Ar jūrnieka aci

[..] All three { Baltic states]  face a number of capability gaps. None has a significant naval combat capability. The Lithuanian navy is the only with ships with naval guns of any size. A mobile coastal missile capability is seen as needed by some. Elsewhere in the region, Sweden has been refurbishing its RBS 15 missile batteries, while Poland has purchased the Norwegian Naval Strike Missile. A joint procurement of such a capability by the three countries could address financial and logistics concerns.

Mine warfare is another gap. Lacking sea control capabilities, strengthening sea denial is an option for bolstering defenses. Finland has expertise in minelaying and could be a valuable partner.

Given recent incidents in Swedish and Finnish waters, some sort of anti-submarine warfare (ASW) capability may also be required. Lithuania is upgrading the ASW capability on its Zemaitis-class boats, while Latvia could seek such a capability for its Skrunda-class patrol craft. As unmanned systems improve, this could be another avenue for these countries to obtain an affordable ASW capability in the future. [..]

Despite the similarities of their challenges, the Baltic States have mostly gone their own way on naval policy. Each has a different concept for their navy and maritime security agencies, with cooperation among the states mostly limited to mine countermeasures capabilities. They have not pursued the potential for joint procurement of naval capabilities. [..]

avots

vara bungas: Drauzīgs pārskats par 3B jūras spēku spējām un nespējām. Jāmācās kombinēt  pretkuģu rakēšu sistēmas krastā un jāaprīko kuģus ar PGA, jāprot ne tikai  neitralizēt, bet arī  veidot jūras mīnu šķēršļus, jāmācās meklēt un iznīcināt zemūdenes utt. Ideju un darbu jūra! Diezgan ir airi žāvēti.

Advertisements

22 responses to “Ar jūrnieka aci

 1. 3-4 smagos ar RBS15 raķetēm un pāris ASW helikopterus. To visu vajadzēs papildināt ar NASAMS PGA sistēmām (NASAMS un jauni KKM būs divi lielie super dārgie pirkumi), viss pārējais ar 2% budžetu ir darāms diezgan ātri.

 2. tas laikam saistībā ar tikko izziņotajām jūras mācībām

 3. …” (NASAMS un jauni KKM būs divi lielie super dārgie pirkumi)”…
  Tu runā kā zinātājs, kas droši saka, ka tā būs vēl šajā gadsimtā vai ka tā tam vajadzētu būt?

 4. Idejas vienmēr bijušas, viss ir atdūries finansēs un personāla trūkumā…. sen runājam par kuģu maiņu, bet kaujas kuģi ir dārgi un personāls arī nav. Īstenotā patruļkuģu “reforma” šo to izjauca….

  • Atmīnēšana svēta lieta, Krasta apsardze/ TU,EEZ kontrole (spiegi, kontrabandisti,citi civilie pārkāpēji) arī. Bet trūkst tieši tas kas nosaukts – mīnu likšana, zemūdeņu atklāšana un iznīcināšana, krasta aizsardzība ar pretkuģu rakētēm. Tam visam ar 2% laikam tomēr nepietiks pat vidējā termiņā.

  • LV pilsonim nevar būt 2.pilsonība ar RU vai BY. Ja neieviešam vispārējo karaklausību valstij ir iespēja neiesaukt tos kurus uzskata par aizdomīgiem.

   • Domā ka federācija LV to baigi paziņo? 🙂

    • Ja LV pilsonis izskatās kā LV pilsonis, uzvedās kā LV pilsonis un tam ir LV pilsoņa pase ar lielu varbūtību tas ir LV pilsonis.

     • Bet kurš tad zin, ja LV pilsonis aiziet uz ru vēstiecību un nokārto papildus lv plsonībi arī ru pilsonību? Protams, nezinu vai tādi daudzi jauniešu vidū, bet pensionāru vidū ir daudz – ar nolūku papildus saņemt ru pensiju. Un lv iestādes par to ne interesējas, ne meklē info par iespējamiem dubultpilsoņiem.

      • Ja būtu tik vienkārši kā aiziet un nokārtot… Kā minimums to noteikti nevarētu noturēt slepenībā.

       • Nu tak ru šito visu laiku veicina. Mūsu iestādes, ja grib, var noskaidrot daudz ko, kaut vai ru pensiju plūsmu izvērtējot. Neesmu pavērojis šobrīd, bet kādus gadus atpakaļ tas bija riktīgs bizness – bija pilns ar kantoriem, kas reklamējās ka palīdz kārtot ru pilsonību, lai varētu saņemt ru pabalstus un pensijas. Varbūt tagad pieklusis, jo izsmelts gribētāju potenciāls, kā arī RU vairs neveicina to visu, jo naudas pašiem liekas nav.

        Un kaut kad mūsu ĀM interesējās pie RU vai nevar risināt jautājumu, lai noskaidrotu, vai nav dubultpilsoņi u.tt., uz ko RU mūs diplomātiski pasūtija di**t.

        • iespējams individuāli kko tādu var izkruķīt, bet ne masveidā.

         • Milzīgu jau to masu nevajag. Jebkurā gadījumā, ru pilsoņi šeit ir tūkstošos. Daļa no viņiem ir pie reizes arī nepilsoņi, daļa LR pilsoņi. ir jau gan arī tādi, kas ir tikai RU pilsoņi. Ne jau gada laikā viņi te saradušies, bet gan lēnā garā visu 25 gadu garumā.

          • Paga, 2009. gada krīzes laikā bija RU kampaņa, kad daudzi metās mainīt pilsonību uz RU. Un pēc tam ieberzās, jo tur sākās rubļa vērtības kritums vai kas tāds, un tad viņi sāka raudāt krokodila asaras un gribēja atpakaļ. Es vismaz kaut ko šādu neskaidri atceros.

          • Tie ir tie, kas visu darīja likumīgi, šeit atteicās, tur iestājās. Bet šeit runa par tiem, kas it kā tur varēja pieņemt RU pilsonību nedarot to zināmu šeit. To pat teorētiski ir pagrūti izdarīt, tātad masveidā šādu gadījumu nebūs. Bet savervēt var jebkuru, tādēļ pilsonību nav jāmaina, tas pat traucē.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.