Flynn всё* (papildināts 15.02.)

White House National Security Adviser Michael Flynn resigned amid deepening controversy over allegations of improper contact with Russian officials

agrāk VB

*

UPD1

[..] In addition, the Army has been investigating whether Mr. Flynn received money from the Russian government during a trip he took to Moscow in 2015, according to two defense officials. Such a payment might violate the Emoluments Clause of the Constitution, which prohibits former military officers from receiving money from a foreign government without consent from Congress. The defense officials said there was no record that Mr. Flynn, a retired three-star Army general, filed the required paperwork for the trip.[..]

avots

VB: tātad sanāk,ka  US privātpersonai bez oficiāla amata runāt ar RU vēstnieku   tas ir fuj. Bet noteiktā kārtībā amatpersonai (ex ģenerālis joprojām ir amatpersona) neatskaitīties par iespējamo interešu konflikta situāciju (konkrēts pārkāpums), tas nav nekas traks – Pentagons izmeklē šo sarežģīto keisu jau divus gadus un vēl simts gadus izmeklētu. Tas liecina, ka Pantagons raustās no politiķiem, bet Tramps ir nolēmis distancēties no sankciju atcelšanas solījumiem. Jāsaka, ka  Eiropas līderiem vēl ir ietekme DC.

UPD2   Reakcijas, komentāri

Advertisements

37 responses to “Flynn всё* (papildināts 15.02.)

 1. Ha ha, melnais humoriņš1

 2. Flina kungs kļūst par varoni-mocekli līdzīgi kā Olivers Norths 80-tajos gados, kad vēl viens ģenerālis uzņēmās vainu un tika upurēts, lai izglābtu prezidentu.

 3. Vai, vai, vai. Krieviem nu ir aplauziens. Nu skaidrāk jau vairs pateikt nevar. Šodien visās ziņās – Baltais nams: Krievijai ir jāatdod Krima un jāpārtrauc vardarbība Ukrainā – http://m.apollo.tvnet.lv/zinas/baltais-nams-krievijai-ir-jaatdod-krima-un-japartrauc-vardarbiba-ukraina/786466

  Diplomātija “vokrug da okolo” beigusies.

 4. tas ko šobrīd redzu ir Trampa cīņa ar elitēm un esošo sistēmu. Flinna aiziešana ir mums pozitīvs signāls, bet vienlaikus ir zīme, ka Tramps ir zaudējis savu izvēlētu cilvēku. vecim ir pārsteigums, ka US un privātkantora vadīšana stipri atšķiras.

  “otrdien paziņoja Baltā nama preses sekretārs Šons Spaisers.” , nevis Tramps pats. ņemam popkornu un gaidam kad nākamo kokteili no Trampa ekstravagantajiem lēmumiem un valsts darbinieku pretdarbības.

  tagad tikai krieviem atliek Trampam uzspiest un viņu sakaitināt – Pu ar savu neprognozējamību uzreiz ieņems otru vietu :-D.

  • Pasaulei tas par labu nenāks – attīstīties un plaukt starp diviem neprognozējamiem psihiem (psycho vs maniak). Ķīna tad izskatās tāda miera osta un saprātīguma oāze.

   • No Ķīnas daudz ko var mācīties. Man piemēram patīk, cik filigrāni un metodiski tiek apšauti korumpanti. LV daudz būtu darāmā. p.s. jocīgākais, ka korupcija lielās šaibās mērot nav apkarojama pat ar regulāru apšaušanu…

    • Ja pieņem, ka nekorumpanti apšauj korumpantus, tad dīvaini, jo korumpantiem vienā brīdī vajadzētu izbeigties. Ja šauj vieni korumpanti otrus korumpantus, tad sanāk vienkārši šaušana.

     • pieņemu, ka šī parādība ir mūžīgais dzinējs. Vienus nošauj, nākamie spītīgi stājas tukšajās vietās “mani jau nenoķers” (c)

     • arī zemessargs

      Ķīnā neeksistē citu pretsvaru korupcijai, kas ir citās valstīs ar zemu korupciju un bez masu šaušanām: brīva prese, valsts pārvaldes atklātība, brīvas vēlēšanas un politiķu atskaitīšanās vēlētājiem, pilsoniskā sabiedrība un NVO, kas politiķus pieskata, varas dalījums, arī mentalitāte pret korupciju Āzijā ir iecietīgāka (kopumā, ir izņēmumi).

    • Filigrāni ar korupciju tika galā Honkonga pirms tika pievienota Ķīnai un Singapūra. Ķīnā vienkārši pie varas esošā ģimene nodrošina iespēju korumpēties tikai sev. Pilnīgi normāla kompartiju un diktatoru prakse.

     • arī zemessargs

      Ne gluži, kā jau rakstīju Ķīnā nav citu pretsvaru, tāpēc, lai turētu korupciju rāmjos, ir pastāvīgi jāšauj.
      Singapūrā kādu brīdī pašāva, attīstījās un tagad šauj ļoti reti. Somijā un Šveicē nešauj nemaz, bet tik un tā korupcija ļoti zema.

    • Patīk, ka tiek apšauti cilvēki…
     Latvijas īpatnība, ka cilvēki balso par AAA, par Saskaņu, bet tad gaida ka policisti vai vēl kāds labais gariņš no ārzemēm šos ieliks cietumā.

     Turklāt secinājums! Pat šaušana nelīdz, kaut ķīnieši dzīvo arī Singapūrā, Honkongā un Taivānā. Nerunājot par mūsu kaimiņvalstīm Skandināvijā un Rietumeiropā.

     • arī zemessargs

      Tieši tā! Nobalso par ZZS vai Saskaņu un tad pārmet NA kāpēc necīnās pret korupciju 🙂 Un tā regulāri. Disene uz grābekļiem 🙂 Vēl jo vairāk vismaz puse sabiedrības neko nepārmet un vispār par šo jautājumu nesatraucās.
      Šaušana vajadzīga, lai samērā ātri pārveidotu sistēmu. To ir gājušas cauri gandrīz visas attīstītās valstis. Piem. Latvijā, ja grib ātri, tad vajadzētu šaut, paralēli pārveidojot ekonomikas struktūru, radot vidusšķiru, veidot neatkarīgos mēdijus un NVO. Pirmā paaudze nedos un neņems, jo baidīsies no nošaušanas (pieaugušo cilvēku reti kad var pārveidot un pats viņš reti mainās, toties viņu var iebiedēt). Līdz otrā un trešā paaudze jau neņem, jo tā ir audzināta.

      • Johaidī… Kas tad būs tie tiesneši ? Bičkovičs vai? Vai varbūt proletāriskie trījnieki no paaugstinātas gaismas caurlaidības pilsoņiem? Vislabāk domāju importēt tiesnešus un šāvējus pa taisno no Ķīnas lēti un LV ar garantiju nav radinieku, tātad nebūs nekāda interešu konflikta.

   • prognozējama pasaule pieļāva Sudetus un Krimu.. var jau, protams, gadīties ka tas ir salīdzinoši pozitīvs rezultāts starp alternatīvām, bet gribētos redzēt ko labāku.

    • Tieši “prognozējamais” Obama ar savu prognozējamo mīkstmiesību, kas pēc Gruzijas izdomāja taisīt visādus restartus ar krieviem ļāva Putinam saprast, ka viņa rīcībai smagu seku nebūs un viņš var mēģināt atkārtot pasākumu. Tieši pēdējās desmitgades “prognozējamie” rietumi ar prognozējamo mīkstmiesību ir tas faktors, kas ļāva gan Putinam attīstīties, radīt Ukrainas konfliktu, gan ļauj Ķīnai savā reģionā uzvesties līdzīgi, gan ļāva tik plaši nostabilizēties un atklāti uzplaukt islāma antirietumnieciskajam novirzienam.

   • Kurā vietā Ķīna ir miera osta un saprātīguma oāze? Tikai tādēļ, ka mums ar viņiem, atšķirībā no krievu un amerikāņu uzvedības un lēmumiem, saskare mazāka un mūs neskar tik daudz? Ķīna savā reģionā (piem., salu jautājums, taivānas jautājums) uzveda “ne sliktāk” kā Krievija.

    Un par neprognozējamību starp diviem psihiem – tā nu nesanāks. Putins Krievijā ir cars un nosaka visu viens. Savukārt USA prezidents viens visu nenosaka – tur ir līdzsvars starp prezidentu, parlamentu, Augstāko tiesu, partiju varu, specdienestiem utt. Tur nenotiek tā – prezidents pēkšņi izdomāja – un visi klanās un dara. USA nav Krievija un tāpēc no USA puses nekāda psihošana nebūs.

    Turklāt šie lēmumi – gan Flinns, gan paziņojums par Krieviju – domāju nav vienā dienā pēkšņi izlemti. Tai rakstā pieminētā USA sūtne ANO – Nikija Heilija, kas asi izteicās par Krieviju – tika iecelta ar gandrīz vienbalsīgu Kongresa lēmuma un bija Trampa izvirzīta. Un retorika viņai ne sliktāka par iepriekšējo Obamas iecelto Pauersu.

    • Pie pēdējās rindkopas par Heiliju – kāpēc pieminēju viņu saistībā ar to, ka lēmumi/virziens nav vienā dienā tapis – viņa tika izvirzīta un iebalsota jau janvārī, un pret Krieviju viņa izteicās jau 3. februārī.

    • “Cars” attiecībā uz Putinu ir veikls epitets, bet maldinošs. Monarhija paredz tiesības valdīt balstoties uz asins piedrību dinastijai un nav svarīgi kādas ir troņmantinieka kā vadītāja dotības. Viņa kļūdas ir Dieva griba. Savukārt Putins sākotnēji bija kompromisa figūra starp RU MRK, oligarhiem un kolektīvo “VDK”, bet tā progresēja savā amatā, ka tagad ir savējais visos trīs varas klubos. Šie klubi deleģēja viņam tiesības vadīt, apbalvot un sodīt, piešķirt un atņemt. Tomēr viņš nedrīkst kļūdīties un ja pieļaus jebkuru divu klubu apvienošanos pret sevi – zaudēs amatu ar bļīkšķi. Caram tas nedraudētu. Tā kā Putin arī ir līdzsvarotājs, tikai atsvari savādāki.

  • kek: ““otrdien paziņoja Baltā nama preses sekretārs Šons Spaisers.” , nevis Tramps pats.”
   ————————-
   Man jau liekas, ka ja pasaka preses sekretārs, tad tas ir administrācijas viedoklis un tur vairs neizlocīties.
   Un nu jau arī Tramps twiterī paspējis izteikties – ka Krima esot pievienota Obamas laikā un vai tik Obama neesot par mīkstu bijis – http://echo.msk.ru/news/1928592-echo.html

   • tas kā reizi ir teksts kuru prezidents var paziņot kā ne pārāk precīzu, ja izrādīsies, ka sabiedriskā doma vai partneri joku nav izpratuši :-D. tiesa Tramps arī esot ko izteicies, ka Obamas dēļ Pu varēja tā uzdarboties un tikt pie Krimas. bet tikpat labi viņš to varēja pateikt, lai paceltu tirgus vērtību Krimai. UA nav ko ļoti priecāties – nevajadzēja tik atklāti noslieties par Klintoni.

    cars arī never darīt ko grib. atšķirībā no president, cars never pieslieties opozīcijai (jo tā režīma apstākļos ir minimāla vai margināla) un viņam ir jāiet sāktais ceļš bez krasām kustībām. tā teikt tabakdozi neviens nav atcēlis.

   • arī zemessargs

    Ļoti meistarīgs gājiens! Tiešām, kāpēc Trampam pārmest mīkstu rīcību, ja jau pirmkārt mīksti rīkojies Obama?

 5. Североатлантический союз остается “краеугольным камнем” системы безопасности Соединенных Штатов, заявил министр обороны США Джеймс Мэттис во время первого визита в штаб-квартиру НАТО в Брюсселе на новой должности – http://www.svoboda.org/a/28311377.html

 6. Jebkurā gadījumā, pats svarīgākais šobrīd ir, ka no USA administrācijas oficiāli ir nosprausts konkrēts vektors divos svarīgos jautājumos – Ukraina (notiek rkeivu agresija, krima ir okupēta) un NATO (USA transatlantikso attiecību stūrakmens).

  Pēc šodienas/vakardienas oficiālajiem paziņojumiem viss ir vairāk vai mazāk tomēr nostājies savās vietās.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.