Arābu pavadonis

vara bungas: Vēl vakarpusē neplānoju neko rakstīt par terora aktu SPb, bet lasot, ko raksta  mūsu cienījamie politologi, nolēmu piemest ugunskuram savu pagalīti, kādu domājams būs ne mazums šajās dienās.

[..] Оказав военную помощь ливийской армии, Россия расширит свое геополитическое влияние на Ближнем Востоке и Средиземноморье. И озлобит еще больше арабские страны и Израиль.[..]

2016.gada decembris

avots

[..] Россия начнет военную операцию в Ливии для содействия формированию там пророссийского режима и укрепления влияния в Египте. 8 января специалист по Африке Бернар Люган (Bernard Lugan) написал: «Одним из последствий вмешательства Москвы в Сирии стало открытие для российского флота постоянного доступа в Средиземное море. Успех такой политики, которую не удалось реализовать ни царям, ни Советам, требует наличия опорных пунктов. Раз в Сирии уже удалось закрепиться, а Египет сближается с Россией, Владимир Путин теперь проявляет все больше внимания к порту Тобрук в Киренаике. [..]

2017.gada februāris

avots

[..]  Feb 21 Libya’s National Oil Corporation (NOC) has signed a crude oil offtake agreement with Russia’s Rosneft as it looks to encourage foreign investment and bolster Libyan output, the NOC said on Tuesday. The NOC and Rosneft also signed a cooperation framework agreement which the NOC said “lays the groundwork for investment by Rosneft in Libya’s oil sector”.[..]

avots

[..] A general Haftar spokesman said Tuesday the ports of Ras Lanuf and al-Sidra were recaptured from a jihadist militia called the Benghazi Defense Brigades (BDB), after a daylong assault by air, ground and naval forces. [..]

2017.gada februāris

avots

[..]  Russia has deployed troops to Egypt amid a strengthening of ties between Moscow and General Khalifa Haftar, the warlord who controls much of the eastern part of Libya, a US general said on Friday. [..]

2017.gada marts

avots

[..] Russia has denied the report.[..]

avots

[..] Lavrov:  We welcomed the consistent efforts by a number of regional countries, including the United Arab Emirates and Egypt who wanted to bring to the negotiating table representatives of the Government of National Accord, Presidential Council in Tripoli, Parliament working in Tobruk and supported by Khalifa Haftar, commander of the Libyan National Army. We now see that all the key partners in the region, as well as in Europe and the US, are increasingly receptive to this inclusive, unbiased approach. Russia hopes that this will yield results. [..]

2017.gada 27.marts

avots

[..] Lt. Gen. Khalifa Haftar, lived in exile in Vienna, Virginia, during the 1990s and is widely speculated to have a close relationship with U.S. intelligence agencies.  [..]

STRATFOR

vara bungas:  Sausajā atlikumā:  RU un US varētu atbalstīt vienu un to pašu jauno Lībijas līderi – diktatoru, kas neļautu Daesh ieperināties tur pēc Sīrijas un Irākas, kas šiem džihadistiem jau ir  zaudētas. US  izvairītos no vēl viena kara, ES piebremzētu bēgļu plūsmu (Lībijas ostas Bengazi un Tobruka ir svarīgs tranzīta punkts), RU iegūtu  sabiedroto Ziemeļāfrikā un nostiprinātos Vidusjūrā, kā arī neļautu pavisam izbeigt bēgļu plūsmu uz ES. Pārāk labi, lai par to kādam nebūtu jāmaksā.

vēl mazlit par Lībiju un Daesh

Advertisements

45 responses to “Arābu pavadonis

 1. Lūdzu piedošanu par Latvijā politnekorektu viedokli, taču uzskatu, ka radikālā islāma apdraudējums ikvienam ir mūsdienās daudz lielāks par Krievijas iespējamās (!) militārās agresijas apdraudējumu.
  Kamēr vieni spēlē šahu vai pokeru pēc džudo poņaķijām vai pēc geijropas birokrātu noteikumiem, tikmēr citi vienkārši spridzina visus pa gaisu. Ķiškas pa gaisu! Nupat vēl dzīva cilvēka miesas gabalai pa gaisu! Viss labais, kas cilvēka dzīvē bijis vai varējis būt, brutāli pa gaisu; asinīs, trulā agresijā.
  Bez racionāla motīva.
  Tikmēr civilizētā sabiedrība spēlē intelektuālu, plašsaziņas līdzekļos dziļi iekļautu spēli “kā viens otru apčakarēt ar viedokli un viltus ziņām”. Sāk ar Ukrainas gāzes trubu, turpina ar Simferopoli, ekstāzē beidz uz ‘Admiral Kuzņecov’ skursteni. Ražīgs lauks.
  Tikmēr atnāk pavisam citas domāšanas pārstāvis un vairākus cilvēkus, kuri tur aizņemti ar citām lietām, ar citām motivācijām un citiem ‘ienaidnieka tēliem’, vienkārši nafig uzsper gaisā.

  • Ņemot vērā ka šahīdu jāsavervē, jāsagatavo, jānogādā un jāpavada, es netektu ka tas ir lēts un vienkāršs ierocis, ko var šaut uz visam pusēm. Racionāli motīvi noteikti ir bet mēs tos negribam vai neprotam saskatīt.

  • Diez vai tur kāds sakars ar politkorektumu. Vienkārši katrai valstij vai vietai apdrudējumi var būt citi. Un mums Latvijā dvieļagalvas nu absolūti nav lielākais apdraudējums. Mums tas ir RU. Dvieļagalvas ir lielāks apdraudējums par RU Rietumeiropai, piemēram Francijā vai Vācijā, bet ne Austrumeiropā.

   Un ja rietumi ar ru, noliekot pārējo pie malas, vienosies, ka viņiem lielākais drauds, kas kopīgi jāapkaro, ir dvieļagalvu ekstrēmais gals, tad var sanākt, ka uz mūsu problēmām tiek pievērtas acis un mums riski saistībā ar ru vēl vairāk palielinās.

   Tā kā baltieši nekādā gadījumā nedrīkst klusēt un jābļauj ir visur un skaļi, ka lielākais drauds ir RU. Tā kā politkorekti vai nē, bet mums galīgi nav izdevīgi, ja dvieļagalvas tiek pasludināti par vienīgo lielāko draudu.

   Turklāt, kuri tad ir tie, kas to dvieļagalvu terorismu veicina, ja ne RU. Tas, ka oficiāli viņi muld ko citu, tas lomu nespēlē. Un vakardienas SPb terorakts arī ir KGB organizēts, ne jau kas cits. Ar pašu rokām, vai sarunājot vai sakūdot kādus dvieļagalvas – tas cits jautājums. Jo nevienam šobrīd – kad uz demonstrācijām pavilkās arī reģoni, un nevar tikt ar šoferīšu streiku galā, kas iet plašumā, kad ir noplacis krimnaš entuziasms – nav tādas motivācijas kā kremlim. Un neviens man neiestāstīs, ka kārtējais kremlim tik izdevīgā brīdī notiekošs terorakts, ir sagadīšanās. Neticu tādai kremļa veiksmei. Tas ir Pu un viņa KGB draugu organizēts pasākums.

  • terors, vismaz šobrīd, ir psiholoģisks ierocis ar mazu upuru skaitu. autoavārijās iet bojā daudz daudz vairāk cilvēku. un upuru skaita ziņā salīdzināt terorismu ar konvencionālu karu?..

  • Krievija ir okupējusi daļu Moldovas, Gruzijas un Ukrainas. Šajās teritorijās dzīvi nosaka FSB, turklāt dzīve ar 30 eiro pensiju ir smaga. Turpretim pēc terora aktiem Eiropā tomēr dzīves kārtību nosaka paši eiropieši, viņiem arī nav jāuztur Putins & Co.

   Tāpēc Nichez – vai Tavi uzskati balstās uz loģiskiem spriedumiem? Jeb uz aklu ticību, ka Uragānu un “gaiss-zeme” raķešu cilvēku saraustīšana gabalos ir humānāka kā islamista bumbas sekas? Vai domā, ka dzīve zem Putina ir labāka kā mums šobrīd?

 2. Piemest pagali var vēl par tikko noslēgto Izraēlas, Kipras, Grieķijas un Itālijas noslēgto līgumu par gāzes caurules būvniecību uz Eiropu no Izraēlas. Tiešā tekstā kopējā paziņojumā pateikts, ka šī gāze no Izraēlas tiek veidota kā alternatīva Krievijas gāzei un diferencēt piegāžu alternatīvas. Caurulei esot jābūt funkcionālā stāvoklī jau uz 2022. gadu.
  Atvainojos ātrumā nevaru linku atrast. Bet bija rakstīts pat latviešu presē.

 3. Jā, Lībijā lielo intereses var sakrist, nelāgi.
  Par to bildi (!) un sprādzieniem metro – Navaļnijam&co izdevies vairāk sašūpot Putina kārtību, nekā izskatās.

  • Viss jau bija. Sprādzieni bija un opozīcijas mītiņi, RU nekas nemainās.

   • nemainās tapēc, ka viss tiek turēts rāmjos. uzmanība tiek pārmesta no viena kairinātāja uz citu Pu ir sapratis, ka ilgs čečenijas karš, ilgas demonstrācijas, nepārtraukti terorakti utt. ir slikti. jāmaina īsa demonstrācija ar teroraktu un tad uz brīdi iestāsies klusums. protestu apjomiem ir nozīme – omon kapacitāte nav bezgalīga, bet ko darīs armija – hvz – var gan pievienoties protestētājiem gan visus apšaut un tad var sākties pilsoņu karš. tabakdozi neviens nav atcēlis un pugačovščinu ar.

    tā ka es šobrīd piekrītu tiem, ka teroraktu ja ne organizēja, tad vismaz veicināja un ļāva notikt. atmīnētā soma ķeksim – skat, ja nebūtu mūs, sūdi būtu daudz lielāki.

    • Tavas versijas ietvaros tad būtu jāmeklē iekšējo ienaidnieku – teroristu, kas nav saistīts ar valsts īstenoto ārpolitiku un vnk ienīst režīmu. Tagad sabiedrība nav tālu no izpratnes, ka “nebūtu mēs iejaukušies tālajā Sīrijā, nebūtu ne ēģiptē uzspridzinātās lidmašīnas, ne šī, ne nākamo teroraktu” un visa atbildība tiks pārcelta uz Putinu. Nudien viņam būtu vieglāk, ja vainīgie būtu čečenu vai ābrenes separātisti (valsts vienotība svēta lieta).

     • a krim to naš. i vse mi v otvete 🙂

      es domāju, ka atšķirība no vecajiem un jaunajiem laikiem ir tāda, ka agrāk mājas vajadzēja spridzināt pašiem, bet tagad vajag tikai atļaut kaut ko uzspridzināt. RU specdienesti šobrīd strādā daudz un efektīvi – tamdēļ arī teroraktu ir maz.

      sabiedrībai, ja tā sāk viļņoties, vajag iedot vairākus pretrunīgis kairinājumus. tad intensīva virzība vienā virzienā tiek aizstāta ar intensīvu mīņāšanos uz vietas. un beigās visi saprot, ka labi, ka nav karš un nav bads. kad aizmirst – var atkal atgādināt.

      čečeni neder. tur viss ir kārtībā. Pu visu sakārtoja. Abrenieši neder – par agru ar NATO tā lekties.

 4. Varbūt nācijas aizstāvja tēla spodrināšana un piedevām neliela atriebība par Pēterburgas protestiem 26. martā, kur policija bija spiesta atkāpties pūļa priekšā? Sprādziena laikā Putins puskomā stāstīja anekdotes žurnālistiem. Pēdējā brīdī mainīja maršrutu, lai nebūtu jābrauc gar metro staciju, kur pēc brīža notika sprādziens. Sakritība?

  • Sabiedrība (arī mūsēja) manāmi notrulinās, nevienu vairs nepārsteidz terora akti ar 1-3-5-10 uzpuriem, pat lidmašīnas notriekšana rada mērenu šoku. Attiecīgi ja kāds kko tādu rīko, tad jāizmanto situāciju nopietnām lietām – nomainīt Medvedevu, pieteikt karu UA, atslēgt ārējo Internetu aizvietojot ar valsts mēroga Intranetu utt. Nekas neliecina, ka Putinam šobrīd ko tādu vajadzētu darīt un galvenais, ka tam vajadzētu šādu pamatojumu. RU opozīcijas nav, to atzīst pati opozīcija.

   • bet stihiska sabiedrības neapmierinātība arī var paraut vaļā slūžas. Kopumā sankcijas sit ar vien vairāk par ledusskapjiem, hipotēku u.c.
    Ātrumā neatrodu avotu, bet bija ru vīriņi, kuri bija statistiski savilkuši kopā visus skaļos teroraktus RU ar politiskajām aktivitātēm, t.sk. čenčenijas kampaņām u.c.
    Kopējā aina tomēr velk uz to, ka ja ne viss, tad liela daļa no briesmām, kas darās ar cilvēku parasto ir daļa no RU varas tehnoloģijas.

    • Krievu tautas patentētās ilgciešanas dotības ir nepārspējamas, bet cik ilgi var vilkt, skat uz Venecuēlu – līdz zobiem bruņotu reģionālo naftas eksportētāju.

     • mums, kā paaudzei, kura ir izaugusi ar iļjiča ideāliem ir zināms, ka revolūcija krievijā ir pilnīgi iespējama. Šodien bēdīgi ar avotiem, bet ir puikas, kuri ir savilkuši GINI koeficientu ar revolūcijas iespējamību. Un RU šis punkts ir sasniegts. Tas protams nav vienīgais faktors, bet būtisks. Pamēģini izraisīt masu viļņošanos pārtikušā Šveicē.. Ja vēl pieskaitām ģeopolitisko konkurenci, kuru spēlē lielie puikas.. hwz.

      • Man arī par Iljiču mācīja, bet vēlāk es uzzināju ka revolūcija bija 1905.gadā, bet 1917.gadā bija apvērsums. Gan vienu gan otru veicināja I.PK sekas un postmonarhiski vāja valsts vara. Šobrīd situācija RU nav ne tuvu tam. Pilsoņu karš revolūcijām nāk bonusā, to visi saprot un neviens negrib.

       • cik saprotu versiju, ka sprādziens metro un daudzi citi ir kā minimums ar iestāžu svētibu noraidi?
        Manā ieskatā Putina režīms spēlē uz pilnu banku. Ja viņiem nebija problēma uzcept karu čečenijā un Ukrainā, nedomāju, ka roka dreb uz pāris civilistiem, ja tajā saskata taktiska jēgu.

        • Es neatbalstu versiju ka šo sprādzienu sarīkoja Putina režīms, jo neredzu nākamos soļus un vispār nepieciešamību pēc tā. Es piekrītu versijai par Daesh brīdinājumu par Lībiju un atriebību par SY.
         Putina režīms plaukst un nostiprinās, sagraut to var tikai tā pilāri, bet nekādi ne liberāļu opozīcija, kuras labākie pārstāvji sen dzīvo pie mums, Londonā vai Izraēlā.

         • Nākamie soļi? Redz, kāds Pēterburgas senatora Tjuļpanova nākamais solis sanāca – paslīdēja pirtī un beigts uz vietas.
          http://www.rbc.ru/politics/04/04/2017/58e3cd329a794773a5e0c64c
          Terora akti dod labu informatīvo aizsegu, lai veiktu noteiktas darbības – sagatavotu sabiedrību stingrāka drošības režīma ieviešanai, TV skatītājiem liktu piemirst par tikko notikušiem masu protestiem, uzspodrinātu Putina publisko tēlu. Šo terora aktu var interpretēt, ja labi grib, kā atentātu pret Putinu, jo viņam bija jābrauc garām gaidāmajai sprādziena vietai. Bet galvenais – tas var būt arī pamats radikālai kadru nomaiņai. Pēterburgas protesti bija pat aktīvāki kā Maskavā, atkal ziņās “Zenit” arēna. Varbūt vajadzēja beidzot ieviest kārtību Pēterburgā, kura tomēr ir Putina dzimtā pilsēta? Win-win-win.
          Ja tie būtu Daesh, viņi noteikti uzņemtos atbildību! Bet neuzņemas, kas ir pilnīgi netipiski viņiem. Terora aktam loģiskāk būtu izvēlēties Maskavu, jo tur tomēr daudz daudz lielāka rezonanse garantēta un atšķirībā no Pēterburgas tas būtu tiešs trieciens Putina reputācijai (Pēterburgā visu vainu var uzvelt vietējiem). Nebūtu arī tādu dīvainību ar terora akta atspoguļošanu medijos, stāstu par varonīgu gvardu, kurš pašrocīgi deaktivējis spridzekli, aizdomās turamajiem utt.
          http://shipilov.com/zhurnalistika/1208-moi-voprosy-vrunam-retrospektiva-bolshoj-lzhi-o-terrakte-v-pitere.html

          • “pēterburgas senators” tā tik pasaules nozīmes figūra… 🙂 Kur nu vēl stingrāku režīmu RU jāievieš? Tas nav 2000.gads, kad 90 gadu bardaku vajadzēja iegrožot. Nu jau tas ir panākts un sistēma darbojas efektīvi. Spridzināt tautu nav nekādas vajadzības, drīzāk otrādi tas vājina valsts/Putina kā sargātāja un par-visu-atbildīgā-tēva tēlu, turklāt brīdī kad pats atrodas pilsētā. Kadru maiņa valdībā varētu notikt un tam ir pamats jebkurā gadījumā (FSB un IeM feileri acīmredzami) , bet pagaidām nekas neliecina. Daesh ceļi un nodomi ir neizdibināmi, bet Centrālāzijā viņu pozīcijas ir ļoti stipras. Gan jau vēl paziņos.

           “jo viņam bija jābrauc garām gaidāmajai sprādziena vietai” – tu esi braucis Spb metro? Esi redzējis drošības pasākumus gar maršrutu pa kuru Pu pārvietojas?

          • 95% Krievijas iedzīvotāju nav braukuši Pēterburgas metro un redzējuši drošības pasākumus, tā ka mierīgi var šādu figņu iesmērēt.
           Lūk, arī nākamie soļi:
           В демонстрациях, как предполагается, будут участвовать все парламентские партии, а пройдут они в крупных городах по всей стране, «особенно там, где прошли акции протеста» 26 марта.
           http://www.kommersant.ru/doc/3261918

          • Zirgam jāsmejas. Bet tā nav pirmā bezjēdzīgas kontrmītiņošanas reize. Efekts būs nulle, ja mītiņotāju vidū nekas neuzsprāgs. Mītiņi, demonstrācijas ir vērā ņemami tur, kur tie var kaut ko izmainīt, ietekmēt,bet tikai ne RU. Jo pretējā gadījumā mums būtu jāatzīst ka RU ir demokrātiska valsts. Tieši to viņī šobrīd pietēlo, jo pēc gada atkal “vēlēs” Putinu, jārada iespaids par sīvu poltisko cīņu , kas noslēgsies ar vienīgā reālā kandidāta spožu uzvaru.

        • Putins iebrukumu Sīrijā publikai pārdeva kā nepieciešamību novērst terora aktus Krievijā. Kad Ēģiptē uzspridzināja lidmašīnu, tad Putins veselu nedēļu noliedza, ka tas ir terora akts, jo būtu pretrunā ar karošanu Sīrijā. Tieši tāpāt arī Pēterburgas terora akts ir pretrunā ar Kremļa propogandu un nekādu labumu Putinam nedod.

       • Par revolūciju Krievijā – es arī vairāk domāju, ka nē, nekā jā (bet es neesmu kategorisks), bet, tai pat laikā, es arī domāju, ka tas nav tikai viņu mentalitātes nopelns (bet arī mentalitāte ir veidojusies gadsimtu laikā, gan apstākļu, gan varas pieņemtu lēmumu iespaidā), bet arī varas labi izpildīts darbs.

        Владимир Кантор: Я думаю, что это возникло в связи с неверной интерпретацией того, что есть на самом деле. Я полагаю, что долготерпение русского народа – это, скорее, миф. … (tālāk lasiet paši).

        Savelkot to ar jautājumu par cilvēku būšanu ZS (1%), gan ir minēts, gan mana paša viedoklis ir tas, ka motivāciju uzņemties šādas grūtības (par kaut ko cīnīties, vai būt gatavam cīnīties) dod vērtību sistēma. Tas ir smuks vārds, bet praksē šo vērtību esamība nozīmē to, ka cilvēks ir +/- ticis pāri bērnudārza un pubertātes laika tipa problēmām, un ir spējīgs ne tikai rūpēties par savām primārajām vajadzībām, bet arī kaut ko dot vai mēģināt dot sabiedrībai.

        Šinī kontekstā, Krievijas masu mediji tieši un apzināti veicina tieši šo pubertātes vecuma domāšanu, jo viņi jau koncentrējas uz izklaides raidījumiem un seriāliem.

        Tas nav nekas jauns. Cariskās Krievijas laikā Latvijā būvēja vairāk krogu, nekā skolu.

        Arī cilvēku nabadzība veicina šādu domāšanu. Es gan domāju, ka viņu varas vertikāle zog vienkārši tāpēc, lai viņiem pašiem būtu vairāk, bet blakusefekts ir tas, ka vienkāršā tauta ir spiesta koncentrēties uz zema līmeņa problēmām.

        Nu tā viņiem tur ir. Ja kāds gribētu būt ar varu, bet godīgs, tad nebūtu viņam labi pirtiņā pret biedriem ar muguru pagriezties.

     • arī zemessargs

      Vēl labāk skat. ZKorejas piemēru.
      Es par vēsturi pastiprināti interesējos, tomēr neatceros gadījumu, kad vara Krievijā tiktu nomesta tāpēc, ka tā bija slikta. Varas maiņas notika, kad vara bija VĀJA. T.i. visādi Vaņkas Bargie un Staļini parasti aizgāja no dzīves, jo veselība jau bija švaka (iespējams gan, ka sulaiņi palīdzēja). Ne viens, ne otrs nebija apdraudēts no kādas nebūt opozīcijas, jo tāda vienkārši tika iznīdēta. Cita lieta, ka bajāri var sarīkot galma apvērsumu, jo šos “uz Parīzēm” pie sievām un meitām vairs nelaidīs. Apstāklis, kas norāda uz zemu revolūcijas varbūtību ir Krievijas iedzīvotāju vecums, jauniešu šobrīd tur maz. Lai gan, SPēterburgā un Maskavā tādu ir vairāk nekā vidēji. Krievijā ir daudz jaunieši no islāma ticīgām valstīm un teritorijām, tieši viņi nodrošina Krievijā iedzīvotāju skaita pieaugumu. Bet, viņi šobrīd nav opozīcijā varai un turas nostāk no sabiedriskām aktivitātēm. Viņu uznāciens sāksies 20-tajos gados. Aktīvas, izglītotas un pasionāras personas šobrīd var diezgan brīvi emigrēt no Krievijas nevis spiesti cīnīties.
      Protams, arī 1916. un 1989. vairākums revolūcijai neticēja un ir grūti spriest par situāciju mūsdienās.

 5. Žēl nevainīgo cilvēku kas aizgāja bojā S-Pt. , bet nu reti izdevīgs laiks terora aktam priekš Ru vadības bija. Visas protesta akcijas kas notika nedēļas garumā lielākajās Ru pilsetās ir nu atvirzījušās uz otro plānu un sabiedrībai ir atkal cits kopējais ienaidnieks nevis korumpētā valdība.

 6. Es absolūti nepiekrītu tiem, kas saka, ka šis viss ir izdevīgs Putinam un Krievijas režīmam, un ka šito droši vien sarīkoja tas pats FSB. Blēņas. Kas ir vienkāršāks un reālāks variants, vadoties pēc Okama bārdasnaža? Tas, ka jebkurai revolucionārai vai kaujinieciskai organizācijai ir savs elektorāts, kas jāapmierina. Politikā angliski to sauc par “base”. Tātad Aisiss vai jebkura cita radikāla islāmistu grupa saorganizēja, izmantojot centrālāzieti (kuru ir daudz Sīrijā, un kuru ir ļoti daudz pašā Krievijā, kur tie pie tam radikalizējas, jo pret viņiem izturas tā, kā krievu televīzija saka, kā pret krieviem izturas Latvijā), teroraktu pret mīksto mērķi kā brīdinājumu vai kā pirmo šāvienu plašākā kampaņā, kas tikai tagad sāks īstenoties.

  Vai tas ir izdevīgi Putinam un viņa režīmam? Nebūt ne. Putins savu autoritāti būvē uz ekonomiskās un fiziskās drošības pamata. Ekonomiskā drošība – pa burbuli. Protesti pret korupciju. Tagad – fiziskā drošība arī pa burbuli. Un tie vairs nav čečeni, pret kuriem karoja un kurus tā kā ķipa uzveica. Nē, tagad tie ir visi tie centrālāziešu dvorņiki un strojku melnstrādnieki, kuru kopumā Krievijā ir daudz vairāk par čečeniem, un kuri dzīvo lielos daudzumos Krievijas lielākajās pilsētās.

  Karoč, Putinam nevajag teroraktu, kad pret viņu jau protestē par citu nedrošību. Tas, ļoti iespējams, tikai padarīs to tēlu, ka viņš tur visu zem kontroles, vājāku. Un Putins negribētu būt vājš.

  A drošības dienesti – vienkārši nolažoja. Tas arī ir iespējams. Netika līdzi. Fokusējās uz DNR/LNR atbalstu, krievu pārbēdzēju novākšanu Kijevā, operācijām Dagestānā, vienalga. Nespēja tikt līdzi. Jo viņi ir mīksti kļuvuši. Efesbešņiku izlaiduma klase vizinās pa Maskavu glaunos meršos. Nav vecā laikā KGB, kas bija daudzskaitlīga, baisa, un kompetenta. Šitie ir piebarojušies, nevar paskriet. Sāk aizmirst vecās mācības un prasmes.

  • Tikai tad ir pāris jautājumi:
   1) kāda velna pēc musulmaņi taisa teroraktu rajonā, kur Sanktpēterburgā apgrozās visvairāk musulmaņi?
   2) kādēļ joprojām neviena organizācija vēl nav uzņēmusies atbildību? Eiropas teroraktu gadījumā pie jebkura pat stipri individuāla terorakata ir kāda organiozācija, kas uzņemas atbildību. Te tādas nav.

   Domāju, ka Putinam ir izdevīgāks variants parādīt, ka drošība vēl nav pietiekama, ka nav darīts piewtiekami ne iekšpolitikā, ne ārpolitikā, un tādēļ vēl stiprāk jāpievelk skrūves iekšpusē, un ir pamatojums arī agresīvākai ārpolitikai, vienalga kurā virzienā.

   Bet uz argumentu, ka re – ieiešana Sīrijā palielinājusi draudus – atbilde būs vienkārša no kremļa: mēs rīkojāmies pārāk mierīgi, piekāpāmies tur visādiem rietumnieku lūgumiem un tādā garā.

   Jo ja šobrīd reāli ekonomikas problēmas sāk sist pa masām, tad šāds terorakts ir vienīgais, kas var novērst masu uzmanību citā virzienā un likt aizmirst par ekonomiku, jo drošība pēc svarīguma pakāpes jebkuram normālam cilvēkam ir augstākā plauktiņā kā papildus desas šķēle uz maizes. Galīgs bads jau vēl Krievijā nav, lai drošība neliktos svarīga.

 7. Tas dzeks ,kas redzams bilde melnais ar bardu dvielugalva vakar pats labratigi ieradas policijas iecirkni.Lai paskaidrotu ,ka vinam ar teroraktu nav nekada sakara.Un palasot RU forumus lielaka dala vismaz cik man likas uzskata to par FSB akciju.

  • Bildei ir tikai ilustratīva nozīme, bez sakara ar tekstu 🙂 Jebkurā gadījumā pašnāvnieks bija no Centrālāzijas. Ir dažādi forumi un dažādi viedokļi, katrs var izvēlēties.

 8. Vecs raidijums no NTV kad kanals vel bija daudz maz objektivs.Par FSB sagatavotu teroraktu.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.