Dubultā grāmatvedība

[,,] As part of the West-2017 military exercise, on 14-20 September Belarusian and Russian troops will exercise on a territory spanning from the extreme North of Russia to Belarus. In Belarus, a ‘Regional Group’ of Russian and Belarusian troops will train on seven different sites. The Regional Group includes Belarusian armed forces and the First Tank Army of Russia.

Moscow means for these exercises to seem impressive. Nevertheless, Belarusian defence minister Raukou revealed that the activities of the exercise on Belarusian territory would be of a rather limited nature. Around 3,000 Russian personnel and 280 items of equipment will arrive in Belarus to participate in the drills. In comparison, in 2009 more than 6,000 Russian troops participated in the drills on Belarusian territory. [..]

avots

vara bungas: Katru reizi, kad notiek “Zapad” sērijas mācības ar BY un RU BS dalību, RU izspēlē vienu un to pašu joku uz ko visi katru reizi uzķeras. Tik tiešām oficiāli mācībās “Zapad” tiks iesaistīti ne vāirāk kā kādi 13 000 abu valstu karavīri, jo šādu ierobežojumu uzliek vienošanās Vīnes dokumenta ietvaros, kas arī nav šķērslis, bet kādēļ lūgties, ja var šmaukties?   “Sagadīšanās   pēc ” vienlaicīgi RU teritorijā (centrālais un Rietumu KA) notiks virkne citu mācību, kas tikai šķietami nebūs saistītas ar “Zapad”, bet tajās piedalīsies desmitiem tūkstošu mobilizēto rezerves   un regulārās armijas karavīru. Iepriekšējā reizē mācībās “Zapad-2013” oficiāli piedalījās 9-12 tūkstoši karavīru , bet faktiski desmit reizes vairāk.

Advertisements

3 responses to “Dubultā grāmatvedība

  1. Kāpēc Zapad notiek septembrī? Eiropai labāk uzbrukt augustā, tad visi ir atvaļinājumos un paietu 3 dienas kamēr atrastu, kur lēmumu pieņēmēji sauļojas.
    Vai septembris ir stratēģiski plānots, jo augustā izmanto regulāro karaspēku, bet septembrī jau ir gatavas rezervistu divīzijas? Tad var izvilkt līdz ziemai, kad karot māk tikai krievi, kanādieši, poļi un skandināvi.
    Vai arī vienkārši krievu ģenerāļiem pašiem patīk iet atvaļinājumā jūlijā un augustā?

    • Ne gluži, jo tuvāk ziema, jo RU labāk. Sākoties rudens sezonai Rietumiem būtu daudzkārt sarežģītāk veikt pretuzbrukumu. Aviācija un daudzas citas sistēmas joprojām ir atkarīgas no laika apstākļiem. Visam pārējam maz nozīmes, izņemot ka US tik tiešām subarktikas apstākļos karot vēl nav mēģinājusi un tas viņiem diez vai labi sanāks.

    • Vispār mācības Zapad nav jāuztver kā kara pieteikumu, tā ir drīzāk biedēšana, demonstratīva staigāšana gar bezdibeņa malu, jo RU tajā brīdī viss ir gatavs un pakārtots kara uzsākšanai. Militārais spiediens, kā instruments, kas ietekmē oponentu psiholoģiski un izmantojams tālākā diplomātijā. Tajā pat laikā atslābt nevajadzētu, jo pieredze rāda ka šādus augstākās gatavības momentus, kas radušies it kā citu iemeslu dēļ, RU labprāt izmanto kara mērķiem tā bija ar mācībām “Kavkaz 2008” un Soču Olimpiādes vajadzībām izveidoto karaspēka grupējumu. Vienīgais kas iztrūkst “Zapad” mācības ir jebkāds, kaut cik realistisks pamatojums vingrināt sadarbību ar BY, lai aizstāvētos no EU-NATO valstu sauszemes uzbrukuma. Pārskatāmā nākotnē EU nebūs ne uz ko spējīga un labi, ja nesabruks zem savas varenības svara.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.