Zābaki

Latvijas Ragnaröks

Noskatoties raidījumu LTV 1 ‘’1 pret 1’’ ar NBS komandieri Leonīdu Kalniņu, rodas daudz jautājumi, bet apskatīšu jautājumu par zābakiem.

http://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/92458/11-gundars-reders–leonids-kalnins/

Raidījuma vadītājs Gundars Rēders uzdeva jautājumu par NBS zābakiem un to nepiemērotību Latvijas klimatiskajiem apstākļiem. Uz šo faktu un jautājumu Kalniņš atbild, ka zābaki visiem ir vienādi un jāapstrādā ar impregnējošiem līdzekļiem un ka ūdeni laiž cauri tikai tad, ja stāv stundām purvā. Ja gribam labākus zābakus, kādus pērk skandināvi, tad tie maksātu 500 eiro gabalā, kas mums ir nepaceļama cena. Komandieris vēl izteicās, ka zābaki, esot jāmaina vienreiz gadā.

NBS zābaki

Vispirms, lai būtu labāka izpratne par zābakiem NBS, ieteiktu Kalniņa kungam iepazīties, kādi tad zābaku modeļi ir NBS ekipējuma sastāvā, jo pēc atbildes varēja saprast, ka īsti nav pilna skaidrība par to.

Tabula ar karavīriem pieejamajiem standarta zābaku modeļiem. Tādi kopumā ir četri. Divi ir ar Gore-tex membrānu, divi ir bez Gore-tex membrānas. Atkārtoju, standarta zābaki, jo…

Skatīt ziņu 773 more words

Advertisements

59 responses to “Zābaki

 1. Nevajag atkal pūst blēņas par izmaksām;

  Zviedru armijas zābaku, pie tam civilais analogs, Skandināvijā – ap 300- 330 Eur; un tā ir mazumtirdzniecības cena.
  Tie ir piemēroti mūsu klimatiskajiem apstākļiem – apakšējā daļa ādai ir piesūcināta ar tādu kā gumiju, līdz stulmam, tālāk – āda ar minimālu polsterējumu, kas netraucē tos pietiekami ātri izžāvēt.

  Goretex un citi membrānu apavi būs labi līdz pieliesies ar ūdeni no augšas, membrāna traucē oderējumam žūt lauka apstākļos. (jā, bet labāk kā izsniegtie).

  IMHO, nekvalitatīvi apavi ir efektīgs un lēts veids, kā nopietni ietekmēt vienības (manervējošas) kaujasspējas, .

  • kengurs: “IMHO, nekvalitatīvi apavi ir efektīgs un lēts veids, kā nopietni ietekmēt vienības (manervējošas) kaujasspējas”
   ______________________

   Šim var tikai piekrist. Ja mugurā būs vairāk atbilstošs vai mazāk atbilstošs apģērbs (protams, atmetot galējības par atrašanos -20 grādos vienā krekliņā), tad tas mainīs maz ko. Toties neatbilstoši apavi kardināli samazina spējas ne tikai kaujas laukā, bet arī jebkurā sadzīves jomā.

 2. Tāda sajūta,ka Kalniņam nav pils rublis…..muldēs piecas minūtes,taču neatzīs,ka izsniegti ir tuksneša zābaki,absolūti nepiemēroti Latvijas apstākļiem

  • Tur jau tā lieta, ka rublis pilnāks par pilnu un “fišku rubī”, prot virknēt vārdus tā, lai neko nepateiktu un paliktu siltā vietiņā, jo, ja atzīsies, ka ir sūdi, tad ātri vien tiks nomests, lai gan, ja vien viņam kāds nav piesolījis miljonu koferī, tad tāpat izdienas pensija jau ir klāt, ne ar ko neriskē taču.

 3. Viens otrs noteikti nepiekritīs šeit minētajam. 🙂

 4. Dr martens? 😀

 5. Zábaki un kàju kopšana vienmēr būs zinàtne, kas katram būs individuāla. Neticu apgalvojumiem, ka zàbaki būs ideāli bez kopšanas 12 dienas jebkuros laika apstàkļos. Tā var būt tikai sausä laikā.
  Nav arī vidējam zemessargam vajadzīgi zàbaki pa 200+ eiro priekš 20-30 dienām gadā. Tādus vajadzētu tikai PD un ZS augstas gatavības vadiem. Bet arī ziemas gorotex nav ne vainas. Tàpēc, kamēr karavīri nav iemàcījušies kopt šos, neredzu jēgu pirkt kko dārgāku. Zamšs vai gludà àda ir tikai atrunas. Tāpēc mans piedàvàjums VB par zàbaku testēšanu un zābaku kopšanas paraugdemonstrējumiem paliek spēkā. Pirti varu beigās iekurināt!

 6. Tomēr ir bijuši plānā. Bet vai parādīsies?

 7. Bates zābaki NBS karavīru (un nu jau arī zemessargu) ekipējumā ir apmēram 10 gadus (palabojiet mani). Kāpēc tieši tagad tie ir kļuvuši tik neciešami slikti? Varbūt tāpēc, ka tagad tos izniedz arī zemessargiem ar pieeju soctīkliem un “man pienākas” attieksmi? Jā, ik pa laikam izskanēja tas, ka tie tuksnešiem domāti, bet tagad diskusijas sasniegušas valsts televīzijas līmeni un turpina uzņemt apgrozījumu, ja jau pat Pabrikam Twitterī vajag iespraust savus divus vārdus par tiem.

  • NBS PD karavīru ekipējumā astronautu zābaki tiešām ir jau labu laiku un tika kritizēti kopš parādīšanās. Tomēr PD ir iedresēti klusēt par šādām lietām un es viņus nenosodu. ZS sāka saņemt tuksneša zābakus pirms pāris gadiem, ziemas variantu tikai nesen. Tādēļ recenziju būs arvien vairāk.
   Nezinu, ko tur Parbriks tagad saka, bet VB pirmsākumu grupa tiekoties ar viņu klātienē runāja par šīm lietām, un saņēma aizrādījumu ka tā nav AM līmeņa problēma. Zābaki (vasaras) ir konstruēti tuksnesim un labi sevi tuksnesī pierādīja (cena/kvalitāte), ņemot vērā ka LV ir “baltā ziema” un “zaļā ziema” problēmas varēja paredzēt un tā ir objektīva konstukcijas neatbilstība ekspluatācijas apstākļiem nevis kvalitātes problēma. Un,jā, zs mutes aizbāzt grūtāk.

   PS Problēmas aktualitāte pieaugs proporcionāli ZS kaujas apmācību intensitātes pieaugumam.

   • Vēl un vēl apjautājos par zābakiem- nav tā, ka visi par bates sūdzas. Tāpēc tà taisnība gan jau ir pa vidu. Ja vasarā rīta rasà mirks kàjas, drillēšu ziemas gorotexā. Ja saplīsīs, prasīšu jaunus.
    P.s.un atkal esmu mājās sausām kājām, pat zeķes nemainīju…

    • Ja vasarā rīta rasà mirks kàjas –> tad tās mirks arī slapdraņķī –> nafig tie zābaki vispār bija vajadzīgi?

     Bet, es piekrītu par to, ka problēma ir uzpūsta. Zābaki ir pirmā lieta, ko zemītim tā vai savādāk ir jāatrisina. Daži izmiecē leišiniekus. Citus apmierina bates. Citi pērk savu. Un diezgan drīz visiem šī problēma ir +/- atrisināta, un īsti sūdzēšanās par to nav dzirdama. Cits jautājums, ka tā tēma ir vienkārši muļķīga, tā nav nekāda raķešzinātne atrast mūsu klimatam piemērotus zābakus un visiem tos arī pirkt.

   • Pabriks saka:”Uzlabojumi būs un var” – grūti spriest, ko politiķu valodā tas nozīmē.
    Tā varbūt nav AM līmeņa problema, bet NBS, jo ne jau AM izvēlas un testē zābakus, bet zemessargu gaudošana šo problēmu paceļ “Bez tabu” līmenī, kas īsti neiet kopā ar nopietniem džekiem, kuriem rokās šaujamie. Dažiem zemessargiem to ekipējumu vajag, lai mauktu pa medībām un citām izklaidēm, bet uz mācībām viņš atbrauc divreiz gadā un tās pašas uz klasi. Disciplīna nevalkāt formu ārpus ZS mācībām un DUI arī nav.

    • Grūti iedomāties kādu kurš nēsātu LATPAT tuksneša formastērpu ārpus mācībām 🙂 Savas funkcijas viņa īsti nepilda. Ja nu vienīgi es gribētu būt redzams aptuveni 500m distancē uz zaļās veģetācijas fona. Par woodland kamuflāžas formām manuprāt gan nav vērts diskutēt, jo pati kamuflāža ir plaši pieejama civilajā apritē un ir populāra.

     • Tam zemessargam Latgales laukos, kas ZS iet naudas dēļ (jā, tas ir smieklīgi, bet reāli) ir pilnīgi vienalga kāda kamuflāža ir civilajā veikalā, ja viņam viena jau ir – citu nepirks. Un formas jaka brīvdienās būs funkcionāli labāka izvēle par to jaku, ko sieva viņam atstieps no humpalām. Kā uz to paskatās.

      • Ja ir kāda konkrēta persona zināma- tad vajag rīkoties. Ja ieguvāt šāda veida informāciju no (neobjektīvs piemērs) paziņas drauga n-tās pakāpes radinieka brālēna- tad ir pamats apšaubīt šeit rakstītos apgalvojumus.

       • Persona diemžēl nebija personīgi pazīstama, atpazīšanas zīmes arī nav – gluži fotografēt vai ķert pie rokas cilvēku no brašas kompānijas vienītī man “nav iekšā”. Nav arī zināmi rīcības varianti šādiem gadījumiem, jo tā nav Rīga, kur MP var momentāli atbraukt un konstatēt faktu.

  • Nbs mutes tur dēļ karjeras. ZS ir brīva tauta un suņu nagla ģenerāļu pakaļās. Nāksies kungiem pasvīst. Tiešā demokrātija darbībā.

  • PD un ZS atšķiras daudzās lietās…….brīvība izteikties par visu ko vien gribi bez riska saņemt kaut kādas soda sankcijas vai apdraudējumu karjerai (kuras dienot ZS tāpat nav) ir viena no lielākajām atšķirībām un arī privilēģijām kuru zemīši var izmantot, bet PD nevar…….neviens PD cilvēks kuram dārgs savs postenis vai amats nekad nekritizēs AM vai savus komandierus pa jebko (vismaz ne publiski). Ne par zābakiem, ne par formu vai ieročiem vai CVRT iepirkumu, visi vienmēr teiks ”Viss pilnīgā kārtībā, viss baigi forši”.

   A Zemesargs…..a vot tas gan teiks un taisīs visādus blogus un ies uz visādām debatēm ar mēdijiem , kur izstāstīs visu kas uz sirds. Tapēc ka zemīšiem nav ko zaudēt, ko AM vai NBS komandieri viņam izdarīs?? Atlaidīs no dienesta?? Atteiks paaugstinājumu amatā?? Liks tīrīt kartupeļus turpmākās 3 nedēļas?? ZS cilvēkam po*ui , viņs pēc 8 stundu mācībām iet mājās (nekāda дедовщина tur nestrādās). Plus ja tu viņu baigi čakarēsi un ”sodīsi” viņs var vienkārši apvainoties un izstāties no ZS, un vēl bonusā aizies uz mēdijiem kur nosūdzēs kā tu viņu abižo.

   Rezultātā ZS cilvēki stāsta par lietām kuras PD un oficiālie armijas kanāli noklusē (Čiekurblogs ir labs piemērs). Man tas godīgi patīk, ļauj sabiedrībai nedaudz kontrolēt visu aizsardzības sfēru, nevar ģenerāļi pastumt problēmas zem paklāja un izlikties ka viss OK……..ģenerāļiem gan tas tracina 😀

   • Jauki bùtu, ja daudz vairàk karavīri no PD iesaistītos kà ZS instruktori un tas pohujs zemessargu vidū ātri vien izbeigtos. Es tikai PAR, ja tādi pohujisti apvainotos un paši aizietu. Lielākā daļa tomēr mainītu attieksmi pret dienestu.
    Protams, ka ir trūkumi, bet dažreiz vidējais zemessargs pieprasa neadekvātu ekipējumu savai varēšanai un apmeklētības disciplīnai.
    Tie paši zàbaki vai zviedru mugursoma nav nekas àrkārtējs jaunajiem, kamēr viņi iemācās apieties ar izdoto inventāru un pierāda savu varēšanu dienestā. Jo stulbi, ja kāds no rīta izdoto jauno ziemas snugpak guļammaisu , naktī pie ugunskura sadedzina…

    • ”Lielākā daļa tomēr mainītu attieksmi pret dienestu.” – nu ok, tad jautājums kādu ”attieksmi” tu īsti gribi te mainīt?? Jo no tava teksta liekas, ka tu gribi noņemt zemīšiem iespēju runāt pretī autoritātei…….profesionālā armijā tas der, ZS nav profesionāla armija. Viņiem saprotams nav tādu spēju un ”apmeklētības disciplīnas” kā PD, bet viņiem arī nav ne tuvu tāda samaksa par viņu darbu , veselības garantu, pensiju, un tā tālāk.

     ZS cilvēki upurē savu brīvo laiku un dažkārt savus personīgos naudas līdzekļus lai pildītu armijas uzdevumu (kurš starp citu šobrīd uz ZS ir uzkrauts galīgi neproporcionāls viņu spējām). Ja jau AM un NBS vadība noteikusi ka ZS ir ”Valsts galvenais spēks”, tad arī ekipējumu dodam normālu nevis humbalas…..pareizi dara ka sūdzejas par izniegto. AM un NBS cilvēkiem sastāstījuši ka taisīs ZS par baigi kruto organizāciju, cilvēks aiziet iestājas ZS, a viņam iedot 30 gadus vecu pusplēstu humpalu somu un zābakus kas galīgi neder mūsu klimatam….. tikai normāli ka cilvēks neapmierināts. Kurš te īsti vainīgs?

     • Vainīgi ir abi- vieni sola, bet otri tic, ka kara dienests ir romantizēts patriotu klubiņš.
      Ar šīm humpalàm es mierīgi varētu paskrqidīt vēl pàris gadus, kamēr sasniegšu līmeni, kas sàktu reàli traucēt arvien augstàk uzliktos uzdevumus. Tàpēc būsim arī paškritiski!

      • arī zemessargs

       Bet kāpēc jāmelo? Es vairākus gadus skraidīju ar paša pirktiem zābakiem aukstajā gadalaikā. ZS iesniegtos leišu ādas zābakus nēsāju tikai vasarā. Tagadējos jaunos, kas mirkst no rasas, nēsāju tikai tad, ja mācības paredzētas bez nakšņošanas (vaskot mēģināju, bet tik un tā ilgāk par diennakti mitrumu netur). Es vēl 100+1 lietu esmu pircis par savu naudu. Esmu gatavs to darīt arī turpmāk. Esmu gatavs atteikties no samaksas. BET LŪDZU NEMELOJIET! Meli man ir pretīgi! Ja zābaki laiž cauri ūdeni, tad tā atklāti arī pasakiet. Ja ZS der policejiskām funkcijām rotas līmenī, tad tā arī pasakiet. Sāksim ar godīgu visu problēmu atzīšanu, objektīvu pašreizējo spēju un reālu nākotnes iespēju novērtējumu.
       Es saprotu, ka esmu radikālis, ka lielai daļai no taisnības bail, ka godīgums ir netaktisks un nepatīkams. Tomēr, manuprāt, labāk palikt godīgākiem.

       • Man nemirka ne vasaras, ne ziemas. Vasaras vieglàk piesmelt.
        Bet par faktu atzīšanu piekrītu- nevajag dzīvot ilūzijās. Ja gribam no ZS taisīt armiju, tad taisam, ja nespējam, tad to arī atzīstam!

     • Tieši tā, piekrītu!

     • Cik lasīts, Izraēlas armijā (nevis kaut kādā paramilitārā organizācijā) priekšniecības kritika NAV nekas aizliegts. Pēc viena no kariem (neatceros nosaukumu, bet tas nebija 6 dienu karš) viens no secinājumiem, kas tika izdarīts – vidējā līmeņa komandieri pārāk nekritiski sekojuši augstākā līmeņa komandieru pavēlēm. Tādā ziņā – manuprāt, tas nav pretstats, ka kārtībai jābūt, un ka par trūkumiem jārunā godīgi. Drīzāk, tā ir tāda padomiska piejea – mēs nerunāsim par jūsu sūdiem (piemēram, ekipējumu), jūs nerunājat par mūsējiem (sliktais apmeklējums).

      Runājot par apmeklējumu – pat tie, kas atnāk uz mācībām 10 dienas gadā, ir veltījuši tam laiku. Cita lieta, ka no tā ir maz jēgas. Te ir jārunā nevis par to, ka viņi ir sliņķi utt, bet par to, kā viņu resurss tiek izmantots. Ja viņi nav vajadzīgi, tad to vajadzēja pateikt jau pirms iestāšanās. Ja viņi tomēr ir vajadzīgi, tad viņus nav par ko lamāt, jo viņi iekļaujas noteiktās sistēmas normās. Varbūt viņi tās 10 dienas var veltīt administratīviem darbiem, sakārtot noliktavas, pārtīrīt ieročus, utt. Bet atkal – tam ir jābūt atrunātam iepriekš. Iestājoties dienestā, viņš zinātu, ka viņa kalpošana dzimtenei ir 10 dienas gadā tīrīt kartupeļus, nevis mest pa tanku ar granātu.

      Protams, te mēs atkal nonāksim pie problēmas par to, ka to 50% no 8000 = 5000 gatavi karavīri mums nav.

      • un te mēs atkal nonākam pie jautājuma, nah brīvrpātīgajiem jātīra kartupeļi un šautenes? komersanti daudz efektīvāk & lētāk sagādās kartupeļus un kvalificēts ieroču meistars tīrīs ieročus. Atbalsta funkcijas jādara tiem, kas to izdara lētāk un labāk. DUI – 30 un cik tur eiro dienā… nav ļoti lepna maksa par noliktavas kārtošanu?

       • Kur tad ir tie komersanti? Sīkajiem darbiņiem nerīkosi konkursus un neķēpāsies ar visām iepirkumu lietām. Ja cilvēks grib būt noderīgs, kāpēc viņam liegt darīt?

        Bet – varbūt Tev ir taisnība, es neko nesaku. Tas ir diskutējams jautājums.

        Man gan liekas, ka plašāka tautas iesaiste zemessardzē ir ļoti svarīga kaut vai tāpēc, lai palielinātu patriotismu sabiedrībā. Jo, ja visi domā, ka privātais sektors visu izdarīs, tad to beigu beigās attiecinās arī uz pašu karošanu – mums ir profesionālie karavīri, viņi visu izdarīs. Mēs skatīsimies pa TV.

      • Domāju sen jau laiks ZS ieviest kādas atšķirības krūšu zīmes/uzšuves par noteiktu kursu iziešanu ar ko ne pa jokam lepoties, kā tas bija un ir citās armijās. Vienlaicīgi ZS apmācību jāiedala skaidri nošķirtos līmeņos un jāuzskaita šos līmeņus sasniegušos, tas dos pamatu rēķināties ar tādu vai citādu karavīru skaitu, nevis raibā formā saģērbtu civilistu pūli. Un protams uz kolektīvo apmācību rotas sastāvā jāpaceļ pat mirušos. Kādi būs rezultāti tas ir cits stāsts, bet tas būs reāls atskaites punkts attīstībai.

       • valsts nodevību saturoša un hibrīdkara cieniga rindkopa. Ja šādu sistēmu ieviestu, skaistie 8000 durkļi izkustu, kā sniegs pavasara saulē. Protams, pastāv iespēja, uzlīmītes visiem sadot par skaistām acīm, un sačakarēt visu vēl vairāk.

        • nu ja uzlīmītes kritērijs ir faktiski izietas dienas kursos un faktiski nokārtots tests, tad to jau ir grūtāk izdarīt.

    • Kāda ugunskura? Ko tu pīpē?

     Lūgtum pieteikties tos, kas mācībās pie gunskura sildās. Es esmu apdalīts?

     • Jums ziemas izdzīvošanà nebija jātaisa nometne ar ugunskuru?! Ugunskuriem pat bija vairàki veidi. Varbūt tiešàm bijàt apdalīti vai arī mūsu instruktori pàràk žēlsirdīgi…

   • Ne gluži viss tavā skaidrojumā ir nosegts. Piemēram es joprojām nesaprotu, kur paliek PD virsnieki pēc dienesta beigām, kaut vai pēc 5-10 gadiem. Pat tad, ja viņi turpinātu uzskatīt, ka viss ir labākā kārtibā, arī tad normāla pilsoniska pozīcija būtu par to runāt, stāstīt, atmaskot “gaudotājus”. Citādi sanāk, ka dienests bija tikai darbs, kuru atstājot par to vairs negribās ne atcerēties, ne kritizēt, ne aizstāvēt. Izņemot politiķus no vecāko/augstāko virsnieku slāņa prātā nāk Romānovs, Purviņš, Ābols … tagad būs Graube. Bet pa šo laiku atvaļinājās desmiti, ja ne simti augsta ranga vadītāju.

    • ”Citādi sanāk, ka dienests bija tikai darbs, kuru atstājot par to vairs negribās ne atcerēties” – es domāju tā arī ir lielākai daļai. Cilvēki paši arī negrib vairāk kašķi meklēt, viņi jau atvaļināti, ir savā pensijā…..kapēc tur vēl mēģināt strīdēties ar kādu?? It ipaši ja tas ko tu teiksi var sabojāt tev attiecības ar draugiem un paziņām kas joprojām aktīvi dien PD (Graube gan jau personīgi pazīst Kalniņu, diez vai mēģinās bāzt kokus sava drauga ritenī). Vieglāk protams ir klusēt un neko neteikt……tās tik tāds mans viedoklis.

    • Nevienā armijā nekas un nekad nebūs vislabākajā kārtībā 😀
     Protams, ka jàkritizē par to, ka kāds sola mācību līdzekļus, kas maksā kapeikas, deklarē termiņus, bet atbildīgie par iepirkumiem vispār nezin tādas vajadzības, jo neviens to nav pieprasījis. Arī Purviņa k-ga stàsti ir dziļas analīzes vērti, kur augšàm jàspēj atzīt savas kļūdas un màcīties no tàm.
     Nezinu gan, vai kāds par kļūdàm atvainosies, bet ceru, ka tomēr kkas mainīsies.

    • Štrunts par atvaļinātajiem virsniekiem, problēmas ir ar instruktoriem, tos ar uguni nesameklēt visā ZS, reti kurš kareivis/diž/kaprālis/seržants pēc PD iestājas ZS. Tie, kurus zinu savā batā, ir riktīgi veči un reāli jēdz militārās lietas, mācības apmeklē regulāri un darbojas ar atdevi, ar tādiem ir bauda kopā piedalīties drilos un poligona mācībās.
     Tā ka, būtu AM/NBS jārosina kaut kādas izmaiņas PD līgumos vai rezerves karavīru darbošanos regulējošajos aktos/likumos, kur būtu jānosaka, ka atvaļinājies no NBS=pa taisno uz ZS un vismaz 10-15 dienas gadā jāsavāc.

  • Man pienākas attieksmei nav ne vainas, ja cilvēks ir maucis bez apstājas visās brīvdienās n-tos gadus, iztērējis simtiem eiro sava ekipējuma un klausās, kā gadu no gada politiķi un komandieri tik sola, bet realitātē dirš uz galvas kā politiķi, tā augstākie komandieri.
   Čiekurs ar savu ierakšanos zs ir pavēris tās durvis vaļā un labi vien ir, ka tā.

   • Visu cieņu Čiekuram un citiem, kas reāli “mauc”, bet cik tādu ir?
    Piekritīšu par uzšuvēm vai citām atpazīšanas zīmēm, kas ļautu atšķirt darītājus no gaudotājiem.

    • Manuprāt, tos, kas nenāk uz mācībām, zābaku jautājums arī ne sevišķi interesē.
     Patiesībā, es nekad neesmu dzirdējis “gaudošanu” par zābakiem. Es esmu dzirdējis, kā cilvēki dalās ar receptēm, kā ir piedabūjuši esošos zābakus pie dzīvības. Kas nozīmē, ka viņu gadījumā defaultā zābaki nav pielietojami. Kas ir stulbi. Bet es to sauktu par fakta konstatāciju, nevis gaudošanu.

     • Zābaku dabūšanu pie dzīvības varētu dēvēt par ikdienas kopšanu. Un arī zàbaki pa 250+ eiro ir jàkopj! Un to vajadzētu màcīt jau zàbakus izdodot!

      • arī zemessargs

       Kad man zābakus izsniedza, uzreiz pateica, ka šie zābaki tuksnesim un uzreiz mirkst, bet vasarai der.

       • Man teica, ka nemirkst pat bez kopšanas. Varbūt mūsu batiņā viss ir labāks?! 😀

        • Varbūt Tu runā par ziemas zābakiem?
         Jo vasaras-tuksneša zābaki, kurus dalīja visus iepriekšējos gadus, ūdeni NETUR, tas ir FAKTS. Pūt, ko gribi virsū, rezultāts tāds pats – no sūda konfekti nevar uztaisīt, jā, var ietīt smukā papīrīti, bet kad papīrīts nopluinās nost, sūds vien ir.
         Jā, arī zābakus pa 250 eiro jākopj, bet loģiski, tikai tur nav jāpisās kā plikam pa nātrēm un jārobežojās jau uz burvestību robežas, lai tos papīra Beitus dabūtu ja ne pilnībā ūdens necaurlaudīgus(vienkārši neiespējami), tad vismaz tādus, kas neizmirkst cauri izejot cauri rasai.

      • Es vairāk runāju par melno leišinieku miecēšanu.

       Pēdējo padsmit gadu laikā esmu pieradis, ka sporta/trekinga apavi NAV jāievalkā. Tie ir jānopērk tā, lai atbilstu kājai, un viss. Manuprāt, XXI gs tas jau ir standarts.

       Protams, ir normāli, ka zābaki ir jāsmērē un jāsapūš ar goretex pūšamo. Tomēr, Tavas darbības ar WD40 man neliekas diez ko pārliecinošas. Vai negadīsies, ka panākot, lai zābaks nelaiž ūdeni, Tu arī panāc, ka tas vairs neelpo?

       • Nu jā, un tuksneša zābaku pārveidošanu tā, lai ar tiem varētu staigāt pa purcviem, es vairāk sauktu nevis par kopšanu, bet par izvarošanu. Var jau būt, ka zinošs cilvēks ar to tikai izdara labu, bet, jebkurā gadījumā, Tu dabū citu produktu nekā to, ko esi saņēmis.

    • Tādu, kas nāk regulāri uz mācībām un strādā ar atdevi katrā batiņā varētu nolasīt diezgan daudz.
     Ja sāktos sūdi, sanāktu vēl vairāk, jo ir tādi, kur tiešām objektīvu iemeslu pēc vairs nevar nākt tik regulāri, kā agrāk.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.