“bataljonus” par bataljoniem

[..] Однако будем откровенны: статистический учет военнообязанных и состояние резервного компонента армии – это не одно и то же. Увеличение количества военнообязанных не обязательно влечет за собой улучшение резерва войск. Тот факт, что кого-то где-то считают на бумаге резервистом (LV gadījumā “rezerves karavīrs”-VB) (военнослужащим запаса), не означает, что на него можно рассчитывать как на хорошо подготовленного бойца резерва. Ведь даже боец с боевым опытом АТО с течением времени теряет навыки и умения.

[..]  В этом вопросе руководство войсками применяет систему, которая уже была обкатана и испытана и которая доказала свою эффективность. Речь идет о так называемом методе дополнения уже развернутых и сформированных частей и соединений определенным количеством резервистов (LV gadījumā “rezerves karavīri”-VB) в отличие от метода, когда части и соединения полностью, почти с нуля, комплектуют резервистами.[..]

avots

vara bungas: Nu lūk vēl viens paņēmiens kā pārvērst ZS “papīra bataljonus” par pilnībā nokomplektētām kaujas vienībām – kājnieku  bataljoniem. Pirmais solis, sagatavot Pilsoniskās izlases militārajā dienestā kārtīgi apmācītus  kājniekus kareivju amatos. Otrais solis, pēc demobilizācijas piesaistīt šos rezerves karavīrus konkrētiem amatiem  ZS bataljonos (vai vēl labāk iekļaut kā apakšvienības pilnā sastāvā) ar kuriem kopā tos trenēt laika gaitā. Kas var būt labāks par šo?

Šobrīd ir zināms, ka AM grasās palielināt rez.karavīru skaitu uz  (1) jaunsargu (pēc spec.kursa) un (2) 24-dienu brīvprātīgas apmācības kursantu rēķina. Idejas kreatīvas, bet ož pēc karavīra aroda profanācijas. 24 dienās par karavīru netop. Tad jau labāk, lai atzīst  kādreizējo LV OMD karavīrus par rezerves karavīriem, pievienotā vērtība no tā būs daudz lielāka.

Advertisements

12 responses to ““bataljonus” par bataljoniem

 1. Nu, mēs jau visu laiku līdzīgi te cepamies. Vismaz beidzot visas šīs domas, idejas…. ir uzliktas uz papīra īsā, konkrētā tekstā.

 2. man tik gribētos zināt, ko 24 dienās rezerves karavīram grib iemācīt?! kājinieku pamatkursu?
  cik noprotu zs pamatkurss ilgst 3 nedēļas nogales?… protams, ka jaunajiem ir par maz. tie, kuri kkur jau bijuši, ir baigi ok! varu tik piebilst, ka instruktori strādā pa visiem 100% un kursantiem arī ar nekādu .uiņu nav jānodarbojas.
  pēc nedēļas nogales, ja nesačko, tad esi pilnīgi beigts…
  tāpēc gribētos tuvāk zināt kko par brīvprātīgo apmācības programmu!.. lai tad Garisons pie prezentācijas pastāsta par saturu un rezultātu, ko grib sasniegt.

  • ”cik noprotu zs pamatkurss ilgst 3 nedēļas nogales?”

   4 nevis 3

  • Ierakumu_žurka

   Kas tā par pamatapmācību 3 nedēļas nogalēs? Kurā batā?
   Manā batā tās ir 22-24 dienas, no kurām 10 ir nometne. Un tad jau laika pietiek tikai ieskrāpēt virsu vajadzīgo zināšanu bāzei.
   Gribu zināt kā citi ir “optimizējuši” apmācību procesu 4 reizes mazākam dienu skaitam.
   Pēc tam vēl seko 6 dienas specialitātes (ložbers, CG, sanitārs, sakarnieks, vēl šis tas) pamati ar iespēju pēc tam vēl X dienas uzlabot skillu advancētākos kursos.
   Nākamajā gadā seko atkal 24 dienu apmācību cikls nodaļas līmenī.
   Pēc tam teorētiski būtu jāseko vada līmenim, bet tā kā tam nepieciešama 2 līmeņus augstākas apakšvienības (Bataljona) eksistence, tādēļ tas vēl ir sapņu līmenī.
   Anyway, pēc abos gados sekmīgi apmeklētiem un pabeigtiem kursiem (50+ dienas), cilvēks ir uzskatāms par pamatā apmācītu ZS.

   • ar vienu piebildi: individuāli apmācītu. Tad katrus 30 gavrikus jātrenē kopā un tā, lai apakšvienība neizjūk un nesāvācās katru reizi citā sastāvā. Tas vēl pāris mēneši.

 3. Mums pat nav bataljona, ko tīri teorētiski varētu iesaistīt varbūtējā Baltijas brigādē. Bet kādu štābu gan varētu vēl izveidot 🙂
  http://www.la.lv/vai-bus-vairaku-tukstosu-karaviru-liels-baltijas-brigade/
  Vispār to var uztvert kā atdzīšanās, ka ir d*r*ā no AM puses.

  • Es laikam būtu pēdējais kurš fanotu par vairāku valstu kombinētām vienībām, tas patīk žurnālistiem un politiķiem, bet grūti vadāmi, politizēti un potenciāli var vairāk šķelt nekā saliedēt. Bet fakts ir fakts, mums nav PD ko deleģēt šādai brigādei, kur nu vēl pilna bataljona lielumā. Arī praktisku pielietojumu tai neredzu, ja nu vienīgi gatavoties misijām. Ja vajadzēs un būs iespēja valstis sūtīs viena otrai palīgā vienības tāpat, ja iespējas nebūs nekāda kopīga brigāde nelīdzēs, izjuks pa vīlēm.

 4. Ja viens no argumentiem pref OMD ir instruktoru un virsnieku trūkums, tad kas apmācīs jauniešus šajās apmācībās? Paši? Kaut arī 24 dienas, bet tās tak nebūs tikai 24 dienas gadā. Tātad atkal vajag resursu. Kkā neiet kopā AM sacītais, vismaz man. Bet laikam kā jau VB teica par OMD, tad mūsu gudrīši ir iedomājušies uzreiz tūkstošus apmācīt un vēl nez ko. Nevis ģenerēt pavisam kaut ko jaunu. Un jā, 24 dienās maz ko var iemācīt. Un PRIEKŠ KAM
  MUMS TOS REZERVES KARAVĪRUS? Tie tak lielgabala gaļa… no OMD iegūtu to pašu ko šajā plānā tikai kvalitatīvāku. Gribētos dzirdēt AM argumentus. Šie nebūs lielgabala gaļa? Būs labāki par OMD produktu, kas arī ražo rezerves karavīrus.
  Starp citu 2006. Gadā 1 OMD karavīrs izmaksāja 1824 latus, kas ir aptuveni 2500€. Ņemot vērā inflāciju tas tagad būtu 3500€. Tāda maza matemātika. Bet mums mēģina iestāstīt, ka 30000€.

  • rez.karavīrus šādā 24-dienu veidā var sacept atskaitēm NATO, jo šobrīd mēs švaki izskatamies uz kopējā baltiešu fona. Tomēr šāda cepšana ir besperspektīvs pasākums, jo tad kad nato beigs prasīt rez.karavīru skaitu tā sāks jautāt par kvalitāti un tad būs liels kauns, jo nevar apgalvot ka rez.karavīrs pēc 24 dienu apmācības ir līdzvērtīgs rez.karavīram pēc 9 mēnešu apmācības. Puskoka lēcēji kā jau tika teikts.

   • Nu tas ir vienkārši stulbs pasākums. Tas tikai parāda mūsu AM un augstāko virsnieku intelektu! Nu nav neviens no viņiem karotājs un nekad nebūs. Kā sākās ar Raimondu viss tā pagaidām turpinās. Leonīds tāds pats, un vēl Pabriks slavē viņu, ka neesot parketa ģenerālis. Visīstākais parketnieks.
    Es nesaprotu, kā AM un NBS gudro ideju autori naktīs guļ? Tas ir pilnīgs absurds. Un kā Leonīds var saukt sevi par kaujas virsnieku, ja šādas lietas notiek? Tiešām tik nogrimuši esam?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s