Tauta runā

tvriga

RīgaTV 24 raidījums “Pilsētas Pulss”

vara bungas: Kopumā pozitīvi, idejai un vārdam ir materiāls spēks, teiktais nekur nepazudīs. Kolēģiem vajag vairāk noteiktības un pārliecības, jo “vismaz kaut ko” attīecībā uz mobilizācijas rezervēm nav tie īstie vārdi.    Kopumā studijā sanāca gandrīz ideāls Latvijas sabiedrības modelis ar abiem spārniem un centru.

Jāsaka paldies Rīga TV24 producentiem par tribīni, nevaru atminēties nevienu šādu diskusiju citās televīzijās kopš Domburšova likvidācijas.  Pietiek ar ģenerāļiem, ļaujiet runāt tautai!

Advertisements

52 responses to “Tauta runā

 1. Kas tur par suņa murgiem izskanēja par jau atjaunotu studentu militāro apmācību, kurā pat gada laikā virsniekus sagatavojot?

  • Nav gluži murgi, ideja ir sena
   http://likumi.lv/doc.php?id=218207

   Tomēr cik zinu, viss ir transformējies uz NAA kadetu ap(pie)mācīšanu tehniskajās specialitātēs, kas sākotnēji bija RTU, tagad pa daļai Transporta un sakaru institūtā.

   Vējonis 2015.gadā bija ar perkonseju piekodināja NBS sagatavot un ieviest studiozu mil.katedras, bet Graubem ar dekāniem saruna nevedās, škiru antagonisms IMHO.

   Atceros ka pats kkur komentējju, ka nedod dievs sāks gada laikā gatavot vada komandierus leitnantus,bet ja runa ir par virsniekiem speciālistiem šaurām tehniskām specialitātēm, lai notiek (sakari, avionika, IKT, medicīna).

   • Vari plašāk izskaidrot, kas slikts būtu, ja gana intensīvi gada laikā izgatavotu vada komandiera p.i.?
    Jo ZS vada komandiera p.i. noteikti neapmāca tik pat ilgi, cik NAA kadetus.

    • p.i. var mēģināt, bet pilnvērtīgu leitnantu no 0 fakultatīvi civilā mācību iestādē neuztaisīsi, tas turklāt degradētu NAA kadetu pakāpju vērtību. Turklāt kurš tur ko taisās darīt intensīvi?

     • arī zemessargs

      Rezerves leitnantu 4 gadu laikā var sagatavot.

      • Ierakumu_žurka

       Jā, var, bet nevienā no piedāvātajiem projektiem (izņemot to, kas bija un izbeidzās nesasniedzot nevienu rezerves virsienieku izlaidumu), netiek paredzēti 4 gadu apmācības.
       Precīzus skaitļus neatceros, bet bija ļoti pamanāmas paralēles ar “kaujinieks 24 dienās” plānu.

 2. Tālavas Taurētājs

  Pirmkārt, paldies TV Rīga 24 par iespēju diskusijai. Otrkārt, paldies diskusijas dalībniekiem par alternatīva viedokļa paušanu un rosināšanu uz diskusiju. Tagad bumba AM pusē. Ar nepacietību gaidu kārtējās AM PR “nāves cilpas”.

  Mans zelts ir mana tauta,
  Mans gods ir viņas gods!

 3. Paldies vīriem!
  Skaidrs, ka stāstāmā bija vēl daudz. Vismaz liekas žurnālistei uz beigām sāk parādīties maza, bet vismaz kaut kāda saprašana.

  Vēl otrajā šodienas diskusiju laikā patīkami pārsteidza raidījuma vadītājs. Izrādās izgājis Dānijas armijas skolu un vienā brīdī jau likās tūlīt sāks lasīt morāli par tiem tekstiem, kas nāca no abiem deputātiem. Protams, deputāti dažas pareizas lietas, bet kopumā neko labu.
  http://play24.lv/video/7227/diskusija-par-vai-pret-obligato-militaro-dienestu-latvija

  • Šito paklausoties 2min man sāka sāpēt visi atlikušie zobi un es izslēdzu TV. Pastāstiet, kurš izturēja, ar ko tur beidzās.

   • Sajūsmināja ZP pārstāvis – klausies un brīnies no kurienes tāds ir izlīdis un mēģini uzminēt, kādā veidā partijas valdē ielīdis ..

   • Beidzās ar to pašu ko vienmēr – stiprināsim Zemessardzi un būsim patrioti.

    • Svaiga doma. Šeit es teiktu tā ja 25 gadu attīstības rezultātā ZS objektīvu vai subjektīvu iemeslu dēl nespēj nodrošināt 50 000 (piemēram, skaitlis diskutējams, bet tas būs desmitos tūkstošu) mobilizācijas rezervi, tad jāmeklē arī citi ceļi kā šo mērķi sasniegt. Tas ka šāda mērķa nav ir pavisam cits jautājums.

    • Zemessardzi ”stiprina” jau 20+ gadus…..tik un tā normālus ieročus un bruņas nevar noprikt, baigi slikti stiprina

 4. Kas notiks pie mums, ja valsts spiedīs kaut ko darīt obligāti ar sankcijām, tad visi jaunieši pēc vidusskolas beigšanas brauks prom no LV, lai izvairītos no dienesta, tas būs labs motivātors kā vēl samazinat aizstāvāmo cilvēku skaitu LV teritorijā. Ja dienestam būs brīvprātības princips, tad diezvai gribētāju būs daudz, jo pēc būtības tas ir izsviests laiks vējā, jo tajā laikā nevar iegūt zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas vietējā darba tirgū, protams, bija interesanta doma par to, ka valsts (sabiedrība) varētu pēc tam brīvprātīgajiem apmaksāt studijas, bet šeit ir jautājums par valsts budžetu.

  No valsts interešu viedokļa, šeit ir vietā diskusija, cik lietderīgi ir izņemt no darba tirgus spēcīgus un veselīgus vīriešus, kas varētu pelnīt naudu un ielikt tos sistēmā, kur viņi patērē nodokļos samaksāto naudu, ko maksā sievietes un vārgāki cilvēki, kuri nevar iet armijā.

  Sorry par tik skarbu komentāru, bet man šķiet šie arī ir svarīgi jautājumi.

  • Bez piespiešanas elementa (iesaukums pēc izlases,dafta) ierobežotam rekrušu daudzumam neiztikt. Pie tā ka drafta % mazs, dienests īss un kompensācija adekvāta, lai bēg… Nudien visam ir robeža. Svarīga arī sabiedrības attieksme – bēguļo no drafta, tātad esi outcast, kā citās valstīs tas ir un bija.

   • Nevis vienkārši outcast, bet mīkstais.
    Un tas gudri ir jāsāk veidot, šāds te fons, jo sievietēm nepatīk mīkstie, bet formās tērptie gan patīk, tas ne reizi vien pārbaudīts dzīvē 😀 !

    • Juris Ulmanis jau pamēģināja pamest šo ideju dāmām. Tika pamatoti noriets, jo nenovērtēja mērķauditorijas attieksmi pret šādiem priekšlikumiem, kas nāk no pretēja dzimuma pārstāvja.

     • Ulmaņa kungs to darīja prasti un kliedzoši, tā tās lietas nestrādās, tam visam jāaiziet virāli, nevis no ziņu lapu kliedzošiem virsrakstiem, bet gan no sirds uz sirdi.
      Bez jokiem.

  • >Kas notiks pie mums, ja valsts spiedīs kaut ko darīt obligāti ar sankcijām, tad visi jaunieši pēc vidusskolas beigšanas brauks prom no LV, lai izvairītos no dienesta, tas būs labs motivātors kā vēl samazinat aizstāvāmo cilvēku skaitu LV teritorijā.
   —————————————-
   Lietuvā ar to arī biedēja, ka jaunieši muks prom. Bet notika pretējais, bija daudz brīvprātīgo uz pirmo iesaukumu. Varbūt lietuviešiem ir cita mentalitāte. Latvieši nekad nav bijuši cīnītāji acīmredzot.
   Runājot par aizstāvamo cilvēku skaitu…. kāda jēga aizstāvēt tos, kas jau defaultā muks prom x stundā.

   >Ja dienestam būs brīvprātības princips, tad diezvai gribētāju būs daudz, jo pēc būtības tas ir izsviests laiks vējā, jo tajā laikā nevar iegūt zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas vietējā darba tirgū,
   —————————————————————
   Labāk pameklē statistiku, cik jaunieši nepabeidz studijas tajās pašās aukstskolās, vai arī pabeidz un iegūt papīru, kas bieži vien ir nederīgs vietējā darba tirgū. Nemaz nerunājot par prasmēm. Ja uzstakatam ka tas ir vējā izsviests laiks, tad tur ir milzīgi krājumi.
   Tikpat labi var arī teikt par pašreizējiem zemessargiem, katras mācības ir vējā izsviests laiks, būtu labāk paņēmuši papildus dienas darbā, vismaz nestu pienesumu LV ekonomikai.

   > No valsts interešu viedokļa, šeit ir vietā diskusija, cik lietderīgi ir izņemt no darba tirgus spēcīgus un veselīgus vīriešus, kas varētu pelnīt naudu un ielikt tos sistēmā, kur viņi patērē nodokļos samaksāto naudu, ko maksā sievietes un vārgāki cilvēki, kuri nevar iet armijā.

   Sievietēm mēdz būt arī bērni, grūtniecības laikā reti kura strādā un vēl tad pēdzemdību atvaļinājums.
   Tik pat labi var teikt priekš kam mums profesionālā armija. Tikai ņem no sistēmas naudu un neko nedod pretī. pietam vēl atņem no darba tirgus spēcīgus un veselīgus vīriešus.

   Kā tas nākas ka kaimiņvalstis kurās ir OMD, ir ekonomikā priekšā mums?

 5. Studentu mil aptmācība http://www.mil.lv/lv/Rezerve/Studentu_apmaciba.aspx.
  Militārās mācības notiek šādās programmās:

  – kareivja kurss (viena gada programma);
  – jaunākā instruktora kurss (viena gada programma);
  – komandējošā sastāva virsnieka pamatkurss (divu gadu programma);
  – virsnieka speciālista pamatkurss (pusgada programma).

  • Tas ir uz papīra, vai kas reāli notiek man nav ziņu, domāju klusums.

  • arī zemessargs

   “Finanšu un ekonomiskās krīzes laikā tika būtiski samazināts valsts aizsardzības budžets. Šī iemesla dēļ Nacionālie bruņotie spēki ir pārtraukuši studentu speciālo militāro apmācību.”

 6. Runājot par personālijām – Jānis Sils, Ir dažādi viedokļi par viņu, ka viņš ir kārtīgs cīnītājs un ir arī šādi: http://tinyurl.com/jo2nqw9
  Kādas ir jūsu domas?

  • Jaunsardze ir labi, bet ja uz tās pamatiem viņš sāk būvēt armijas rezerves, tad tas jau ir pzdc!..
   arī kopā ar kanādiešiem hokeju paspēlēja- arī tas bija svarīgs jaunums, ko noteikti bija jāuzsver!
   vienīgais ko starp rindiņām varēja saprast, ka OMD galīgi un neatgriezeniski nav norakts. sāks svilt pakaļa, tad arī sapratīs, ka kkādā veidā tās rezerves ir jāveido.

 7. Tikko braucu auto un sāku klausīties, taču, “paklausoties 2min, man sāka sāpēt visi atlikušie zobi, un es izslēdzu” radio.

  • ar infrastruktūras projektiem iet labi, tas nu galvenais.

   • Un bez lielīšanās NBS uzdevums ir glābt būvniecības uzņēmumus.

    • Mobilizācijas rezerve – tas ir gaistoši. Cilvēki nāk un iet.
     Bet ēkas paliek, un mūsu mazmazbērni varēs tās apbrīnot. Es vismaz tā ceru.

     • Jā, XXI gs sākuma militārā minimālisma arhitektūras pērle “Raimonda kazarmas”

     • Piemēram, paskaties uz Spāniju. Tur ir tik daudz lielisku būvju, ko mauri cēla pirms 800+ gadiem, un ko spāņi pēc tam ir pārņēmuši. Lūk, un mēs atceramies maurus kā lieliskus celtniekus, kas ir devuši pasaulei šos šedevrus. Vai mēs atceramies spāņu karaļus? Nu tā.

      Vajag domāt ilgtermiņā.

      • tevī sāk runāt mošķa reinkarnācija? 🙂

       • Viss ok. Es vienkārši cenšos skatīties no pozitīvās puses. Un man izdodas.

        Savai pozitīvisma izpausmei es atvēlēju vienu nelielu threadu visā šai sarakstē.

        Izķeksēšu atpakaļ skumjās un satraukumus, kuras psīche mēģināja izspiest zemapziņā, un viss būs tāpat, kā parasti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.