Kurš nāks palīgā Raimondam? (papildināts 10.03.)

Jaunatnes centrs valstiskai domāšanai (JCVD) 9.martā rīko diskusiju “Obligātais militārais dienests Latvijā – PAR vai PRET”

Diskusija notiks Eiropas Savienības mājā

Aspazijas bulvārī 28, Riga, Latvia-1050

Diskusijas dienas kārtība:

14:00 -14:10 Reģistrēšanās ( kafija un tēja )
14:10-14:15 Atklāšanas runa – JCVD pārstāve Ieva Ādamsone
14:15-14:40 Mārtiņš Vērdiņš, atvaļināts kapteinis, militārais analītiķis
14:40 -15:00 Egīls Helmanis, Militārās tuvcīņas un patriotiskās audzināšana skolas dibinātājs
15:00-15:20 Atis Klimovičs, žurnālists ( tiks precizēts)
15:20- 15:40 Raimonds Graube , ģenerālis, atvaļināts Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris.
15:40- 16:00 Jānis Sils , organizācijas “Tēvijas Sargi” pārstāvis
16:00 -16:20 Arturs Svekris, atvaļināts virsnieks, zemessargs 19. nodrošinājuma bataljonā – Obligātā militārā dienesta pieredze Latvijā un Zviedrijā.
16:20 – 17:00 Diskusija.

Dalībai vari reģistrēties šeit : https://docs.google.com/…/1FAIpQLSdfvCxQuyilSnegGr…/viewform

UPD1  Muļķīgi būtu gaidīt, ka amata zizļa nolikšana momentāli mainīs personas īpašības. Tādēļ  diskusija notika ar cilvēku, kurš joprojām jūtas un uzvedās kā Liels Priekšnieks. Nē, melojuLai vai kā , bet amata pozitīvā ietekme agrāk izpaudās kā liekas emocionalitātes filtrs  un uzvedības stila regulātors. Tagad nokāpis no varas augstumiem  mūsu bijušais šefs var atļauties zināmas vaļības: argumentējot piesaukt tikai izredzētajiem pieejamo  klasificēto informāciju, kuru nekādi nevar izpaust lohiem, bet, ja lohi to zinātu, tad tulīt pat samestos bronzas krūštēlam uzstādīšanai varoņa dzimtenē. Tāpat oponentu pārtraukšana pusvārdā  un koriģēšana reālā laikā tagad  notiek dabiski un nepiespiesti, sak, tāds temperaments, visu ņemu tuvu  pie sirds. Labi, ņemsim vērā.  Un vēl,  ko jūs teiktu par cilvēku, kurš ne pārāk garā runā 9 reizes piebilst “Ticiet man”? 🙂

Kopumā  Graubes pozīcijā sakrīt ar Kalniņa 1:1 teikto, proti, plānojam aizsardzību vadoties no tiem resursiem, ko NBS atvēl valdība un Saeima. Atvēlēs vairāk varam uztaisīsīt jums OMD, ja jau baigi vēlaties (mums, kas redzēja slepenos ziņojumus, to nevajag). Viens no galvenajiem Graubes argumentiem “OMD nav panaceja”, lai gan neviens to, ka OMD ir panaceja nav apgalvojis. Tomēr manā topā neapgāžams Graubes arguments: “Karš Latvijā būs tik īss, ka neko mobilizēt nepaspēsim”.  Tas nu gan neizklausījās pēc ticības saviem (bruņotiem) spēkiem.

Pasākumu izglāba NORDTEXT  līdzīpašnieks rezerves virsleitnants Arturs Svekris (tagad 19.ZS bat.), kuram palaimējies dienēt gan OMD Latvijā, gan OMD Zviedrijā. Balstoties uz šo  pieredzi viņš sagatavoja perfektu prezentāciju, kurā  pierādīja, ka normāls OMD ir ne tikai nepieciešams, bet arī iespējams.  Iesaku šejieniešiem no 19. bataljona palūgt Arturu atkārtot stāstīto ES mājā par SE aizsardzības organizāciju laikā, kad viņš tur dienēja. Tas ir tieši tas, kas mums trūkst – pozitīva pieredze ar OMD.  Vēl A.Svekra sagatavotās prezentācijas zemessargiem apskatāmas šeit.

Cik negaidīts, tik acīmredzams bija zs Jura Vanaga priekšlikums iesaistīt LV OMD karavīru apmācīšanā  Kanādas armijas instruktorus, par naudu vai vienkārši, lai pakavētu viesiem laiku, ko viņi šeit pavadīs aizstāvot to, ko latvieši paši aizstāvēt neprot.  Nudien jēdzīgs priekšlikums, ko bijušais NBS komandieris pat neapstrīdēja.

Vēlreiz apkopojot diskusijas rezultātus var secināt, ka puses par-OMD un pret- OMD ir izsmēlušas argumentus un atrodas klinčā.  Tie, kuri PAR nevar pārlauzt  pašreizējās aizsardzības sistēmas arhitektu augstprātību, neskatoties uz to, ka sistēma vairs nevienu (arī pašus arhitektus) neapmierina,  bet “arhitekti”  neprot loģiski  argumentēt kādēļ ir PRET, bez  “Ticiet man” un klasificētās informācijas piesaukšanas.  Tādejādi viss paliek pa vecam, sēdēsim gaidīsim, kad cepts gailis pakaļā ieknābās …

 

UPD2 Šorīt intervijā LNT raidījumā «900 sekundes» Mūrniece atzina, ka Latvijā būtu jāatjauno obligātais militārais dienests, bet līdz tam, ir jādomā par to, lai iesāktie darbi aizsardzībā tiktu izdarīti līdz galam.

avots

VB: Daļēji tas skaidro, kādēļ no NBS čiekuriem sākuši nākt ārā teksti : ” Nu, ja jau naudu dod, tad var kaut vai OMD taisīt” un “bet tas, ko jūs piedāvājat  nav gluzī OMD”. Vēji iegriežas no  augšās un NBS par to nav priecīgi.

PS Mūrniece jau pirms gada rosināja “atjaunot diskusiju par OMD

UPD3 Pasākuma bildes šeit

 

Advertisements

84 responses to “Kurš nāks palīgā Raimondam? (papildināts 10.03.)

 1. Būtu jauki, ja no turienes būtu tiešraide internetā, kā jau tagad pieņemts. Bet uz to laikam grūti cerēt.

 2. Mošķis labprāt nāktu palīgā.

  Lai vai kā..bet šim vīram visi esam parādā daudz par ko!

 3. Mošķis domā visu latviešu tautu (vismaz tās patriotisko daļu).

 4. ja ir iespēja, varbūt pasākuma dalībnieki varētu padiskutēt par jautājumu (kaut kuluāros)- vai ZS var reāli un praktiski aizvietot OMD, cik lielā mērā? vai uz ZS pamata iespējams kā 90-os veikt OMD iesaukumu, reāli izveidojot ZS bataljonus par bataljoniem?

  • Tak lūdzu jautā Kalniņam šeit https://twitter.com/gundarsreders/status/837589418953302021

   Manuprāt varētu, tik infrastruktūru būtu jābūvē, tomēr kādi 3 reģionālie Mācību centri būtu tas kas vajadzīgs, ja Lēmums tiktu pieņemts.

  • arī zemessargs

   ZS OMD nevar aizvietot, bet OMD var organizēt ZS ietvaros, tas ir tehnikas jautājums. Sākotnējai apmācībai, manuprāt jābūt turpat Alūksnē, tad cilvēkus var sadalīt pa ZS bataljoniem turpmākam dienestam, pēc dienesta viņi varētu kā vesela vienība vai vismaz liela tās daļa, piem. rota, palikt turpat ZS bataljonā un turpināt dienestu no pamatdarba brīvajā laikā. Kaut gan steidzamāk būtu jāsaformē 3. bataljons kājnieku brigādē.

   • nu, re!- ir ko diskutēt! gribētu šādu diskusiju dzirdēt no lielajiem puikām!

   • Agris Purviņš

    Zemessardzes bataljoniem galīgi nav kapacitāte apmācīt un uzturēt OMD. Prātīgāk būtu veidot reģionālos mācību centrus un tikai OMD apmācību noslēguma fāzē tie varētu tikt piesaistīti pie bataljoniem kolektīvai apmācībai.

    • arī zemessargs

     Ja nav kapacitātes – jāaudzē. Jo, ja jau nevar apmācīt OMD, tad kā var apmācīt Zemessargus? Katram ZS bataljonām jābūt šautuvēm, poligonam, telpām visa bataljona personālsastāva izvietošanai.
     Izklāsti lūdzu domu par reģionālajiem mācību centriem.

     • kas ir prātīgāk, turēt kvalitatīvu mācību resursu 3, vai 18 vietās?

      • arī zemessargs

       Vieglāk 3, bet jautājums kā apmācīt ZS, kuri ir 18 vietās?

       • Nometnes, pieslēgšanās iesaukto apmācībai mācību centros uz laiku (iesauktie turpina, zs brauc mājās)

        • arī zemessargs

         Tātad Tu piedāvā, ka ZS apmācība notiek 3 mācību centros-poligonos, kuri pastāvīgi trenējas OMD? Tad vai ir jēga šos OMD ieskaitīt ZS? Tad vienkāršāk atsevišķas OMD vienības veidot.

         • Ar iesauktajiem, mācību centri tiktu noslogoti visu laiku (vismaz 9/12), ZS pieslēgtos konkrētiem iesaukto kursa posmiem, ja un kad spēs nokomplektēt grupas. Pec dembeļa iesauktie lai dara ko grib, t.sk. stājas ZS.

          • Jā, principā tādas Alūksnes-2, -3, -4, sanāk. Katrai ZS brigādei pa mācību centram, kur arī no attiecīgā brigādes darbības reģiona iesauktie mācītos. Es teiktu, ka ļoti jēdzīgs risinājums.

          • garamgajejs

           + augstāka efektivitāte – līmenis. Iespējams koncentrēt labus instruktorus, nepārtraukts process, ātrāk tikt pie vajadzīgā kursa, labāka bāze, utt. utjp.

          • arī zemessargs

           Tad drīzāk nav vērts OMD rīkot ZS ietvaros. Tad komplektējam 3. bataljonu brigāde, tad krasta aizsardzības bataljonu, tad var būt vēl kaut ko.

       • tāpat mīnmetējnieki no Liepājas brauc mācīties uz Daugavpili… Man domāt valsts mērogā vajag 1 lielu māc centru ar kazarmām, poligonu un visiem pribambasiem. (Kaut zem NAA) kur māca a) pamatapmācību b) specialitātes u,c. koncentrēti ar vislabāko personālu un tehn resursu.
        Bataljonu funkcija ir “kaujas dežūra”.
        Ir jāsavāc vienā vietā, gan iesācēju līmenis, gan speciālisti, gan instruktori.
        Tad interesenti sev vēlamo kursu varētu iziet katru mēnesi, ja vien ir laiks.
        Mīnusi esošajai kārtībai. Mācības ir retas, pamatā 1x, 2 x gadā. Tiek zaudēts laiks. specialitātes tāpat tiek apgūtas poligonos, daugavpiļos utt. Ir daži batiņi ar fanātisku vadību, tur viss daudzmaz notiek, ir ar švakāku, tie nīkuļo..

     • Agris Purviņš

      Pirmkārt, apakšvienību uzdevums nav apmācīt karavīrus individuālās prasmes. To var darīt, bet tas nav nedz efektīvi, nedz kvalitatīvi. Individuālo prasmju apmācība ir jāveic mācību centriem, jo tur ir iespēja koncentrēt labākos, kā arī ievērot mācību kvalifikāciju standartus. Apakšvienības veic kolektīvo apmācību un uztur individuālās prasmes.
      Otrkārt, cik ZS BN ir PD karavīru 7-12. No tiem puse virsnieku. Tad, kas ar viņiem ņemsies?
      Reģionālie mācību centros apmācītu kājniekus, ložmetējniekus, granātšāvējus un varbūt arī instruktorus. Pārējo (sakarnieku, spridzinātāju, medbrāļu utt. centralizēti Rīga. Bet tas ir diskusiju jautājums. Jo reģionālie centri ir vajadzīgi, lai iesaucamajiem būtu mazāki gabali jābraukā. Sestdienām, svētdienām pārsvarā vajadzētu būt brīvām, lai jaunieši nezaudētu savas sociālās saites.

    • un šiem reģionālajiem centriem vajadzētu nodrošināt arī zs pamatapmācību. Manā skatījumā ZS bat arī ar šo īsti netiek galā. Nav normāli, ka jaunais ZS reizēm gaida 1/2 gadu un ilgāk uz pirmo pamatapmācības nometni. Batiņu saprotu, var tik cik var, bet valsts mērogā tas ir pilnīgs vāks.

    • Tas būtu pareizākais risinājums, turklāt, tam varētu būt arī vajadzīgais atbalsts, jo jauni mācibu centri nozīmē būvniecību.

     • Agris Purviņš

      Mums ir gana daudz pamestu skolu, lai varētu ietaupīt uz būvniecību. Protams, ja mērķis nav cits 🙂

      • arī zemessargs

       Es domāju, piesaistei tomēr vajadzētu būt piemērotam poligonam, nevis skolas ēkai. Piem. Kurzemē piemērotas vietas varētu būt Skrunda-2 un Zvārde. Zemgalē – bij. Dobeles poligons.

 5. Būs video?

 6. Gribētos pašam tikt bet nesanāks…….būs video no turienes?

  • hvz. rīkotājus nepazīstu. bet videogalerijas sadaļā viņiem pele pakārusies, youtuba kanālu neatradu, jo JCVD atšifrējas kā “Jean Clode Van Damme” 🙂

 7. Sekojot līdzi VB diskusijām, rodas iespaids, ka Jūs (vai mēs) esat gauži atrauti no reālās dzīves. Kā civilists varu teikt sekojošo:
  1) Ir pilnīgi skaidrs, ka LV armija kalpo tikai tam, lai smuki izskatītos un gludi iesprauktos US atverē (pēdējais ir būtiski, bet diemžēl sekmes varētu gribēt labākas).
  2) Neviens reāli nedomā aizstāvēt LV, visi cer uz US. Ja US nebūs, tad nekā nebūs, un neviens nav tāds muļķis, lai uzskatītu, ka 2 bataljoni mūs aizsargās no RU.
  3) Zemessardzi par kaujasspējīgu skaitīt nevar, ja kādas ZS daļas būs kaujasspējīgas, tad pateiksimies Dievam par to. Vismaz kā reģionu pārstāvim man zemessardze asociējas ar gerontoloģijas nodaļu.*
  4) Ja kaut kas tā labā ir jāziedo, tad LV neatkarība nebūs prioritāte vidusmēra pilsonim. Arī ne “krietnajam” latvietim.

  *) Vienreiz depiņā man tādas 50+ tantes ZS formās solīja pa purnu, kad dzirdēja manu komentāru par ZS kā postmenstruālo sanatoriju. Nespēju šo organizāciju uztvert nopietni, tāpat to nespēj jebkurš vidusmēra pilsonis.

  • Tantēm bija taisnība, bet arī tev ir daļa taisnības pirmajos 2 punktos.

  • par 3) varu piebilst, ka ZS ir ļoti raiba personāla ziņā, tāpēc tev, Osi, ir krietni jāizvēlas ar ko šādi jokot! savādāk tu vari uzrauties uz puikām spēka gados no kājinieku rotas, kuri var pārbaudīt tavu menstruālo ciklu.

   • Nebrīnītos arī, ja lauku tanta ar militāro rūdījumu izrādītos gatavāka fiziskai tuvcīņai, nekā Tev šķiet no malas.

  • Nespēju šo organizāciju uztvert nopietni, tāpat to nespēj jebkurš vidusmēra pilsonis. <<<<
   Lielā mērā tas ir nezināšanas dēļ.

   Es jau kaut kad izteicos, ka neesmu pārliecināts par to, vai pamatapmācība visos bataljonos ir līdzvērtīga, tomēr, par savējo varu teikt, ka tā man nelikās viegla. Kaut gan es neesmu komforta meklētājs, un dzīvē pirms tam biju darījis diezgan daudz nevieglas lietas. (jāpiezīmē, ka tagad man pamatapmācība vairs neliekas grūta 🙂 )

   Uzskatu, ka cilvēks ir tiesīgs izteikt šādus vērtējumus tad, ja pats ir vismaz pabeidzis pamatapmācību (normālā līmenī; teorētiskās lekcijas + pārgājiens neskaitās), bet – vēl labāk – arī pēc kolektīvo apmācību līmeņus.

  • ir sava taisnība tavos tekstos, sabiedrība tomēr nebalsta savu viedokli uz pilnīgām muļķībām……tomēr nav arī viss tik lielā pakaļ** kā tas var likties vienkāršam civilistam no malas. Nav ne Krievija nemaz tik stipra un neapturama, un nav arī mūsu nabaga NBS galīgi vārgs un bezpēcīgs. Varu teikt par savu ZS bataljonu (kuru es neuzskatītu par to labāko), ka tas tik un tā pat šobrīd vajadzības situācijā spētu diezgan ātri saorganizēt vērā ņemamu lojālu cilvēciņu grupu, kuriem būtu gan ložmetēji gan pret-tanku granātmētēji (drīzumā arī mīnmetēji). Lielai daļai Ukrainas pat tā nebija 2014. gadā.

   • Vienkārši, tas attālums no civilpersonas līdz specnaza karavīram ir lielāks, nekā civilpersonai varētu likties.

    • eh vajadzētu beigt fanot par šito visu ”specnaz Special forces, special operatives” lietu, nav tie ”special forces” cilvēki nemaz tik nozīmīgi un pārāki par parastu karavīru.

     • Nu, viņi ir saņēmuši krietni lielāku investīciju. Un paši arī vairāk ieinvestējuši.
      Tas, ka viņi arī ir mirstīgi – nu jā.

     • Kādas vienības trieciena karavīri/diversanti/SF/specnaz/commando utt varbūt arī nē, bet speciālo operāciju spēki/SOF/izlūki, kas ir “piegriezti” konkrētai operācijai ir efektīvi, bet tad rezultāts tiek sasniegts ne tikai lietojot spēku, bet ar vispusīgu un ļoti rūpīgu operācijas plānošanu un visu resursu izmantošanu.

     • Agris Purviņš

      Ja speciālo uzdevumu spēkus izmanto kā vienkāršu kājnieku uzdevumiem (ieņemt augstieni B un turēt 2 diennaktis vai vairāk!!!), tad ne ko jau daudz labāki viņi pat nevar būt. Bet ja uzdevums ir nogalināt tiešraidē Ben Ladinu, tad ir pavisam kas cits.

  • arī zemessargs

   3) Tev ir nepareizs priekšstats. Iespējams, veidojies no kaut kādiem publiskajiem pasākumiem, kur ZS veču no veterāniem sanāk vairāk nekā jauno. Es teiktu vidējais ZS vecums, kas puslīdz apmeklē mācības ir 25-30 gadi (vidējais vecums Latvijā ir ap 40).

   * Es pa purnu nesolītu. Es sadotu. Vidusmēra pilsonis ir pārāk maz informēts, lai uztvertu.

   • Mhm… Zemessargs dažu nepatīkamu vārdu dēļ ir gatavs nodarīt civilistam miesas bojājumus publiskā vietā, jo uzskata ka “vidusmēra pilsonis ir pārāk maz informēts, lai uztvertu”(c)? Es varu noteikt diagnozi 😉

    • arī zemessargs

     Es gatavs aizstāvēt Latvijas godu. Tāpēc, ka mums par daudz bļauru, kuri atļaujas to, ko atļauties nevajadzētu. Kas viņš tāds ir un ko Latvijas labā izdarījis, ka uzskata sevi par tiesīgu braukt virsū cilvēkiem, kuri Latviju aizstāv?
     Atbilde “jo uzskata ka “vidusmēra pilsonis ir pārāk maz informēts, lai uztvertu” bija uz repliku “Nespēju šo organizāciju uztvert nopietni, tāpat to nespēj jebkurš vidusmēra pilsonis.”

     • Likums šādu tavu uzvedību raksturotu kā sīko huligānismu – bonusā uz kādu laiciņu liedzot tev būt ieroča īpašniekam 🙂 “Es gatavs aizstāvēt Latvijas godu” skan ļoti skaisti, tomēr nepasargātu no sekām. Ja kāds uzskata, ka urrā patriotam vajadzētu piedot daudzas lietas tieši viņa patriotisma dēļ, tad tā ir dzīvošana, ka saka, “po poņatijam”, nevis pēc likuma burta. Par to VB arī nesen rakstija, ja nemaldos – daži pārlieku idejiskie un nelīdzsvarotie ZS ir potenciāli bīstami, pildot kārtības uzturēšanas funkciju kādas ārkārtas situācijas gadījumā. PD rindās attieksmi tomēr iedrillē.

      Sorry pārējiem par offtopic, vairs neturpināšu diskusiju par šo tematu 🙂

 8. PS Kā jau teicu kaut kad iepriekš – ja pretestība RU uzbrukumam būs, tad to vadīs t.s. lauka komandieri, apejot un ignorējot tagadējo BS struktūru. Tie būs Brīvības cīņu un tagadējā kara Ukrainā stila autonomi (partizānu) bataljoni, kuri pakļaujas konkrētam līderim, bet ne štāba desu ēdējiem.

  • Ne tikai tu to pareģo 🙂

  • Pēc tava teiktā noprotu, ka sākumā vērosi vai pretestība būs, un tad jau pēc situācijas…!

   Vairākuma viedoklis jārespektē, tikai tādā gadījumā aizstātu vārdus partizāni, bataljoni ar situācijai atbilstošākiem vārdiem – Brīvību cīņu korists vai trolists….

 9. Gribētos dzirdēt no Raimonda skaidrojumu, kā viņam tas ir izdevies, ka ar NBS struktūru, kas balstīta uz 2000.gada situāciju, mēs esošā ģeopolitiskajā situācijā joprojām “droši” rullējam!

 10. Man šķiet, ka ZS OMD pamatapmācībai var izmantot kopīgo mācību centru (alūksne, cēsis, dobele…), kur 3 mēnešus ir kazarmu režīms utt. pārējos, teiksim 6, mēnešus nosūta pa bataljoniem tuvāk dzīvesvietai, kur iziet specializāciju (pavārs, kājinieks, šoferis, pga speciālists, sapieris utt.). nav jau tā, ka katrā bataljonā ir tikai viena specialitāte, tāpēc var jau drusku ar to pavariēt. un šajos 6 mēnešos pat nav jābūt obligāti kazarmu režīmam- kaut katru vakaru, ja nav saplānotas mācības, var braukt uz mājām.

  • arī zemessargs

   Specialitātes arī labāk mācīt centralizēti. Katrā ZS bataljonā pilna profila instruktorus nesavāksi. Drīzāk 3 mēneši – pamatapmācība, 2 mēn – specialitātes kurss, tad 2 mēn. kolektīvā apmācība vienības sastāvā un 2 mēn. kaujas dežūra.

 11. Ja Graube tagad pateiks, ka vajag OMD, tad vajag viņu deportēt.
  Kādēļ diskusijām nav neviens AM pārstāvis? Paši savā sulā vārīsieties.

  • Es neesmu rīkotājs, bet centīšos nerunāt par patriotismu, šajā jomā ekspertu pietiek. No tiem kuri saprot par ko runā pret OMD šobrīd ir runājuši Kalniņš, Liberts, Bergmanis, Ozoliņš, Graube. Argumenti pats zini kādi. Nav daudz gribētāju tos atgremot.

 12. Ar nelieliem izņēmumiem, tīri interesanta diskusija par valstij svarīgo jautājumu.. Man liekas interesants piedāvājums par 3(4) apmācību centriem- Tas būtu reāli.. Arī pipara un Oša pārdomas vērā ņemamas.. Netaisos te veidot kādu ,,rezjumē”, ( lai gan ar savu ievērojamo stāžu militārajās struktūrās to arī varētu). Bet tas šausmīgi pozitīvi, ka tik daudz ir gribētāju izteikties! Tad jau ,, VISS NAV PAGALAM..” Risinājumi varētu būt dažādi. Galvenais -lai mūsu tautai būtu drošāka sajūta. Un jaunajie un arī zinošiem te galvenā teikšana..Lai Valdība un Saeima arī ieklausās.. Tur jau arī viens otrs ir ,,zinošs un varošs”..

 13. Tas pa kanādiešu saukšanu palīgā apmācīt mūsu cilvēciņus tiešām izklausās diezgan loģiski un izdarāmi……angļu val visiem kuri jaunāki par 25 ir diezgan laba, pat ja nav sarunvalodas līmeni tad vismaz basic komandas sapratīs.

  • Piekrītu! Re vēl viena bonuss OMD/PMD. Kur labāku vidi lai apgūt angļu valodu. Iesauktā cilvēciņa vērtība civilajā darba vidē, vai studijās pēc tam pieaugs ģeometriskā progresijā. Ja jau kanādieši, pie reizes varbūt franču mēli apgūs kaut kādā līmenī. Ņemam vērā, ka CETA līgums arī ir apstiprināts un mums paveras Kanādas plašumi uzņēmīgiem latvju bāleliņiem.

   • Būtu izcils propagandas materiāls ar reālu segumu, kad ieroču brāļi no Kanādas un Latvijas pēc armijas turpina piemēram biznesa brālību. Nu tik skaisti tas būtu! 😊

 14. arī zemessargs

  “Graubes arguments: “Karš Latvijā būs tik īss, ka neko mobilizēt nepaspēsim”. Tas nu gan neizklausījās pēc ticības saviem (bruņotiem) spēkiem.”
  Tāpēc jāveido reģionālās noliktavas pēc Zviedrijas parauga (kas prezentācijā tika minēts), ekipējuma decentralizācija un mobilizācijas sistēma, kas nostrādās pat ja tiek sagrauta komandvadības sistēma un valstī jau atrodas ienaidnieks.

  • diskrēti atģādinu, ka tie, kas atbild par šiem lēmumiem ir totāli apdirsušies. Viss, kas notiek un notiks būs esošās sistēmas, mundiera goda aizstāvēšna = jauno ideju norakšana. Tur vienīgais risinājums, izkastrēt visu spici.
   Gada teiciens no intervijas:
   Mums kļūdas nav bijušas. (c)
   Anonīmais alkoholiķis savu ceļu uz atveseļošanos sāk ar sevis atzīšanu par alkoholiķi. T.sk. publiski. Šeit pat tuvu neesam šim stāvoklim.

 15. “Tādejādi viss paliek pa vecam, sēdēsim gaidīsim…”
  VB – gan Tavai gan citu līdzīgi domājošo un RUNĀJOŠO cilvēku darbībai ir rezultāts. Lēni, bet uzskati un retorika sāk mainīties – jāturpina presēt, presēt, presēt.
  Kas mums visiem var pietrūkt, tas ir laiks.
  Starp citu, čalim, kas izteica domu par kanādiešu instruktoru iesaisti rezervistu sagatavošanā vajadzētu piešķirt Gada balvu par atjautību un izdomu.

  • Labi, balvu bundziniekam “Zirgs Kaujā Nes” pasniegsim drumfestā. Bēdīgākais, ka pasākumā kurš kā nekā ir Jaunatnes (!) centra diskusija piedalījās daži jaunieši un vairāki vecie kraķi, nevis otrādi. Un protams, zālē saskaitīju kādu 5 bundziniekus 🙂

  • Ņemot vērā, ka pirmās divas atbildes, kas ir atbalstošas, ir puse, situācijā, kad interneta aptaujas parasti lielākoties nosedz jauniešu auditoriju un lasošos, aktīvos cilvēkus, kā arī to, ka ceturtā atbilde vairāk domāta nevis uzskatu paušanai, bet apbižotajiem, neveiksminiekiem un troļļiem, domāju, ka nav slikts rezultāts (vismaz šajā brīdī ap plkst. 13.50).

 16. Ceru, ka “…tik īss,” lai Saeimas, valdības un “kaujas…” kungi, paspētu tikai bikses pietaisīt, nepaspējot nosvīst!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s