Pozīcijās (papildināts 29.12.)

palīdzēt ukraiņu karavīriem var šeit

vara bungas: Priecē, ka UA karavīru individuālais ekipējums ir manāmi uzlabojies (vismaz oficiālajos sižetos), bet ap Svetlodarskas loku notiekošo atturos komentēt, jo nekas labs par ukraiņu un separu  komandieru taktisko ģenialitāti pagaidām nav sakāms. Abi saasināja situāciju, bez jebkādas taktiskās vajadzības  upurējot līdz 100 karavīriem katrā pusē. Izskatās, ka abas puses pievilka rezerves un aktīvi ar tām manevrē “pa virsu” pozīciju rutīnas  aktivitātēm.  Separi ar to  Kijevu neieņems, bet ukraiņi var iegūt taktiskās priekšrocības pirms sākt atkarot Debaļcevo, bet nav pazīmju, ka “ziemeļvējš” to pieļaus.  Tad kādēļ mēģināt? Domājams tieši   politiskie apsvērumi nosaka nepieciešamību saasināt situāciju frontē un par to atkal maksā karavīri.

 Labāk  palūkojiet, ko “mūsu cilvēks ierakumos” uzzināja no sarunām ar UA karavīriem (paldies viņam par to):

[..]”1. Šobrīd Ukrainā frontē atrodas tikai PMD karavīri vai brīvprātīgo vienības. OMD  pastāv, bet tie dien aizmugurē. Caur fronti no kara sākuma izgājuši ap 500 tūkst. cilvēku.

2. Kādas lielas aktivitātes frontē drīzāk sāksies ap 2018.gadu vai pat 2019. gadā pirms prezidenta un parlamenta vēlēšanām, jo varai vajadzēs parādīt darbību. Otra alternatīva ir A-Ukrainas atgriešana Ukrainas sastāvā ar ļoti neizdevīgiem nosacījumiem Ukrainai (separātistu amnestija, plaša autonomija, Krimas atzīšana par Krievijas teritoriju).

3. Ar radiopārtveršanu bataljona līmenī parasti nodarbojas nelielas grupas, kas pastāvīgi dežurē pie vairākiem skeneriem. Kā pārnēsājamo var izmantot Icom ir20, bet pārsvarā tiek izmantotas Software Defined Radio (SDR) iekārtas ko slēdz klāt pie datora, jo tā ērtāk ierakstīt uzreiz visu ēteru, atskaņos kur vajag, veidot aktivitātes grafikus, lauzt vaļā šifrus utt. (par to spriedām šeitVB)

4. Ukrainas brīvprātīgo vienības plaši lieto Hytera PD605 (400-470 MHz), PD605 vai PD685 vadībai, PD 982 ar retranslatora funkciju, kas tiek atzītas par labākajām no civilā segmenta attiecībā cena/kvalitāte. Civilā šifrēšana pamatā palīdz, ziņas teksta režīmā ir ļoti sarežģīti apslāpēt. Separātisti parasti lieto visdažādākās rācijas un mobilos sakarus. Slāpēšanai tiek izmantotas jaudīgākas auto rācijas, separātisti rīkojas līdzīgi.

5. Krievijas spēki lieto “Arahis” tipa rācijas https://otvet.mail.ru/question/181332679, satelītsakarus.

6. Piefrontes joslā plaši tiek izmantota mobilo sakaru infrastruktūra. Mobilo tālruņu torņu iekārtām ir daļa nelietoto frekvenču, ko var izmantot militāriem mērķiem. Tāpat aparatūra ātri pārprogrammējama un izmantojama tālākiem sakariem pa radiolinku vai optisko kabeli. Secinājums – mūsu NBS tam jāapmāca un sakaru operatoriem tāda funkcija jāparedz. [..]”

 

Pa to laiku aiz mežiņa:

 

UPD1 Kopsavilkums

Advertisements

8 responses to “Pozīcijās (papildināts 29.12.)

 1. Anonīmais Labvēlis

  Sākuši aizklāt atpazīšanas zīmes, tomēr visi tie tehnikas “ceļu un neceļu” video, kamēr tā nokļūst konflikta zonā, nav gājuši secen.

 2. Agris Purviņš

  Takā man bija gods piedalīties dažās sarunās, tad izteikšu savus minējumus.
  Par notikumiem pie Svetlodarskas loka, tad takā ir grūti saskatīt kaut kādus taktiskus, operatīvus un kur nu vēl stratēģiskus mērķus, tad pieņemu, ka šīm aktivitātēm varētu no separu puses divi mērķi:
  1. Takā ir novērojama diezgan liela separu puses spēku demoralizācija un šis pamiers spēlē par labu Ukrainai (tā audzē savus spēkus), tad šis uzbrukums tika organizēts, lai kaut kā nodarbinātu seperu karavīrus (miera laikā jebkuras armijas lielākais izaicinājums jebkurā vēstures periodā) un pie reizes pataustītu Ukraiņu spējas un morāli. Īpaši ņemot vērā no kādiem sabiedrības atkritumiem ir komplektēta separu armija, tad disciplīnas uzturēšana bez militārām aktivitātēm ir diezgan sarežģīt uzdevums viņiem.
  2. Ukrainas armijai atkarot savu teritoriju varētu diezgan īsā laikā, bet ir nepieciešams politisks lēmums, kurš netiek pagaidām pieņemts, jo baidās no Krievijas pretreakcijas. Pašlaik tiek stratēģiski uzturēta virzība uz Minskas vienošanos, kuras realizācijai īpaši netic (vismaz nacionāli politiskajās partijās un kustībās), bet lielākai sabiedrības daļai tas ir ļoti pieņemams risinājums. Politiskais pieprasījums no tautas ir dabūt teritoriju atpakaļ, bet tā lai kara nebūtu. Un politiķi protams to sola pēc principa “kā var nesolīt”.
  3. Brīvprātīgajos bataljonos ir tieši tās pašas problēmas kā mūsu Zemessardzē. Visi grib triecienšauteni un būt varoņi, bet “putru vārīt” negrib neviens. Ar atbalsta un nodrošinājumu funkcijām ir diezgan bēdīgi. Risinājums var būt tikai viens, ja gribam ZS uzdot pildīt regulāru spēku uzdevumus, tad atbalsta un nodrošinājuma speciālistiem apakšvienībās ir jābūt PD karavīriem. Atcerēsimies kāda spējas bija ZS izlūkvadiem un sakarniekiem, kad tie tika komplektēti no PD karavīriem un kādas tās ir tagad!!!!
  4. Apmācību organizācija Ukrainas brīvprātīgajiem bataljoniem ir tieši tādā pašā pakaļā kā mūsu Zemessardzei. Atbildība nav sadalīta pa līmeņiem. Viņi tieši tāpat, kā es būdams BN komandieris saviem spēkiem mēģināju risināt speciālistu apmācību. Ja miera laikā to vēl var atļauties (ja negatavojas karam!!!), tad kara laikā to ir grūti saprast. Tā ir neiedomājama bezatbildība no ģenerāļu puses, jo tas prasa ukraiņu karavīru nepamatotas dzīvības un prasīs mūsējās, ja netiks atjaunota normāla ZS mācību centru darbība. Un otra problēma, kā noturēt pie amata tos kuri kaut kādā veidā ir apmācīti. Tieši tāpat kā Dobelē apmācītie kaprāļi, kuru skaits ir galīgi nepietiekošs, lai nodrošinātu BN komplektāciju ar instruktoriem un tādā veidā tiek imitēta aktīva darbība, tad to skaits vēl piedevām kūst kā pērnā gada sniegs. Es labprāt gribētu zināt cik no viņiem pēc diviem gadiem ir palikuši ZS ārrindā. Pieņemu ne vairāk par 50%!!!

  • Varbūt ka zināma daļa pāriet uz PD, bet no ZS pavisam nepazūd tāpat vien tie kaprāļi 😉 ! Paliek ZS, man tikai viens zināms, kurš ir prom, jo ir IeM struktūrās strādājošs, līdz ar to viņam uz laiku ir liegts apmeklēt ZS mācības.

 3. Bēdīgākais tas, ka no abām pusēm cilvēki tiek izmantoti kā “gaļa” ziņu un propagandas vajadzībām. Reāli ekonomiskās un politiskās elites dala varu, bet ciešs vienkāršie iedzīvotāji.

 4. Gvardes Leitnants

  Te pagarš materiāls, bet vērts izlasīšanai kaut pa daļām. Pēc manām oietic8gajām domām, uz LV visoārējo siuāxiju attiwxināma pilnībā- mīnus kara pieredze. Jebkurā gadīnumā rosina mklēt atbildi uz jautājumu:”Ko darīt?” Un arī-Kā? Pilnīgi visās jomās:

  http://m.online.ua/news/763303/

  • arī zemessargs

   “Любая партия, в принципе, может в любой момент сменить вывеску и быть за кого угодно. Любая из них готова быть управляемой, в обмен на преференции партии власти. Лучший пример — нынешний БПП. Да, эта партия лучше всего организована и управляемая. Да, в ней есть свои пассионарии. Но большинство при необходимости ляжет под кого угодно.
   Все большие, объемные политические силы — они этим и отличаются. Возьми, кого угодно. И “Батькивщину”, и очень быстро научившуюся этому “Самопомощь”, и “Солидарность” — любую партию. Они словосочетание “профессиональная политика” настолько хорошо поняли, что стали самыми “профессиональными политиками” из всех “профессиональных политиков” мира. Они — как наемные убийцы. Им не надо воевать на какой-то стороне. Им надо получить деньги и убить. Все.

   Tiem, kuri vēlās “NA uz steroīdiem”. Šobrīd un šodien, ja vēlies būt noteicošais politiskais spēks, ir jābūt elastīgam (bezprincipiālam) un jāapkalpo lielie naudas devēji (pragmatisms). Idejiskums šobrīd ir nišas produkts.

   Вот я собираю, скажем, деньги для детского дома. И обладаю “информационным негативным рычагом”. И понимаю, что денег мне поступает больше, когда я выплескиваю негативную информацию. И я привыкаю к этому. Народ привыкает. Я начинаю этот негатив регулярно выплескивать. И после каждого такого выплеска опекаемый мной детский дом получает больше благ. Я решаю свою благую задачу. А сколько в процессе этого я нанес вреда и кому — меня не интересует. Я ж хорошего хотел? “Цель оправдывает средства” — один из самых лукавых лозунгов.
   Par to dakteri no lidmašīnas.

 5. Gvardes Leitnants

  Te varbūt neprofesionāla, bet tomēr zināšanai pieņemama analīze par Svetlodarskas loka operāciju:

  http://sprotyv.info/ru/news/kiev/koordinator-o-boyah-na-svetlodarskoy-duge-i-nekoem-politicheskom-faktore

 6. arī zemessargs

  Ievadam par SDR sakaru iekārtām https://xakep.ru/2014/10/31/rtl-sdr-first-steps/

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s