Par to pašu

[..]Konvencionāla uzbrukuma gadījumā sauszemes spēku uzdevums nav aizsargāt valsts teritoriju, bet gan mērķtiecīgi iznīcināt pretinieka tehniku un dzīvo spēku, kā arī radīt apstākļus, lai spētu ierasties sabiedrotie. Lai to panāktu, mūsu vienībām jābūt mobilām, jāmāk darboties ar ekipējumu, sekmīgi jāizmanto improvizāciju un spējas strādāt informācijas vakuumā. [..]

[..] Aizsardzības sistēma spēs veikt savas funkcijas tikai tad, ja visi tās elementi, tostarp mobilizācijas un civilās aizsardzības sistēma, būs attīstīti un spēs savstarpēji sadarboties.[..]

Uģis Romanovs, pulkvežleitnants (rez.) , Baltijas aizsardzības koledžas pasniedzējs

avots

vara bungas: Jāatzīst, ka Latvijas avīze konsekventi cenšās izglītot sabiedrību aizsrdzības jautājumos dodot tribīni dažādu uzskatu paudējiem. Tomēr tas nevar pilnībā aizstāt dzīvu diskusiju, kad ir iespējams klātienē reaģēt uz oponenta tēzēm un uzdot jautājumus.  Piemēram es būtu plkvežleitnantam jautājis par to kad un kādai ir jābūt NBS kājnieku brigādei, kas ir terra incognita plašākai publikai atšķirībā no daudz un plaši apspriestās Zemessardzes. Tomēr šie jautājumi  šoreiz izpalika. Gaidīsim nākamo iespēju.

No šīs intervijas gribu uzsvērt norādi uz nepieciešamību gatavot komandierus, kas spēj uzņemties atbildību nenoteiktā situācijā un darboties kopēja nodoma ietvaros bez tiešas saiknes ar augstāka līmeņa štābu. Šāda situācija ir ļoti iespējama, jo pat mūsu sabiedrotie atzīst, ka atpaliek taktiskā līmeņa radioelektroniskās cīņas jomā, tātad NBS komandvadības ķēdēs ir iespējami pārrāvumi un nedrīkst pieļaut, lai  tas traucētu mūsu operāciju norisi. Diez vai mums izdosies izaudzināt tik daudz prātīgu un vienlaicīgi iniciatīvas pilnu  vadu komandieru, kas spēs informācijas vakuumā izpildīt savu uzdevumu un neapšaut savējos, tādēļ vienīgais, kas atliek ir sadalīt atbildības rajonus un drillēt  uzdevumus, kas piemēroti konkrētam apvidum. Galu galā LV ģeogrāfija mums ir zināma, līdz ar to ir zināms viss, kas ir nepieciešams, lai prognozētu pretinieka darbību un plānotu savējo.

Advertisements

10 responses to “Par to pašu

 1. Pulkvežleitnants un pasniedzējs. Šķiet, ka līdz šim augstākā ranga cilvēks, kurš paziņo, ka Aizsardzības ministrijas un paša ministra teiktais, par (1) obligātā dienesta kaitīgumu, un (2) Zemessardzi kā pret Krieviju karot gatavu armijas aizvietotāju, ir nepatiesība.
  Šo cilvēku par amatieru un Kremļa aģentu viņi nevar nosaukt. Tagad AM vajadzēs teikt ko vairāk kā “Atšujies, tu neko nesaproti”.

  • Ignorēs un izvairīsies, pēc nedēļas pat mēs par šo rakstu aizmirsīsim.

   • viss no dārgās preses atkarigs.
    Kad uznira hibrīdmērglis čiekurs, ministrs, kā apvainots sētas puika murmulēja, ka ar anonīmiem autoriem nediskutēs, lai nāk uz pieņemšanu un ir gatavs par visu runāt.
    Šeit, sasodīts, pilnīgi neanonīms frukts, un galīgi ne seržaniņš, kurš, suka, neredz kopainu.
    Jādara viss iespējamais, lai šis raksts “neaizmirstos”.

    • Ar visu to raksts ir ļoti politkorekts. Klātienē un bez kamerām diskusija būtu daudz asāka.

     • protams, bet saturs noslauka visu oficiālo murmulēšanu. Ja sēdētu augstajā krēslā, man šobrīd pršķiki un pārējie iesaistītie gulētu kabinetos, kamēr pāvests nav ievēlēts.
      Lai gan…. esmu ļoti skeptisks pret esošajiem fīreriem. Tie vēl strādā pēc piegrieznes, eu iemetīsim, ka ziņu par plūdiem, i mošk aizmirsīsies. b) plāns, jāmēģinā to kretīnu kaut kā piebarot. Vismaz lai aizveras un ar skribentiem vairs nerunā.

 2. Vienībām esot jāmāk darboties ar ekipējumu… Vērtīgs padoms. Sevišķi – ja ekipējums, kā noprotu, pagaidām vēl tikai sapņu plauktos…

  • nu tu ar kā tāds pāķis. Noliktavās viss ir. Kad vajadzēs iedos (c)
   Ja uzdosi jautājumus, kurās noliktavās, kas atvedīs, pa kuru laiku “piemērīs” = hibrīdkarš.

 3. http://www.sargs.lv/lv/Zinas/NATO_un_ES/2017/03/31-01.aspx#lastcomment tirdziņš, sporta spēles, bezmaksas datora pārbaudes, jaunsardzes aktivitātes un dažādas vizītes dominē AM un NBS ikdienā!.. mazliet jau šķebina!

  • a par ko tad vēl lai runā? EE, LT lohi un mums brigādei 1/2 miljards nebūs nekāād (c) OMD nebūs nekāāād jo iztērēs vispār visus instruktorus (c)

  • Labdarības tirdziņš ir lielNATO projekts acīmredzami tajā piedalīties ir imidža uzlabošanas lieta, silti paliek ap sirdi redzot ziedotājos NATO projektam AS “Latvijas Balzams” (Avens, Šeflers) AS “Dzintars” (Gerčikovs), AS “Rīgas Centrāltirgus” (Ušakovs, Morozovs) un NBS Nodrošinājuma pavēlniecības Auto nodrošinājuma centra autovadītājus…kas vāc līdzekļus “pārdodot uzņēmēju ziedotās preces”.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.