Habs

[..] In February 2017, the three European Supervisory Authorities – the European Banking Authority, the European Insurance and Occupational Pensions Authority, and the European Securities and Markets Authority − issued a joint Opinion to the European Commission warning that the EU’s defences against money-laundering by criminal and terrorist organisations were in danger of actually becoming less robust because of the lack of a common European approach and lacking awareness and skills (and sometimes, by implication, inclination) on the part of the financial sector to play its role. Countries where money from Russia has a significant presence in their financial sectors need to address this all the more assiduously. This is especially the case for countries such as Latvia and Cyprus, which have already acquired a reputation for being the favoured money-laundering hubs for Russian- Based Organised Crime. [..]

avots

vara bungas: Ņemot vēr­a, ka potenciālie nemiernieki LV ir tikpat militāri un organiz­ātoriski nesagatavoti kā potenciālie valsts aizstāvji, hibrīdkara akciju plānotājiem nāktos piepūlēties meklējot  LV vertikāli pārvaldītas struktūras uz ko varētu balstīties. Pēc Dienvidslāvijas pieredzes tie var būt gan futbola fanu klubi, gan “veco labo laiku” armijas un policijas veterānu NVO, gan organizētās noziedzības sp­ēka grupas, ja tās tiks attiecīgi motivētas. Nez kā tur mums ar futbolu, bet LV tiek pamatoti uzskatīta par RU mafijas naudas atmazgāšanas un RU izcelsmes kontrabandas reģionālo habu, tādēļ nebūtu pārsteigums sagaidīt īpašu aktivitāti no šīs publikas. Runājot par RU organizēto noziedzību jāsaprot, ka nav vairs 90-tie gadi, kad krievu mafiozi rādija fakus kremlim, tagad RU arī šajā jomā viss ir satīrīts un lielo org. noziedzību režīms kontrolē tāpat kā presi, tv, opozīciju, baznīcu, oligarhus utt. Attiecīgi nebūs pārspīlējums uzskatīt, ka ļaujot kādiem darboņiem organizēt kontrabandas plūsmu no RU uz EU, kremlis dara to ar tālejošu  plānu  un morāli ētisku apsvērumu dēļ no  sadarbības neatteiksies. RU mafijas “ģenerāļi” Rīgā vairs nestaigā kožaņikos ar zelta ķēdēm kaklos, tos smalkā restorānā neatšķirsi no vietējiem komersiem vai politiķiem ar kuriem viņi uztur ciešus biznesa kontaktus. Kur liela nauda tur org.krimināls, kur krimināls tur policija, kur policija, liela nauda un org. krimināls  tur ideāla vide  korupcijai. Attiecīgi  LV apstākļos RU krimināls ir piemērota vide un instruments hibrīdkara mērķu un uzdevumu sasniegšanai (ja kāds var nosaukt citu būšu pateicīgs) pateicoties dziļām saknēm vietējā biznesā un politikā, saikni ar ru-valodīgo kopienu un FSB kuratoriem. Tomēr ar to vien ir par maz, lai sarīkotu LV lielas nepatikšanas. Lūkojiet pēc vietām (vismaz viena tāda jau ir) , kur LV satiekas naudas plūsmas, kontrabandas krimināla intereses, NVO, militārā pieredze un politika.

PS Ir arī citi viedokļi.

 

Advertisements

10 responses to “Habs

 1. nezinu gan vai šie cilvēki gribēs pamest savas iesildītās vietas šikajos auto, lai ņemtu rokās ieročus un ietu karot, visticamāk, ka viņi aizmuks uz kādu mierīgāku valsti.

  • Aizbēgs, ja kapo ļaus, jo no mafijas kā zināms neaizbēgsi 🙂 . Bet, jā, atkarīgs no līmeņa hierarhijā, čiekuri organizēs, “torpēdas” karos. Donbasā no cietumiem izlaistais (UA ietupinātais) krimināls pa taisno iestājies DNR/LNR aizstāvju rindās. Nav pamata domāt, ka LV būtu krasi savādāk.

   • arī zemessargs

    Ja situācija sāk palikt bīstama, tad visus recidīvistus gan tos, kuri brīvība, gan tos, kuri cietumos ir vai nu jāpieliek pie sienas vai nu uz disciplināro vienību. Nav pieļaujams, ka viņi tiek atstāti bez uzraudzības haosa apstākļos.

    • Norobežojos no priekšlikuma kā jurists. Bet kā padzīvojis cilvēks, kas strādājis arī uz “zemes” un ticies ar “kontingenta” pārstāvjiem varu teikt, ka tur ir pilns ar goda vīriem un nacionāli domājošiem patriotiem, kas būtu noderīgi pirmajās rindās, ja viņiem tiktu dota šāda iespēja. Viss ko X stundā valstij būtu jānodrošina, ka cietumu un izolātoru iemītniekiem nekas nemainās līdz brīdim kamēr viņi nesāk nemierus vai objektus neieņem okupācijas spēki. Cita lieta, ka apsardzi nāksies pastiprināt un iespējams veikt evakuāciju un tas atkal prasa cilvēksresursus un laiku.

     • arī zemessargs

      Tāpēc arī saku – uz disciplināro vienību. Lai ar asinīm pierāda uzticību, tad var cerēt uz amnestiju.
      Nevar neko nemainīt viņu apstākļos, jo cietumi bija vienas no vietām AUkrainā kurām uzbruka tādi paši no cietumiem izlaistie no Krievijas, lai papildinātu rindas. Krīzes situācijā tērēt drošības struktūru resursus un barot bandītus ir izšķērdība. Francijā 1. PK laikā, kad vācieši tuvojās Parīzei, visus bandītus savāca un nopļāva ar ložmetējiem. Nav laika jurisprudencei un humānismam, ja tiek izšķirts nācijas liktenis. Galvaspilsēta apdraudēta, bet drošības struktūrām jānodarbojas ar haosa slāpēšanu pašā pilsētā? Darīt vairs nav ko? Ienaidnieks centīsies sēt haosu un viens no celšanas paņēmieniem ir piemest stroķus krimiķiem, kuri brīvībā un pēc iespējas izlaist apcietinātos krimiķus no cietuma. Tāpēc jo ātrāk visus potenciālos marodierus neitralizē, jo labāk.
      Kad šitāds bariņš sāk laupīt, izvarot un slepkavot, tad pat juristi man piekritīs.

      • Cietumnieks tāpat kā karavīrs ir valsts apgādībā. Kāmēr ir valsts tikmēr saistības jāpilda. Bet kā potenciāls primāra uzbrukuma objekts cietumi ņemami vērā.

  • 🙂
   Pazīstamais izdevums “Foreign Affairs” citēja toreizējo Igaunijas prezidentu Tomasu Hendriku Ilvesu: “Mēs pēdējos piecos gados esam noķēruši četrus “kurmjus” Tas nozīmē vienu no diviem – vai nu mēs esam vienīgā valsts Eiropas Savienībā, kam ir “kurmju” problēma, vai arī mēs Eiropas Savienībā esam vienīgā valsts, kas šajā jomā kaut ko dara.”

   • arī zemessargs

    Priekš kam te spiegi, ja mums Krievija ir pārstāvēta varā gandrīz oficiāli? Kādi Bergmanim var būt noslēpumi no Lemberga un ko tādu Lembergs nevar nodot Krievijai? Kā tas gadās, ka Brokai un Naudiņam pielaidi nedod nezin par ko, bet Ušakovam un Zaķim dod, kaut gan visiem skaidrs par ko nebūtu jādod?
    Jeb kādi var būt uzņēmuma noslēpumi no ievērojamās akciju daļas turētāja (20-30%), kurš sēž uzņēmuma padomē un kuram ir sabiedrotie valdē? Atzīmēšu, ka akcionāri (vēlētāji) direktoru padomē ir ievēlējuši gan konkurējošā uzņēmuma atklātos cilvēkus, gan tādus, kuri gatavi savu uzņēmumu novest līdz bankrotam, ja konkurenti labi samaksās.

  • arī zemessargs

   Neprecizitāte – latvija.lv krievu sadaļa izveidota pirms NA sāka pārvaldīt VARAM.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s