi sadzīvo 😉 kāpēc lai ukraiņiem būtu sliktāk? viegli nebūs, bet kad viņiem viegli bijis?

 3. bailēs par savu labklājību varēja arī nemaz nekarot. Ulmanis II – šī taktika arī izrādījās bezjēdzīga.

  Ja karo tad pa īstam 😉

  • Kā minimums karam jāsagatavojas, lai parādītos izredzes. Atsaldēt ausis par spīti mammai nav stils. Cik tu personīgi esi nopircis veikalos UA preces? kādas? Kad mēs (visa EU) dzersim UA šņabi, uzkožot ar UA speķi, pirksim UA tehniku, ogles un graudus kā RU pērk, tad reāli palīdzēsim ukraiņiem tikt pie neatkarības. Tas ko dara Semenčenko ar kompāniju tirdzniecību ar RU neapturēs, bet lielus finansiālus zaudējumus karojošai valstij nodarīs noteikti.

   • Te prasītos statistika cik Ukraina pērk Krievijas preces un otrādi. Noteikti ka Krievija šeit vinnē ar proporciju 3:1. Krievi saņem 3 reiz varirāk naudas no Ukrainas- tātad visas runas par Ukrainas ekonomisko izdevīgumu ir fufelis- jo visa Ukrainas ietirgotā nauda tāpat aiziet uz Krieviju (pērkot krievu preces).

    Faktiski Tavā argumentācijā nav neviens konkrēts fakts – tikai emocijas. Slikti un viss. Uz valsts izdevīgumu ir jāskatās ilgtermiņā. Ogles no Ķīnas utt. ir ahujena neizdevīgas- taču to neizdevīgums motivē atrast kait ko izdevīgāku. Piemēram, tehnoloģijas kur ogles vairs nevajag. Tas pats par degvielu un elektrību.

    Nav ogles ar ko kurināt?- bļe sāciet kurināt ar auzām. apstrādās visu zemi līdz pēdējam, lai tikai auzas izaudzētu vajadzīgā daudzumā 😉 visiem zemniekiem darbs un nauda. nav dīzelis, ar ko izaudzēt auzas- papildus audzējam vēl rapsi un taisam biodīzeli. un dedzinot auzas kooģenerācijā var ražot arī elektrību.

    Protams lai viss tas realitātē notiktu- 1-2 gadi jāpasēž ar pustukšu vēderu un aukstumā- šie abi faktori nenormāli labi motivātori. un ilgtermiņā izrādīsies, ka tirdzniecības ierobežojums ar pretinieku ir tikai vēlams un pat apsveicams. lai karotu ir vajadzīga nauda. it sevišķi agresoram- tas kurš aizstāvas kādu laiku var izdzīvot idejas vārdā (bez naudas).

    Stratēģiski tas nozīmē pārstājot pirkt agresora preces mēs viņam liedzam pilnvērtīgu apgādi. Cienu VB par visnotaļ objektīvu viedokli, taču nedaudz ir jāorientējās arī ekonomikā- jo karš pirmāmkārtām ir nauda. tātad šī resursa liegšana pretiniekam ir ceļš uz uzvaru. Neesi aizdomājies, kāpēc krievi legāli ļauj ievest Ukrainas preces? – varbūt tāpēc, ka tas viņiem ir 3xizdevīgāk nekā ukraiņiem un pats viss ukraiņu izdevīgums pāriet krieviem?

    • “1-2 gadi jāpasēž ar pustukšu vēderu un aukstumā” – tas ir ekonomista piedāvājums valstij, kurā pretvalstiskā opozīcija veido ap 50%?
     Manis pēc , lai pārorientē ekonomiku uz citiem tirgiem (ko mēs jau 26 gadus mokam), bet tas nenotiks ne vienā, ne 10 gados, tas ir process uz desmitgadēm. Ja darīsi to Semenčenko metodēm saņemsi krīzi, pazaudēsi varu un nākamie vadoņi atcels pārorietēšanos pavisam.

     • arī zemessargs

      Nav 50% pretvalstiskas opozīcijas. Ir 40% pofigistiska pozīcija. Pafig kāda vara, ka tik sile treknāka. Novērtēt, ka zem Putina sile būs vēl liesāka un uz maidanu iziet nevarēs, nespēj, jo smadzeņu trūkst. Valstiska pozīcija ir kādi 30%, no kuriem daži % reāli ko dara. Un ir kādu 10% pretvalstiska pozīcija, austrumos varētu būt līdz 30%.

      • Un cik ātri no pofigistiem kļūs par aktīvistiem? Baidojoties 3-6-12 mēnešus, kā te daži piedāvā. Rēķinies, ka arī mērenie atbalstītāji var pārmesties. Ir daudz ideālistu, bet masa grib strādāt kā PSRS, bet saņemt kā Amerikā. Tas pats kas pie mums. Kaut kā ātri aizmirstam 13.janvāri. Patērētāju sabiedrību neviens nav atcēlis, labi ka mūsu drošības svārsts strādā UK virzienā, bet UA tas nav un nespīd, ko tad ar to spiedienu darīsi. Variantu “visus nošaut” pataupi nopietnākai problēmai 🙂

       BTW EDSO novērotāja nogalināšana sprādzienā ir tiešs indikātors (lai gan tikai viens) tam, ka DNR/LNR/RU kaut kas briest, jo Gruzijas gadījumā īsi pirmss kara ar EDSO robežas novērošanas misiju notika gandrīz tas pats – to aizvēra RU spiediena rezultātā (RU ir EDSO dalībvalsts). Zinot EDSO birokrātijas instinktus, EDSO patruļas ļoti ierobbežos dziļumā un vairumā, ja vispār turpinās.

       • arī zemessargs

        Nevajag visus šaut, vajag nošaut dažus nodevējus (ļoti uzskatāmi), tad pofigisti sapratīs, ka būs jādara kā liks, citādi nošaus. Ja viņu vienīgais stimuls ir sile un bailes, sili piedāvāt īstermiņā nevari, tad jālieto bailes Skat. jau manis pieminēto Dienvidkoreju. Daudzus tur šāva? Nē. Tikai tik, cik nepieciešams, lai pārējos turētu grožos. Ja nešautu, tad dabūtu Ziemeļkorejas režīmu un tie gan šautu pa labi un pa kreisi, un beigās silē būtu tikai zāle ko ēst. Tāpēc labāk nošaut dažus nekā pielaist vēl vienu Janukoviču, anarhiju vai pakāst karu un tad upuru būs 100x lielāks. 2014. gada sākumā nošautu dažus desmitus zaļo vīriņu un separu uz vietas, tad var būt viss ar to arī beigtos. Nešāva un dabūja vismaz 10 tūkst. nogalināto pie tam nezin cik vēl būs.
        EDSO novērotāju varēja arī bez nodoma nogalināt (tāpat kā Malaizijas ļoteni).

       • arī zemessargs

        Turpinot tēmu – Krimā daudzus šauj? Nē. Bet kādu novāc regulāri, mazāk nekā viens otru kautiņos. Bet ar to pietiek, jo tauta sēž klusiņām, dreb un uz kaimiņiem ziņo par to, ka tie banderoviešu radio klausās. Tas Ukrainas laikā varēja varu lamāt un Maidanos iet. Kā pātagu parādīja, tā uzreiz būdā. Aitas, ko lai saka.

    • ja pēc gada gribēs atpakaļ pie krieviem- bet lūdzu 😉 nekāda dižā pārorientēšanās nav vajadzīga tikai tik daudz, lai sētā kārtību ievest.

     Nevajag kārtību nu i pie velna to 😉 priekš kam tagad lieki mocīties un laipot, ja ”50% kaitīgā opozīcija” visu tāpat sačakarēs?

     mēs esam 2milj. ukraiņi bez austrumukrainas kādi 30 milj? pieklājīga izmēra iekšējais tirgus.

     sarežģīti ir jebkurā gadījumā, kā nekā karš, kurš nemaz īsti nav. Blokādi es pieskaitītu pie ”saprātīgiem ekspermentiem” ar neprognozējamu iznākumu. Tu blokādi salīdzini gluži kā Latvijā 2009. iespējamo lata devalvāciju, par kuru visi politiķi teica, ka tas ir briesmīgi slikti- jo visa tauta paliks nabagāka 😉 devalvācija nebija, bet lielākā daļa tautas tāpat palika nabagāka. Secinājums diez vai devalvācija būtu kaut ko pasliktinājusi- līdzīgi ir arī ar blokādi. Pārtraukt tirgoties ar agresoru ir saprātīgi. Pierobežā, lai paandelējas ja var.

     • Vai tu vari izslēgt varbūtības ka:
      a) lata devalvācija bija ieplānota un reklamēta kādas vienas oligarhu grupas interesēs, bet “stabila” lata projekts kalpoja citas grupas interesēm? Labklājība ne no kā nerodas, tāpat kā enerģijas it tik daudz cik ir tā nepazūd un nerodas no fakīru manipulācijām (Q =ΔU + A), var runāt tikai par esošās pārdali, attiecīgi abi eksperimenti novestu pie pelņas vienai vai otrai lielo spēlētāju grupai , jā kāds niepiederēja pie pareizās grupas paliktu jāņos jebkurā gadījumā. Resursus jauzkrāj vai jāiegūst: jānopelna, jāpaņem no dabas vai ar varu jāatņem citiem, kas bieži ir viens un tas pats.
      b) Semenčenko eksperiments ar UA valdības ekonomisko šantāžu nav RU hibrīdkara projekts?
      Es nevaru apgalvot, ka LVL devalvācija vai nedevalvācija radītu labklājību, tāpat man šķiet aizdomīgas Semenčenko aktivitātes.

   • un pretinieka preču blokāde automātiski sit pa pretinieka proletariātu 😉 pieņemsim, ka krievu ogļraču/naftenieka utt. alga samazinās par Ukrainas boikota apmēru, piemēram 10-15 %. cik ilgi patriotiskais ogļracis fanos par karu, kurš viņam uzreiz tieši no algas atņem 10-15% 😉

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s