Mācības, kas iemācītas

vara bungas: Ft Levenvort (zinātāji zinās) struktūrvienība (FMSO) laidusi kaljā sen nepieciešamo apkopojumu (beta versija) par izmaiņām RU operatīvajā mākslā , SzS modernizāciju un jauno struktūru. Pietiek uzmest aci satura rādītājam, lai tuvākajā laikā nebūtu laika nekam citam. Patīkamu lasīšanu visiem, bet S2 un izlūkvadiem cītīgu studētšanu, latviski vēl ilgi neko tādu nesagaidīsiet. Varbūt arī nevajag.

Table of Contents
Introduction  8
Personnel System  16
DOSAAF  20
Conscripts  20
Contract NCOs   22
Officers   23
The Russian General Staff System   24
The General Staff Personnel System: How Russia Does “Joint”   25
The Reserve System  28
Pay in the Russian Army  30
Ethics in the Russian Armed Forces  32
Rank Structure of the Russian Armed Forces  33
Conclusion  36
Structure and Echelonment  38
What Kind of Military Action Does Russia Need to Prepare for?  39
What Constitutes the Russian Military?  39
The 2008 “New Look” Reforms  41
Military District System Reform  42
The Role of the Army Group  44
Transition to the Brigade Structure  45
Reintroduction of the Division?  46
Building Blocks of the Russian Brigade  47
Combined Arms Combat  49
The Role of the Battalion Tactical Group  49
The Battalion Tactical Group in Relation to Mission Command  51
The Battalion Tactical Group in Relation to Operational Art  52
Combat Missions   53
Getting to and Conducting Battle  53
March Formation  54
Pre-Combat Formation  54
Combat Formation  55
Echelonment of Forces  59
Concentration and Dispersal    60
Activeness and Maneuver  60
The Defense  66
Squad in the Defense  71Platoon in the Defense  74
Company in the Defense  82
Battalion in the Defense  89
Brigade in the Defense  96
The Offense   108
The Offense   109
Squad in the Offense   116
Platoon in the Offense   119
Company in the Offense   125
Battalion in the Offense   129
Brigade in the Offense   138
Tactical Maneuver  148
The March  149
Meeting Engagement (Battle)  152
Flanking Detachment  159
Branches of Arms  166
Motorized Rifle Troops   167
Tank Troops  181
Artillery Troops  190
Air Defense Troops  216
Specialty Branches  224
Reconnaissance, Spetsnaz, and SOF  225
Signal Troops  237
Electronic Warfare Troops  241
Engineer Troops  253
NBC Defense Troops  268
Material Technical Support Troops  274
Other Tactical Considerations  284
Coastal Defense Troops  288
Military Police  292
Arms Procurement Process  294
UAV Development  297
Robotics in the Russian Armed Forces  304
Cold Weather and Arctic Combat  306
Close Air Support  310

avots

Advertisements

60 responses to “Mācības, kas iemācītas

 1. Gvardes Leitnants

  Danke schön- премного благодарен;)

 2. Pagaidām lasot iznāk tā, ka krieviem viss ir krietni vienkāršāks, bet tajā pašā laikā krutāks kā rietumiem. Ar savu lēmumu pieņemšanas procedūru rietumu ir iebraukuši dirsā. Rietumiem ar saviem lielajiem štābiem griežot OODA loop nav cerību ieaktot ātrāk, kā krievam ar komandiera izdoto vanslaideri jeb grafisko pavēli. Ķipa, kamēr rietumu štābi ražo OPORDu, tikmēr motopehotas rotnieks jau ielec pretinieka ierakumā ar vanslaideri vienā un Naganu otrā rokā.
  Var jau būt, var jau būt …

  • Ātrāk nenozīmē kvalitatīvāk. OODA loop neprasa no lēmuma tikai ātrumu, bet ātrumu UN kvalitāti. Ja dara kko ātri, bet pavirši, ātri uzkrājas kļūda, kas atņem ātruma visas priekšrocības. Rietumi balsta savu C2 uz tehnoloģijām, tīklcentriskumu, jā, uz brīdi RU var būt ātrāka, bet zaudēs procesā uz kvalitātes rēķina. Tehnoloģijas uzvarēs, ja RU neatradīs veidu, kā atņemt GPS un sakarus (piemēram uzglūnot satelītiem).

   • 1.Nav skaidrs man tomēr īsti, kurš tad tur veic MDMP analogu procesu. Vai tie ir štābi virs brigādes, un brigāde un zemāk saņem jau gatavu produktu, ko pavisam nedaudz piekoriģē? Principā tas ir iespējams, tikai pazūd Mission comand jeb atbildības deliģēšana apakšvienībai. Pie mums pat VK var iedot atbildības rajonu un pamatudevumu nodaļai (pārsvarā aizkavēšana) un pēc tam pēc wargeiminga uražot savu galējo pavēli izejot no NK nodoma. Par rotu un tās TLP nemaz nerunājot.
    2.Nedomāju, ka Ru balsta savu C3 uz karti, kompasu, sekstantu un pasta baložiem.
    Toties spēja ietekmēt pretinieka C4I šamiem ir, ibo šamiem uz šo brīdi ir ahujenākāņivjibenākā REC spēja. Tos satelītus nemaz fiziski nav jānotriec.
    Cits jautājums ir tas, ka GPS tūliņ jau būs vēsture.

   • Te nu mana iespēja iespraukties ar pāris muļķīgiem jautājumiem.

    Vai GPS signālus var slāpēt? Citiem vārdiem sakot, ja es paņemšu līdzi savu GPS navigatoru (ne mob tel.), un kompasu tikai kā backup, vai es puslīdz varu uz to paļauties?

    Otrkārt, vai mani var pamanīt pēc šī navigatora? (kurš signālus itkā tikai saņem, nevis sūta, atšķirībā no mobilā)

 3. Viss viņu (RU) ātrums aplauzīsies pret latgaļu patriotismu. Mošķi kā Zilo ezeru zemes dēlu sajūsmina ziņas, ka latgaļi burtiski gāž apkārt rekrutēšanas centru.

  Īpaši aicinu pievērst uzmanību plkv. Kopeikas teiktajam (2:00 minūte)

  • Jāskaita katru kopieku. Tādēļ ministra plezīra lidojums uz latgali ar helikopteri zinot cik tas maksā resursa patēriņa un izmaksu ziņā liek domāt ka nauda AM tagad tiešām ir. Stunda lidojuma maksā ap 2000 euro, uz latgali un atpakaļ bez 5 000 euro neiztika.
   Labāk būtu braucis ar bruņuvilcienu.

   • Gvardes Leitnants

    Ne vienmēr īsāks un ātrāks MDMP nozīmē nekvalitatīvāks.

    Ejot cauri MI virsnieka pamatkursam padsmit gadus atoakaļ, mani pozitīvi pārsteidza pavēļu procesa formātu atšķirība starp US Army un USMC- par labu USMC MDMP procesa vienkāršībā, infas aprites ātrumā (pietiek redzēt atšķirību brīdinājuma pavēles formātos, piemēram). Tas sevišķi bija
    pamanāms wargaming stadijā uz kartēm un apvidus maketa, iesaistot meh. divīzijas spēkus.

    Kas attiecas uz krievu piegājienu- tas ir elastīgāks un vairāk veselīgu improvizāciju pieļaujošs, vairāk “out -of -the -box thinking approach”. 90- to vidū bija tas gods piedalīties ZS brigādes wargamingā pēc padomju parauga- apvidus modelis, karte un laika mērogs.
    Kaut kur vēk saglabājies MDMP mācību materiāls ar kaujas pavēli motostrēlnieku rotai.

    Amīšu armijas MDMP IMHO ir “cumbersome”- tāds iespaids man palika no eksāmena wargaminga beidzot izlūkošanas virsnieka kursu.

    Vispār jau mums nederēja toreiz (IMC) un neder tagad viņu MDMP modelis (runa nav par principiem)- tīrā veidā.

    Manā grāmatā visilgāko laiku paņem infas ticamības pārbaude analīzes procesa gaitā. Jo ātrāk ticamība ir pārbaudīta, jo ātrāk kvalitatīvo produktu var nodot ” end useram”. Otra lieta- jebkura par ticamu atzīstama infa pieder “ātri bojājušos produktu” kategorijai- jo ilgāks laiks paiet no infas saņemšanas un apsriprināšanas līdz tās nodošanai gala lietotājam, jo ātrāk tā noveco un neatbilst strauji mainīgajai situācijai.

    Ir veidi, kā paātrināt infas ticamības
    pārbaudi- vienkāršākais ir infas vākšana vienlaicīgi ar vismaz divām dažādām metodēm un no vismaz diviem dažādiem savstarpēji nepazīstamiem infas vākšanas subjektiem.

 4. Jaunumi no NBS komandiera: http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/645925-jaunais_nbs_komandieris_mes_negulam. Šogad ZS G36 triecien šautenes nebūs. Nav naudas.

  • Nu, re, būs, kā teicu – AK4 ar picatinny un Aimpoint batiņos parādījās tieši tāpēc, ka G36 naudas nav un tuvākajā laikā nebūs, tātad, meklē veidus, kā pa lēto apgreidot dažus AK4, lai zemessargi nekurnētu, ka viņiem atkal tikai sola un uzmet.
   Citiem vārdiem – kur ir mani, bļaģ, 70 miljoni, maukas?!

   • Un jautājums – no kurienes picatinny un aimpointi – varbūt no jau esošām NBS rezervēm un pat tam nav nauda tērēta, tik paņemts liekais, tāpat kā ar pikseļa formām sākumā 😀 !

   • tavi, bļaģ, miljoini smuki ieguļas infrastruktūrā. Kāpēc lai būtu savādāk? Kas ir mainījies?

    • http://www.delfi.lv/bizness/uznemumi/foto-sak-bijusas-pazemes-kodolrakesu-bazes-demontazu-galgauskas-pagasta.d?id=48484693

     Vispār stulbi. Šādas bāzes varētu būt labs tūrisma objekts. Es nerunāju par pad armijas graustiem kā tādiem, bet tomēr 32 metru šahtā nolaisties varētu būt interesanti

     Vienīgais, ko neatradu rakstā – pamatojumu, kāpēc tas bija vajadzīgs, un kāpēc tas bija vajadzīgs tieši tagad.

    • atgādināšu, ka daži miljoni, ko varētu ieguldīt g-36 iepirkumā, tika ar AM ministra k-ga svētību un valdības gādību nodelītēti…
     tāpēc plikai skaudībai uz celtniekiem nepiekritīšu, jo es arī tehniku un munīciju plikā laukā neglabātu. tā ir gaumes lieta, bet es infrastruktūras izveidi atbalstu, jo daba nemīl tukšumu, cerībā, ka noliktavas ātri piepildīsies ar kko vairāk kā gaisu.
     p.s. cik noprotu, jaunās salūtenes ir ekselentas, jo vecā gvarde bij izbrīnīta par automātu tīrību pēc šaušanas…

     • kurš strīdas, ka infru vajag… Bet derētu loģiskā secībā. Jaunas šautenes glabāt var arī esošajās ieroču istabās. Ja sāk būvēt kaut kam, ko piegādās 2020 gadā… Teiksim tā. Konkrēto ādažu kompleksu var uzmaukt pa gadu. 1. priotitāte no sākum jāpērk viss, kas šauj sākot no pistoles, beidzot ar raķeti. Viss, kas tankiem līdzīgs drīkst gadu arī zem brezenta stāvēt.

      • es te nebūtu tik kategorisks! ja Ca &co būs šeit, tad pieļauju,ka ir vēl pāris gadu handikaps, lai uzceltu infru, noslēgtu līgumus par ieroču iegādi un arī attransportēt uz šejieni. man vairāk tracina, ka notiek muļļāšanās ar to iegādi- ta itkā naudas nav (ar vieglu roku tiek dzēsti veselības nozares parādi, ta vienkārši nepieprasot…), ta kkādi iepirkuma skandāli (g-36 trūkumi, lāpstiņas, utt…). pat formas un somas nespēj nopirkt. visā nbs nav gorotex jakas, ko lietus laikā jaunajiem zs vilkt…
       būvniecības jomā vismaz kkas kustas uz priekšu- neņemos gan neko spriest par kkādām vienošanām, jo klāt neesmu nekur stāvējis, bet process virzās uz priekšu. ja kādam ir zināma konkrēta infa par otkatiem, tad lai saka, bet tukšas pļāpas tikai atkal šo procesu nomuļļās.
       īsti negribās ticēt, ka tā ir sabotāža- drīzāk izskatās, ka tur “augšās” kkādi mūjābeļi strādā, kuri nespēj ieroču un ekipējuma iegādē normālu procesu noturēt! vai arī notiek ekipējuma testēšana, kas prasa laiku, jo esot tak jauna kārtība kā tiks iegādāts viss…

   • starp citu šī situācija lieliski iezīmē kopējo ainu. AM un ģenerāļi personīgi ber asaras, par negodīgo kritiku un hibrīd trauksmes cēlājiem, aizsedzoties, ka plāni ir, iepirkumi saruniāti un viss čotka. Kundziņi, čotka būs tad, kad solītais būs “uz rokām” un vienības būs reāli kaujasspējīgas. Pārējo informāciju sabāziet savos milzīgajos dibenos. Jo, kā redzam, nav vēl uzradies neviens fizikai skaidrojams spēks, kas varētu apturēt jebkuru līdzekļu noplūdi uz super infrastruktūras objektiem. Jūs to visu ceļat krievu armijai?

    • Šāds spēks var būt tikai nacionālās intereses – Latvija un latvieši vispirms! – pārstāvoša un aizstāvoša politiska organizācija, kuru veido un finansē pilsoņi parastie nevis “sponsori”, biznesa projektu īpašnieki utt., kā tas ir saistībā ar visām valdības partijām…

     • Čaļi, ja jums nepielec ka ne-liberālā Eiropā Latvijai eksistence nepienākas un nespīd, tad jums līdz nacionālajām interesēm ir kā līdz mēnesim.

      • Diemžēl jāpiekrīt. Vai arī jāuzsāk savu kodolprogrammu, bet baigi pa kluso 🙂

       • kodolprogrammas projekta kapitāla izcelsmei ir jābut stingri latviskai, vai drīkst piesaaistīt arī svešu naudu? 🙂

       • Es gan neesmu pārāk drošs, ka “liberālā Eiropa” uzskata, ka mums kaut kas pienākas. Ja ar “liberālu” saprotam mūsdienīgo jezgu ar dažādu grupu tiesībām. Nāciju tiesības uz pašnoteikšanos nav šo grupu un to proponentu interešu lokā, savukārt federālas Eiropas līdz kārtējam vispasaules slaktiņam, visticamāk, nebūs. Bet tad jau būs “pasaules valdība” un mūžīgs miers visām tautām, tfu, minoritāšu grupām 🙂
        Arī Intermariums vai kāda līdzīga ieinteresēto valstu kooperācija, šķiet, nebūs bez kāda nepatīkama notikuma kā katalizatora. Cerēsim, ka tas nebūs krievu iebrukums Baltijā.

      • Lielais gudrais atradies… Šī dziesmiņa ir veca, nospēlēta t.s. “liberālās demokrātijas” apoloģētu propagandas plate. Galvenie drillētāji – Vienotības/sorosītu/bijušo boļševiku kodla… Tie paši, kuru (sadarbībā ar kampēju brandžu) dēļ Latvija de facto kļuvusi par sevi aizsargāt nespējīgu, nozagtu “nevalsti” ar emigrantu simttūkstošiem, ar izpārdotu zemi un iznīcinātu vai ārzemnieku rokās nonākušu rūpniecību…
       Apgalvojums, ka nacionālās demokrātijas apstākļos Latvijai Eiropā “eksistence nepienākas” ir nepamatots un neargumentēts. Tam nav nekāda cita pamata kā lokālo un kontinentālo liberāļu-globālistu bailes zaudēt sili un bailes no savas destruktīvās, kvazireliģiskās ideoloģijas varas laika beigām. Liberāļiem ne-nacionālas Eiropas pārvaldes struktūru izzušana ir tas pats, kas 7 dienas adventistiem pastardiena.
       Cita lieta, protams, par “Eiropas” formātu un aptvērumu. Mūsu redzējumā A un C Eiropai izdevīgākais un ilgtspējīgākais ir INTERMARIUM modelis. http://www.taisnigums.lv/2016/08/intermarium-jeb-baltijas-melnas-juras.html

       • Ir kāds iemesls uzskatīt, ka nacionālisma dominētā Eiropā kādam izņemot leišus, igauņus un varbūt poļus interesēs mūsu liktenis?

        Pie tam poļiem, izejot no nacionālas reālpolitikas (tā kā vērtību ārpolitika izceļas no klasiskā liberālisma), ir pulka citas intereses reģionā. Krievs piedāvās šiem Lietuvu (vai tikai Viļņu) un Ļvovu apmaiņā pret to, ka ļauj savākt Igauniju un mūs. Ir kāds iemesls atteikties?

        Ir dajebkāds iemesls uzskatīt, ka čehiem, slovākiem, ungāriem, rumāņiem par mums nav nošķaudīties?

        P.S. Es protams saprotu, ka ir obligāti dirst virsū iedomātiem liberāļu oponentiem katra vārda galā, un vārīties par globālistiem (tu varbūt arī tirgo ūdens filtrus?), bet tas kopumā ir diezgan derdzīgs rakstības stils.

        • Par to derglību – esi dzirdējis latviešu tautas parunu: kā mežā sauc, tā atskan? Ja neesi liberasts, tad kāpēc, piemēram, akurāt kā Streipu Karlīne, slienām šķīstot, mālē BB par nez kādu pasaules postu, taisno ceļu uz Būhenvaldi un viltus ziņu centrālo svētnīcu? Neesmu līdz šim BB nevienu viltus ziņu redzējis (nesaku, ka tādu tur nevarētu būt, bet redzējis neesmu). Toties esmu redzējis patiesas rūpes par eiropiešu kultūras un rases nākotni. Un tas man, kā eiropietim, ir ļoti svarīgi.
         Bet par to, kāda ir kreisā liberālisma interese par Latviju kā nacionālu valsti labi ir pateicis ES augstākā ešelona pārstāvis Verhofštats: “A new and reformed Europe is the solution against uncontrolled globalisation and the cancer of nationalism and populism” (resp. – par Briseles kontrolētu globalizāciju, kāda laime!). Un Van Rompejs no tās pašas šlakas: “Euroscepticism leads to war and a rising tide of nationalism is the European Union’s “biggest enemy””.
         Nemaz jau nerunājot par Vācijas un Francijas nodevīgo lomu Putina “samierināšanā”, uzcepjot Ukrainai neizdevīgo, okupāciju leģimitizējošo Minskas vienošanos. Tu tiešām līdzšinējo tendenču kontekstā nespēj ieraudzīt kādu “Kopenhāgenas vienošanos”, kurā mūsu Eiropas liberastu “sabiedrotie” (alkoholiķis-deģenerāts-korumpants Junkers un boļševička Merkele) un “mūsu” valdība no vienas puses, bet Latgales tautas republikas pārstāvis no otras puses paraksta vienošanos, ka abas puses nepārkāps noteikto demarkācijas līniju, kas iet pa Aivieksti, piemēram?

         • Tu esi garīgi atpalicis.

         • Liberastu piesaukšana vietā un un nevietā lielajam kaimiņam vairāk piestāv.
          Nacionālisms ir cilvēces vēzis, kas visticamāk agrāk vai vēlāk arī novedīs pie gala, ja netiks ārstēts http://www.smbc-comics.com/comic/an-important-distinction

          • arī zemessargs

           Tipiskā galeji radikālo lieberastu definīcija. Jebko kas ir dabisks un veselīgs pasludināt par slikto: sliktie ir baltie, kristietība sliktā, heteroseksualitāte sliktā, ģimene sliktā, nacionālisms slikts utt. Nacionālisms izveidoja to moderno Eiropu un Rietumus kādus mēs tos pazīstam 🙂

          • Tavā komiksā attēlots tas, ko savā laikā saucām par šovinismu. To manipulācijai ar savu tautu izmanto Krievijas valdošā postmoderno kleptokrātu kliķe, uzkurinot agresivitāti un gatavojot nākotnes ekspansijai. Arī liberālisms vēl pavisam nesen bija kas cits, ne iestāšanās par sīku minoritāšu grupu priekšrocībām un liberāli demokrātiskās sabiedrības iekārtas dekonstrukcija. Lielais kaimiņš prasmīgi izmanto reālas mūsu (Rietumu) problēmas, lai sevi iztēlotu par to, kas nav, proti, kristietībā balstītu morāles principu un tradicionāla sabiedrības iekārtojuma aizstāvi. Šī manipulācija nevar diskreditēt kādas vērtības pašas par sevi.
           “Ja sakarībā ar Eiropas valstu ārpolitikas izmaiņām vidējā termiņā pamanāmies pazaudēt savu “jumtu”, tad balle beidzas pusnaktī” neatstāj mums kā valstij un nācijai nekādu iespēju. Tā ir politika, kuru šobrīd piekopj valdošās aprindas, jo pašiem pretoties “lol nau verc”. Pilnīgi iespējams, ka viņiem taisnība. Varbūt tiešām jāmēģina, piemēram, “ielīst pēc iespējas dziļāk Vācijai” (C) mošķis , lūdzoties mūs ātrāk pilnīgi “federalizēt”, paralēli sarīkojot krāšņāko feministu gājienu Eiropā un atsakoties no kaitīgajām nacionālisma paliekām valsts iekārtojumā. Bet tad – kāpēc to pašu nedarīt zem Krievijas?

          • Vācijā vilcieni pienāk laikā.

           Bet ja nopietnāk – nevajadzētu jaukt mūsu intereses par notikumiem citās valstīs ar mūsu interesēm iekšpolitiski, tām nav jāpiemēro vienādi principi.

           Paši kruķījam demogrāfiju, saglabājam nacionālas valsts principus klasiskās (nevis pārkrāsota marksisma) liberālās demokrātijas ietvaros, taču neceram un priecīgi negaidām nacionālisma atdzimšanu lielajās Eiropas valstīs, tas mums neko labu nenesīs. Tas viss.

          • Visiem būtu noderīgi iziet šo testu, lai noteiktu savu politisko angažētību. Tas ka pastāv šādi testi netieši norāda, ka cilvēkiem mēdz būt dažādi politiskie uzskati plašā spektrā. Varam vienoties par to, ka tas ir normāli. Nenormāla būtu tikai uzskatu uzspiešana, lai gan kritiskajos brīžos (uz laiku) arī tas ir pieļaujams.

          • Economic Left/Right: 0.63
           Social Libertarian/Authoritarian: 0.51

           Roka ceļas zīgai, bet īsti netiek pat līdz pleca līmenim.

          • Esmu šo testu savā laikā izmēģinājis, esmu centram tuvs kreiss libertārietis.

          • Gluži kā mēs ar Gandiju

          • Gadiem ejot uzskati mainās. Pamanu sevi peldam centra virzienā, senāk bija stipri vairāk uz vienu pusi.

          • Mēs varam “necerēt un negaidīt”, bet tas ir tieši tas, ko jau labu laiku prognozē tādi guru, kā Frīdmans. Kopīgs apdraudējums nozīmē kopīgas intereses. Es tomēr redzu šādiem Austrumu un Centrāleiropas “paškruķītājiem” skaidru pamatu, un nepieciešamību vienoties, ka Maskavija jātur savās robežās. Tiesa, šobrīd šķiet, ka visiem jādabon pa biksēm tādā vai citā veidā, lai aktivizētos pašsaglabāšanās instinkts un attiecīgi mainītos sabiedriskā doma. Vai ar, piemēram, Baltkrievijas anšlusu pietiktu, es nezinu.

          • Pēc testa velku mēreni uz leju un vairāk pa kreisi, kur likās ka arī atrodos.
           Piekritīšu, ka nacionālisms izveidoja eiropu tādu kā tā ir pašlaik, bet manā skatījumā nākotnē tas tikai traucēs. Man pašam patīk skatīties cilvēks-suga kategorijā, kuras izaugsmei Rietumu puse pēc manām domām dod lielāku iespēju. Pret federalizāciju es neiebilstu, tikai tas nenotiks bez nākamajiem lielajiem mēsliem. Bet lai LV ģenētiskais materiāls un kaut kas no kultūras vērtībām to pārdzīvotu jābūt pietiekami stipriem sūdus pārlaist.
           Dažādiem jēdzieniem birkas ļoti mainās pēdējā laikā. Un daudzi pavelkas līdz un sāk retranslēt kaimiņa idejas, jo kādam procentam no visa teiktā piekrīt. Tas kas nedaudz kaitina ir pasaules redzēšana divās krāsās. Tev liekas pieņemami, ka geji precas? Tātad tu esi pret laulību, kristīgām vērtībām (lai kas tās tādas būtu) gribi vagoniem ievest bēgļus un esi pārdevies sorosam. Gribi stingrāku bēgļu kontroli? Tad tu esi homofobs, rasists un vispār atpalicis cilvēks ar viduslaiku domāšanu.

          • arī zemessargs

           Cilvēki kā suga ir ļoti ļoti dažādi. Eiropas kultūrtelpu izveidoja noteiktas rases, mentalitātes, reliģijas cilvēki. Ja sāks iepludināt lielā daudzumā viss kaut ko, tad tā nebūs Eiropa.
           Un nevajag par rasismu. Ja vienīgā atšķirība būtu ādas krāsa, tad attieksme dažādu rasu starpā neatškirtos no attieksmes starp civlēkiem ar atšķirīgu matu krāsu. Lieta tāda, ka rasei parasti nāk līdzi arī mentalitāte (reliģija kā tās sastāvdaļa). Adas krāsa ir vien redzama un pamanāma ārējā pazīme.

          • Varu tikai piekrist katram tavam vārdam.

        • Ar vājajiem neviens nerēķinās, jo vienīgās tiesības pasaulē ir spēka tiesības.

      • Cita starpā vērts neaizmirst, ka “liberālā Eiropa”, ja turpinās būt “liberāla” apmēram pēc 1,5 paaudzes pārvērtīsies par kalifātu vai apvienotajiem Eiropas emirātiem. Un tur, kā to saprot katrs, kas neslimo ar liberastismu, Latvijas eksistence ir izslēdzama ar 1000% ticamību. http://www.express.co.uk/news/uk/763343/Muslim-pupils-outnumber-Christians-Britain-s-church-schools-secular

       • Ja vidējā termiņā nekrītam krieva nagos, ir laiks ilgtermiņā sagatavoties arī citiem draudiem. Ja sakarībā ar Eiropas valstu ārpolitikas izmaiņām vidējā termiņā pamanāmies pazaudēt savu “jumtu”, tad balle beidzas pusnaktī.

        Šobrīd mums drusku deg citas problēmas, šī mums akūta tik drīz nebūs.

  • Nepērkam G36, tomēr pērkam GLOCK pistoles par 1,2 milj. eiro. http://www.mod.gov.lv/Papildriki/Iepirkumi/Results.aspx?i=1

   • Paldies par acīgumu. Vismaz kaut kas, kas šauj, sliktāk būtu, ja pa to pašu summu iepirktu nunčakas. Pieņemot ka mūsu jau pirktais Gloks 17 no ražotāja būtu ap 300-400 euro gabalā sanāk ap 3000+ stobru, t.i. aptuveni pa eksemplāram katram virsniekam, kuru NBS ir kā līdz (pistoles) makstij. Ja paliks pāri PD kājniekam arī pienāktos bruņojumā.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.