Gaidot Auroras zalvi

[..] Commander of the Estonian Defence Forces (EDF), Gen. Riho Terras, attended a training exercise of a Swedish tank company on the island of Gotland. [..] Swedish military personnel will take part in this year’s Spring Storm exercise for the first time. In exchange, Kaitseliit (Defence League) volunteers will participate in the Aurora military exercise in Sweden. [..]

avots

vara bungas:  Terras  pareizi saprot prioritātes 🙂 , jo  igauņu zs (vads no Saaremaa salas)  dalība zviedru mācībās Aurora notiks ap to  laiku, kad  norisināsies Zapad-2017. Sadarbībai ar  Gotlandes aizstāvjiem  jābūt arī mūsu prioritātei, par to VB jau krustām šķērsām rakstīts, tādēļ neatkārtošos.

Advertisements

15 responses to “Gaidot Auroras zalvi

 1. arī zemessargs

  Kāds varētu izpausties mūsu atbalsts Gotlandes aizstāvjiem? Pretkuģu un PGA raķešu izvietojums Kurzemes piekrastē?

  • Izvieto ko tu gribi, bet šaut tikai ar NATO lēmumu/atļauju. Ja agresija ir pret SE (nevis LV kā NATO) tad no svara būs mūsu ter.ūdeņu un ekskluzīvās ekonomiskās zonas slēgšana agresora aktivitātēm un atvēršana SE aktivitātēm. Mēs to fiziski, dabā nodorošināt nevaram, bet formāls lēmums bez LV neiztiks, ja būs attiecīgs NATO lēmums.

   Ja agresija ir pret mums, tad no svara vai SE atļaus izmantot Gotlandi kā safe haven un savus ter.ūdeņus un eksluzīvo ekonomisko zonu mūsu aktivitātēm, tad lēmumu būs jāpieņem SE un FI, jo šiem ir savstarpējās mil.palīdzības līgums.

   • arī zemessargs

    Kāpēc ar NATO lēmumu? Ja agresija no Krievijas ir pret mums, Zviedriju vai citu kaimiņu, tad priekš kam gaidīt NATO?

    • Kapēc tu nepieļauj, ka agresija var būt tikai pret SE? SE kā tu iespējams zini nav NATO, bet NATO līgumā ir 9.punkts “Ar šo puses izveido Padomi, kurā ikviena no tām ir pārstāvēta, lai apspriestu jautājumus par šī Līguma īstenošanu.”

     • Tāpat arī 8.pants
      “Katra puse apstiprina, ka neviena no šobrīd spēkā esošām starptautiskām saistībām starp to un jebkuru citu Pusi vai jeb kuru trešo valsti nav pretrunā ar šī Līguma nosacījumiem, un tā apņemas neuzņemties jebkādas starptautiskās saistības, kas ir pretrunā ar šo Līgumu.”
      Tas ir ja tu kā MP izdomāsi noslēgt divpusējas mil.palīdzības līgumu ar SE.

      • arī zemessargs

       Tak palīdzēsim tāpat, bez jebkādiem līgumiem. Vienkārši paziņojam, ka, ja Krievija nepārtrauks agresiju pret Zviedriju tuvāko 24 stundu laikā, tad var uzskatīt, ka Latvija ar to atrodas karastāvoklī!
       Tas ir gadījumā, ja mums ir iespēja palīdzēt nekavējoties (piem. ar PGA vai pretkuģu raķetēm). Ja tā kā ir šobrīd, tad labāk izsludināt mobilizāciju, sagatavoties un tad runāt par kara pieteikšanu.

     • arī zemessargs

      Var būt agresija tikai pret SE, bet kāpēc mēs nevaram iestāties par SE pirms to dara NATO kolektīvi? NATO līgums taču neliedz individuāliem biedriem sniegt palīdzību trešajai pusei bez NATO lēmuma. Mēs tak šādā scenārijā būsim nākamie, tāpēc jo ātrāk, jo labāk. Pie tam mūsu iesaiste liks arī NATO ātrāk kustēties.

      • Tādēļ, ka ar to mēs sākotnēji nebūdami iesaistīti apdraudēsim sevi, bet mūs sargā pārējie. Bez saskaņošanas ar Lielo bračku sīkajam lekties disenē nav ieteicams, jo bračkam nev intereses iejūgties sīkā izraisītajā konfliktā. Tas var izdoties, bet tieši vienu reizi.

       • arī zemessargs

        Disenē viens urliķis meiteni kājām spārda, bet Lielais bračka stāv un domā???!!! Tad labāk es sīkais metīšos aizstāvēt, ja jau bračka tāds bremze! Un vēl “sīkā izraisītā konfliktā”, it ka es tam urliķim kaut kā esmu traucējis, līdz brīdim kamēr viņš nesāka meitenei uzmākties.

 2. arī zemessargs

  Šodien ziņās Bergmanis runāja par vizītes gaitu Izraēlā un minēja to kā lielisku piemēru visas sabiedrības iesaistei aizsardzībā.

 3. atbalstošie zemessargi, kas apgūst militārās prasmes tālmācības ceļā!!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.