Plānveida vēstures iznīcināšana. Bābelīša ezera elektrostacija.

L A T B O O T S

Bābelīša ezera citkārt idilliskajā klusumā šodien klaudz hidrauliskā āmura iznīcinošie triecieni. Ar Rīgas domes pasūtījumu un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas svētību notiek kārtējās vēstures liecības brutāla iznīcināšana. Pie tam šoreiz tā nav okupācijas vēsture kā pamestas sanatorijas vai ballistisko raķešu šahtas.

Nē, šoreiz iznīcināšanai ir nolemta Ulmaņlaiku slepenā stratēģiskās nozīmes elektrostacija, kas uzcelta 1938. gadā un bija plānota kā rezerves elektroenerģijas avots Rīgas pilsētas kritiskajai infrastruktūrai – valsts pārvaldei, rūpnīcām, tramvaja līnijām un radiofonam. Šveicē ražotie dīzeļģeneratori savu darbību sāktu tad, ja tiktu iznīcināts Ķeguma HES. 1944.g. vācieši staciju atkāpjoties daļēji saspridzināja. Padomju gados trīs mazuta tvertnēs tika glabāta degviela hidroplānu ostai Ķīšezerā, pēc neatkarības stacija stāvēja pamesta un nevienu netraucēja.

Tā kā arī es kā ilggadīgs rīdzinieks šeit esmu vairākkārt ložņājis, vakardienas ziņa portālos nāca kā spēriens no skaidrām debesīm, tādēļ nolēmu šodien vēl pēdējo reizi apskatīt mūsu dzīvās vēstures liecību. Šī taču ir vieta, ar ko citādā…

Skatīt ziņu 1  012 more words

Advertisements

6 responses to “Plānveida vēstures iznīcināšana. Bābelīša ezera elektrostacija.

 1. http://www.delfi.lv/news/national/politics/latvijas-sargasana-grib-iesaistit-visu-sabiedribu-vesta-de-facto.d?id=48585363

  “Kalniņš kā svarīgu aspektu min to, ka ikvienam Latvijas pilsonim ir pienākums pret valsti. “Cilvēks, kas nav bijis dienestā – viņš ir rezervists, un viņam kaut kad nāksies atnākt uz apmācībām.” – tas gadījumā nav OMD formulējums?

  • arī zemessargs

   Es teiktu, ka ir.

  • hvz to kaujas virsnieku leksikonu.

   rezervistus var mobilizēt REĀLA APDRAUDĒJUMA GADĪJUMĀ, rezervistam nav saistību pret valsti miera laikā, atšķirībā no rez.karavīriem.
   Mobilizētais rezervists nozīmē ne tikai došanos karavīros, tas var būt jebkāds cits darbs valsts aizsardzības labā. Tomēr ticamāk ar “rezervistiem” kurus iesauc aktīvajā dienestā valsts domā LV laikā OMD izgājušos, jo tie mums neskaitās (!) rez. karavīri.

   “Latvijas pilsoņu — rezerves karavīru un rezervistu — iesaukšana aktīvajā dienestā mobilizācijas gadījumā notiek saskaņā ar Militārā dienesta likumu Ministru kabineta noteiktajā kārtībā.

   https://likumi.lv/doc.php?id=63407

   “mobilizācija — mērķtiecīgi plānoti un sagatavoti valsts militārās un civilās aizsardzības pasākumi valsts apdraudējuma novēršanai vai tā seku likvidācijai, izmantojot noteiktus cilvēku, materiālos un finanšu resursus;”

   Noteikumi par mobilizāciju šeit:

   https://likumi.lv/ta/id/165708-rezerves-karaviru-un-rezervistu-iesauksanas-kartiba-aktivaja-dienesta-mobilizacijas-gadijuma

  • Man liekas viņš domā šādās kategorijās, bet ir viena maza problēma, mēs neesam 100 miljonu nācija.

 2. ŠOKS!! Mana bērnības vieta, kur spēlējām “kazakus-razboiņikus”, izložņāta krustu šķērsu, aiziet nebūtībā. Ja tā, tad parūpēsimies, lai pašvaldības vēlēšanās aiziet nebūtībā SC ar saviem krančiem!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s