Pirms Skrundas

[..]  Patrolling in urban areas is a lot different
and is often more complex than patrolling in the jungle or forested areas.
In the urban environment, we may have to transition from a presence
patrol—where our goal is to be highly visible—to a life and death firefight
within seconds.[..]

avots

vara bungas: der palasīt, paturot prātā, ka šis materiāls NAV oficiālā doktrīna vai SOPs. Materiāls ir brīvā formā apkopota atsevišķu karavīru jaunākā pieredze un ieteikumi, ko vēl ir jāpārbauda. Nu tad arī pārbaudiet 🙂

[..] Consider Deception and Pattern Avoidance. Vary patrol routes,
duration, and departure times. This can prevent enemy ambushes,
blockades, and other hostile actions commonly used against urban
patrols. [..]

Taktiskais šablons ir mil.izlūkošanas medusmaize. No saviem patterniem jātiek vaļā, pretinieka patternus jāpēta un jāizmanto. Komandierim psiholoģiski grūti atteikties no taktikas un paņemieniem, kas vienreiz bija veiksmīgi, tāpat labam karaskolas drillam  ir arī negatīvas puses, to ir jāsaprot.

piemēram

 

Advertisements

48 responses to “Pirms Skrundas

 1. Medicīnas students

  Cik vispār procentuāli pašlaik notiek mācības zemessargiem/NBS urbānā vidē? Man, kā nezinātājam, parasti pēc bildēm izskatās, ka praktiski viss tikai mežā notiek. Un vai mežam ir vēl vispār tik liela nozīme mūsdienās, kaut vai atskatoties uz karu Ukrainā?

  • Šobrīd nav jēgas skaitīt, jo Skrunda vēl netiek izmantota ar pilnu slodzi. Svarīgāk saprast, ka elitēm būs jāprot izskaidrot tautai, ka kaujas darbība visticamāk notiks apdzīvotajās vietās nevis mežos, pļavās un laukos, kur 1% iedzīvotāju aizstāvēs 99% skatītāju. Visi tiks iesaistīti, visiem tiks.

  • Un vai mežam ir vēl vispār tik liela nozīme mūsdienās, kaut vai atskatoties uz karu Ukrainā?
   <<
   Ukrainā ir stepe, nevis meži. 🙂
   Ja skatās krievu darbošanos Ukrainā un Sīrijā, tad, papildus visam, viņi arī cenšas padarīt dzīvi nebaudāmu civiliedzīvotājiem. Lai valdībai ir vairāk ar ko čakarēties.
   Otrkārt, mums pašiem mežā nav ko darīt. Tur ir maz cilvēku, nav ko ēst, un izmantojot visus zinātnes atklājumus kā dronus termovizorus un vēl sazin ko, esam viegli atklājami.

   • Vēl viena paradigmas maiņa, līdz šim, neskatoties uz brīdinājumiem, drillējām tikai mežu. Jābūt abiem elementiem, mežs nav norakstāms un Austrumu UA pieredze nav labs piemērs, jo tur nav izvēles, ja negribi stāvēt klajā laukā – ej pilsētā vai šaurā krūmu/koku joslā gar ceļiem.

    • vai ir kāda info par to, cik mēs esam pamanāmi mežā ar visām smalkajām krievu (vācu franču) tehnoloģijām?

     • arī zemessargs

      Ar vieglo kājnieku rīcībā esošajām iekārtām uz lauka var pamanīt 1000 m attālumā, mežā pieļauju, ka 200-500 m atkarībā no mežu blīvuma.

  • Nu es ZS esu jau 2 gadus……un ne reizi vēl nav bijušas nekādas taktiskās mācības kur būtu jāskrien ar ieročiem urbāna vidē (vai nu kaut kas klasē jādara, vai arī braucam uz meža poligonu). Pieņemu ka tā ir daļēji loģistikas problēma, jo mums tuvākais poligons ir mežs un Skrunda ir tālu.

  • Man viens pazīstams zemessargs pēdējā pusgada laikā uz mācībām Skrundā paspējis pabūt jau vairākkārt

   • Labāk tie būtu vairāki dažādi zs tajā pašā laika periodā 🙂

    • +1, no mana bata, šķiet, neviens tur nav bijis, ja nu kāds nodaļnieks, bet par to neko nezinu, bet bats/rota kā tādi nav bijuši.
     Pirms dažiem gadiem, šķiet, ka Nameja gadā, kad sākās pirmās AGR/AGV apmācības, bija vienas nedēļas nometne Ādažos, kur mācīja arī kaut ko no pilsētas vidē nepieciešamā, bet, cik sapratu, neko daudz pa tik īsu brīdi neiemācīja.
     Pašma ir nācies tikai 1x tīrīt ēkas, kaut ko jau atceros, bet ar to nav pietiekami, gribās vairāk, jo pašam tā lieta patika pat ļoti!

     • Bet nu vismaz Skrundas-1 kā poligona ziņā mēs izgriezām pgas visiem. Kamēr LT būvē no jauna dažas būdas, mums až vesela pilsēta. Cita lieta, ka Skrundu vēl jāsaved kārtībā, kamēr tur kkas nav sabrucis nelaikā.

      • arī zemessargs

       Lai nodrošinātu mācību procesu tāda pilsēta vajadzīga vēl vismaz Ādažos un kaut kur Latgalē.

      • Iesākumā varētu krūmus izzāģēt pie mājām un zāli nopļaut ar lielo traktoru.

       • Jā, citādi zūd realitātes moments. Kur jūs redzējāt LV pilsētās un mazpilsētās zāli līdz pautiem?

        • La būtu reāli, tad tur vēl mašīnu vrakus no šrotiem būtu jāsaved, dažas ielas ar riepām u.c. drazu jāaizbarikadē, atkritumu konteinerus jāsaliek, šur un tur pa būvgružu kaudzei jāsaber. Nu kaut kā tā…

         • doma pareiza. Bet nevis tas viss jāsabūvē, bet to jādara ir spēkiem, kuri mācību leģendā skrundas pilsētiņu aizsargās. Jāiztiek ar to, kas ir dabūjams un laikā, kurš nu ir atvēlēts. Jo Cēsīs, Rēzeknē, taču arī riepu, betona bluķu un ekskavatoru interneta veikals vienības komandierim nebūs pieejams..
          Kaut kas liek domāt, ka sūdu gadījumā, mums šis viss būs krietni vairāk jānotur nevis jāieņem.

          • arī zemessargs

           Laiks var būt atvēlēts dažāds. Ja būs vairākas dienas, tad es ar savā pagasta komunālās saimniecības spēkiem savestu betona bluķus, izrakstu prettanku grāvjus, ierakumus, var būt pat kaut ko sabetonētu.

          • garamgajejs

           tu savāktu, kaimiņ pagasts nē. Šeit mums ir haoss, un pašdarbība. Tas arī jāizspēlē. Jeb, kaut kur slepenos seifos ir pieejamos resursos balstīti plāni, kur šīs barikādes būvēs skonto būve un re&re ?

  • arī zemessargs

   Nezinu cik notiek, bet manuprāt sadalījumam jābūt sekojošam: 60% mācību urbānā vidē, 20% mežā, 20 pļavā.

 2. smagi. Klausos un nesaprotu, kāpēc būtu jāstājas ZS. Kur šādus komandierus taisa? Augstākā līmeņa menedžerim ir jāmāk pārdot savu produktu, brendu, organizāciju… Parasti to mācās visu karjeru + ņem trennerus. Ja galīgi nesanāk (gadās) tad nozīmē pro runasvīrus (piemēram AirBaltic).
  Klausos un asiņo ausis. Kāds rezultāts no šīs runas, ja klausās vienkāršs planktons?
  http://tvplay.skaties.lv/parraides/900-sekundes/824852?autostart=true

  • Nu, vismaz labi, ka viņš nav nācis no ZS, bet no armijas.
   Mani vairāk uztrauc nevis tas, vai komandieris var/nevar pateikt šo ZS galveno ideju, bet vai tā pastāv un ir noformulēta. Es domāju, reālistiska ideja, nevis stāstiņš par patriotismu, kura mums ir vairāk nekā igauņiem, un stāstiņš par iespēju apvienot militāro un civilo dzīvi (rūgtā patiesība būs, ka cieš abas. Tas ir ok, bet tam jābūt pieņemtam aksiomas līmenī) un stāstiņš par to, ka zemessargs ir līdzvērtīgs PD karavīram.

  • arī zemessargs

   Mums augšā ir ļoti labi menedžeri, viņi prot sevi noprezentēt tā, lai tauta iegādājās viņu preci (ievēl). Tauta pērk to ko labi reklamē un to ko vēlās dzirdēt. Produkts ar nosaukumu “draudu nav, būs miers, maize, izpriecas, pašiem nekas nav jādara, vainīgi visi citi” joprojām ir tirgū pieprasīts. Attiecīgi arī NBS tiek pakārtots tam lai labi izskatītos NATO misijās rotas līmenī, parādēs un pēc iespējas lētāk. Produkts “draudi ir, mums jāgatavojas sevi aizstāvē, tas maksā lielu naudu” lēnām sākt palikt populārāks, bet naudas maisi joprojām nav gatavi šādu produktu reklamēt.

   • ok. Bet tas vienalga neizskaidro, kāpēc konkrēti ZS, konkrēti “draudu nav, būs miers, maize, izpriecas, pašiem nekas nav jādara, vainīgi visi citi” (c) skan izcili idiotiski Ozoliņa arī Kalniņa izpildījumā… Kaut kas liek domāt par “ielieciet vislielākos kretīnus” (c)
    Jo sausais atlikums ir, ka konkrētie augstie kungi (kā sistēmas uzturētāji) ar mokām tiek galā ar tiem, kas nāk un stājas paši savu iekšēju motīvu vadīti. Un mokoši reaģē uz “čiekuru” izraisītiem, retiem mēdiju uzbraucieniem.
    Un lai nedirš tie, kas pilnīgi visu uzveļ naudas trūkumam iepriekšējos gados. Naudas trūkums nebija iemesls atbruņot 90to gadu modeļa ZS.

    • arī zemessargs

     Tāpēc, ka konkrētus cilvēkus liek tā, lai nekādā gadījumā neapdraudētu varu. Tas arī bija iemesls ZS vājināšanai sākot apmēram no 1994. gada. ZS bija izveidojies par ietekmes struktūru, kura bija patriotiskāka, nacionālaka un godīgāka nekā vara caurmērā. Ja viens no uzņēmuma struktūras elementiem kļūst izteikti spēcīgāks, tad tas drīz paliks galvenais. Profesionāla, patriotiska, godīga armijas vadība komuņaku un zagļu bandu pie varas ilgi neciestu. Zagļu bandai tāda perspektīva galīgi nepatika, tāpēc ZS vajadzēja steidzami vājināt, tai skaitā virzot uz augšu lielākos kretīnus. Rezultāts tāds, ka ap 2000. gadu ZS vairs nebija kā atsevišķs grupējums un varas tam vairs nebija nekādas.

     • turpinot domu. Esam de facto ieguvuši lielākos kretīnus sistēmveidojošās pozīcijās. Kas liek domāt, ka viņi var izveidot kaujasspējīgas vienības pat tad ja augšas liek, paši grib un ir nauda?

      • arī zemessargs

       Paši negrib. Viņi neprot gribēt ārpus pašu labuma.
       Cita lieta, ka dēļ sabiedrības spiediena un sabiedroto pendeļiem augšas būs spiestas kaut ko darīt. Tādā gadījumā visdrīzāk atvēlēs naudu un atradīs sistēmas iekšienē cilvēkus, kuri grib un dos iespēju viņiem rīkoties. Apstākļi speciāli tiks izveidoti tādi, lai tie, kuri dara, darot, noteikti kaut ko pārkāps. Uz brīdi uz to visu pievērs acis, bet vēlāk to izvilks, lai nobīdītu no nost visādus pārāk principiālos, pastāvīgus, nacionālus, gudrus un par populāriem palikušos. Nafig dalīties varā un sevi apdraudēt, ja var nedalīties un neapdraudēt?

      • arī zemessargs

       Klasisks gadījums, kad sakārtota sistēmas daļa palika par galveno un sakārtoja visu pārējo ir DKoreja. 60-tajos valsts bija drausmīgi nabadzīga, cilvēki mira no bada uz ielām, valsts turējās uz ASV palīdzības, korupcija bija vispatveroša un lielākā daļa nemaz nestādījās priekšā kā var bez kukuļiem dzīvot. Tad ģenerālis Paks Čonhi paņēma varu. Armija bija vienīga puslīdz sakārtota sistēma, jo to veidoja amerikāņi. Viņi atlasīja, izglītoja, trenēja personālu. Uz augšu tika spējīgākie nevis oligarhu dēli un lielākie kretīni, viņi zināja kā funkcionē sistēma ASV, viņi to bija redzējuši, viņi bija organizēti, viņi bija saliedēti. Nebūtu viņu, būtu beidzies tāpat kā DVjetnamā.
       Инфантильное народовластие. Почему политики не хуже общества http://www.pravda.com.ua/rus/articles/2016/08/5/7116858/
       Tas arī par mums, tikai mums ir Light versija.

       • Kura tā “sakārtotā sistēmas daļa” būtu Latvijā?

        • arī zemessargs

         Nav tādas, elite vērīgi skatās, lai tāda neizveidojas. Tas apdraud eliti.
         Es teiktu, ka potenciāli vistuvāk šim ideālam ir jaunās inovatīvās nozares – IT nozare jau apgroza vairāk nekā tranzīts, “Madara” pārspēja veco “Dzintaru” ar prihvatizētāju priekšgalā, bezpilotniekus ražo un vēl daudz ko citu. T.i. cilvēki un uzņēmumi, kuru produkcija ir globāli konkurētspējīga bez preferencēm, kuri izauga bez oligarhu atbalsta un kukuļiem ierēdņiem. Tāpēc es abām rokām cenšos politikas līmenī šo jomu atbalstīt, lai rastos jaunā elite. Diemžēl pagaidām šī elite eksistē ļoti nostāk no politikas, nav apvienojusies un nelobē savas intereses.

       • Tas ko mums vajadzēja, kad kļuva skaidrs, ka pašiem nav jaudu, lai nevis kivkucānveidīgie atlasa, izglīto un virza, bet vācieši, briti vai amerikāņi. Goda vārds dažus miljonus (latos) par to nebūtu žēl. Militārā “elite” uz gadsimta beigām LV sadalījās – vecie tovarišči oficeri ar skolu vs jaunie virsniekkungi bez poņas. Uzvarēja jaunība. Rezultāts redzams parādēs.

        • arī zemessargs

         Ja būtu mērķis ko izdarīt, tad atrastos arī vietēji entuziasti. Padomniekus spētu atrast. Piem. Singapūras bruņotos spēkus un specdienestus radīja Izraēlas konsultanti, BET bija aizsardzības ministrs Go Ken Svi, kurš GRIBĒJA izveidot un kuram bija resursi, lai veidotu.

         • Es neesmu paranoisks, bet liekas, ka tu netici mūsu aizsardzības ministra gribai, zināšanām un varēšanai !!

          • btw ministra amats ir tāds, ka lielākais pienesums kopējai lietai ir tad, ja viņš neko nedara un netraucē valsts sekretāram demonstrēt gribu, zināšanas un varēšanu.

          • garamgajejs

           2012–2014
           ASV Armijas kara koledža.
           Maģistra grāds Stratēģiskajās studijās

           2003. gada jūnijs
           Pretterorisma kurss ELOQUENT NUGGET 03

           1998. septembris–1999. jūlijs
           International Training Course Geneva Centre for Security Policy

           1996. gada februāris–maijs
           Jauno diplomātu sagatavošanas kurss
           Clingendal Institute, The Hague

           1990–1996
           Latvijas Universitātes, Vēstures un filozofijas fakultāte.
           Maģistra grāds vēstures zinātnē

     • Labi teikts! Nav ko piebilst.

      • arī zemessargs

       Līdzīgu situāciju mēs varam novērot Ukrainā ar brīvprātīgo bataljoniem un varu. Pārāk patriotiski, pārāk godīgi, ārpus sistēmas, drauds varai (ne par visiem, bet kopumā). Tāpēc vajag diskreditēt, iznīcināt, novājināt.

    • arī zemessargs

     “skan izcili idiotiski Ozoliņa arī Kalniņa izpildījumā… Kaut kas liek domāt par “ielieciet vislielākos kretīnus”
     Но тогда вопрос: почему они не окружили себя людьми знающими и умными? Потому что если ты дурак, ты боишься допустить к себе умного, потому что ты ему не доверяешь? Потому что ты думаешь, что он будет работать в такой же модели, в которой работал и ты, т.е. пытаться украсть у тебя?
     Тут ты подошел к фукуямовской постановке вопроса: в таком социуме нет доверия. Когда постоянно идет борьба за доступ к ограниченному ресурсу путем его перераспределения, то привлечение компетентного специалиста со стороны означает, что ты способен превратить его своими руками в конкурента. А конкуренции в этой логике они боятся больше всего. Как следствие, постоянный бег по замкнутому кругу.
     http://hvylya.net/interview/economics2/oleg-ustenko-esli-razvitie-shvetsii-ostanovitsya-to-ukraina-mozhet-ee-dognat-cherez-100-let.html

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.