Lukašenko presene (papildināts 04.02.)

«Большой разговор с президентом Беларуси» состоится 3 февраля

vara bungas: šis te pasākums solās būt interesants. Viņam būs vai nu jāatspēko, vai jāapstiprina vai jānomuļļā atbildi uz šo

Белоруссия, по некоторым данным, готовится выйти из Евразийского Экономического Союза, ОДКБ и союзного государства

Es domāju nomuļļās, jo tā ir šantāža (nu jau sasniegusi  galējo robežu), lai izkaulētu  labāku cenu gāzei, bez kuras BY klāsies pavisam plāni. Izstāšanās neko neatrisina, ja nu vienīgi attālina apvērsumu. Par to esam diezgan runājuši.

UPD1 Lukašenko bruģē sev ceļu uz trako māju:) «Я хочу, чтобы мои дети в Беларуси, а их миллионы, умели держать клюшку»”

UPD2 “Lielais stand-up

UPD3  “[..] Информация о том, что Беларусь собирается выйти из ЕАЭС и ОДКБ — «это полная глупость», заявил Лукашенко. «Мы никогда не были против этих проектов, мы были инициаторами этих проектов»[..]”

[..]«Зачем хвататься за живое, зачем хватать нас за горло, — задался вопросом Лукашенко. — Если на одной чаше независимость, а на другой — нефть, это несопоставимо. В России этого не понимают, думаю, что никуда они не денутся».[..]

UPD4

UPD5 Krievijas reakcijas

Advertisements

26 responses to “Lukašenko presene (papildināts 04.02.)

 1. Emocionāls 40 min monologs. Interesanti bija no 6.30 līdz 11.00 par Medveģevu un Putinu, arī uz beigām jautri. Ar Luku krievi viegli netiks galā.
  https://tvrain.ru/teleshow/here_and_now/lukashenko-426860/

 2. Galīgi nevar saprast kas notiek starp Baltkrieviju un Krieviju. Maskava jau paspējusi izšaut brīdinājuma šāvienu ar smago artilēriju – aizliegusi gaļas importu no Minskas apgabala.
  Baķas nomaiņa visdrīzāk novedīs pie pilnīgas pakļaušanās Krievijai.

  • šādu “šāvienu” pēdējos 20 gadis bijis desmitiem, vienīgais jūtamais “šāviens” būtu ekspota nodevu piemērošana naftai, ko pārstrādā BY un pārdod tālak.

 3. Pa to laiku nepatikšanas briest arī Rietumos. Nākamais it kā 100% Francijas prezidents, Putina draugs, strauji zaudē atbalstu. Līderos izvirzās Le Pena.

  • neko nejauc? kurš var būt vēl lielāks Pu draugs par le penu? 🙂

   • Francijā ru draugi ir pilnīgi visi, republikāņi ir tiešām pat lielāki draugi Pu nekā Lepēna. Lepēna tik paņem piķi, kaut ko pasaka, ko ru grib dzirdēt, un viss, bet republikāņu biedri regulāri uz ru braukā, t.sk. braukuši arī uz Krimu pēc tās okupācijas. Pašlaik pat absurdi sanāk, ka Francijā vismazāk Putina draugi ir sociķi.

    Turklāt republikāņi ir sena, nopietna un cienījama partija gan iekš fra, gan Eiropā. Līdz ar to, ja republikānis būs prezidents un ierosinās labvēlīgu attieksmi pret Krieviju, kādu sankciju atcelšanu, tad pārējā Eiropa, t.sk. Vācija, stipri ieklausīsies un nopietni to visu apdomās kā iespēju un tam pat tādēļ varbūt būs rezultāts, savukārt, ja Lepēna būs prezidente, lielākā daļa Eiropas būs pret viņas ierosinājumiem, un tos ne uzklausīs, ne apspriedīs, līdz ar to viņas ierosinājumiem par labvēlību pret ru ir daudz mazākas iespējas realizēties kā ja to piedāvās republikāņi. Un ticiet man, republikāņi ierosinās apspriest labvēlīgāku režīmu pret ru, tas ir 100%.

    Lai cik jocīgi nebūtu, šobrīd visizdevīgāk mums no pret-ru viedokļa Francijā ir sociķi, kaut gan tie arī ir ru draugi, bet šobrīd ne tik lieli kā republikāņi un Lepēna. Bet ja godīgi, visi franči vienmēr bijuši lieli krievu draugi, un tādi pat ir arī visa Dienvideiropa.

    Un arī franču elektorāta daļai, kas balso par republikāņiem vai Lepēnu, Krievija ir tālu un pilnīgi pie kājas, viņus daudz vairāk uztrauc Francijā esošais nenormālais musulmaņu daudzums. Lepēna jau patiesībā daudzos jautājumos ir kreisa un pie viņas ir aizgājusi sociķu elektorāta baltā daļa – baltie strādnieki.

    Bet saprast to var, jo cilvēkiem vienreiz mērs ir pilns, cik var svešu mentalitāti tādos apjomos iepludināt. Un vēl kas interesanti – pret musulmaņu imigrāciju Francijā ir daudzi stipri pasen uz Franciju emigrējuši izglītoti musulmaņi, jo tieši šīs tagad ieplūstošās musulmaņu lumpeņu masas ir tas, no kā viņi kādreiz bēga un viņi vislabāk saprot, kas ir šie nezoglītotie mazkulturālie masveidā ieplūstošie imigranti – pat ja tas nav terorisms, tā ir noziedzība, nedrošība, prastums un lumpenisms.

    • Le Penas galvenie ārpolitikas punkti ir ES un NATO izjaukšana. Neviens viņu neuzklausīs, bet viņai tas nav vajadzīgs. Francijā prezidents var izsludināt referendumu un ES vairs nav.
     NATO pastāvēšana būs atkarīga tikai no Trumpa iegribas. Viņš varēs pateikt, ja Francija kā 2. spēcīgākā militārā vara negrib aizsargāt Eiropu, tad amerikāņiem tas nu noteikti nav jādara.

   • Fijons bija tikai draugs. Le Penai viņš ne tikai draugs, bet arī kreditors. Vēl sliktāk, ka Le Pena izvedīs Franciju no ES un NATO. ES bez Francijas nevar pastāvēt, NATO pastāvēšana būs atkarīga no ASV.

  • Mošķis gan tās uzskata par labām ziņām. Jo vēl pirms nedēļas izskatījās, ka izvēle ir starp prokremlisku kandidātu (Fijons) un ļoti prokremlisku (Le pēna). Šobrīd, lai arī Lepēnai varbūt palielinās izredzes uzvarēt 1.kārtu, par visu velēšanu favorītu, kļūst Emanuels Makrons. Nezinu par Makrona nostāju pret RU (neko vēl nav paudis), bet noteikti ne tik ļoti prokrievisks kā divi iepriekšējie (tomēr bijušais Olanda cilvēks). Cik var sazīmēt no pieejamās informācijas, pārliecināts EU atbalstītājs (ar noslieci uz federālisma idejām).

 4. Man patīk Baltkrievijas pieeja gāzes pirkšanā. Krievija piedāvā gāzi par 132 USD/ t.m3, Baltkrievija gāzi ņem, bet paziņo, ka viņi uzskata, ka taisnīga cena ir 73 USD/t.m3 un tā līdz Krievija paziņo, ka parāds par gāzi ir sasniedzis 500 milj. m3 uz ko baltkrievi atbildi, ka nekāds parāds nav. Viss ir samaksāts.
  Es aiziešu uz veikalu paņemšu kaut ko pa 100 euro, bet pie kases paziņošu, ka taisnīga cena ir 60, tos samaksāšu un aiziešu.
  Interesanti cik Latvija maksā par Krievijas gāzi? 2015.gadā pirka par 206 EUR/t.m3 (231USD)

 5. Par Le penu. Vot tad tiešām dievs stāvi mums klāt, ja viņa kļūs par Francijas prezidenti.http://edition.cnn.com/videos/world/2017/02/01/france-intv-amanpour-marine-le-pen-b.cnn

 6. Имперские шовинисты впервые вышли на пикет в Минске
  https://www.belaruspartisan.org/politic/370038/

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.