Tavu matemātisko spēju

[..] Mēs izrēķinājām, ka valsts aizsardzības mācības ieviešana [skolās]  ir izdevīgāka par obligāto militāro dienestu, jo tam vajadzētu ne tikai papildu instruktorus, bet arī kazarmas [..]

avots

vara bungas:  Ar kazarmām redz tik pat liela neraža, kā instruktoru tūkumu.   Nevaru saprast tas ir cinisms, stulbums vai manam prātam neaptveram gudrība – ieskaitīt jaunieti rezerves karavīros pēc kursa, kas aizņem 1 akadēmisko stundu nedēļā. Ņemot vērā, ka vidusskolas macību gads  vecākajās klasēs ilgst 35-38 nedēļas trīs gados nebastojot rezerves karvīra jaunskungs tā var savākt až divas apmācības nedēļas, ko viņam pasniegs pedagoģisko izglītību ieguvušais junsardzes veterāns. Nu gatavais warriors …

There are more than 1,700 teenagers in the armed forces below voting age. The vast majority of 16- and 17-year-olds are in the Army, according to the 2014 annual personnel report. And the proportion of Army recruits aged just 16 has risen from 10 per cent in 2012-13 to 13 per cent in 2013-14. Many of them would have begun the enlistment process when they were 15, according to campaigners.

avots

Nezinu vai AM pētīja šo UK pieredzi, bet  kara lietas ne sliktāk par mūsu gudrīšiem izprotošie  briti saviem nesekmīgajiem skolas zinību  grauzējiem piedāvā opciju – tikt rekrutētiem pilnvērtīgam profesionālam dienestam armijā, ar ierobežojumu līdz pilngadībai tikt nosūtītiem starptautiskajās operācijās. Šobrīd katrs 10. UK armijas rekrūts ir 16 gadus vecs jaunietis. Šādu opciju mēs vēl  neesam apsprieduši.  Pēc pamatskolas  nesokas mācībās?  Mokies nevis mācies? Mamma baidās, ka aiziesi neceļos ravējot šampinjonus Bredheršīrā? Tikai mieru, te, LV armijā, tev būs darbs, skola un amats rokā (ar pamatizglītību ņem jau tagad)…  Tikai, protams, PD karavīrs atkal  nebūs pa kabatai valstij, kuras līderi nejūt dūmus pat tad, kad kaimiņi skrien palīgā ar saviem spaiņiem. Pa to laiku pie mums štuko kā salocīt  vairāk karavīrus no burtnīcu lapām nevis izkalt tos no tērauda.

 

 

Advertisements

20 responses to “Tavu matemātisko spēju

 1. Saucās, AM parlamentārais sekretārs, tukši pamuldēja par tēmu.

  Paserfoju un izrādās, ka jaunā iepakojumā pasniegtā “Valsts aizsardzības mācība” programma eksistē jau no 90.gadiem , tikai brīvprātīgi uz to ir parakstījušās 13 skolas! Intresanti, kā tas iet kopā šādos jautājumos:
  1. Programma dublējas ar Jaunsardzi, ja to apgūsti skolā, tad kāda jēga paliks Jaunsardzei?
  2. Ja 13 skolas gadiem viss notiek, tad kādi ir pakārtotie rezultāti (vai, paldies, ka izgājāt (pagātnes formā))?
  3. Pirms ieviest obligāti, vai nebūtu jāsaprot kāpēc “Valsts aizsardzības mācība” programmai ir tik minimāla piekrišana;
  3. Pēc kursa brīvprātīgā vasaras nometne (vai kaut kur jau nav dzirdēts, vai tagad nepastāv iespēja – un atkal uzbur tūkstošus brīvprātīgo)?

  Nevar taču gadiem maldīties trīs priedēs, bet imitēt darbu, kāpēc ne! Tik manuprāt, šie kungi nespēj pieņemt īsto problēmas iemeslu – savu nekompetenci, jo neviens brīvprātīgais ilglaicīgi neparakstīsies uz šāda veida drošības imitāciju. Uz to norāda, PD prasību samazinājums, niecīgā rezerves kareivju atsaucība, jau vairākus gadus zemessardzē iestājas virs 1000, bet kopskaits nepieaug, kāda neizdarības dēļ, pat nepieaug rezerves kareivju skaits…

  Vēl jau rakstā politiķa pērles:
  Vienīgā profu brigāde nav nodrošināta ar nakts redzamības ierīcēm;
  zs bataljonu uzdevumam pieskaras, bet kur 3 zs brigāžu uzd.,;
  batam uzdevums skaidrs, tik ne vārda par to spējām;
  kā tad bez krievu latviešu jautājumu;
  pažēlojās par mazo rezervju kareivju skaitu (plāni nākotnē, bet negrib darboties ar pagātni);
  ATSAUCĪBA, izrādās vislielākā ir Rīgas problēma (vēlēšanas tuvums, vai kā?)!

  • Interesanti vai IzM pielaidīs skolās “pie bērniem” ar militārismu traumētus onkuļus BEZ pedagoģiskās izglītības? Tas taču būs IzM pasaules gals. Acīmredzot steidzami izdzīs amālijas kundzes caur militārās kvalifikācijas divdiennieku, gan jau spēs pastāstīt par lodes neredzamo traektoriju. 🙂 . Bail iedomāties, ka LV visās nozarēs ir šādi.

  • arī zemessargs

   “Valsts aizsardzības mācība” (VAM) un Jaunsardze attīstījās paralēli, jo pirmo veidoja Aizsardzības spēki, otros – Zemessardze.
   Rīgā tiešām attiecībā pret iedz. skaitu ZS % ir mazs. Bet, tā ir praktiski visur Pasaulē, ka šādas struktūras provincē ir aktīvākas. Iemesli visur līdzīgi:
   1. Metropolēs algas lielākas, līdz ar to šādi nepiepelnas.
   2. Metropoles ir kosmopolītiskākas
   3. Metropolēs brīvā laika pavadīšanas iespējas ir plašākas

 2. Jautājums par obligāto dienestu ir izteikti matemātisks – lai to atjaunotu, mums nākamgad vajadzētu papildu 60 – 70 miljonus eiro.
  —————————————————————————–
  Par matemātiku. AM vadība vismaz divas reizes ir teikusi, ka OMD atjaunošana izmaksās 500 miljonus uzreiz, plus 30 miljoni gadā uzturēšanas izmaksas.
  Vai žurnālists pirms intervijas nemaz negatavojās, ka izdzirdot 10 reizes mazākus skaitļus neuzdeva precizējošu jautājumu?

  • Nospieda ar aizsardzības sistēmas pilāra autoritāti, žurnālistam kauns atzīties, ka kaut ko nav sapratis. Vēl ar to izceļās Jundzis, nu tāds akadēmiķis ka bail. Bet, ja, liecības nesakrīt, tas nav labi, ka pat AM PR špikeri nevīžo pārlasīt pirms intervijas.

  • arī zemessargs

   Skaitļus var virpināt uz vienu un otru pusi tik ilgi, kamēr nepasaka, ko viņi saprot zem OMD spējām? Izdzīt cauri Alūksnei varētu būt 30 milj., izveidot 2. brigādi varētu būt 500 milj.

   • Vai tiešām koalīcijā nesaprot cik bīstamu fufeli viņiem cenšas iesmērēt? Un runa nav par militāro mācību skolās, runa ir par šādas apmācības pielīdzināšanu rezerves karavīra statusam. Vakar klausoties (nejauši) streipa vervelējumu sapratu, ka daudziem vnk nedalec, ar ko tiks maksāts par šādu AM statistikas uzfrišināšanu.

    • arī zemessargs

     Koalīcijā šis jautājums nav skatīts.
     Bet arī tad, ja kāds saprot ar to ir par maz. Jābūt ietekmes svirām uz sabiedrību (medijiem). Citādi tādu gudro pašu pataisīs par stulbeni. Jo kamēr tauta nejūt kādu lietu uz savas ādas, tikmēr tic tam ko mediji saka. Pateiks, ka esi kamielis – būsi kamielis.
     Piem. atbalsts pensiju palielināšanai vai demogrāfijai tautai ir saprotams, bet rezerves karavīru padarīšana, zinātnes finansējums, kapitāla tirgus attīstība u.c. tālās lietas var stāstīt jebko, ja vien kāds no ietekmes grupējumiem nav ieinteresēts pateikt taisnību.

    • Absolūti piekrītu! Kā teica viens VB kolēģis par mammām….. Ar mammām jokot nevajag!
     Tas ir kad sapratīs, kas slēpjas zem vārdiem “rezerves karavīrs”.
     Lai Dievs stāv klāt Garisonam, Panteļējevam (ko vispār viņš tur dara), u.c. šīs idejas nesējiem.

   • Galvenais ir dabūt “lielgabalu gaļu” lielos apmēros, pēc tam arī atrastos ij līdzekļi, ij partneru atbalsts to visu apgādāt ar bruņām un lielkalibra ieročiem.

 3. http://www.la.lv/valsts-aizsardzibas-macibu-vajag/ es saprotu, ka ir forši orientēties dabā, pareizi izsaukt pažarniekus vai policiju, vai kā rīkoties ekstrēmās situācijās. bet to labākā gadījumā varētu pielīdzināt un saukt par civilo aizsardzību. bet nafig te vēl apgrābstīt militāro apmācību??! tiešām skolas sporta laukumā ( tālāk nespēs aizbraukt, jo laiks ir limitēts- 1h nedēļā) tiks rakti ierakumi guļus, no ceļa un stāvus? tiešām tiks apācīti iet patruļās, izvērsties kolonā pa divi, ķīlī, rombā utt? varbūt arī izmauks pāris reizes ar mācību munīciju pāri pļavai ar uguni un kustību?!
  https://twitter.com/Vinkele/status/849651994373521409 tāpēc es visdrīzāk piekritīšu šai liberālajai dāmai. kkā tiek saujaukti kopā tomāti ar tenisa bumbiņām…
  bet , protams, varbūt es ar savu pamatskolas izglītību neko nesaprotu. tāpēc ja mūsu gaišajiem prātiem kaut uz pusi sanāktu sagatavot šādus ( https://www.youtube.com/watch?v=8tAGfPmoIMk ) absolventus, tad es bez kurnēšanas apsolos visu gada DUI naudas ieguldīt savā individuālajā ekipējumā!

  • Ļoti ceru uz veselo saprātu no koalīcijas partijām, kas var apturēt “taņčiku spēlētāju un štābiņu būvētāju” ieskaitīšanu rezerves karavīros bez OMD. Militārā mācība skolās tad var būt vai nebūt, ja ir OMD, bet bez OMD ta ir bīstama profanācija. Starp deputātiem vēl ir cilvēki kuri paši ir dienējuši, bet kad tie beigsies… Opozīcija vēl izlēkāsies uz šīs tēmas un Maskavas roka nebūs tā kas šo tēmu pasvieda. Vietējie diletanti un idiotismu apkalpojošie ierēdņi ir ne mazāk bīstami valsts aizsardzībai kā pretinieka tanki.

  • Domāju drīzāk ir jāveido nezinu kā definēt “armijas vidusskolas”, kur mācības un skolas ikdiena ir pakļauta armijas standartiem. Piemēram, var ņemt klasiskās amerikāņu militārās akadēmijas
   https://militaryschoolusa.com/
   un pēc amerikāņu standartiem prestižākā – ST. JOHN’S NORTHWESTERN MILITARY ACADEMY
   http://www.sjnma.org/
   kā paraugu.
   Kur viss ir veidots un pakļauts tam, lai vidusskolēnu izveidotu par ideālu personu priekš valsts aizsardzības vajadzībām.
   Ar divām reizēm nedēļā, nu nevar izveidot supertruper rezerves karavīru kā to grib redzēt AM darboņi un notiek atsevišķās vidusskolās. Piemērs –
   http://www.r28vsk.lv/valsts-aizsardzibas-maciba/
   Tā būtu normāla kādas skolas specializācija kā tas ir ar atsevišķām valodu, fizikas un matemātikas, sporta, amatniecības u. c vidusskolām, kas gatavo jau atsevišķus speciālistus, valsts vajadzībām. Pieņemot, ka katrā reģionā varētu izveidot pa vienai šādai “armijas vidusskolai”, tas būtu daudz efektīvāk un arī no resursu patēriņu viedokļa. Arī skatoties no mācību spēku viedokļa būtu daudz labāk, jo varēs visus spēkus koncentrēt uz noteiktām, atsevišķām “armijas vidusskolām” ar sagatavotu vidi un infrastruktūru. Nevis kā grib AM kaut kur atrast simtiem skolotāju ar militāru pieredzi un tos pašus vēl izkaisīt pa entajām pamatskolām un vidusskolām.

   • Manuprāt šeit ir īstā vieta, lai piemērotu apgrieztās plānošanas paņēmienu. Vispirms notieikt, ka valsts no skolas vēlas saņemt karavīra pamatkursu apguvušo kājnieku (ne vairāk, bet ne mazāk) atbilstoši NBS standartiem, tad noteikt, kādi resursi un starpposmi tam ir nepieciešami, tad pārskatīt esošos resursus un nodot tos tiem, kas var nodrošināt šo kritēriju sasniegšanu. Apmēram šādi

   • arī zemessargs

    Jā, tikai manuprāt šādās skolās ar militāru ievirzi jābūt no 7. klases. Tādās varētu gatavot topošos virsniekus, potenciālos PD instruktorus. Skaitu var izrēķināt un no tā skolu skaitu plānot.

  • arī zemessargs

   Liberālā dāma vai nu laiž šķērsām vai nu ironizē. Mācību programmas viskautkam jāskata cauri un jākoriģē. Skolotājiem jāzina KĀ IEMĀCĪT to ko PASŪTĪTĀJI (darba devēji) liek. Tai skaitā militārā jomā.

 4. Agris Purviņš

  Ģenerālis P.Radziņš “Patstāvīga armija un milicija” (milicija – aizsargi, zemessargi.A.P.):
  “Kad nespeciālisti ņemas spriest par speciālām lietām, tad tas gandrīz arvienu iznāk ļoti komiski; bet kad vēl tas tiek darīts ļaunā nolūkā, tad tas ir bēdīgi un var būt kaitīgi priekš izšķiramā jautājuma. Pa Satversmes Sapulces vēlēšanu laiku dažas partijas par aģitācijas līdzekli lietoja lozungu – „tautas miliciju armijas vietā”. No tā var spriest, ka šis jautājums tiks pacelts arī Satversmes Sapulcē. Tāpēc turu par vajadzīgu aplūkot šo jautājumu un apgaismot to no militārā redzes stāvokļa.
  Kad kāds ņemas apgalvot, ka mums vajadzīga tautas milicija, bet ne pastāvīga armija, tad man tas izklausās tikpat smieklīgi, kā kad teiktu lauciniekam, ka viņam vaja¬dzīgs melns zirgs. Ļoti var būt, ka kāds bagātnieks, kuram zirgs vajadzīgs priekš vizināša¬nās, meklēs melno un pirks to, ja tas viņam patiksies arī tādā gadījumā, ja šis melnis būs kumeļš vai arī slims un to vajadzēs vēl audzināt vai ārstēt. Citādi tas būs ar laucinieku, kuram zirgs vajadzīgs priekš darba: tas meklēs spēcīgu zirgu un negriezīs vērību uz to, vai tas melns vai arī sirms; tā kā lauciniekam zirgs vajadzīgs darbam, tad kumeļš vai slims zirgs tam nederēs, jo strādāt vajadzīgs tūlīt; bez tam lauciniekam būs stipri jārēķinās ar tiem naudas līdzekļiem, kuri ir viņa rīcībā.
  Spriežot par armiju, vispirms nepieciešami noskaidrot jautājumus – vai Latvijai vis¬pār ir vajadzīgs karaspēks vai ne? Ja Latvijai karaspēks ir vajadzīgs, tad – kādi uzdevumi šim karaspēkam izpildāmi, kādus uzdevumus karaspēkam jāspēj izpildīt? No uzdevu¬miem, kādi karaspēkam jāpilda atkarāsies tas, kādam jābūt šim karaspēkam; zināms, jārēķinās pie tam ar valsts finansiālām un citādām spējām. Ja vajadzīgs malku zāģēt, tad jāpērk malkas zāģis, ja jāzāģē dēļi, tad jāpērk dēļu zāģis – bet ne otrādi.”

  Patstāvīga armija bez OMD nu nekādi nav iespējama Latvijā, kas attiecas uz Zemessardzi kā valsts aizsardzības mugurkaulu, tad vai “nu komiski, vai ar ļaunu nolūku”…..

 5. Tajā pašā laikā netiek pat apsvērta doma, ka exOMD (tas, kurš likvidēts) tiktu ieskaitīts rezerves karavīros, toties dažas mācību stundas noklausījies skolnieks būtu rezerves karavīrs?! Zeme atveries!!!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.