1990.gads Gotlande

Gotlandes artilērijas pulka (1881-2000)  mācības

vara bungas: Kadrā darbojas zviedru 1990. gada OMD  karavīri, bet ļoti atgādina mūsu ZS šodien 🙂 Izņemot protams savā ziņā unikālas velkamās Bofors 105 mm haubices Haubits M/4140, kas tika saražotas nelielā daudzumā un netika eksportētas.

Jāatzīmē, ka Aukstā kara laikā SE krasta apsardzes vienības  skaitījās pildot kaujas uzdevumu un tādēļ tika uzturētas augstā kaujas gatavībā un regulāri pārbaudītas mācībās. Jā, arī ziemā…

SE krasta apsardzības  sistēmā Gotlande bija viens no galvenajiem elementiem, kāds paliek arī šodien neskatoties uz īslaicīgu “prātu aptumsumu” pēc Aukstā kara beigām, kad Gotlande tika pilnībā demilitarizēta.

vēl par Gotlandes aizsardzības spēku vēsturi

Advertisements

11 responses to “1990.gads Gotlande

  1. Omd? Nu, re – piemērs ka omd var kaut ko noderīgu iemācīties tiem atvēlētajā laikā… nez vai vidusskolas militārajās stundās to varētu….? 🙂

  2. tomēr nezinu gan vai zviedri būtu labi karotāji.

    • valsts uzdevums savlaicīgi radīt militāro potenciālu = apmācīt personālu + apbruņot. Viss pārējais ir atkarīgs motivācijas un tur var gaidīt brīnumus, gan patīkamus, gan nepatīkamus. Bet gaidīt labus rezultātus karā no neapmācītas un neapbruņotas tautas būtu kā mimnimums neloģiski.

  3. njaa skatoties to video, var daļēji secināt ka mūsu Zemessardze savās spējās un ekipējumā nav īpaši tālāk tikusi par tiem zviedriem 90 gados…..kaut gan zviedriem ir redzama normāla artilērija un vismaz kaut kādas bruņumašīnas, mums tādu joprojām nav.

  4. Cik iejūtīga un uzmanīga attieksme pret savu ieroci 5:39 minūtē.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.