Iespējamais G-36 aizstājējs

vara bungas: …nē, nē …vācu armijā, protams 🙂

Apzīmējums: Steyr Mannlicher RS556 ; kalibrs:5.56×45 mm ;  prototips: Steyr Mannlicher’s STM556, svars: 4 kg, regulējama laidne, maināmie stobri, 30 patronas aptverē.

avots

glīta mantiņa

vēl

Advertisements

22 responses to “Iespējamais G-36 aizstājējs

 1. Dajoš kaut ko ar STANAG magu. G36 tipa plastmasas dranķis – kas nav diži vieglāks, bet pa to trāpot izplata reti riebīgas plastmasas šķebas – neuzrunā.

  • to tak pat vietējie ražotāji momentā atrisinās.

   • Nez, ar G36 kaut kā turpinām izmantot (ar STANAG) salīdzinoši tizlās plastmasas magas, kas ķeras magpoučos un pie trāpījuma šancē kā ekstra šrapneļi.

    Kas starp citu PD (ar bruņu) ir mazāka problēma kā ZS ar sranām šķembeniecēm – neņemos prognozēt efektu ja zemessargam norvēģu šķembeniecē, kam izsniegta gaška, trāpa pa magu.

 2. A ko tik smags?
  HK416 5.56 bij vieglāks.

 3. izskatās dikti līdzīgs Amerikāņu M4/M16

  • Gvardes Leitnants

   Līdzīgs ir, tikai ar vienu BŪTISKU atšķirību:

   M4/M16 automātiskā/ pusauromātiskā pārlādēšana ir nodrošināta ar pulvera gāzu tiešu spiedienu pa caurulīti uz cilindrisku izcilni aizlēga augšējā/ prikšējā daļā. Šī Eižena Stonera ( Eugen Stoner) radītā sistēma angliski saucas Direct Impingement System. Šī sistēma ir M4/M16 uzticamības (reliability) klupšanas akmens, jo gāzes iedarbojas pa tiešo uz aizslēgu, aizdiršot stobra kārbas augšējo daļu ( upper receiver), padarot ieroča tīrīšanu par murgu- iz personiskās pieredzes.

   Šī iemesla dēļ aizslēgs ne vienmēr atgriezās priekšējā galējā stāvoklī, iedzenot patronu patrontelpā ( un arī ne vienmēr), bet to nenoslēdzot- rezultātā rador ieroča kļūmi -ieķīlēšanu (jam). Un tad viedie amerikāņi izdomāja to kloķi/ pogu aizslēga kārbas augšējā daļā, labajā pusē, ko ne mazāk viedi nosauca par Forward Assist ( what a bunch of fucking bullshit! Personiskais viedoklis. Sorry). Tā paredzēta aizslēga “dadzīšanai” un patronas noslēgšanai patrontelpā, lai būtu iespējams izdarīt nākošo šāvienu.

   Savukārt Stayeram Manliheram ir no HK 416 (ja nemaldos) patapināta automātikas nodrošināšana ar pulvera gāzu novadi uz īsā gājiena virzuli ( short stroke piston), ka savukārt spiež uz aizslēgu. Šī sistēma ievērojami palielina ieroča uzticamību un darbības nodrošināšanu ekstremālos klimatiskajos apstākļos. Šī sistēma ir daudzu ieroču automātikas nodrošināšanas pamatā: SKS karabīne, SVD snaiperšautene, FN FAL/FN L1A1 triecienšautene. Īsā gāzes virzuļa gājiena automātiskie/ pusautomātiskie ieroči ir precīzāki par garā gājiena gāzes virzuļa automātisko sistēmu (Kalašņikova TŠ)- jo kustīgās detaļas kustas īsāku distanci darbības laikā un “nenosit” ieroci no tēmēšanas līnijas. Bet garais virzuļa gājiens nodrošina vēl lielāku ieroča uzticamību- kas ir Kalaša popularitātes pamatā.

   Tā ka šeit nav Free Ride- lai uzlabotu vienu TTX, nākas ziedot ar citu. Un šeit es nerunāju par tjūnētiem Kalašiem- tā ir cita opera. Zinu no esošās aktīvās pieredzes;)

   Kaut kā tā.

   P.S. Bildē Manliheram arī saglabājuši Forward Assist.

   P.P.S. Amīši saviem speciālajiem nažiem aktīvi iepirka/ iepērk tieši HK 416- ar īsā gājiena gāzes virzuļa darbību, nomainot tradicionālos M4. Viela secinājumiem ( ne vairs pārdomām).

   • Da poh, pirksim tik un tā plastmasas G36, galvenais nešaut kā no ložbera un tā rūpīgāk ar laidēm, tas arī viss.
    Lai gan, protams, es dotu priekšroku bleķa HK416, ja mūsējiem būtu pauti, varbūt tomēr paņemtu ieroci, kuru tomēr var, pārtaisīt arī par vieglo ložberi vai kaut to pašu SM RS556.

    Lai nu kā, ar G36 nav bijusi nekāda lielā saskare, līdz ar to neuzņemos kritizēt to pārkaršanu, par kuru mūsējie itkā neesot sūdzējušies, vienīgi par lūztošo plastmasu gan ir vērts padomāt.

 4. par ieročiem runājot :

  Krievu televīzija paņēmuši mud test video no Youtubes kur testē Kalaša darbību dubļos (pats šito ar te ieliku), un safabricēja beigu rezultātu lai izskatītos ka Kalaš perfekti strādā (īstenībā kalāšam bija liels fails). Pēc tam Ukraiņi paņēmuši to krievu sižētu, un izmantoja lai parādītu kā strādā krievu propaganda. Cirks riktīgs un paši video autori pēc tam nesaprata kapēc viņu video komentos pēkši tik daudz krievu lamuvārdu 😀

 5. Gvardes Leitnants

  Par stobriem tāpat kā par mātēm, meitām un jaunām kleitām- Jedem Das Seine;)

  Uzskaru, ka stobru izvēlē (TŠ sajā gadījumā) jāņem vērā specifikāxijas keirērini ciešā saistībā ar klimaru un apvidu, kurā tos paredzēts izmantot.

  Te ir viens vērā ņemams eksemplārs- serbu Zastava M21- to lieto arī PSD tīmi Irākā:

  https://en.m.wikipedia.org/wiki/Zastava_M21

  Un te būs otrs eksemplārs: poļu Beryl

  https://en.m.wikipedia.org/wiki/FB_Beryl

  Nu nevar abi minētie aparāti bāzes komplektācijā būt dārgāki par G36.

  Mani neuzrunā stobri, kuru konstrukcijā jau ir paredzēts, ka tie nosprūdīs un tāpēc nepieciešams ieviest papildus kļūmes novēršanas mehānismu.

  • Lobijs un ierēdņu tuvredzība.

  • Ierakumu_žurka

   IMHO stobru (kā tīri mehānisku detaļu) precizitāte ir daudzkārt mazāk svarīga par ieroča ergonomiku, svaru un lietošanas ērtumu, izturību dažādos apstākļos.
   Tāpec ka minētie faktori tieši ietekmē soldžera spēju izdarīt kvalitatīvu šāvienu kaujas apstākļos no dažnedažādām pozām un aizsegiem.
   Visādas vecas “pagales”, lai gan varbūt pat tehniski precīzākas utml. visticamāk sagādātu daudz sliktākus rezultātus reālos apstākļos, kur daudz būtiskāka vidusmēra soldžeram ir ieroča lietošanas ērtība.
   Ne velti ieroči mūsdienās tiek projektēti maksimāli ergonomiski, modulāri un pielāgojami katra soldžera individuālajām vajadzībām.
   Būtiska darbībai apbūvētās vietās ir arī iespējamība operēt ieroci – pārlādēt, atdrošināt, atviento magu – ar abām rokām (ambidextrous)

   • Gvardes Leitnants

    Tu te nesaudz esi visu vienā katlā sagāzis- atvaino.

    Ko nozīmē “…stobru (kā tīri mehānisku detaļu) precizitāte…”?!

    Kas ar to jāsaprot:
    a) šaujamieroča kā “tīri mehānisku detaļu” prezicitāte attiecībā uz tā izgatavošanu?
    VAI
    b) šaujamieroča kā “tīri mehānisku detaļu” precizitāte attiecībā uz ieroča šaušanas rezultativitāti?

    Gadījumā “a” tas raksturotu ieroča rūpnieciskās izgatavošanas kvalitāti, be gadījumā “b”- ieroča pielietošanas efektivitātes vienu funkcionālo kritēriju/ komponenti- šaušanas precizitāti.

    Par ieroča precizitātes mazsvarīgumu pār tādiem funkcionālajiem kritērijiem kā ergonomika, lietošanas/ manevrēšanas ērtums dažādās vidēs, tā svaru un izturību dažādos apstākļos- piekrītu daļēji sekojošu iemeslu dēļ:
    1. TŠ izmantošanā kā galvenā kājnieku/ strēlnieku ieroča izvēlē precizitāte tiešām nav svarīgāka par pārējiem Tevis minētajiem kritērijiem. Šeit uzskatāma piemēra ir krievu “approach”- ieroča uzticamība un izturība pāri visam, ieskaitot precizitāti (AKM).

    2. Bet- ja runājam parr ieroča izvēli citiem nolūkiem, piemēram, snaipingam, tad šeit precizitāte (noteikto prasību ietvaros) stāvēs pāri pārējiem funkcionālajiem kritērijiem, sākot ar svaru un beidzot ar ergonomiku ( laigan arī šeti, protams centīsies šos kritērijus piemērot tik tālu, cik tas nekaitēs vēlamajai šaušanas precizitātei).

    Tavs citāts: “Visādas vecas “pagales”, lai gan varbūt pat tehniski precīzākas utml. visticamāk sagādātu daudz sliktākus rezultātus reālos apstākļos, kur daudz būtiskāka vidusmēra soldžeram ir ieroča lietošanas ērtība.”

    Mans komentāri pie Tava citāta:
    1. Atkal jau-paskaidro lūdzu,, ko Tu saproti ar “tehniski precīzākas”?

    2. Par “visādām vecām pagalēm” Tu pārspīlē- pat to originālajās konfigurācijās soldžeri tās sekmīgi pielietoja tajos gados, kad tās tika ražotas. Nedomāju, ka mūsdienu soldžeriem tizluma koeficients ķermenī un organismā ir jau nu augsts, ka viņi nespētu rezultatīvi pielietot ne Mauzera karabīnes, Ne Mosina- Nagana šautenes, ne M14 šautenes, ne Tokareva un Walter P38 pistoles.

    2. Dažas šīs “vecās pagales”, kā Tu saki, ie tik veiksmīgas savā konstrukcijā un izgatavošanas tehnoloģijā, ka ir pārdzīvojušas 3-4 paaudzes pirms mums un pārdzīvos vēl arī mūsējo. Un šie stobri tiek modernizēri un pielāgoti mūadienu prasībām, uzlabojot Tevis minētos kritērijus: ergonomiku, svaru, manevrēšanu ierobežotā telpā, uzstādot saliekamās teleskopiskās laides, Pikatinny sliedes dažādu pribambasu uztādīšanai utt.

    Tāpat esošo sērijveida stobru precizitāti uzlabo, pielietojot modernās izgatavošanas tehnoloģijas, aka vienlaicīgi gan palielina ražošanas jaudas, gan uzlabo ieroča ” kā tīri meh@niskas detaļas” izgatavošanas precizitātinun līdz ar to ieroča kvalitāti: CNC frēzēšanu/ virpošanu, stobra auksto kalšanu vītnes veidošanas ar caurvilkšanu vietā, punktveida metināšanu, pretokorozijas aizsardzībai metāla kodināšanas vietā izmantojot gan pārklāšanu ar fosfātu, gan karsto pārklāšanu/ izturēšanu ar Cerakote keramisko un Duracote pārklājumu (nosacīti divu komponentu krāsu).

    Viens piemērs, kā “veca pagale” ( Mosin Nagant šautene) kalpo jomprojām somu snaiperiem:

    https://en.m.wikipedia.org/wiki/7.62_Tkiv_85

    Un te viena no neskaitāmajiem M14 apgreida variantiem:

    https://troyind.com/products/m14-sass-package-fde

    Pats esmu apgreidojis vienu un sekmīgi nopārdevis ( Mosina karabīni) kas rezultatīvi konkurē ar tās pašas klases Blazeriem, Mauzeriem, Remingtoniem utt. Pašlaik strādāju pie otra.

    Arī kalaša precizitāti var uzlabot, veicot virkni kā pašam (neprasa kvalificēta ieročy meistara “ķirurģisku ieaukšanos), gan tālāk to nododot tāda meistara rīcībā, kuram ir pieredze kalaša fundametālākā uzlabošanā.

    Arī šeit esmu pielicis ” smadzenes un rokas” , kā rezultātā mans aparāts gan pēc ergonomikas, gan šaušanas precizitātes ir vismaz pusotras galvas tiesas labāks par tiem sērijveida kalašiem, ar kuriem biju saskāries 30+ gadu gaitā dienestā kā PSRS, tā LR struktūrās.

    Tā, lūk.

    Jauku svētdienu un – līdz sakariem;)

    • Nu Mauser K98 vai Mosin-Nagant tipa šautenes manuprāt šodienas uzdevumu pildīšanai ir morāli novecojušas, to standarta konfigurācijā.

     • Gvardes Leitnants

      Tā arī rakstīju- aphreidotās versijas ir pārākas par oriģinālajām.

      Bet abu šauteņu konstrukcija ļauj tās apgreidot tā, ka tās sastāda cienīgu konkurenci savā klasē pat Remington 700.

      Par tirgu atbildu, jo esmu šāvis ar visiem 3.

      Somi Ziemas Karā kā telrofejas ieguva krievu Mosinus- turklāt apskaužami lielā kvantitātē. Un viņi tis radikāli uzlaboja: atstājot oriģinālās stobra kārbas, viņi Vācijā oat oasūtīja rūpnīcā, kur ražoja Mauzerus, resnākus ( match grade) stobrus, un montēja tos uz krievu stobra kārbām. Tāpēc somu Mosins skaiās pasaulē labākais un dārgākais.

      Mūsdienās amīši ražo match grade stobrus kā Mauzeriem, tā Mosiniem, par polimēru kompozīta laidēm un optikas montāžas sliedēm nemaz nerunājot.

      Kā jau teicu: runāju par lietām, ko pats esmu darījis un rezultātiem, kādus ir izdevies sasniegt. Protams, pēc visiem darbiem.un apgreidiem, Mosins ne tikai šauj precīzāk, bet tā cena izaug no EUR 200 līdz EUR 500-600. Bet joprojām tas ir zemāk kā Remington 700- cena no EUR 800 -1500, atkarībā no kalibra un modifikācijas.

     • definē ”standarta konfigurācija” – tādus Mauserus, kādus vācieši lietoja pirmajā pasaules karā neviens protams neizmantos. Bet, uzliekot modernu optiku un citas lietas, nav nemaz tik lielas atšķirības no vecā Mausera un piemēram Remington Model 700, kas šobrīd ir galvenais snaipers ASV armijā.

      Abi tur tikai 5 patronas, abiem aizslēga mehānisms ir daudz maz identisks. Kur īsti atšķirība? Tas ka ”vecs” ar īsti neko nemaina, jo stobru var nomainīt uz jaunāku un iekšas ar var pamainīt. Mauserus starp citu joprojām ražo kā medību šautenes.

      • Standarta konfiguracija K98- ja neatskir Gewehr M98 pienemu, no K98 kuru lietoja no 1935.gada, tad par ko runat? Es varu atbildet tikai par Mauser K98 ar kuru reali esmu izsavis paris simtus patronu. Un ir vinam ari nelieli trukumi- teiksim atra magazinas izlade, atskiriba no Mosin-Nagant tipa sautenem. Toties aptveru ieladesana ir paraka ka Mosin- Nagant. Kas ir mazsvarigi pievienojot optisko temekli. Starp citu WW1 Gewehr M98 bija ari transeju magazinas ar palielinatu ietilpibu, kuras der ari Mauser K98, talab apgalvojums par to ka ietilpiba ir tikai 5 patronas ir maldinoss. P.S. Atvainojos par pareizrakstibu, nav uzstadita latv. val.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.