Purnagrāfija

vara bungas: Esiet modri 🙂 pat savām acīm vairs nedrīkst ticēt. Principā veca ideja, kas parādījās V.Peļevina romānā “Generation P” jau 1999.gadā.

Advertisements

25 responses to “Purnagrāfija

 1. ne nu točna jau sāk šis viss pieriebties…

 2. Īstenībā ļoti nopietni var dezinformēt lielas masas- ja jau daudzi FB ir pavilkušies uz visām tām fake lapām, tādām kā: “nozagts latvijā”, utt.

 3. Šo var dzīvajā izmēģināt AHAA centrā, tur kinostudijas zonā arī ir vairāki tādi kompīši, kur visparastākā kameriņa filmē tavu seju un uz ekrāna redzamais tēls atdarina tavu sejas “sastāvdaļu” kustību.

 4. Nu ja nevar imitēt balsi, tad viena pati šī tehnoloģija neko daudz nedod. Ja var imitēt arī balsi, tad patiesi vairs nevar ticēt īsti nekam.

  • Imitēt balsi tādā pakāpē, lai viltojumu neatklātu profesionāla ekspertīze nevar. Bet runu var imitēt tā, lai to neatpazīst parasts kalusītājs. Ar to šajā gadījumā pietiek.

   • Pietiek jau ar laikotāju un šērotāju bariem feisbukā, kur retais vispār iedziļinās un analizē to, ko tad viņš ielaiko/nošārē un vai tas maz ticams un vai patiess.

   • … it sevišķi, kad šādi viltojumi sāks pārpludināt sociālos tīklus, tad vairs vienkārši nebūs izsekojams, kas ir feiks, kas nē un katram feikam pretī nebūs ekspertīzes slēdziena. Ko var izdarīt ar masām izmantojot sociālos tīklus, mēs jau redzam.

    • es domāju, ka briesmas ir ne tikai no 100% viltojumiem, ja kāds tiks klāt (vai jau ticis) tiem skeletiem, kas ir mūsu politiķu datoros un papildinās ar dažu labu feiku, kopā tas var sanākt megakoktēlis. Varam piemēram uzzināt ka mūs pārvalda korumpēto fašistisko geju kanibālu sekta. Noslēpt neko nevar principā un ja netiks klāt tieši tev tiks klāt tev tuvākajām. Demokrātijai tas nozīmē beigas. Valdniekus būs nevis jāievēl, bet jāgatavo no skolas sola, jāaudzina un jāapsargā no bērnības kā britu karaļnamā. RU jau tagad ir monarhija, LV varētu būt sultanāts (lai aiztaupītu pārejas posmu).

 5. Ierosinājums: uzģenerēt video ar dažādām pašmāju figūrām, sakot acīmredzami neticamus tekstus, varētu aiziet socmedijos, pat tikt ziņās.

  Rezultāts: sabiedrībai caur humoru aug tolerance pret šāda tipa manipulācijām.

 6. Pie totālas viltotas informatīvās telpas beigsies ar to, ka būs viens oficiāls valdības konts, viens Saeimas konts un visas sabiedrības informēšana notiks tikai caur preses sekretāru un caur šiem kontiem, jo intervijas, aiz bailēm tapt viltotam, neviens vairs nesniegs. Tad nāksies visu laiku sabiedrību informēt, ka patiesība ir tur un tikai tur, pārējie konti ir neuzticami un, protams, būs jāsargā šie savi īpašie konti no uzlauzējiem. Žunālisti varēs pārkvalificēties par sētniekime, arājiem, namdariem utt.
  Skaidrs, ka nāksies ķerties pie fiziskas interneta atslēgšanas .c ierobežojumiem.

  • sorry, par parezrakstību, kaut kā šodien burti lēkā

  • Jau klīst idejas par kādu tur starptautisko vienošanos par informatīvā kara uzbrukumu ierobežošanu, tikai tam nebūs efekta manuprāt, jo pat neliela, bet kreatīva grupa var apgriezt pasauli otrādi.

   • arī zemessargs

    Es domāju radīsies kāda info avotu gradācija. Būs oficiālo iestāžu konti, respektējamo plašsaziņas līdzekļu vietnes un tad būs lērums viss kaut kā, ko uztvers ne pārāk nopietni. Žurnālisti nekur nezudīs, jo bez faktiem, šos faktus arī ķēdīte jāsaliek, jāieliek vērtējums, jāsavāc viedokļi, jāveic analīze utt.

    • tikai jautājums, kas un cik šos oficiālos kontus patērēs. Domāju, droši var apgalvot, ka Leta un Bns ir vairākas kārtas kvalitatīvāks info resurss vs Delfi, Kasjauns. Tikai jautājums, kuru resursu ikdienā izmanto Ļenka no Ogres? Cilvēki savā masā ir slinki TV un portālu lūrētāji.

     • Jāveido BNS-light un LETA-for-dummies. Virsraksti (nevis ziņas saturs) tiks pārveidoti attiecīgi ” Skandāls! Par 20,4% augs Ogres novada pašvaldības izdevumi!!!”, “Šausmas zem liepām! No šodienas Stradiņa slimnīcā vairs nav iespējams ziedot asinis”, “Apvērsums! Normunda Naumaņa Gada balvai kritikā izvirza četrus kandidātus!” utt

      • :):):):):):) tikai visu laiku skribentam jābūt vieglā promilē 🙂

      • neatceros vairs kurā no “kriminālinform” bija extra sižets. Stāsta būtība: x skolas bēniņos dzīvoja baloži, kuri lidinoties, dirš visiem uz galvas/ drēbēm. Vietējais saimnieks + sētnieks inovatīvi risināja problēmu šaujot baložus ar gaiseni un.. bērniem redzot. Protams sacēlās kārtīga brēka un skandāls. Nepieskaršos šeit notikuma ētiskajiem aspektiem. Sajūsmā skatījos ziņu izlaidumā interviju ar kādu no “lieciniekiem”. Titros bija rakstīts “APŠAUDĒ IZDZĪVOJUŠAIS ANDREJS” :):):)

     • arī zemessargs

      LETA un BNS ir ziņu aģentūras! Tās pasniedz tikai faktus. Būs kaut kādi portāli, kuri būs vairāk vai mazāk uzticami. Ļenka no Ogres patērēs viss kaut ko, bet ja ievajadzēsies uzticamu info, tad meklēs nosacīti LTV.LV nevis nozagts.com

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s