Miera mikas

[..]MINSK, 5 April (BelTA) – During a regular tactical exercise, which is taking place in Vitebsk Oblast these days, Belarusian and Russian paratroopers practiced blocking a populated locality, which had been captured by militants, BelTA has learned. [..]

[..] Для десантников всё предельно ясно. Командиру батальона ставится, предположим, задача – до 6 утра вывести подразделение из тыла условного противника. Если на участке местности нет сильного противодействия или оно минимальное, то батальон наносит огневое поражение НВФ и по заранее наведённым замаскированным переправам, скрытно передвигаясь, выходит в заданный район на свою территорию[..]

avots

Tipiska GDK bataljona kaujas grupas operācija – desantēties pretinieka aizmugurē, bloķēt apdzīvoto vietu, iebrukt apdzīvotā vietā un iziet uz savu teritoriju pāri robežai izmantojot  negaidītu maršrutu. Nedaudz netipisks ir desantēšanās veids, jo  šādai operācijai izpletņu desants nav nepieciešams, ērtāk ar helikopteriem , bet domājams, ka izpletņi mācībās tika lietoti ne tādēļ, ka bija taktiskā vajadzība, bet tādēļ, ka bija iespēja. Paldies “Krasnoj zvezde”par labu reportāžu.

video šeit  Vēršu uzmanību uz diktora paziņojumiem angļu valodā 🙂

Advertisements

2 responses to “Miera mikas

 1. Gvardes Leitnants

  Mazliet off-topiks, bet te lauka kaujas iemaņas izlūkiem (un ne tikai, bet arī citiem mazskaitlīgiem formējumiem) pēkšņā sadursmē ar pretinieku- noskatīties (un noklausīties) līdz galam. Uzmanība ne tikai iemaņām, bet arī lidzņemamā ekipējumam un tā daudzumam, kā arī pretslēpņu taktikai un ammo izlietojumam pēkšņā uguns kontaktā ar pretinieku:

  Wishing nice weekend – visiem:)

 2. Gvardes Leitnants

  Dažas dienas atpakaļ atstrādājām ar vīriem līdzīgu tematu, bet ar pistolēm tuvcīņā ( no slēptas nēsāšanas stāvokļa)- praktiskās kaujās šaušanas nodarbības poligonā, reaģējot uz pretinieku pēkšņā uguns kontaktā gadījumā, kad pretinieks gatavojas pielietot savu šaujamieroci vai jau atklāj uguni pa “mūsējiem”.

  Mēŗķis- paspēt aiziet no pretinieka UL, vienlaicīgi izvelkot pistoli no slēptas nēsāšanas stāvokļa, sagatavot kaujai un ne tikai atklāt uguni pa “pretinieku”, bet aŗī tam trāpīt, izmantojot šaušanu gan ar tēmekļu izmantošanu (ieskaitot šaušanu pa krūšu figūras mēŗki 50 (jā, piecdesmit) m distancē), gan tēmējot , izmantojot ieroča lineārās iezīmes tuvajās distancēs (līdz 10 m). Ar noslēguma testu- šaušanu pa mēŗkiem no dažādiem stāvokļiem distancēs no 50 līdz 15 m pēc psihofizisko vingrinājumu (atspiešanās, skrējiens, zosu gājiens, sparings, pretinieka atbruņošana, tuvcīņas elementi) izpildes.

  Rezultāts- labāks par apmierinošu, vienīgi šaušanas rezultāti psihofiziskā testa gaitā bija nedaudz zem gaidītā- trāpījumu skaita ziņā. bet, ņemot vērā, ka kaujas /praktiskā šaušana ar pistoli notiek labi ja 1-2 reizes gadā (turklāt aprobežojoties ar klasiskajiem statiskajiem sporta šaušanas vingrinājumiem), tad gala rezultāts uzskatāms par apmierinošu.

  Secinājums: sagatavot pistoli kaujai un pielietot to no slēptas nēsāšanas stāvokļa ziemas apģērbā (ar / bez cimdiem) nav diezko raits un ātrs process, bet ar attiecīgajiem vingrinājumiem- tomēr “paātrināms” .

  Bet galvenais- ziemā telpās pavadītās nodarbības ar softair pistolēm dotās tēmas apgūšanā ne tuvu nebija veltīga “dārgā ētera” laika šķiešana…Sevišķi “force -on- force” scenāriju atstrādāšanā.

  P.S. Kamēr BN vadība droši vien jau ir aizmirsusi par softair iegādi, vīri uz savu iniciatīvu jau 3-4 ir iegādājušies un lieto tos paredzētajam mērķim – kā teiktu Papanova varonis no “Briljanta Rokas”: ” И помни, в нашем деле главное – этот самый РЕАЛИЗМ!”

  Kas nevar nepriecēt…;)

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.