Padomnieks

[..] Budget pressures and persistent fascination with technology have led some to declare an end to war as we know it. While emerging technologies are essential for military effectiveness, concepts that rely only on those technologies, including precision strikes, raids or other means of targeting enemies, confuse military activity with progress toward larger wartime goals. We must not equate military capabilities with strategy.  [..]

Herbert Raymond McMaster US Army lieutenant general , National Security Advisor

avots

vara bungas: Flinna aizstājējs Makmasters ir “zvērināts” kājnieks ar pieredzi, raksturu un intelektu  ” had been identified as innovative thinker”.  Raksts ir no 2013.gada un uzstāšanās arī, tātad pirms visiem UA  notikumiem.

Mūsu gadījumā teikums “We must not equate military capabilities with strategy” var nozīmēt to, ka šobrīd nepietiekamas armijas spējās nedrīkst samazināt mūsu  militārās ambīcijas (stratēģiju) aizstāvēt un uzvarēt. Proti, ja mums  ir tikai lāpstas bruņota pretinieka apturēšanai, tad  ir  jābūt tādam plānam (startēģijai), kas paredz efektīvi iznīcināt pretinieku ar lāpstām neskatoties ne uz kādu tā  pārākumu.

Pirmais par ko MakMasters runā sauszemes spēkiem veltītā lekcijā   ir par  komandieru-līderu vs komandieru-amatu aizbāžņu atlasi un audzināšanu. Otrā svarīgākā lieta ir karavīru apmācība, bet trešā – militārā izlūkošana un operāciju drošība. Virsniekiem derētu ieklausīties.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.