Dienas grauds

[..] Terrorism is a game of probabilities. The probability of any one of us being in the wrong place at the wrong time is very low. But terrorism creates an intimacy between terror and us. It causes us to think of where we were at the time of an attack and how close we came to being in the wrong place at the wrong time. Its power is contained in the possibility that the plans of someone unknown to us intersect with our own plans. In the military, they speak of force multipliers. This is the force multiplier of the Islamic terrorist: He compels you to be aware of his power over you. It is his decision whether some will die. I have taken risks in my life, but this is different. Terrorists want to cause a kind of fear that compels you to think of what might have been on an afternoon intended for pleasure. [..]

George Friedman

avots

vara bungas: Labi pateikts. Varbūtība iekļūt terora akta epicentrā matemātiski ir zema, bet terorists liek tev  domāt par to, ka neskatoties uz zemo varbūtību tieši viņš izvēlas laiku, vietu un veidu kā tevi nogalināt, un tu saprātīgi rīkojoties  neko te nevari  ietekmēt fiziski neizolējot sevi no sabiedrības (un terorista ) ar attālumu, ūdensšķērsli vai aiz biezām sienām.  Tādēļ katram attiecībā uz terora un teroristu draudiem nepieciešama noteikta un veselīga  pofigisma deva, ka arī prasme sniegt pirmo palīdzību cietušajiem,  tas būs adekvāts   ieguldījums kopējā cīņa ar terorismu un par mieru visā pasaulē. Ja nu tomēr nāksies sastapties ar ļaunumu, tad jārīkojas apmēram  šādi un bez panikas.

Advertisements

5 responses to “Dienas grauds

 1. Paldies par padomu! Ceru, ka nenoderēs.

  • “natural response for most people, surprisingly enough, is not to do anything” tā viņš ir.
   par situatīvu modrību un OODA ciklu VB stāstīts, bet iespējams nebūtu slikti paturpināt vēl. Viens ko jāsaprot ka OODA cikls pielietojams un faktiski notiek gan zemākajā – indivīda līmenī, gan augstākajā – valsts līmenī, visur kur notiek konkurences cīņa.

 2. Tas, ka terorisms tieši neskar vairākumu cilvēku ir skaidrs. Pēc statistikas satiksmes drošībā ieguldītā nauda izglābj vairāk dzīvību nekā pretterorisma pasākumos ieguldītā.
  Tomēr cilvēki nav roboti, pēc kārtējā terora akta ir nepatīkami uzturēties lidostā un sabiedriskās vietās Rietumeiropā.

  • Stulbi ir cīnīties ar Likteni vai citu līdzcilvēku neuzmanību vai noziedzīgu paviršību (bez nodoma), bet spalva ceļās uz skausta, ja runa ir par apzinātu darbību, lai atņemtu dzīvību nekombatantiem. Pret to ir jācīnās kaut vai par spīti… atradušies lēmēji. Tas pats btw attiecas uz pretošanos militāram pārspēkam. Vnk principa pēc.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.