Rotācija

Jaunsardzes un informācijas centru turpmāk vadīs majors Aivis Mirbahs

avots

vara bungas:  NBS   -1  pieredzējis virsnieks ar labu izglītību un stāju.  IMHO nedaudz izšķērdīgi, jo šādu civilo iestādi varētu mierīgi uzticēt vadīt kādam atvaļinātam ģenerālim, būtu gana pompozi un Jaunsardzei pagodinājums.

Advertisements

31 responses to “Rotācija

 1. Nu, no otras puses, vismaz neaizsūtīja kā sūtni uz Maskavu.

 2. varēs jaunsargus padzenāt pa nopietno.

 3. Jaunsardzei ieguvums. Bet…. varbūt šādu čaļus var tērēt taupīgāk?? Problemātisku vietu pāri galvai. Jeb tas atkal ir vecās gvardes šahs ar mērķi spēcīgākos nolikt pa malām, skolās, atašejātos, jaunsardzēs..

 4. Šis gadījums vēl ir ok. Bet ko tu teiksi, piemēram, par kapteini Sandru Brāli, kura nodarbojas tikai ar preses relīžu rakstīšanu Aizsardzības ministrijā?

  • NBSā ir ap 18% (!!!) sieviešu and counting. Kaut kur jau viņas jāliek, jo lielākā daļa jau pēc dažiem gadiem neder ierindas dienestam kājnieku vienībās. Arī btw varētu vadīt JIC.

   • pārkrāso par instruktoriem (kuri ļoti trūkst) ne visi māca rīt dubļus ierakumos. Ir dafiga disciplīnas, kur apmācība notiek klasēs / simulatoros. tur arī īstā vieta.
    Vienā tv pārraidē rādīja ādažu vides virsnieku, neatceros uzvārdu. Kapteiņa činā… Bļin. viršus vajag pieskatīt nav strīds. Bet kapē tas nav civilais amats…. Biologi trūkst??

   • arī zemessargs

    Jāliek ierindas dienestā un jādzenā, jādzenā, jādzenā. Līdz vai nu atbilst vai nu ir izmetamas kā pēc veselības stāvokļa neatbilstošas. Vai jāpārceļ uz atbalsta amatiem.

  • Šis ir lielākais errors, kas AM ir iesakņojis dziļi. Publiski pieejamā info liecina, ka kapteine Brāle ir labi izglitots komunikāciju speciālists. izglitība tikai Latvijas universitāte. (BA un MBA). Nekas nav pret konkrēto personu, bet kāpēc viņai un daudziem līdzīgiem ir virsnieka amats? Ir dafiaga civilie amati, kuros ir sabāzti virsinieki. No šejienes izmaksas. Visiem formas, visiem iet izdienas pensijas. Konkrētajai kapteinei darbs tāds pats, kā atbilstošajai amatpersonai teiksim satiksmes ministrijā.
   IR STINGRI JĀNODALA civilie speciālisti no militārajiem. Tie kas beigušis NA un citas specifiskas skolas ārzemēs ir JĀDIEN REĀLĀS VIENĪBĀS. Pārējie civilie. punkts.

   • Bet biologam nebūs izpratnes par mīnmetēja stobra kvadratūru un tas nepratīs uzzīmēt neredzamās balistiskās traektorijas traektoriju. Šajā amatā jābūt izdienas pensionāram kā es 🙂 , bet man atkal komati bieži iztrūkst…

    • a mīnmetējnieku ofiņam par tanku izmešu līmeni arī nē.. Ja nopietni, tiešām, kāpēc šāds bullšits?? Sēž bāzē civilais vides spečuks, un konkrētas trajektorijas ar konkrētiem pixeļainajiem saskaņo. Kur problēma? 🙂

     • Nu redz, te ir mazliet iekšējā virtuve. Piļīt pa poligonu visu karjeru reti kurš vēlas. Tādēl sistēma prasa, lai būtu zināms daudzums amatu, kas ir pievilcīgi dienesta turpināšanai kā burkāns ēzelim. Un šādu amatu esamība jau pats par sevi ir motivācijas faktors. Uz MP pārcelties gribātāju-kandidātu skaits ir leilāks kā uz Kājnieku brigādi. Uzmini kādēļ.

      • Iemeslu saprotu, bet tas neattaisno tik ļoti lielo amatu skaitu, kur pixelim nebūtu jābūt. Lūk arī ir acu priekšaā resurss priekš omd instruktoriem un ja labi padomā arī zs nekaitētu pd vada komandieri.. Atbrīvojošos vides spec. un apeņu auduma blīvuma ekspertus aizvietojam ar civilajiem. Ir aizdomas, ka tiks galā labāk par cien. militāristiem.

       • Tā jau būtu reforma. Kārtējā un nebeidzamā.

        • arī zemessargs

         S-1 ir nepieciešama karjeras ilgtermiņa plānošana. Viņiem jāskatās kurš no jaunajiem instruktoriem un virsniekiem uz ko ir tendēts. Pēc zināma laika jāpiedāvā iet izmācīties par piem. sabiedrisko attiecību speciālistu un turpināt karjeru šajā jomā. Bet noteikti vajag militāro pagātni.

         • Bullšit. Ja gribas taisīt komunikatora karjeru lai pabeidz komunikāciju studijas un trin uz priv. sektoru. Neesam tik bagāti lai virsniekā investēto naudu un laiku noraktu. Viņa prasmes ir jātērē lietderīgāk.

          • Es tak teicu, kur civilā struktūrā vajag virsnieku, lai ņem rezerves virsniekus, kuru adaptācija ārpus dienesta ne vienmēr ir veiksmīga. Savā laikā Kleins man teica (vispārīgi, jo pats nepretendēju), ka “nedrīkst diskriminēt civilos”. Rezultātā AM pilna ar želējpuikām un gēla meitenēm, kuru ievirzīšanai militārajās sliedēs AM tiek piekomandēti n-tie virsnieki no NBS. Nepazīstu nevienu rezerves virsnieku, kurš pēc dembeļa būtu darbiekārtots AM. Piekrītu, nepaveicās, iespējams tādi ir.

          • Garamgajejs

           Tas būtu labs risinājums. Attiecīgi visus “piekomandētos” varētu likt lietā.

          • arī zemessargs

           Nevajag norakt, viņa zināšanas noderēs taisot PR. Beigu beigās ne jau visi kapteiņi kļūt par majoriem, kādam jāiet saistītās nozarēs.

       • Gribēju to pašu teikt, ja nav gatavi visu laiku dzīvoties pa poligonu. Tad lai pamainītu profesionālo gaitu var pieslēgties pie OMD/PMD sagatavošanas.

        • Un vēl, labojiet ja kļūdos.
         Cik zināms LA (prof.) virsnieku un instraktoru ir pat par daudz, ka lielai daļai nav fiziski vienību ko komandēt. Tādēļ sākas šādi brīnumi. Ieviestu OMD/PMD tad šāda vairāk vai mazāk atkristu. Tāds OMD/PMD dotu sevišķi jaunizceptiem komandieriem iespēju komandēt vienības un pats Kalniņš personiski varētu čakarēt “jauno leitlantu”. Civilista prātoļojumi.☺

      • Mans ieteikums, kurs, manuprāt, būtu godīgs: Ja visu mūžu esi pavadījis štābos ir viens izdienas koeficients, ja 20 gadus piļījis pa poligonu, tad cits. Ja sākuma poligons, pēc tam 10 gadi štābā- 50/50. Tas ir godīgi. IeM par šo kko diskuteja vienu brīdi.

   • 1) Pirms dažām dienām 1:1 NBS vadonis sūdzējās, ka obligātā dienesta atjaunošanai trūkstot instruktoru un virsnieku. Te uzreiz tika atrasti 3 amati, kuros militārā izglītība un pieredze nav nepieciešama un šos virsniekus var pārcelt uz OD atbilstošos darbos.
    2) Droši vien, ka ar laiku poligons kā jebkurš darbs var noriebties. Ir taču armijā citi amati. Var arī dot iespēju apturēt karjeru (ar garantiju atgriezties tajā pašā vai līdzīgā amatā), lai cilvēks var izmēģināt ko citu vai ‘atrast sevi’, gan rakstot preses relīzes, vai arī strādājot privātajā sektorā.

    Šādu amatu galvenā problēma ir iespaids uz citu virsnieku motivāciju un arī sabiedrības attieksmi.

 5. Vai pašā NBS nav piemērotu amatu? Bergmanis nesen sūdzējās, ka cilvēkresursu trūkums ir viena no lielākajām problēmām. Bet tajā pašā laikā virsnieki sēž AM kabinetos un raksta PR.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.