Baltkrievu prasības (papildināts)

šodien  BY  “Brīves diena” – 99. valsts proklamēšanas gadadiena. Жыве Беларусь !

UPD1  Konteksts

UPD2 Aizturēts viens no diviem galvenajiem opozīcijas līderiem -Ņekļajevs, Statkēvičs vēl brīvībā. Kopumā vakar aizvakar aizturēti ap 300 aktīvstiem.

UPD3 Minskas pašvaldība pēdējā brīdī nesaskaņoja mītiņu.  Visas masu akcijas šodien Minskā  varas skatījumā  nelikumīgas.

UPD4 Šodien ielu akcijas notiks Minskā, Gomeļā, Vitebskā, Grodņā. Sākums 11:00 (pēc LV laika) Grodņā un Gomeļā un 13:00 Minskā un Vitebskā.

UPD5 Bijušais BY 5. Speciālās nozīmes karaspēka brigādes  (Marjina Gorka) komandēris (tagad dzīvo Vācijā) par Lukašenko režīma perspektīvām. Nav dižs runātājs, bet no 08:30 ļoti interesanti.

UPD6 Minskā viss gatavs svētkiem

katrā šādā “Bertā” (uz kamaza bāzes) var ielādēt ap 30 aizturetos.

UPD7 Tiešraides var skatīties šeit

UPD8 Grodņā, Brestā un Vitebskā gājienu  dalībnieku skaits ir līdz 1000. Cilvēki pievienojas gājienam, bet baidoties no aizturēšanām izvairās no mītiņiem. Tomēr šīm pilsētām arī šāda pilsoniskā aktivitāte ir retums.

UPD9 Tipiskas ainas Gomeļā, kur akcijas nav saskaņotas.

UPD10 [..]Митингующие в Гродно требуют, чтобы Евросоюз «надавал белорусским властям по мордасам» за задержания накануне Дня Воли.[..]

VB:  kāds naivums …

UPD11 Minskā viss satīrīts    ielas gandrīz tukšas, tikai OMONs

UPD12 Statkēvičs pazudis

UPD13 Pirmais secinājums. Galvaspilsētā organizēt ielu akcijas neatmaksājas, reģionālās pilsētās (vairākās) vienlaicīgas akcijas ir efektīvākas. BY opozīcijas līderiem jābūt vairākām “ēnām”.

UPD14 Minskā Internets vietām tiek atslēgts, telefonsakari vēl strādā.

UPD15 Minskā Internets atslēgts

UPD16  В Витебске сгорел автозак

UPD17 [..] Но нынешняя ситуация все же не один к одному с декабрем 2010-го. Тогда перед выборами Лукашенко вернулся из Москвы на коне — замирившись с президентом Дмитрием Медведевым, получив кучу подарков: беспошлинную нефть, дешевый газ и пр. А сейчас Москва держит за горло. Портить отношения с Западом и тогда было очень невыгодно, а уж теперь тем более (тю-тю кредит МВФ и т.п.). Ныне цена брутальности может оказаться еще более дорогой. [..]

avots

UPD18  VB: Interesants novērojums. Padomju laikā baltkrievu valodā runāja lauki, pilsētas runāja krieviski. Tagad apbrīnojami, ka pilsētas jaunatnei ir mode runāt baltkrievu valodā.

UPD 19  wtf ?

The US has invited Aleksandr Lukashenko, the President of Belarus, to visit a ceremony dedicated to 100th Anniversary of the US joining WWI.

UPD 20  Svētku kopsavilkums

vara bungas: Lukašenko visu savas valdīšanas  laiku centās nosēdēt uz  diviem ķebļiem, gūstot labumu no RU un no Rietumiem vienlaicīgi. Abī ķebļi jau labu laiku  draudīgi  šupojās.  Nu viņam , pirmo reizi kopš 2010.gada,  būs jāsabalansē trīs ķebļu orbītas vienlaicīgi – RU, Rietumu un atdzmušās nesistēmas opozīcijas mēbeli, kas ir raiba kā dzeņa vēders (no krievu monarhistiem līdz liberālajiem komunistiem un BY nacionālistiem)  un kas neizbēgami sakausies savā starpā, kad un ja valdnieks atbrīvos vietu.  Tomēr iespēja izkauties viņiem netiks dota. Ja ne kremlis, tad vietējās IeM un VDK vadītāji izskatās pietiekam kompetenti, lai pārķertu varu no Lukas vai pat nostumt viņu no varas jebkurā brīdī. Šodienas BY milicijas operācija liecina, ka tam ir gan prasme, gan aprīkojums, gan disciplinēts personāls.   Opozīcijai ir jāapvienojas un jāsāk baudīt Rietumu atbalstu, citādi izvēle ir gauzam maza vietēja VDK ieliktenis vai kremļa marionete, turklāt nav teikts, ka tā nevar būt viena un tā pati persona.

Advertisements

2 responses to “Baltkrievu prasības (papildināts)

  1. Re kur arī baltkrievu kaujiniekiem veltīta dziesma un klips !!!

    • Tikai jāatzīmē, ka tā ir baltkrievu apakšvienība UA brīvprātīgo vienības sastāvā. BY tāpat kā LV šādi pilsoņi skaitās kriminālnoziedznieki. “Brutto” ir tas pats Mihaloks – ex -” Ļapis Trubeckoj”, ja kāds nezināja.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s