Dienas grauds

[..] Ziemas saulgrieži un Ziemassvētku laiks nav labākais brīdis pesimistisku prognožu bārstīšanai. Taču šis sniegotais un apcerīgais mirklis ir lieliska iespēja laika tendenču analīzes caurskatīšanai. Eiropai pašlaik ir jāizvēlas jauns ārpolitikas ceļš un tas var izrādīties tik pat svarīgs pārkārtojums kā reformas pēc Berlīnes mūra sabrukuma. Ir nepieciešama garīga pārkārtošanās. Ja arī eksperti un drošībnieki pašlaik jau sāk domāt vēlamajā virzienā, tad sabiedrības un valdības laiskums un nolaidība šo problēmu priekšā ir acīmredzams.

Mums liekas, ka viss rīt būs tāpat kā vakar, taču esošās rīcības kartes vairs nesaskan ar jauno reālās dzīves ainavu. Līdzšinējais Latvijas ārpolitikas stratēģiskais partneris ASV vairs nav vakardienas Obama. Tramps tiecas pie Krievijas un ignorē Ķīnu. Ar uzņēmējdarbībai raksturīgu loģiku viņš gatavojas uzart ārpolitiku, kurā valda nedaudz citi vērtību kritēriji. Līdzšinējā politikas pieredze pierāda, ka biznesa paņēmieni politikā var izrādīties liktenīgi.[..]

avots

vara bungas: Man arī tā šķiet…  Klīst baumas, ka Kisindžers  būs Trampa sarunvedējs ar RU, tātad klasiskā reālisma skola atkal  rullē.

By: HEIKO ROLOFF and Peter Tiede
26.12.2016 – 10:31
http://www.bild.de/politik/ausland/donald-trump/kissinger-will-zwischen-russland-und-usa-vermitteln-49482764.bild.html

 

Donald Trump brings a political heavyweight to his side. The legendary former Secretary of State, Henry Kissinger (93), is to explain to the world what the future US president has in his foreign policy on what he means by telling him a new nuclear armament contest with Russia on Twitter. And he is to draw up a master plan for Ukraine according to BILD information.

Kissinger is to become the mediator between Moscow and Washington. Trump is about a revival of the Kremlin. Vladimir Putin, Russia’s President Vladimir Putin (64), is said to have an unusually great closeness.

How serious the German-born old diplomat with Jewish roots is still to be taken shows: He was one of the first to be consulted by Donald Trump after his victory. Shortly after, he met with the Chinese head of state Xi JinPing in Beijing.
The possibility of a new Cold War and the current tense situation between Donald Trump and the government in China make Kissinger’s experience extremely valuable. Some cornerstones of his career:

► In the 1960s, as an advisor to New York’s governor Nelson Rockefeller, he experienced the Cuban crisis that brought the world to the brink of a nuclear confrontation.

► Between 1973 and 1977, he was Foreign Minister of the Presidents Richard Nixon and Gerald Ford, was famous for his negotiating skills. Thus he acted out the end of the Yom Kippur War between Israel and Egypt and Syria.

► He pioneered Richard Nixon’s famous trip to China . It was the beginning of trade relations between the two supervisors and the one-China agreement, which led to the isolation of Taiwan.

► He worked closely with Federal Chancellor Helmut Schmidt and his Foreign Minister, Hans-Dietrich Genscher, to anchor the “inviolable” but not “unchanging” borders in Europe in the CSCE Final Act of Helsinki. This was to enable Germany to reunite later.

► He advised US President Ronald Reagan in the Star Wars era, when the US launched the economic collapse of the Soviet Union with an armaments race in space.

► And then there is something else: He knows Kremlin chief Vladimir Putin from the time after the fall of the Berlin Wall. At that time, Kissinger asked the young Russians about his professional background. The answer of the former KGB agent: “I worked in the secret service.” Kissinger replied according to the Putin biography “First Person”: “All decent people started in the secret service. Me too.”

Kissinger has been one of the few Americans who have met Putin on a regular basis, alongside Exxon’s chief and Trumps candidate for the US Department of State, Rex Tillerson, and Action-B actor Steven Seagal. And this, although the relations of the two countries noticeably cooled.
Kissinger has clear ideas about the future relations of the atomic powers.

He believes that approaching Russia is the right move to position itself against the increasingly militant China. A balance between America and Russia would strengthen global stability.

According to an analysis for Western European intelligence services, which is based on information from the Trump team, the future president is seeking the abolition of the Russian sanctions on the “Kissingers’ recommendation”.

Kissinger also recommends recognizing the predominance of Russia in the former South-West Soviet republics of Belarus and Ukraine over Georgia as far as Kazakhstan. This means: The US politically confers Russia’s space between Poland / Baltics and Iran, Afghanistan and China as a sphere of influence.

A master plan for political and economic development is to be found for Ukraine. The core of the idea is that Russia guarantees the security of the East Ukraine, which means that it is gradually withdrawn from there. In return, the West does not interfere with the Crimean question.

The occupation of the Ukrainian peninsula is not officially recognized – but should not be an issue between the old supervisors.

Trump and Kissinger are supported by the ex-US ambassador in West Germany, Richard Burt (69). The advises the Alfa Bank – a Russian bank, led by a Putin-Intimus. Through a server of the Alfa-Bank and a server in the Trump Tower in New York ran the secret during the US election campaign.

The words “constructive cooperation” and “normalization of relations” have been agreed as statements for the change of the relationship status between Moscow and Washington. Direct talks are conducted by the Russian Ambassador to Washington, Sergei Kisljak.

How closely the wire between Trump and Putin is, is shown by another statement from the intelligence report: For Russia’s President Vladimir Putin, Trump was “permanently accessible by telephone” before the swearing in.

Marcel von Herpen, Russia specialist at the Dutch think tank “Cicero Foundation”, explained Kissinger’s motives: “He is a realist. The most important thing for him is an international balance, not human rights or democracy. ”

The Washington Post also recently stated, “Kissinger believed in the time when Nixon traveled to Beijing that China and not Russia are the greatest threat in the long term.”

 

Advertisements

22 responses to “Dienas grauds

 1. Leģiona virsnieka V.Hāznera grāmatā “Varmācības torņi” ir rakstīts, kā laika periodā (kas tieši sakrīt ar Kisindžera darbības sākumu Niksona administrācijā) visas austrumeiropiešu organizācijas tika uz vairākām dienām savāktas kaut kādā hotelī Ņujorkā, kur vairākas dienas cītīgi mēģināja pārliecināt pieklusināt savu darbību.

  Nez…nenonāks līdz tam, ka USA aicinās piebremzēt kaujas grupu izvēršanu Baltijā un, ko darīs CAN, UK un GER šādā situācijā. Jācer, ka uz mums tas viss neatteiksies!

 2. Latviešu Karavīrs

  Izskatās ka tomēr mūs tas ietekmēs, ņemot vērā kāda veidojās jaunā ASV administrācija. Ir jānotiek reālai agresijaim pret 3BV lai mūsu gudrās galvas saprastu ka paļauties var tikai uz saviem spēkiem, diemžēl apgaismība nāktu par vēlu.

  • Nu, principā tā ir esence par ko mēs šeit jau 4 gadus putojam (un vēl pirms tam dienestā, kad bija teikšana). Savā laikā nonācu pie secinājuma, ka “šī sistēma principiāli netiek gatavota karam ” , tā tiek pielāgota maksimums tauvas pieņemšanai ostā, ja ieradīsies sabiedroto ekspedicionārie spēki (par bāzēm pat sapņot nevarējām), nemaz nerunājot par to, ka karot var arī par spīti nelabvēlīgam spēku samēram vai vienkārši taisnības labā. “Ulmanisms” dzīvotspējīgs izrādījies. Vēsture māca mums tikai to, ka tā mums neko nemāca.

  • arī zemessargs

   Mūsu gudrās galvas arī reālas agresijas gadījumā neko nesapratīs. Viņi uz saviem spēkiem nepaļaujas un skries sarunāt sev vietu jaunajā kārtībā. Vai aizmuks prom. Nenāks par šiem cilvēkiem apgaismība, ir jānomaina cilvēki nevis jāmēģina šie cilvēki mainīt.

   • Pašreizējā elite ir Latvijas nāve

    • arī zemessargs

     Man kaut kā ir lielas aizdomas, ka arī liela (var būt pat lielāka) tautas daļa domā līdzīgi, t.i. labāk sarunāt un pakļauties nekā cīnīties. Sliktākajā gadījumā labāk aizmukt.

     • No PSRS masas nevarēja aizmukt, tādēļ nācies PSRS pārkārtot. Vieglas un patīkamas opcijas mūs bojā.

      • Zin, ar tām aptajuām ir tā, ka var vienu un to pašu jautājumu lērumu uzdot dažādos veidos un tad Tev apdraudējuma topā te līderos būs Putina Krievija, te iebraucošie bēgļi.

       • arī zemessargs

        Tieši tā. Apdraudējumi ir tik dažādi, ka dažādi uzdodot jautājumu, cilvēks domā par dažādām apdraudējuma kategorijām.
        Tāpat kā ar jautājumu “kam uzticaties”. Tik nekonkrēts, ka katrs domā ko citu.

     • Agris Purviņš

      Man vakar bija ar vienu normālu veci saruna. Viņš pajautāja man, kas notiek aizsardzības jomā. Es pāris vārdos apstāstīju situācijas nopietnību. Viņš nopūtās un teica: “Ka labāk par to nedomāt”.
      Cilvēki pa lielam saprot, kas notiek, bet arī tie, kas labprāt ko darītu, neredz perspektīvu, ko mainīt vai ietekmēt un cer uz to labāko pat nekam negatavojoties. Kā P.Radziņš teica:”Ka zaudē ne jau tas kuram mazāks karaspēks vai lielāki zaudējumi, bet gan tas kurš pirmais pārstāj ticēt uzvarai”.
      Mums jāmaina varbūt diskusijas akcenti. No tā ka atbildīgās personas ir galīgi bezatbildīgas uz to ka mēs varam par sevi pastāvēt, ja patiesi vēlamies, jo nav tā ka mēs neko nevaram.

      • Nevienam neskādēs pārdomāt ģimenes SHTF plānu, sagatavot A-somu (pilsētniekiem), nopirķt ģenerātoru un portatīvo ūdens filtru, iestāties medniekos (ja nav ZS), papildināt personīgo ekipējumu un pārtikas krājumu kādam mēnesim.

      • Bet te jau nedaudz jāuzmanās, lai neiebraucam Kalniņa-Graubes murgos, kur pliku pakaļu, bet kaujas spējīgi dedzināsim tankus ar savām tautas dziesmām un patriotismu.

 3. Latviešu Karavīrs

  Tev taisnība, viņi attaisnotu sevi rādot ar pirkstu uz sabiedrotajiem, sakot re kur tie vainīgie, viņi mūs pievīla, nenāca palīgā, mēs jau neko nevarējām darī, tā nu ir sanācis……….
  Arī tauta degradējas, un tic ka nav jāsaspringst aizsardzības jomā klausoties mūsu vadošo amatpersonu un mediju izplatīto informācijā ka draudu līmenis ir zems. Esmu dusmīgs, laikam jau kā mēs te visi kurus ši problēma uztrauc, ka valdībā,, AM, un NBS sēž idioti cerot ka nekas jau nenotiks,-
  a ja notiks, ko tad ????

 4. Šķiet beidzot sāksim arvien plašākā lokā saprast,ka tā saukto liberālo demokrātu elites vara ir drošākais ceļš uz valsts un tautas iznīcību. Risinājums ir tikai viens (ja izslēdzam brīvprātīgu rusificēšanos): īstu nacionālistu (kultūretnisko, sociālo un ekonomisko nacionālistu) valdības un Intermarium savienības izveidošana: http://www.taisnigums.lv/2016/08/intermarium-jeb-baltijas-melnas-juras.html

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s