Plintnieki

[..] Reserviläisliitto  [somu rezervistu NVO, nejaukt ar MaakuntajoukotVB] suggests that the country set up a new form of reservists defense  that would protect the local critical objects about a day’s notice. For the task success  reservists should have the right to keep assault rifles at home.[..]

avots

vara bungas: Jāatzīst, ka FI apstākļos priekšlikums (tas pagaidām ir tikai priekšlikums)  ir  uz  vieglas panikas robežas. Bet vai tad mūsu situācija ir savādāka? Mūsu politikāņiem tikai šausmu sapņos rādās opcija izsniegt triecienšautenes pat-ne-zemessargiem, bet vienkāršiem pilsoņiem ar militāro vai ieroču lietošanas pieredzi.  Ne tikai FI, bet arī LV tas ir iespējams, atlasot  īstos kadrus   no mednieku kopienas, kas LV ir 20 000 – 50 000 cilvēku  liela (un, jā,  viņiem arī  ir seifi!) . Tē īstais vārds sakāms pašiem medniekiem un viņu NVO. Lai nu kas, bet aprīkoti mednieki mūsdienās ir ne sliktāk, bet brīžem arī labāk kā ZS un šaut prot, un likumus zina, un pirmo palīdzību. Jā, militāro taktiku viņi nav apguvuši, vai apguvuši sen, bet no viņiem tā netiktu prasīta. Viņiem būtu jāprot un jāveic tikai viens taktiskais manevrs “12 stundu laikā pēc signāla pārņemt iepriekšnoteiktu  neapsargātu teritoriju (ēku, objektu) un sākt to apsargāt pret sabotieriem, diversantiem un nemierniekiem“. Cīņa ar regulāro karaspēku nebūtu viņu uzdevums. Valsts  vai pašvaldības rūpētos par sardzes apgādi un savlaicīgi nodrošinātu tiesisko bāzi.

Pati ideja somiem ir absolūti pareiza, sākoties hibrīdkara militārai fāzei nepieļaut vietējo “slavjansku” var tikai uzreiz pēc pirmajām invāzijas pazīmēm (pēc pašvaldības signāla)  ātri, preventīvi, pašiem, negaidot “strelkovu”, “bezleru” un “motorollu” ierašanos,  ņemt savā apsardzē  vietējās un novada nozīmēs  infrastruktūras objektus un administratīvās ēkas.  Tam vajadzēs ĻOTI daudz personāla, ko IeM un NBS nebūs pa spēkam nodrošināt. NBS dod Dievs tikt galā ar saviem uzdevumiem.  Būs vajadzīgi, ja ne gluži kara-vīri un zemes-sargi, tad vismaz sardzes-vīri, kuri zina no kura gala plinti lādē. Cīnīties, lai izsistu šādus aizstāvjus no objekta   irregulārai vienībai (kas pati slapstās) vienkārši neatmaksājas,  to pierāda 2014.gada notikumi Harkovā un Dņepropetrovskā (tagad Dņeprs), kur  vienā vai otrā veidā  nemiernieki netika ielaisti vai viņiem neizdevās nostiprināties objektos.

Zemāk citāti no somu raksta par šo iniciatīvu   Google translator tulkojumā (sorry) :

[..] – Lessons to be taken from the Crimea and eastern Ukraine. There appeared strange people, who hijacked objects over the area. There were no local protection forces, justifies the new chairman of Reserviläisliiton Ilpo Pohjola [..].

The reservists have chosen to take a more active public role. Reserviläisliiton do not want to open a debate on the issues that have been  secret stuff. Reserviläisliiton a new strategy to challenge societal debates on national defense and the issues related to patriotism. Number of members of Reserviläisliiton has risen and  soar in recent years. Members are also very active and arrive  to conclusion of the shortage. Association wants to create country’s  fourth stage of defense on  the local level.

– We have a large number of enthusiastic reservists who fell in the previous statement of defense out of wartime troops, and there is a great willingness to go [..] Reserviläisliitto acknowledges that the definition of national defense tasks, however, is the responsibility of the Defence Forces. Also, the political agendas are made elsewhere.

However, this does not preclude discussion openings in accordance with the union’s new strategy. [..]

– It could be a light infantry weapons, assault rifles and other light infantry weapons, which can be a critical item defend, Pohjola determine.

Politically sensitive issue has been North’s proposal, that the number of local should be set at home.

– At present, our members have been hunting weapons at home. Yes, there could be also one of Defence weapon, if such a lead in.

the Joensuu reservists Nenonen supports the proposal.

– If the hunters are trained to do so, and they have a certain elements of what they are doing, I do not see the problem, Nenonen says. But without  rifles and home storage Nenonen estimates  is not going to  materialize.

– It will be a tough societal debate, Nenonen predict. [..]

Reservists have almost 10 000 shooting events each year. Last year, they were fired 2.2 million shots. [..] Shooting range available to the members by way of exception as early as February. As soon as the road was open, almost all the shooting bays are full. [..]

VB: Līdz somiem mus vēl tālu arī šajā jomā Labs sākums būtu pašvaldību atbalstītas 200m zs-mednieku -sportistu  šautuves katrā novadā, tālāk sarunu varētu ievirzīt plāksnē “kas par to”…

Advertisements

69 responses to “Plintnieki

 1. Rīgā tas varētu novest pie tā, ka tiktu sagatavoti strelkovi, bezleri, motorolli…
  Mārupē, piemēram, varētu būt pretēji, arī, piemēram, Talsos, Valmierā u.tml. pilsētās.

  • “Bezleri” JAU ir gatavi… Ņemot vērā ka plintnieku kustība nekādus bonusus nepiedāvā izņemot kā jau teicu šaušanas nodarbības, tad ko “bezleri – strelkovi” iegūtu no šādas organizācijas? Uzzinātu plānus? Tie ir zināmi. Iespēju iešaut mugurā? Tas gan. Dalībnieku sarakstus? Mednieki ir zināmi IeM tātad nav liels noslēpums. Bet piekrītu, Rīgu varētu izslēgt no projekta, jo tē tāpat tusēs visi, nav ko jaukt gaisu. Reģionos gan ir cita situācija. Priekšlikums medniekiem stāties ZS ir loģisks, bet ņemot vērā cilvēka-mednieka noslodzi ar savu hobiju, vēl ZS pienākumus viņi nepavilks un ja arī stāsies, tad formāli, kas nekādu labumu nedos.

   • Jā, bezleri jai ir gatavi, tam piekrītu – pats neprecīzi izteicos. Doma bija, ka Rīgas gadījumā treniņu vieta mugurā šāvējiem, iespējams, izveidotos.

    • arī zemessargs

     “Bezleri” JAU ir gatavi”
     +
     Mūsu pienākums ir no savas puses organizēt Aidarus, Donbasus un Labējos sektorus.

 2. valstij risks nulle. Mednieki paši sevi apgādā, augsta motivācija – vietējie. Atliek tikai līgumus saslēgt + norm. bāzi… Gara acīm redzu, kā vietējā pagastmāja tiek nopakota ar hiluxiem, meža kaķiem un grants kaudzēm. (mednieki, bieži, apvieno lauku uzņēmējus un naudīgākos iedzīvotājus ar visa veida resursiem)
  tikai maza, maza problēmiņa… Nah tas vajadzīgs elitei? Viena daļa sūdu gadījumā sarunās (precīzāk, jau tagad ir RU algu saraxtos), otra daļa aizmuks uz Floridām, taču šie pāķu spēki, nav un nebūs kontrolējami. Kurš labprātīgi dalās ar varu? Tie lohi jau nesargās tikai pagastmājas. Viņiem var neiepatikties arī kontorbandas kravas, gadiem strādājošās točkas, zāles kurjeri utt. Principā sanāks 90to parauga ZS.

  • Redzēsim kā somiem ies. Ja LV pieņemam, ka X stundā darbosies formula “vai nu mūs sarga sabiedrotie, vai padodamies” tad, jā, nafig vajag. Bet Bergmanis nesen pieteica “ļoti svarīgi iesaistīt arvien plašāku sabiedrību” … nu lūk šeit ir iespēja.

   • Kalniņš vēl kā ZS komandieris paziņoja, ka ZS stroķus glabā mājās. Nav diži publiska info, bet nojaušam taču kāds ir patiesais lietu stāvoklis 🙂
    p.s. nešaubos, ka Somiem ies labi. Šai idejai, kā sistēmiski realizējamam procesam ir viens sasodīti nepatīkams mainīgais…
    a) elitei to vajag vs b) elite to sabotēs

    • gribētu saprast, kas tavā skatījumā ir elite, kura ir ru algu sarakstos, laidīsies uz floridām un sabotēs?! protams, ka vienmēr un visur ir spiegi, sabotieri un gļēvuļi, bet ne jau vairāk par 10% kopā ņemtiem, atskaitot saskaņu! vēl jo vairāk, ka viņi nav pie varas.

     • manā skatījumā “elite” nav deputāti un vispār politiķi, elite ir tie, kas finansē viņu ievēlēšanu un kuri kontrolē naudas plūsmas valstī (viens otrs var būt politiķis, cits ierēdnis).

      • nu tad tie ir mazāk kā 1%! tad jāspiež uz deputātiem, lai pieņem likumus un izpildvara ievieš dzīvē. ja tā elite aizmuks, tad nekāds zaudējums nebūs!

       • Ja tu spēsi nodrošināt viņiem ievēlēšanu efektīvāk kā partiju sponsori, izveidosi “Miljons piparu” vēlētāju apvienību, tad varbūt tevi klausīs. Tomēr tauta mums mēdz apvienoties tikai tad, kad ir vispār gals. Tātad vienīgā iespēja – tev kļūt par pirmo LV miljardieri un nopirkt visus sponsorus 🙂

     • nedomāju, ka šeit ir svarīgi %. “Algu saraksts” nav jāuztver burtiski. Vienkārši salīdzini drošības politikas realizāciju LV / EE / LT 10 gadus atpakaļ un tik pat uz priekšu (plānoto). Kurā vietā tavu prāt esam mēs? Un… kāpēc mēs tur esam?

    • gan jau elitei ir ir savi apsvērumi, lai nodelītētu šo pasākumu: arī manā skatījumā, lai iesaistītu medniekus sabiedriskās kārtības uzturēšanā un ēku apsardzē, vajag kkādu struktūru ar subordinācijas struktūru, kas tiktu kaut minimāli apmācīta. nakts laikā savādāk tur viens otru dažs labs apšautu viens otru. piekrītu, ka sūdu brīdī tas būtu labāk kā atdoties bez pretošanās, bet tad katrs mednieku kolektīvs jāņem kaut policijas vai ZS paspārnē, kas viņus apmāca ēku apsardzē ar pozīciju ierīkošanu,

     • Re kā pipar sanāk. ZS (90to gadu modelis) bija kaut kas līdzīgs šiem plānotajiem medniekiem. (wodlands, dažādi šaujami, bik bardaks, bet ļoti augsts patriotisms = nebija kontrolējami, čakarēja reketierus, kontrbandistus, pērkamus mentus un finālā traucēja politelitei taisīt rebes)
      Ko izdarīja ar ZS? Pareizi, padarīja par max birokratizētu organizāciju ar ļoti daudz dokumentiem un ļoti mazu varēšanu.
      (iedomājies, cik šodien vajadzētu h – dienas, lai izvērstos visā Latvijā teiksim lai nomeditu izmukušus 100 zekus?)
      Tu pilnā nopietnībā vēlies šo ideju pabāzt zem mentiem un ZS birokrātiem?
      Atbilde, neviens tur neies.

      • nu, bardaks 90-tos Zemessardzē bija liels. protams, arī mūsu sāpju slieksnis mums pašiem toreiz bija augstāks. pārāk tev idealizētas atmiņas. es pat neatstāstīšu, cik tur bija netālu no nevainīgu cilvēku traģēdijām, jo visi rīkojās kā pašpuikas. protams, respekts bija. tagad varbūt ir otra galējība, ka drošība un instrukcijas ir priekšā-pakaļā.
       jā, un es patiesi gribētu, lai mednieku pašaizsardzība vairāk līdzinātos militāram grupējumam un nevis puišeļiem ar stroķiem.
       par to iešanu… es ar ilgi negāju ZS. kkad jau aizgāju- padomāju par bērniem, savām vērtībām, laiku, ko spēju atvēlēt…

       • arī zemessargs

        90-tajos bardaks bija visur. Tiesībsargājošas struktūrās tai skaitā, tāpēc labi vien, ka bija ZS.

        • +1, par to, kādus sūdus savā laikā vārīja un turpina vārīt dažs labs policists, neviens skaļi nerunā.

         • arī zemessargs

          Cita starpā 1994. gada starta šāviens ZS ietekmes mazināšanai bija kā reiz ZS uzsākta sistemātiska kravu atkārtotā pārbaude pēc robežas šķērsošanas.

          • Jā, kā valsti ļāvām izlaupīt un novest no ceļa 90.gados.

          • arī zemessargs

           Mēs ļāvām, ka mums neļāva palikt bagātākiem un tiks uz ceļa. Jo nebija ko laupīt un nebijām uz ceļa arī pirms tam.

    • arī zemessargs

     Elite atkarīga no masu noskaņām. Lielai tautas daļai ir bail no jebkāda bruņota cilvēka, divtik bail no organizēta bruņota cilvēka. Policija viņiem ir neizbēgams ļaunums, armiju vispār nevajag. Visi policisti, armijas cilvēki, apsargi – stulbeņi, kuri citu darbu atrast nevar. Visi mednieki – zvēriņu nīdēji un sadisti.
     Nošaus viens tāds Aizsargs ar plinti kādu jēgu pārdzērušo pusaudzi, kurš līdīs pa pagastmājas logu – troksni medijos, partijai, kurā šādu ideju virzīja – mīnusi reitingos.

 3. Agris Purviņš

  Starp citu kad mācījos Dānijas ZS skolā, tad dāņu ZS bija divi militāri uzdevumi – objektu apsardzība un slēpnis, kuru apmācīja noteiktā vietā, savas atbildības rajonā, kuru paredzēts bija veidot tieši tajā vietā arī kara situācijā. Un tam viņi bruņoti un ekipēti bija nesalīdzināmi labāk (1997), kā mūsu ZS šodien (2017).
  Bija arī divi civilie uzdevumu – Valsts bankas apsardze ar kuru viņi ļoti lepojās un pazudušo cilvēku meklēšana.
  Starp citu neredzu nekādu problēmu izveidot ZS BN sardzes rotas, kuras pāris reizes gadā tiktu apmācītas ieņemt noteiktos objektus un veikt apsardzes rutīnu tieši tajā objektā kuru ir paredzēts apsargāt krīzes situācijā un nekam citam viņus vairs neizmantot.

  • arī variants. Vēl dāņu ZS bija ļoti neslikta recce rota, kurā uzņēma reizi divos gados un gribētāji rindā stāvēja, lai gan apmācība bija ne pa jokam sarežģīta. To vēlaķ izformēja ar lozungu “draudu nav”.

  • reāls ZS ceļams uzdevums.
   Visa problēma ir LV inovatīvā pieeja radot papīra brigādes. Funkcijas uz papīra. Tā armijas kariaktūra jau sāk garlaikot – ZS mīnmetēja apkalpe, kura poligonā šauj riezi 2 gados nav ok.
   Katram jādara savs darbs, pienākumi atbilstoši apmācībai un ekipējumam.

   • Piekrītu, ka lielākais izaicinàjums būtu radīt sistēmu, neradot pàrlieki lielu birokrātiju. Varbūt zs jàieceļ katrà pagastà kko līdzīgu iecirkņa inspektoram?! Piešķirt vietnieku un tad lai divatà organizē katrà pagastà apsardzību!

    • ZS “iecirkņa inspektors” būtu birokrātiju samazinošs jaunievedums? 🙂 Ar “inspektoriem” pilni štābi. Vnk visai tai mašinērijai ir jādara varēšanai atbilstošas lietas. Nekas netraucē atstrādāt un organizēt pagastmājas aizsardzību arī esošajam ZS rotņikam.

     • diez kuram bataljona rotņikam būtu jāorganizē??! viena bataljona atbildības teritorijā var būt vairāk kā 10 pagasti vai ciematu centri. esmu skeptisks, ka viens rotņiks spēs organizēt padsmit centru apsardzību bez palīgiem, iztiekot tikai ar medniekiem.

      • …kuru šobrīd viņam nemaz nav. Visu nosargāt nevar nekad, jāsaliek kopā prioritārās vajadzības un esošās spējas un tad jāskatās, kur trūkst , cik un ko vajag klāt. Tad par to ir jāziņo vadībai pa ķēdi uz augšu. Lai domā kur ko ņemt.

       • arī zemessargs

        Savā pagastā piedāvāju savākt medniekus, informēt par situāciju un piefiksēt kontaktus tiem, kuri X stundā gatavi pagastmāju sargāt. Mani nodēvēja par provokatoru, kara kurinātāju un apvērsuma plānotāju.

       • arī zemessargs

        Turpat mūsu pagastā jau 1919. gadā visi vīrieši, kuri nebija derīgi frontei, bet vēl varēja turēt ieroci rokās, tika iesaukti Aizsargos un uz maiņām sargāja staciju, noliktavas pie stacijas, pagastmāju, pārbaudīja dokumentus visiem aizdomīgajiem, ķēra bandītus. Pastāvīgā darbā bija tikai komendatūra: pāris karavīri (iesauktie) un viens virsnieks. Policija parādījās tikai pēc kara.

 4. vieni no prioritātēm varētu būt tilti, tad pagastmājas ar dokumentiem.
  var jau to visu uzlikt pagastvecim par pienākumu, bet man škiet, ka kkādai sasaistei ar policiju, zs vai nbs ir jābūt.

  • “sasaiste” naudu nemaksā 🙂 Grūtāk būs ar cilvēkresursiem, organizātorisko kapacitāti, nodrošinājumu. Visam jābūt sazobē, kamēr vieni (pašvaldība, plintnieki, zs) sargā objektus , citi (zs, pd, sabiedrotie) likvidē apdraudējumu un vēlams ātri.

  • arī zemessargs

   Zviedrijā 90-to sākumā uz apmēram 1000 cilv. lielo pašvaldību bija viens virsnieks uz 1/4 slodzes, kurš komandēju vietējo ZS rotu ap 100 cilvēku lielu. Virsnieks bija atvaļinātais PD, pamatdarbs viņam bija vietējā pašvaldībā.

 5. Kamēr bundzinieki te teoretizē par kādu objektu preventīvu ieņemšanu, Latvijas armijas veterānu asociācija jau ieņem objektus Rīgā. Sāk ar Centrāltirgu!

  http://skaties.lv/zinas/latvija/neka-personiga/centraltirgu-par-kartibu-cinisies-ipass-50-apsargu-drosibas-dienests-to-vaditajs-tirgus-sefa-draugs-vitalijs-dubovs/

 6. Jocīgi.. Reku vēl viens krievu hibrīdkara aģents atļāvās uzdirst NBS kopumā un ZS atsevišķi
  http://www.la.lv/zemessardze-sobrid-nav-piemerota-karam-pret-labi-organizetu-pretinieku-uzskata-eksperts/

 7. http://www.tvnet.lv/zinas/arvalstis/653821-slepkaviba_lietuva_arsti_atzist_ka_ieroca_atlaujas_iegusanas_procesa_ir_caurumi varbūt ne tik ļoti uz medniekiem un zs šo var attiecināt (kaut nav arī tas izslēgts), bet pārējiem ieroču gribētājiem šis varētu kāroto mērķi attālināt krietni…

  • Ja jau mednieki tiek galā ar šīm problēmām pārējie arī varētu. Protams palielinoties stobru skaitam palielināsies arī negadījumu skaits. Tikai jāvienojas vai slepkavību izraisa tas, ka noziedzniekam ir pieejams ierocis, vai tas ka viņš GRIB kādu nogalināt. Nošaut vienu cilvēku var būt impulss, bet četrus, tas ir tāds naids, ka ja slepkavam nebūtu šaujamā būtu viņus noindējis. Bet, jā, psihus jāfiltrē ārā.
   PS nāvējošakais ieroci spasaulē pēc statistikas ir virtuves nazis.

   • PS nāvējošakais ieroci spasaulē pēc statistikas ir virtuves nazis. <<< Okinavā japāņu okupācijas laikā drīkstēja būt viens nazis uz ciemu (tas arī radīja karatē)

  • Tāds psihais savu ģimeni var nodurt arī ar pāvārnazi (chief knife). Tad ko, tiem arī vajag ieviest liegumus? Piemēram Anglijā, cik saprotu, nēsāt līdz pat mininazīti jau nevar.

   Nekad neesmu sapratis šo filozofiju, ka priekšmeti ir vainīgi, nevis cilvēki. Kaut gan, loģika atbilstoša mūsdienu rietumu sabiedrībai – sabiedrība ir attīstījusies absolūti kreisā virzienā, kur tiek uzskatīts, ka pats cilvēks neko daudz lemt nevar, viss ir jāregulē, jāpārbauda iestādēm pirms var atļaut, savukārt vainīgais pie daudz kā nav vainīgs, jo sabiedrība spiedusi un dažādi apstākļi (bezatbildības veicināšana) utt. Rezultātā izaugusi nedomājoša, domāt nemākoša, spriest nespējīga, bezatbildīga ņuņņātāju sabiedrība. Tad nu arī nevar uzticēt tādiem nazi, kur nu vēl šaujamieroci.

   • pēc maximas sagrūšanas politiķi sava populisma un mīkstmiesības dēļ palielināja birokrātiju un sa.isa līdz nejēgai visu būvniecības likumu, kaut tikai vajadzēja ņemt pie olām cilvēkus, kas nepildīja savus darba pienākumus! tāpēc līdzīgs rezultāts gaidāms arī šajā (ieroču aprites) jomā.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s