Barometrs

vara bungas: Avots atklāti prokremlisks, bet par Karalaučiem izklāsta pareizi. Sekojot izmaiņām Kaļiņingradas grupējuma order of battle, iespējams nojaust RU gatavību karam, bet novērojot mūsu neitrālo kaimiņu militāro uzvedību Gotlandē un Olandes salās var uzminēt to, ko viņi zina, bet nevienam nestāsta. Pagaidām trends ir vērsts uz konflikta situācijas eskalāciju, bet līdz reālām ziepēm vēl tālu… 7 no 10,  kā nesen tica viens ģenerālis.

Kopumā Kaļiņīngrada militāri šobrīd  sakārtota tā, lai miera laikā demonstratīvi apdraudētu kuģošanu Baltijas jūrā un vajadzības gadījumā veiktu operatīvi taktisko raķešu un aviācijas triecienus pret mērķiem Polijā un Vācijā.  Tomēr šī teritorija ir samērā  vāji (neadekvāti svarīguma pakāpei) aizsargāta pret sauszemes iebrukumu, kur nu vēl tur dislocētais karaspēks nav pietiekams, lai veiktu sauszemes operācijas kaimiņvalstu teritorijā. Tas  var būt iegansts dažādiem ultimātiem saistībā ar RU  “nacionālās drošības interesēm”  par, piemēram, speciāliem noteikumiem militārā tranzīta jomā vai kā pamatojums protestiem  attiecībā uz NATO papildspēku izvietošanu reģionā.  Būt vājam dažreiz ir izdevīgi. Bet iegaumēsim šo stavokli, jo jebkāda RU retorika par Kaļiņingradas stratēģisko  lomu, bet vājo aizsardzību vai arī pastiprināta militarizācija kā barometrs liecinās par negaisa tuvošanos.

Advertisements

13 responses to “Barometrs

 1. Varbūt arī tādēļ, lai nedotu liekus iemeslus krieviem izpausties, tās visas amerikāņu tehnikas vienības Polijā atrodas pie vācu robežas (tā vismaz izrietēja no tās infografikas, uz kuru te links bija kādu laiku atpakaļ – par to, cik kurā A-Eiropas valstī amerikāņi atrodas)? Vai arī viņiem vienkārši otrā Polijas galā bāzes nav, kur to visu izvietot?

  • Arī poļu armija ir ieguvusi un pamatā izmanto Varšavas pakta laikā tapušo infrastruktūru, kuras izvietojums bija pakārtots operācijām nebūt ne K-das virzienā, bet tieši otrādi. Attiecīgi galvenais apsvērums amerikāņu izvietošanai noteikti bija infrastruktūras pietiekamība, pieejamība, jauda utt un tikai pēc tam “ko par to teiks RU”.

 2. arī zemessargs

  Es domāju, ka krievi uzskata, ka ierobežota konflikta gadījumā NATO neveiks sauszemes iebrukumu Krievijas teritorijā, bet ierobežosies ar Krievijas BS sakaušanu NATO valstīs un gaisa triecieniem par Krievijas teritoriju.

  • Visa RU teritorija Rietumiem nav vajadzīga, tikai tā, kas tieši apdraud Rietumus, kas var likt okupēt Karalaučus, vēlāk atdot ar vienu nosacījumu – tā ir demilitarizēta zona.

   • “Krievija pārkāpj starptautiskos līgumus par valstu robežu neaizskaramību, un tas dod pamatu atgādināt Maskavai, ka tagadējo Kaļiņingradas apgabalu 1945.gadā Potsdamas konferencē tai tika uzticēts administrēt uz 50 gadiem” (c)
    Ja Krievus sasitīs, nedomāju, ka potsdamas papīreli neizvilks no arhīva..
    Tādā situācijā neko atpakaļ tur vairs nedos.

    • Ja sāks cilāt Potsdamas papīrus, tas skars ne tikai RU, bet arī PL, LT, BY, UA, DE intereses un var sākties domino efekts, kura rezultātā LT, piemēram, būtu jāatdod Viļņas apgabalu, bet UA Ļvovu. Tādēļ RU kontroles turpināšana par demilitarizētiem Karalaučiem varētu būt kompromiss, kas apmierina visus.

     • arī zemessargs

      Ne gluži, PL, LT, BY, UA, DE viens pie otra sētā nelien. Karalauču atņemšana varētu būt tieši mācība visiem – nesāc kašķi – teritorijas apcirps.

      • Tas pagaidām. PL un LT attiecības (Viļņa) , PL un UA (Ļvova), PL un DE (Ščecina) attiecības nav rožlapiņām kaisītas. Arī RU kā PSRS mantiniece varētu pieprasīt šo to no LT. Labāk nesākt.

     • nu tas ja pieņemam, ka uzvarēta valsts tiesājas strptautiskā tiesā par savām tiesībām 🙂 pieņemu, ka uzvarētajam var parādīt arī vienu rindkopu, pārējo izlaižot.

      • NATO ir pavisam reāli, bez īpāšām sāpēm, kaut vai šodien okupēt Karalaučus, bet diez vai kāds līdīs iekšā RU pamatteritorijā, jo tas jau draud ar kodolkaru. Līdz ar to uzvarēto klasiskā nozīmē (EU karogs virs kremļa) nebūs, tāpat kā nebija RU karoga Kijevā krimas aneksijas laikā. Katrs paņem to ko cits nevar noturēt.

   • A nakuj atdot, teritorija ta piederēja fričiem, tie tad lai ar kurvām sadala un viss.

 3. arī zemessargs

  Из-за отсутствия достаточного количества желающих умирать по приказу Путина, российские военные набирают в армию кого попало. http://sprotyv.info/ru/news/kiev/v-rf-na-voynu-protiv-ukrainy-metut-vseh-podryad-razvedka
  Vai varētu būt indikators, ka kaut kam gatavojas? Vai arī 90-to demogrāfiskās bedres sekas?

 4. KANĀDAS ĢENERĀLIS: SLIKTĀKAJĀ GADĪJUMĀ KARADARBĪBA BALTIJĀ BEIGTOS ĻOTI ĀTRI
  http://www.lsm.lv/lv/raksts/arzemes/zinas/kanadas-generalis-sliktakaja-gadijuma-karadarbiba-baltija-beigtos-loti-atri.a229093/
  mazliet izbrīna, ka caur LSM.LV filtru tik kritisks raksts izgāja cauri. Pieņemu tāpēc, ka kanādieši.

  Jaunumi no Sīrijas frontēm. Izskatās, ka tuvāko dienu laikā var krist Hamas pilsēta Brīvās Sīrijas armijas rokās. Arī citās frontēs tiek veiktas ofensīvas pret Asada armiju.
  https://twitter.com/hashtag/Hama?src=hash
  Apmēram 24h stundās atgūtas teritorijas, ko Asada spēki bija ieguvuši pēc pat vairāku gadu smagām cīņām. Jāsaka – iespaidīgi.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.