in memoriam kapteinis Maris Kaminskis (+UPD)

avots

Jānis Pujats ( biedrība SOS palīdzība Ukrainas armijai) raksta:

Draugi,

vairāki no jums droši vien jau pamanījuši interneta vidē ziņu par to, ka kaujās pie Avdiivkas krita ukraiņu karavīrs vārdā Māris Kaminskis.Par to, cik lielas ir Māra saknes ar Latviju mēs vēl uzzināsim, jo esam kontaktā ar viņa ģimeni, taču šobrīd nevēlamies viņus traucēt. Šodien no Māra atvadās. Rīt glabā. Vairāki grupas biedri un vienkārši domubiedri jau ir izteikuši vēlmi ziedot Māra sieviņai, kura ir trešajā grūtniecības mēnesī un saņemot ziņu par vīra nāvi, nonāca slimnīcā ar spontānā aborta draudiem. Viņi tikai septembrī mija gredzenus. Māris mira sievasmātes rokās, kas ir medmāsa frontē. Arī viņai tajā brīdī notika mikroinsults. To visu ir bezgala sāpīgi atstāstīt. Mēs gribam palīdzēt. Palīdzēt jums nogādāt savus ziedojumus Janai, Māra sievai. Pat neliela summa, lai arī neatgriezīs viņai vīru, bet iespējams ļaus vairāk parūpēties pat savu un bērniņa veselību, kā arī vienkārši parādīs viņiem, ka latvieši savējos atceras. Pat ja saknes ir nelielas, vai to pat nav pavisam. Mēs vienmēr teicām – Ukraiņu karavīri ir mūsējie. Viņi aizstāv arī mūs. Māris ziedoja tam savu dzīvi. Lai viņa dzimta turpinās. Lai bērniņš piedzimst vesels un sveiks. Visi, kuri vēlas ziedot tieši Māra ģimenei, dariet to ar norādi ‘Mārim’. Mēs apņemamies visu saziedoto nodot tieši viņa sievas Janas rokās.
Ziedojuma iespējas nemainīgas:

ar norādi “Mārim”
Biedrība “SOS palīdzība Ukrainai”
Reģ.nr.: 40008238761
Bankas konts AS Swedbank: LV93HABA0551040192621
Paypal: help_UA_army@inbox.lv
Skrill: help_UA_army@inbox.lv

https://www.facebook.com/groups/sos.ukrainai/permalink/1994868317402913/

UPD1 (Google+VB tulkojums no ukraiņu valodas)

“Dārgie draugi, es vēlos sirsnīgi pateikties jums par to, ka jūs dalāties ar mums sāpes, tādu skaistu, spilgtu, lojālu cilvēku zaudējot. Visi, kas tur bija, un tie, kuri lūdza un skumst ar mums paldies, draugi, es zinu, cik daudzi jūs bijāt, kad mēs pavadījām mūsu mīļo pēdējā ceļā. Acīs jums nevarēju skatīties, jo nevarēju novērst acis no mīļotā. Noliecu galvu, manai sirdij nav miera, nevienam pasaulē nenovēlu pārciest šīs sāpes. Tās nav iespējams izmērīt.

Es gribu lūgt jums pieminot manu vīru lūgties par viņa bērnu, kuru nesu zem savas sirds. Mazais ilgojas pēc tēva un vēlas dzīvot.

Cilvēki, novērtējiet katru dzīves mirkli. Nelaimes staigā tik tuvu. Lai Dievs jūs pasargā. Padariet kādu sev blakus laimīgu, jo jūs nezināt varbūt šis brīdis ir pēdejais jūsu dzīvē.

Ziniet, cilvēki bieži dzīvo līdz vecumam nepiedzīvojot laimi. Ar manu mīļo vīru mēs bijām pazīstami divus gadus un varu droši teikt, ka mēs pazīnām laimi. Lai arī mūsu ģimenes dzīve turpinājās tikai četrus mēnešus, lai tas ir īss brīdis, bet tas ir saldākais laiks manā dzīvē, ko pavadīju kopā ar viņu, bet skaistākais, kas noticis ar mums, ir tas, ka mēs apprecējāmies, savienojot mūsu sirdis uz visiem laikiem.

Tu zini mīļais, es uz visiem laikiem tava. Šodien mēs noskūpstījām pagātni, un tas ir saldākais skūpsts visā manā dzīvē. Tas skūpsts paliks uz manām lūpām uz visiem laikiem. Un mani mati vēl smaržo pēc vislabākā aromāta pasaulē. Viņš negribēja no mums aiziet, bet atdeva savu dzīvību par mums, lai miers beidzot atgriežas mūsu Ukrainā.

Es lūdzu Dievu, lai šis karš, kas iznīcināja simtiem likteņus beigtos, lūdzu , lai vecāki, brāļi, māsas un bērni nekad neapglabā savus vīrus, dēlus, brāļus un tēvus.

Es kliedzu “Es neesmu atraitne! Es esmu varoņa Mara Kaminska mīļotā sieva. Varoņi nemirst.”

Jana Kaminska”

http://www.volyn24.com/news/78265-a-moie-volossia-vse-sche-tak-pahne-toboyu-druzhyna-zagyblogo-bijcia-z-volyni-opublikuvala-zvorushlyve-zvernennia

Advertisements

16 responses to “in memoriam kapteinis Maris Kaminskis (+UPD)

 1. Його ім’я означає “море”, але він з дитинства любив небо. Тому йшов до своєї мети, навіть не зважаючи на те, що професія військового у часи його юності вважалася непопулярною та безперспективною. Він приклав купу зусиль, підкріплених шаленим бажанням, і став до лав тих, хто з честю доводить своєю службою девіз “Ніхто крім нас”.
  80-та бригада, Герою твоєму шана.
  Маріс Айдинович Камінський народився 9 квітня 1990 року у місті Ківерці Волинської області.
  У період з 2005 по 2008 роки навчався у Львівському державному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. Героїв Крут. Там отримав своє перше звання “віце – сержант”, а згодом став старшим віце – сержантом.
  Людина спокійна, виважена, зі стійким характером, користувався великим авторитетом серед курсантів, Маріс Айдинович був завжди підтягнутим, веселим, ніколи не займався підлабузництвом, був інструктором у молодших курсів.
  2012 року хлопець закінчив аеромобільний факультет Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Проходив службу у Львові в роті десантного забезпечення. З 2013 року – у військовій частині Чернівців, де займав посаду начальника продовольчої служби тилу.
  У 2012 – 2013 роках був командиром взводу, з 2013 по 2016 роки – командир роти 3-ї батальйонно-тактичної групи 80-ї окремої десантно-штурмової бригади. З кінця 2016 року – начальник продовольчої служби.
  На війні з перших її днів, учасник оборони Луганського аеропорта.
  Під час служби Маріс Айдинович вирізнявся серед інших офіцерів високими професійними навичками, показував найкращі результаті з вогневої підготовки. Він був уособленням справжнього офіцера, дуже відповідальним, наполегливим та відданим своїй професії.
  Захоплювався спортом, особливо любив карате. З ним було цікаво спілкуватися, у компанії він знав, як розвеселити, був також і чудовим співрозмовником. Вмів Маріс бути й хорошим вірним другом – він ніколи не виказував байдужість і завжди намагався усім допомогти: кому ділом, а кому словом.
  Капітан, начальник продовольчої служби 3-ї батальйонно-тактичної групи 80-ї окремої десантно-штурмової бригади.
  Загинув вночі 3 лютого в районі міста Авдіївка Донецької області під час обстрілу наших позицій з реактивних установок БМ-21 “Град”.
  Поховання Героя відбудеться у Ківерцях, точна дата поки невідома, адже тільки сьогодні увечері тіло капітана планують доставити додому. У нього залишилась мати, брат та вагітна дружина.
  Підіть поцілуйте коханих. Підіть обійміть мати. Підіть подивіться на небо. Синє воно? Затягнуте хмарами? Сиплеться з нього вода?
  Це неважливо. Головне, що воно спокійне.
  Завдяки цьому чоловіку, який теж любив небо, а воно вогнем впало на нього, розбризкуючи металеві краплі дощу.

  Ян Осока

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1447675891949414&id=100001210527967&__mref=message_bubble

 2. Draugi, vairāki no jums droši vien jau pamanījuši interneta vidē ziņu par to, ka kaujās pie Avdiivkas krita ukraiņu karavīrs vārdā Māris Kaminskis.Par to, cik lielas ir Māra saknes ar Latviju mēs vēl uzzināsim, jo esam kontaktā ar viņa ģimeni, taču šobrīd nevēlamies viņus traucēt. Šodien no Māra atvadās. Rīt glabā. Vairāki grupas biedri un vienkārši domubiedri jau ir izteikuši vēlmi ziedot Māra sieviņai, kura ir trešajā grūtniecības mēnesī un saņemot ziņu par vīra nāvi, nonāca slimnīcā ar spontānā aborta draudiem. Viņi tikai septembrī mija gredzenus. Māris mira sievasmātes rokās, kas ir medmāsa frontē. Arī viņai tajā brīdī notika mikroinsults. To visu ir bezgala sāpīgi atstāstīt. Mēs gribam palīdzēt. Palīdzēt jums nogādāt savus ziedojumus Janai, Māra sievai. Pat neliela summa, lai arī neatgriezīs viņai vīru, bet iespējams ļaus vairāk parūpēties pat savu un bērniņa veselību, kā arī vienkārši parādīs viņiem, ka latvieši savējos atceras. Pat ja saknes ir nelielas, vai to pat nav pavisam. Mēs vienmēr teicām – Ukraiņu karavīri ir mūsējie. Viņi aizstāv arī mūs. Māris ziedoja tam savu dzīvi. Lai viņa dzimta turpinās. Lai bērniņš piedzimst vesels un sveiks. Visi, kuri vēlas ziedot tieši Māra ģimenei, dariet to ar norādi ‘Mārim’. Mēs apņemamies visu saziedoto nodot tieši viņa sievas Janas rokās.
  Ziedojuma iespējas nemainīgas:
  Biedrība “SOS palīdzība Ukrainai”
  Reģ.nr.: 40008238761
  Bankas konts AS Swedbank: LV93HABA0551040192621
  Paypal: help_UA_army@inbox.lv
  Skrill: help_UA_army@inbox.lv

  https://www.facebook.com/groups/sos.ukrainai/permalink/1994868317402913/

 3. Māra ģimenei savākti jau 216,73 eiro!
  Pirmos 100 eiro ziedojis Alvils. 20 eiro nākuši no portāla draugiem. lv grupas “InFocus”, vēl 50 eiro no Andreja, 10 eiro no Agra, 10 eiro no Jāņa, 6,73 eiro no Evitas un 20 eiro no Kaspara. Paldies!

  • Agris Purviņš

   Savācamies, kur mēs neiztērējam 5 vai 10, bet šī būs patiešām svētīga lieta. Jebkuram karavīram šis ļoti sāpīgs un svarīgs jautājums, kas notiks ar manu ģimeni, kad manis vairs nebūs, jo ejot aizstāvēt savu valsti, pirmām kārtām mēs aizstāvam savu ģimeni, savus bērnus.
   Cik zinu, tad Ukraina rūpējas par savu kritušo karavīru ģimenēm, bet tas ir izdzīvošanas minimums.

   • pareizāk sakot vienreizējs pabalsts ir 500 izdzīvošanas minimumi, kas veido ap 29000 euro par kritušo UA karavīru (mobilizēto, iesaukto vai PD, brīvprātīgie hvz), ko dala starp laulāto un 1.pakāpes radiniekiem.

 4. УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №28/2017

  Про відзначення державними нагородами України

  За особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі постановляю:

  […]

  Нагородити орденом Богдана Хмельницького III ступеня

  […]

  КАМІНСЬКОГО Маріса Айдиновича (посмертно) – капітана

  […]

  Президент України П.ПОРОШЕНКО

  8 лютого 2017 року

  http://www.president.gov.ua/documents/282017-21258

 5. Šodien Māra ģimenei nākuši klāt vēl 222 eiro! Paldies Jums visiem! Šajā summā ir Ināras 25 eiro, Svetlanas 7 eiro, 50 eiro no Mārtiņa, 15 no Ģirta, 15 no Tatjanas, 35 no Jurģa, 10 no vēl viena Jurģa, 20 no Baibas, 20 no Ukraiņu kongresa, 25 no Aleksandra.

 6. «Дорогі друзі, хочу подякувати щиро вам за те ,що ви розділили з нами цей біль, втрату прекрасної, світлої, щирої людини. Всі хто були поруч, та ті які молилися та тужили разом з нами я дякую вам, друзі я знаю як вас було багато, коли ми проводжали мого коханого чоловіка в останню путь. В очі не могла вам дивитись, адже очей від коханого не могла відірвати. Низький уклін, схиляю голову, моєму серцю немає покою, нікому у світі не бажаю пережити цей біль. Його не можливо виміряти.

  Хочу вас щиро попросити заради пам’яті мого чоловіка помолитися за його дитя ,яке під моїм серцем. Малюк тужить за татом і хоче жити.

  Люди цінуйте кожну прожиту мить. Біда ходить так близько. Нехай вас оберігає Бог. Робіть щасливими одне одного. адже ви не знаєте ,можливо будь який вчинок може бути крайнім у вашому житті.

  Ви знаєте, люди вік живуть і щастя не пізнають. З моїм коханим ми знайомі два роки і я сміливо можу сказати що ми пізнали щастя. Нехай моє з чоловіком сімейне життя було чотири місяці, нехай воно таке коротке, але це найсолодші роки мого життя проведені разом з ним, але найпрекрасніше ,що сталося з нами, це коли ми побралися, поєднали наші серця назавжди.

  Ти ж знаєш, коханий, навіки твоя. Сьогодні ми в останнє цілувалися і це найсолодший поцілунок за все моє життя. Цей цілунок назавжди залишиться на моїх губах. А моє волосся все ще так пахне тобою коханий, найкращий аромат у світі. Він не хотів від нас іти, але віддав своє життя за нас, щоб нарешті настав мир в нашій Україні.

  Молю Бога щоб ця війна, яка зруйнувала сотню долей закінчилася, щоб батьки, брати, сестри та діти ніколи не ховали своїх хлопців.

  Всім кричу «Я не вдова! Я – кохана дружина героя Камінського Маріса Айдиновича». Герої не вмирають».
  http://www.volyn24.com/news/78265-a-moie-volossia-vse-sche-tak-pahne-toboyu-druzhyna-zagyblogo-bijcia-z-volyni-opublikuvala-zvorushlyve-zvernennia

  • Jana Kaminska:
   “Dārgie draugi, es vēlos sirsnīgi pateikties jums par to, ko jūs dalāties ar mums sāpes, tādu skaistu, spilgtu, lojālu cilvēku zaudējot. Visi, kas tur bija, un tie, kuri lūdza un skumst ar mums paldies, draugi, es zinu, cik daudzi jūs bijāt, kad mēs pavadījām mūsu mīļo pēdējā ceļā. Acīs jums nevarēju skatīties, jo nevarēju novērst acis no mīļotā. Noliecu galvu, manai sirdij nav miera, nevienam pasaulē nenovēlu pārciest šīs sāpes. Tās nav iespējams izmērīt.

   Es gribu lūgt jums pieminot manu vīru lūgties par viņa bērnu, kuru nesu zem savas sirds. Mazais ilgojas pēc tēva un vēlas dzīvot.

   Cilvēki, novērtējiet katru dzīves mirkli. Nelaimes staigā tik tuvu. Lai Dievs jūs pasargā. Padariet kādu sev blakus laimīgu, jo jūs nezināt varbūt šis brīdis ir pēdejais jūsu dzīvē.

   Ziniet, cilvēki bieži dzīvo līdz vecumam nepiedzīvojot laimi. Ar manu mīļo vīru mēs bijām pazīstami divus gadus un varu droši teikt, ka mēs pazīnām laimi. Lai arī mūsu ģimenes dzīve turpinājās tikai četrus mēnešus, lai tas ir īss brīdis, bet tas ir saldākais laiks manā dzīvē, ko pavadīju kopā ar viņu, bet skaistākais, kas noticis ar mums, ir tas, ka mēs apprecējāmies, savienojot mūsu sirdis uz visiem laikiem.

   Tu zini mīļais, es uz visiem laikiem tava. Šodien mēs noskūpstījām pagātni, un tas ir saldākais skūpsts visā manā dzīvē. Tas skūpsts paliks uz manām lūpām uz visiem laikiem. Un mani mati vēl smaržo pēc vislabākā aromāta pasaulē. Viņš negribēja no mums aiziet, bet atdeva savu dzīvību par mums, lai miers beidzot atgriežas mūsu Ukrainā.

   Es lūdzu Dievu, lai šis karš, kas iznīcināja simtiem likteņus beigtos, lūdzu , lai vecāki, brāļi, māsas un bērni nekad neapglabā savus vīrus, dēlus, brāļus un tēvus.

   Es kliedzu “Es neesmu atraitne! Es esmu varoņa Mara Kaminska mīļotā sieva. Varoņi nemirst.””

   http://www.volyn24.com/news/78265-a-moie-volossia-vse-sche-tak-pahne-toboyu-druzhyna-zagyblogo-bijcia-z-volyni-opublikuvala-zvorushlyve-zvernennia

 7. Šodien bija īsa saruna ar Māra sievasmāti. To pašu, kuras rokās viņš mira. Smagi. Visu jūsu vārdā izteicām līdzjūtību. Negribējās ilgi mocīt ar jautājumiem par Māra saknēm. Sapratām, ka nav īstais laiks. Viņi nezināja, ka Māris ir latviešu vārds, kad pateicām. Māris pats neko nekad nav stāstījis par to, vai viņam ir latviešu saknes…. Bet vai tas ir galvenais? Galvenais šobrīd, lai viņa bērniņš dzīvo. Oma visu laiku par viņu runāja… Šovakar ar norādi ‘Māra ģimenei’ mums ir vēl 315 eiro – 40 no Nataļjas, 30 no Kristiānas, 100 eiro no Aksela, 100 no Vītas, 20 no Unas un 25 no Raimonda. Paldies!

 8. Labs svētdienas vakars, draugi. Māra ģimenei ir vēl 100 eiro no Jāņa. Paldies Jums! Vakar ģimene pulcējās kopā, lai pieminētu 9 dienas, kopš viņa vairs nav.
  Foto no bērēm: http://www.volynpost.com/news/83635-desantnyk-pishov-u-nebo-u-kiverciah-pohovaly-geroia-marisa-kaminskogo

 9. Māra ģimenei šodien esam saņēmuši vēl 40 eiro – 15 no Ivara un 25 no Ilzes. Liels paldies!

 10. Ukraiņu Māra ģimenei 30 eiro šodien ziedoja latviešu Māris. Paldies!

 11. Vēl 20 eiro Māra ģimenei šodien ziedoja Haralds. Paldies!

 12. Sveiki, draugi! vēl 20 eiro Māra ģimenei vēlas nodot kāds anonīmais līdzcilvēks, kurš strādā žurnālistikā. Paldies Jums!

 13. Draugi, ziņojam, ka šodien Māra Kaminska sievai Janai pārskaitījām jūsu saziedotos līdzekļus – kopā apaļi 1000 eiro. Viņa joprojām ir ārstu uzraudzībā, bet bērniņam viss esot labi. Gan telefoniski, gan rakstiski viņa sūta visiem vissirsnīgāko pateicību. Bet mēs turpinām koncentrēties uz ziedojumu vākšanu termovizora iegādei bataljona ‘ Karpatskaja Sič ‘ karavīriem, jo tā ir ierīce, kas spēj patiešām glābt viņu dzīvības. Savukārt, ja kāds vēlas vēl ziedot Māra ģimenei, jūs droši to varat darīt, norādot to ziedojuma mērķī, un mēs noteikti to nodosim viņiem.
  https://www.facebook.com/groups/sos.ukrainai/permalink/2004148876474857/

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.