Par žogu un ne tikai

VB:

zhogs

Advertisements

27 responses to “Par žogu un ne tikai

 1. Nesparatu, tiešām vēlies nosēt Latvijas pierobežas teritorijas 400 km garumā ar mīnu laukiem? Tik ļoti nepatīk žogi vai arī par visām varēm gribas redzēt gabalos saraustītus ķermeņus?

 2. Ir pilnīgi skaidri jānodala, ka:
  1. Žogs ir domāts pret bēgļiem. Mēs nevaram nosēt visu robežu ar sensoriem un videokamerām, tāpēc atsevišķos posmos vajadzīgs žogs, kurš novirza nelegālos šķērsotājus uz vietām kur var salikt sensorus un viegli piebraukt kontrolei.
  2. Mīnas ir vajadzīgas, jo iebrukuma gadījumā ir jāizkavē agresora karaspēks.

  Tikko sajauc kopā 2 lietas, tu pārvērties par asinskāru briesmoni, ar sekojošiem politiskiem un mēdiju zaudējumiem, kuram turklāt mīnas neviens nepārdos.

  • Žogs tāpat kā slēdži palīdz tikai pret godīgiem cilvēkiem. Tādēļ arī norādu uz FI kas plāno vadāmus m.laukus. Pretkājniece ir lēts un efektīvs ierocis ko nav jāpērk to var ražot.

   • Apsargājot Korejas robežu amerikāņi konstatēja, ka žogs aizkavē diversantu grupas tikai 45 sekundes, bet 100% parāda ka robeža pārkāpta un kurā vietā. Tad sludina trauksmi pārtveršanai + pārkāpuma vietā noliek sensoru vai slēpni.

    Galīgi nezinu, kas ir vadāmi lēti pašražoti mīnu lauki. Bet ja plāno tos pielietot pret vjetnamiešiem, rēķinies ka Latviju izmetīs no civilizētās sabiedrības.

    • Nepārspīlē, Latvija ir zem Krievijas draudu ēnas un savu robežu šai sakarā mēs esam tiesīgi sargāt, kā uzskatām par nepieciešamu.
     Vjetnamieši jau ir krievu problēma, ne jau mēs viņus te saucam un velkam pa kluso pāri robežai, ja zinās, ka robeža potenciāli mīnēta vai paredzēts to mīnēt, vairs nerādīsies te.

     • Tiesiskums nozīmē atbilstību kādām normām, piemēram Otavas konvencijai, vai līdzīgiem līgumiem par bioloģiskajiem un ķīmiskajiem ieročiem. Ženēvas konvenciju arī Latvija ir parakstījusi.

      • Visu var ielikt rāmjos, ja ir gribēšana.

      • Vispār to nenozīmē tiesiskums.

       Savukārt Ženēvas konvenciju, vadoties pēc Kononova judikatūras, varam jau uzskatīt par paražu tiesību daļu un kaut izstāties – tas neko nemainīs.

      • Tiesiskums nozīmē arī apzinātu likumpārkāpumu neveikšanu. Ja ceļotāji uz Eiropas pabalstu paradīzi izvēlas apzināti nelikumīgi pārkāpt robežu (apzināti iekāpjot arī mīnu laukā), prettiesiski dodoties no vienas valsts uz citu, tad nekādas konvencijas viņus vairs neaizsargā. Mīnu lauks uz robežas nav uzbrukums, bet pašaizsardzība. Tiesības uz pašaizsardzību ir vienas no cilvēka pamattiesībām.

 3. Neticas ka kautkad varetu tikt atcelta otavad vienosanas vai kara gadījumā izliktas minas noteiktos sektoros, bet tada gadima jabut krajumiem un specialajai tehnikai.

  • Krājumi arī aizliegti. Tas tomēr netraucē UA kas nepaspēja tos iznīcināt likt tagad plato uz visām konvencijām.

  • Nekas nav jāatceļ. Vienkārši jāpaziņo ka izstājas un jānorāda iemesli. Pēc 6 mēnešiem jau izstājies. http://www.un.org/Depts/mine/UNDocs/ban_trty.htm
   Mums to iemeslu ir vezums:
   1. Blakus ir agresīva valsts, kas okupējusi 3 kaimiņvalstis (par Gruziju un Ukrainu pat var pielikumā iedot ANO rezolūcijas);
   2. Spēku samēri ir acīmredzami nevienlīdzīgi.
   3. Reālais variants aizstāvēties ir kopā ar sabiedrotajiem, tāpēc mīnas vajadzīgas, lai aizkavētu agresora armiju līdz ierodas sabiedrotie.
   4. Apsolāmies neizmantot mīnas ārpus Lavijas un neeksportēt.

   Turklāt izstāšanās ne tikai dos mīnas, bet arī labu mēdiju laiku. Krievija tiks parādīta kā agresors; mēs nopietni gatavojamies aizsargāties; Krievija nav parakstījusi Otavas konvenciju.

 4. Robežas mīnēšana būs diez gan problemātiska. Problēma slēpjas, ka zemes īpašnieki, sevišķi zemnieki, apstrādā zemi līdz robežstabiem. Pats esmu dabā redzējis kā zemes īpašnieks ir ielīdis robežsargiem tik svētajos 12 metros. Bet tie ir atsevišķi gadījumi.

  • arī zemessargs

   Tagad kaut kādas zemes pierobežā tiek un vēl tiks atsavinātas.

  • Problēma slēpjas, ka zemes īpašnieki, sevišķi zemnieki, apstrādā zemi līdz robežstabiem. <<< nu ja tas robežstabs būs nomīnēts, tad problēma atrisināsies pati par sevi.

   • ja nopietni, 1) tur tak būtu jābūt skaidri un gaiši uzrakstītam “mīnēts” un galvaskausam. Ja cilvēks pats tur brauc, neko nepadarīsi 2) protams, ar to zemes konfigurāciju var sanākt visādi, bet sevišķi Latgales pusē ir tādas neapstrādātas zemes platības, ka jābūt iespējai to kompensēt.

 5. Ceru, ka US spēki rotācijās ir līdzi paņēmuši mīnas pietiekamā daudzumā un vēlas mīnas ilgstoši uzglabāt mūsu noliktavās.

  • Ādaži vairs nav Latvijas teritorija, ka Otavas konvencija tur nebūtu spēkā? Un kāpēc jāprasa amerikāņiem, ko paši varam izdarīt?

   • Amerikāņi arī liek plato uz neizdevīgām konvencijām 🙂 un neviens neko. Bet tas ir interesants juridisks kāzus, ko papētīt kādā maģistra darbā. Tiešām vai US tagad būs jāmērkaķojas līdzi LV, kas kā pionieris ir visur pirmā, vai arī savus taktiskos uzdevumus risinās ar sev pieejamiem paņēmieniem. Jāpēta LV/US SOFA.
    Taisnības labad jāsaka ka Obamas laikā US nopietni pavirzījās Otavas līguma parakstīšanas virzienā, tomēr to neizdarīja. RU par Otavu pat nedomā.

    • Līgums (ne konvencija) jau primāri attiecas uz valsti, kas ratificē un attiecīgi apņemas ievērot, ne teritoriju. Vienlaikus 9. pants paredz nepieļaut pārkāpšanu savā jurisdikcijā (kur laikam ietilpst arī Ādaži).

 6. Nesen lasīju, ka Somi, lai “apietu” Otavas līgumu, domājot par šāda tipa ” mīnu” iegādi un/vai ražošanu. Nammo gadījumā tas noteikti nebūs lēti, advancēts Claymore. https://www.nammo.com/globalassets/pdfs/product-sheets/explosivespyrotechnics/hystrix_4sider_mars2012.pdf

 7. Politiski pat labāk 🙂 Ru tiks aizsargāta no tūkstošiem tanku un pārējā rietumu ļaunuma, tas varētu būt pat labs žests 😉

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.