Svetlodarskas peremoga* (papildināts 08.01.)

UA rezumējums:

“[..] как минимум половина наших потерь – результат ближнего огневого боя, то есть получены в следствии применения противником автоматического стрелкового вооружения, что стало возможным из-за явного отказа украинского командования подавить этих стрелков “чем-то тяжёлым” заранее.[..]”

avots

Separu rezumējums:

“[..] Во-первых, у них было только стрелковое. Поддержки тяжами не было. Вся техника была на полигоне. И артдивизион прикатил на место вот только сейчас. И кстати, интересно это была чья-то глупость или стратегический ход в пользу противника, разместить склад бк и топлива за 70 километром до места, где собственно они необходимы? [..]”

avots

* – peremoga – uzvara (ukr.val)

vara bungas: … par artilērijas (ne) izmantošanu melo abas puses, jo Minskas vienōsanās neparedz 50 km zonā uz ābām pusēm no frontes neko smagāku par 82 mm mīnmetējiem. Par notikošo jau rakstīju šeit. Īsumā:  ar neadekvāti lieliem zaudējumiem, gandrīz (!) bez artilērijas atbalsta  ukraiņiem (54.brigāde) izdevās pavirzīties apmēram 1 km Kaļinovkas un Debaļcevo  virzienā, ieņemt, likvidēt un daļēji noturēt separu ekspluatēto frontes “izcilni” (daži atbalsta punkti=pozīcijas mežiņā un uz paugura) , kas apzīmēti ar nosaukumu  “Kikimora” un “Skazočnij les”.  Uzbrukuma turpinājuma Debaļcevo virzienā nevarēja būt principā, jo  šāda mērķa ukraiņiem  nebija jau sākotnēji  , attiecīgi netika plānoti ne spēki , ne resursi. Sanāca drudžainas taktiskas kustības un   nepārliecinoša uzvara par dārgu cenu(KIA un WIA ap 100). Interesanti, ka ukraiņi izmantoja savā labā laika apstākļus – sals un  vēl neatdzisusi zeme no rītiem veidoja biezu miglu, kuras aizsegā notika uzbrukuma operācija.

No separu neviltoti vaļsirdīgiem paskaidrojumiem var saprast, ka gan viena gan otra puse  izmanto Minskas-2 aizliegto artilēriju.

PS 03:14 uz separu WIA kājas redzams vecais “padomju” gumijas žņaugs

Saruna ukraiņu valodā, bet saprast var

PS “Kaujas virsnieku” ievērībai, 02:19 minūtē redzams ukraiņu WIA ar CAT žņaugiem uz abām kājām.

vēl par situāciju un WIA MEDEVAC pie Svetlodarskas no ukraiņu puses

par KIA evakuāciju

UPD1   Pa to laiku  UA oligarhs vārdā “pinčuks” rietumu presē raksta …

UPD 2  razbors

Advertisements

One response to “Svetlodarskas peremoga* (papildināts 08.01.)

  1. līdzīgas uzvaras plānojam un apgūstam arī brašā zemessardze- kad pēc viena uzbrukuma bataljons būs zaudējis kaujas spējas. 100 no 500 ir 20% un zaudējot vēl 50 bataljons ir kaujas nespējīgs. un šādi cipari ir pilniem bataljoniem. tur bataljoni varētu būt arī pa 200-300 vīri.

    aizmirsa uzbrukumā paņemt līdzi neesošās sapieru lāpstiņas? ja uzbruka miglas aizsegā negaidīti – tad pirmajā fāzē tādus zaudējumus nevarēja dabūt un kad sāka plaucēt pretinieka artilērija atklājās, ka baigi labi būtu bijis, ja būtu ierakušies- panākuma noturēšanai. ja puse no zaudejumiem bija ieņemot bunkurus tad asinspirts tur bijusi labākajās ww1 un ww2 tradīcijās. lai gan bunkuru manā skatījumā ir ļoti neizdevīgi aizstavēt. it sevišķi, ja uzbrucējs ārpusē ierokoties ir gatavs 2 dienas pasalt. bunkuros ūdens parasti diez cik daudz nav un tad tik un tā no tiem būtu jāmūk ārā.

    turklāt uzbrucēji bija tik pārliecināti paņemt visu uz štikiem, ka pat nebija pienācīga 81 mm mīnmetēju atbalsts? vai arī to neprata izmantot?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.